Editörler : E.Kayı Han

Mifado
Aday Memur
24 Ekim 2022 14:06

Bu gün birinci derece yd red verdi. Bölge idare mahkemesine götürecem. Genel olarak kararları aynı mı oluyor

palamutyaşar
Kapalı
07 Kasım 2022 23:08

Yaklaşık 1 hafta önce ilk derece mahkemesinden yd talebim red yedi.

Her ne kadar idarî işlem açıkça hukuka aykırı olsa da nezdimde telafisi güç ve imkânsız zarar oluşması söz konusu değildi.

Benim durumum, ilk kez memuriyete atanma.

Danıştay'ın bu vakıalara bakış açısı şu ki, nasılsa esastan lehine karar alıp işe başladığından geriye dönük olarak haklarını faiziyle alacağın için zararların her şekilde telafi edilmiş olacak şeklinde.

Bölge idare mahkemesine de yd kararının reddine yönelik i'tîrazda bulunacağım lakin naylon bir i'tîraz olacak benimkisi. Çünkü yd kararı için 2 şartın da aynı anda gerçekleşmesi gerekirken 2.şart olan telafisi güç ve imkânsız zarar uhdemde hasıl olmuyor.

Bu arada ''geç gelen adalet, adalet değildir.''

scrp88
Aday Memur
08 Kasım 2022 09:28

Merhabalar.

Tazminat ödemsi bana da geldi. Evrakta yazantoplam 4.368TL (Jandarma 2013 lüyüm)

Bunu ödemek istemiyorum itiraz edeceğim.

8 ay önce BİM sen YD kabul aldım. Yani göreve iade edildim ancak kurum itiraz ederek dosya Danıştay a taşındı. Şaka gibi. Artık ne yaptıklarını bilmiyorlar. Mahkeme kararlarını hiçe sayıyorlar. Ben iade olurum diye beklerken şimdi borç geldi. Ne olursa olsun ben bu parayı ödemeyeceğim.

Elinde itiraz dilekçesi örneği olan var mı arkadaşlar? Yardımcı olabilir misiniz? Nasıl bir yol izlemeli?

Ciguli 46
Şef
22 Kasım 2022 14:06

Merhaba arkadaşlar. Bende geçen hafta idare mahkemesinden yd durdurma aldım.

wwiinnnneerr35
Kapalı
22 Kasım 2022 16:55

Ne zaman açmıştınız davayı?

palamutyaşar, 1 yıl önce

Yaklaşık 1 hafta önce ilk derece mahkemesinden yd talebim red yedi.

Her ne kadar idarî işlem açıkça hukuka aykırı olsa da nezdimde telafisi güç ve imkânsız zarar oluşması söz konusu değildi.

Benim durumum, ilk kez memuriyete atanma.

Danıştay'ın bu vakıalara bakış açısı şu ki, nasılsa esastan lehine karar alıp işe başladığından geriye dönük olarak haklarını faiziyle alacağın için zararların her şekilde telafi edilmiş olacak şeklinde.

Bölge idare mahkemesine de yd kararının reddine yönelik i'tîrazda bulunacağım lakin naylon bir i'tîraz olacak benimkisi. Çünkü yd kararı için 2 şartın da aynı anda gerçekleşmesi gerekirken 2.şart olan telafisi güç ve imkânsız zarar uhdemde hasıl olmuyor.

Bu arada ''geç gelen adalet, adalet değildir.''

unforgiven62
Şube Müdürü
07 Aralık 2022 20:43

Merhabalar ben emniyetten 30 temmuz ihracım geçtiğimiz ptesi itibariyle yd kararı aldım. Yd alıp başlayan duymadım... kurumlar artık mahkeme kararlarını uygulamaz oldu. Bu kararın istinaftan ötesi olmamasına rağmen uygulanmaması ne kadar hukuk devleti olduğumuzun tam bir göstergesi...

ABCDEFXYZ
Aday Memur
08 Aralık 2022 23:17

Arkadaşlar merhaba savunması alinmayip ihraç olanlardan yd alan var mı acaba

Avnenenn
Aday Memur
12 Aralık 2022 18:24

Tazminat ödemesi tam olarak nedir ne ile alakalı i

scrp88, 1 yıl önce

Merhabalar.

Tazminat ödemsi bana da geldi. Evrakta yazantoplam 4.368TL (Jandarma 2013 lüyüm)

Bunu ödemek istemiyorum itiraz edeceğim.

8 ay önce BİM sen YD kabul aldım. Yani göreve iade edildim ancak kurum itiraz ederek dosya Danıştay a taşındı. Şaka gibi. Artık ne yaptıklarını bilmiyorlar. Mahkeme kararlarını hiçe sayıyorlar. Ben iade olurum diye beklerken şimdi borç geldi. Ne olursa olsun ben bu parayı ödemeyeceğim.

Elinde itiraz dilekçesi örneği olan var mı arkadaşlar? Yardımcı olabilir misiniz? Nasıl bir yol izlemeli?

Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi