Editörler : supporters.
21 Mayıs 2019 11:39

Kariyer Grubu Memurlar için Kurumlararası Naklen Geçiş

Şuan hazırlanan ve meclisten geçecek olan torba yasa da yeri olan ve bu gün https://www.memurlar.net/haber/831128/binlerce-memura-devlette-kariyer-firsati.html linkinde haberi bulunan durum ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilirmi acaba?

23 Mayıs 2019 12:06

kanun teklifi plan ve bütçe komisyonunda görüşülerek torba kanun teklifinden çıkarılmış sanırım.

gerekçeleri nedir acaba merak ediyorum.

banderia
Memur
23 Mayıs 2019 12:21

Herkesin yetiştiği alanda uzmanlık, müfettişlik, denetmenlik ya da denetçilik yapmasının daha doğru, etik ve ilkeli bir davranış olacağından olabilir mi? Geçmişi olmayan, birikimi olmayan ya da tecrübesi olmayan meslek gruplarına sırf maddi gerekçelerle geçmek liyakati öldürür, hakkaniyet dışı bir sürece neden olur ve herkes işinde gücünde değil belli başlı nedenlerle daha iyi olarak nitelediği yere geçme derdinde olur. Bunlar yeterli gerekçelerdir diye düşünüyorum...

kobrayeso
Kapalı
23 Mayıs 2019 14:38

Banderia geçişler zaten uzmanlıktan uzmanlığa müfettişlikten müfettişliğe. Ne maddi imkanlarından bahsediyorsun ? 666 sonrası farklı maaş mı var ? Sen torpilini bulup yerleşmiş olabilirsin azcık empati yap ama yazdıklarınla zor gibi. "Daha iyi kavramı" görecelidir ayrıca. Allah senin gibi adamlardan korusun bürokrasiyi.

hasansaka47
Memur
23 Mayıs 2019 14:49

Kes lan hikaye anlatmayı! Ben emeğimle çalışıp sürünüp BDDK uzmanı olmuşum, elin diyanet uzmanı, tarım uzmanı, meteoroloji uzmanı vasat adamlar torpil bulup hiçbir yeterlilik sürecinden geçmeden benim yanımda uzmanlık yapacaklar öyle mi? üstelik yarın yönetimle ters düştüğüm zaman da beni farklı bir kuruma gönderecekler.. Devlette liyakat zaten kalmamış ama bu tam bir balyoz darbesi olacaktı ki, maddeyi geri çektiler.. çok şükür

kobrayeso, 5 yıl önce

Banderia geçişler zaten uzmanlıktan uzmanlığa müfettişlikten müfettişliğe. Ne maddi imkanlarından bahsediyorsun ? 666 sonrası farklı maaş mı var ? Sen torpilini bulup yerleşmiş olabilirsin azcık empati yap ama yazdıklarınla zor gibi. "Daha iyi kavramı" görecelidir ayrıca. Allah senin gibi adamlardan korusun bürokrasiyi.

kobrayeso
Kapalı
23 Mayıs 2019 15:15

Hasansaka "lan" kelimesi zaten seviyeni gösteriyor. Daha yazardım da bu cümleleri yüzüme kuramayacak adama ne anlatayım.

hasansaka47
Memur
23 Mayıs 2019 15:26

üslup için kusura bakmayın. ancak bu düzenleme "kariyer meslek" mantığına tamamen aykırı ve zaten ölen liyakati iyice öldürecek bir adım malesef.

kobrayeso, 5 yıl önce

Hasansaka "lan" kelimesi zaten seviyeni gösteriyor. Daha yazardım da bu cümleleri yüzüme kuramayacak adama ne anlatayım.

kobrayeso
Kapalı
23 Mayıs 2019 15:38

Hasan sen de bizi torpilli beleşçilerden sandın sanırım. Elendiğim mülakat sayısı 10'un üstündedir yazılısında birinci olduklarım dahil. Havuza gönderilmeden önce de girdiğim kurumda yazılıyı 18 kişi kazanabilmişti. Yeterlik ve tez sürecimiz de çok ağırdı. Sana göre havuza gönderilen Başbakanlık ve Kalkınma Uzmanları da bomboş oluyor bu bakış açısıyla.

BDDK'dan daha iyi kurumlarda arkadaşlarım var ama sendeki bu küçümser o uzman da neymiş bu da neymiş havasını inan görmedim.BDDK da gidip senin küçümsediğin bir adamı alamaz çünkü o adam oradaki işi yapamaz. Bu kadar korkma. Aç maddenin gerekçelerini bir zahmet oku. Milletin yerini değiştirme amaçlı değildi bu. Ne kurumlarda ne adamlar var bilmeden konuşuyorsun. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yetki verilen ve iş yükü yeni sistemle artan kurumlara alım olacaktı.

Devlete sövüp liyakat yok diyorsun ama sen girmişsin. Kendinle de çelişme. Bu kadar kibirli bir herife uzun uzun yazdık ya. Neyse bende engellisin. İstersen destan yazmam okumayacağım.

banderia
Memur
23 Mayıs 2019 16:16

Öncelikle haddini bilerek konuşmalısın. "Lan" kelimesine takılıp ahlak beyliği yapan insan nasıl olur da farklı görüşlü birine "torpil" muamelesi yapar. Senin ne haddine bir insanı bununla suçlamak. Senin ahlak ve terbiye sınırların da bu kadar mı?

Gel gelelim mevzuya. Şimdi aşağıda ilettiğim paragrafı dikkatlice oku

"En az 3 yıl süreli yükseköğrenim veren fakülte ve yüksekokulları bitirerek mesleğe özel yarışma sınavı ile giren ve belirli süreli meslek içi eğitimden sonra özel bir yeterlik sınavı sonunda atanan Gelir Uzmanları, İl İstihdam Uzmanları, Mali Hizmetler Uzmanları, Vergi İstihbarat Uzmanları, İçişleri Bakanlığı Planlama Uzmanları, İl Göç Uzmanları, En az üç yıl süreli Yüksek Öğretim veren Fakülte veya Yüksekokulu bitirerek yapılacak sınav sonucunda denetmen yardımcısı veya uzman yardımcısı kadrolarına atanmış ve en az üç yıl bu kadrolarda çalıştıktan sonra bu süredeki çalışmaları olumlu bulunmak kaydıyla Ürün Denetmenleri, Gümrük ve Ticaret Denetmenleri, Sosyal Güvenlik Denetmenleri, Defterdarlık Uzmanları kadrosuna atanmış olanlar." Bu grubun ek göstergesi maksimum 2200..."

Haliyle özellikle bu meslek gruplarından yoğun bir talep var 3600 ek göstergeli kurumlara geçmek için yapması gereken işi gücü bir yana bırakıp sırf kapı aşındıran tipler ve karakterler türedi.

Öyle peşin hüküm verip karşı görüşte olanları torpille şununla bununla töhmet altında bırakacağına dikkatlice oku, öğren ve de BDDK'daki arkadaşın dedikleri hususlarda empati yap sana zahmet.

Dil yeteneğinden yoksun, mesleki yeterlilikten yoksun, tecrübe ve birikimden yoksun tek varlığı bir şekilde işini gördürecek bir irtibata sahip kişilerin hakkı olmamalı bu süreç. Makul bir süreç yürütülüp liyakate ve hakkaniyetine göre atamaların yapılması ihtimali artık sıfırın altında malesef.

Allah kimseyi peişn hükümlü, önyargılı ve kasıtlı tiplerden korusun.

kobrayeso, 5 yıl önce

kobrayeso
Kapalı
23 Mayıs 2019 16:46

"Lan" kelimesine takılmak ? Sen bayağı genişsin sanırım bu konularda herkes seninle "lanlı" "lunlu" konuşuyor demek ki. Ayrıca o kişinin bana ettiği laftan sana ne ?

Ahlak beyliği diye bir tabir yok bu arada birazcık oku öğren.

Torpilli değilsen bu kadar ağlamana gerek yok banderia. Önce aç da sen maddeyi oku. Bana alakasız yeri göstereceğine. Bir anlama güçlüğü var sanırım. Taşra uzmanlığından merkez uzmanlığına geçiş engellenmiş ilgili hükümle.

Liyakat ve hakkaniyete göre atama yapılmıyorsa istifa et. Ha girdiysen sen nasıl girdin ? Neyse banderia küçük dünyanda mutlu olman dileğiyle. Dışişleri sınavına çalıştırabilirim seni malum kazanamıyorsun ahahahah

banderia
Memur
23 Mayıs 2019 16:52

:)...

kobrayeso, 5 yıl önce

"Lan" kelimesine takılmak ? Sen bayağı genişsin sanırım bu konularda herkes seninle "lanlı" "lunlu" konuşuyor demek ki. Ayrıca o kişinin bana ettiği laftan sana ne ?

Ahlak beyliği diye bir tabir yok bu arada birazcık oku öğren.

Torpilli değilsen bu kadar ağlamana gerek yok banderia. Önce aç da sen maddeyi oku. Bana alakasız yeri göstereceğine. Bir anlama güçlüğü var sanırım. Taşra uzmanlığından merkez uzmanlığına geçiş engellenmiş ilgili hükümle.

Liyakat ve hakkaniyete göre atama yapılmıyorsa istifa et. Ha girdiysen sen nasıl girdin ? Neyse banderia küçük dünyanda mutlu olman dileğiyle. Dışişleri sınavına çalıştırabilirim seni malum kazanamıyorsun ahahahah

vdtmlr
Genel Müdür
28 Mayıs 2019 01:26

Son günlerde kapanan kimi kurumlardan havuza düşüp daha sonra farklı kurumlara atanan güruhta da zaman zaman küstahlık derecesinde burada rastladığım benzer ifadelere ve tavırlara rastlıyorum; "Liyakat kalmamış, uzmanlık yetiştiği yerde olurmuş, dil/tez/yurt dışı masterı çok manyah meziyetlermiş... " gibi.

Bu kişiler mesleğe girerken tahmin edebileceğiniz gibi liyakat en üst düzeydeydi elbette ki ancak ne hikmetse her birinin promosyonunun(kiminin promosyonunun tamamı tarihten silinmiş) en az yarısı ya ihraç ya hapiste, bilmedikleri(!) ise bugün o küstahlık yaptıkları adamlar geçmişte o kurumların mülakatlardan elenen yani asıl o kurumlarda çalışması gerekenler.. Hal böyleyken farklı ilişkilerle bir şekilde köklü kurumlara kapak attım, devletim imkanlarıyla master yaptım, dil öğrendim, herkes durduğu yerde dursun böyle iyi, ölene kadar ona buna burun kıvırim, yiyen olursa üstadlık yapim olayı artık yok kimse kusura bakmasın.

Sen 10 yıl sonra mesleksiz kaldım diye ağlarken karşında hakettiğinin çok küçük bir kısmını bile alamayıp 10 yıldır mesleksiz kalanlar var, senin mağduriyetinin(!) o adamın yaşadığı hak gaspı karşısında esamesi okunmaz! O yüzden herkes çapını ve haddini bilecek!

Hülasa, bozuk düzende sağlam çark olmaz, liyakat 15 yıldır(o kadarına şahitlik edebildiğim için eskisi için genelleme yapmıyorum) hiç yoktu, ucu sana şimdi dokunduğu için ağlıyorsun!

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi