Editörler : "eskiyara"Pangaea
«28293031323334353637383940

M Y T H
Daire Başkanı
15 Kasım 2017 18:36

Ya ilkokulda ve Bağımsız anaokullarındaki eğitime katkıları neler?

11 Aralık 2017 15:11

neden herkes başkasının alanı hakkında uzmanmış gibi fikir beyan eder durur?

silivripdr
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 18:52

rehber öğretmenlerin eğitim sistemine katkıları tek tükleri saymazsak neredeyse yok denecek kadar az.

silivripdr
Daire Başkanı
24 Aralık 2017 19:10

sosyal deney yaptım gereksiz asıl senin gibiler.

22001999
Şef
11 Ocak 2018 16:16

Konu 9 ay önce açılmış. Sınıf rehber öğretmenliğini nrehber öğretmenlerce yapılması gerekir. Uzmanı olan onlar. Okuldaki her sınıfa haftada en az 1 saat rehberlik dersine girerek sınıf ortamında da çalışırlarsa yararlı olacağını düşünüyorum. Aksi takdirde öğrenciyi görmeden saat 10 da gelip 14 de gidiyorlar. Ben bugüne kadar işini gerçekten yapan bir rehber öğretmeni hiç görmedim.

objektif_x
Şube Müdürü
11 Ocak 2018 20:05

Desene ben iyiyim 17.yılımı çalışıyorum. 8 gafllı okulda görev yaptım ben de bir tane işini yapan Rehber Öğretmen gördüm.Yalnız bu durumun sebebi okul müdürleri rehber öğretmen ne yapmalı bilen,denetleyen,önemseyen Yok ki?

22001999, 6 yıl önce

Konu 9 ay önce açılmış. Sınıf rehber öğretmenliğini nrehber öğretmenlerce yapılması gerekir. Uzmanı olan onlar. Okuldaki her sınıfa haftada en az 1 saat rehberlik dersine girerek sınıf ortamında da çalışırlarsa yararlı olacağını düşünüyorum. Aksi takdirde öğrenciyi görmeden saat 10 da gelip 14 de gidiyorlar. Ben bugüne kadar işini gerçekten yapan bir rehber öğretmeni hiç görmedim.

selamdar
Yasaklı
18 Şubat 2018 00:07

Ne zaman, daha kaç zaman, kaç yıl, kaç 10 seneler daha böyle sürebilir acep - nereye kadar ???

selamdar
Yasaklı
18 Şubat 2018 00:09

Nöbet tutan rehber öğretmen arkadaşlar da görüş belirtirlerse eminim ortak katkı söz konusu olur.

Malum, bilindiği üzere artık nöbet (bari) tutuluyor.

selamdar
Yasaklı
18 Şubat 2018 13:51

Olan değil; olması gereken buydu hocam. Ama olsun samimiyetli bir adım gelmiş, bravo tebrikler.

alicanpdr, 6 yıl önce

Bir rehber ogretmen olarak sunu diyeyim, yapilacak cok basitti bir saat rehberlik dersine katilim bu kadar.

Aydın_pdr
Şef
19 Şubat 2018 12:56

Trol takımı hadi bir 10 yıl daha uğraşıp bence tekrar değişmesini sağlayabilirsiniz. Kimse kusura bakmasın Yeni yönetmelik eskinin sadesi olmuş ve terk sorumlu olarak yeterli algı operasyonu yapamayan kamuran bütün suçlu..

Yazıklar olsun diyorum 10 yıllık emeğin sonucu bu olmamalıydı.

silivripdr
Daire Başkanı
23 Şubat 2018 14:05

öğretmen arkadaşlar oturdukları yerden asmış kesmişler. beyefendi/hanımefendilerin her biri eğitim profesörü hiç rehber öğretmen görmemişler işini tam yapan. hadi ya ben de senin işini tam yaptığını düşünmüyorum. Bunların amacı biz yapmayalım rehber öğretmen yapsın. Sen rehber öğretmenin yeri gelince nelerle uğraştığını biliyor musun? O kadar çok çocuğu fiziksel, psikolojik yer geldiği zaman cinsel suistimalden kurtardığını... Şimdi istediğiniz kadar eksileyin benim vicdanım hiç düşünemeyeceğiniz kadar rahat.

ayberk74
Daire Başkanı
07 Mart 2018 23:39

bence de bir an önce pdr servisleri kaldırılmalıdır.

geleceknesilleriçin, 7 yıl önce

Milli Eğitim Bakanlığı bu şekilde bir düzenleme ile büyük bir takdir alacaktır.Akla ziyan bir sistem (Sistem kelimesi yersiz kullanılmış oluyor burada) bir düzen son bulmalı.

farzettikki
Yasaklı
29 Mart 2018 23:46

Aynen öyle Psikolog ve Psikiyatristlere verilmeli bu iş ve işlemler. yoksa mahşerin atlısı olsa nafile

ayberk74, 6 yıl önce

bence de bir an önce pdr servisleri kaldırılmalıdır.

xrainmannnx
Yasaklı
30 Mart 2018 08:00

Bu pdr derneği denen tamamen ''pdr öğretmen leyhine ne olursa olsun istersen eğitimin içine edilsin mantığında ''çalışan derken midir nedir derhal kapatılmalıdır. Sen dernek olarak eğitmi mi düşünüyorsun yoksa yatarak para kazanan bir camia mı yaşatmak istiyorsun. iyi oldu yönetmelik geliyor tıpı tıpış derse girilecek ve 40 saat okulda kalınacak.

silivripdr
Daire Başkanı
30 Mart 2018 09:45

ahahah arkadaşım yönetmelik geleli bir seneye yakın oluyor, günaydın. Leyhine diye bir şey yok ayrıca lehine olmasın o. Ve üzgünüm ki yeni yönetmelikte de haftalık 30 saat ve derse girmek yok. Senin öğretmen olabileceğin ihtimalini düşünmek bile istemiyorum. He canım dernek de sen istedin hemen jandarma gönderip kapattırırız orayı. Yöneticilerini de ağırlaştırılmış kürek cezası ile Sibirya'ya süreriz. aahahahaha

xrainmannnx, 6 yıl önce

Bu pdr derneği denen tamamen ''pdr öğretmen leyhine ne olursa olsun istersen eğitimin içine edilsin mantığında ''çalışan derken midir nedir derhal kapatılmalıdır. Sen dernek olarak eğitmi mi düşünüyorsun yoksa yatarak para kazanan bir camia mı yaşatmak istiyorsun. iyi oldu yönetmelik geliyor tıpı tıpış derse girilecek ve 40 saat okulda kalınacak.

erenbay
Yasaklı
03 Nisan 2018 01:21

derneğin yanı sıra, psikolojik danışman vekilimiz DEPBOYLU^nun bürokrasi gücüne baş eğdiler.

silivripdr, 6 yıl önce

ahahah arkadaşım yönetmelik geleli bir seneye yakın oluyor, günaydın. Leyhine diye bir şey yok ayrıca lehine olmasın o. Ve üzgünüm ki yeni yönetmelikte de haftalık 30 saat ve derse girmek yok. Senin öğretmen olabileceğin ihtimalini düşünmek bile istemiyorum. He canım dernek de sen istedin hemen jandarma gönderip kapattırırız orayı. Yöneticilerini de ağırlaştırılmış kürek cezası ile Sibirya'ya süreriz. aahahahaha

erenbay
Yasaklı
03 Nisan 2018 01:23

pardon düzelteyim: bürokratik gücüne ve de vesayetine bağ eğdiler olacak idi. iç yüzü budur.

silivripdr
Daire Başkanı
03 Nisan 2018 09:13

tebrikler ve alkışlar Deniz Depboylu'ya o zaman ... Düşünsenize derslere filan girip öğrenciye sus, konuşma , ders dinle diye bağırdığımızı filan. ıyyy düşüncesi bile ürkütücü.

erenbay, 6 yıl önce

pardon düzelteyim: bürokratik gücüne ve de vesayetine bağ eğdiler olacak idi. iç yüzü budur.

erenbay
Yasaklı
03 Nisan 2018 13:35

Aynen öyle ! Düşünsenize Dernek ve DEPBOYLU siyasal işbirliği olmasa ezip geçecekler hocam. Bütün amaç ve niyetleri, rehberlik faaliyeti adı altında rehber öğretmenleri derse sokmak...gerisi şehir efsanesidir... Yahu rehber öğretmen derse girmek için mi rehber öğretmendir ? Düşüncesi bile iğrenç çünkü bu katılımlar tepkisellik doğuracaktır. Verilecekse eğer seminer boyutunda Destek ve Yetiştirme kurslar verelim. ne dersi...Lakin anlamazlar ki

silivripdr, 6 yıl önce

tebrikler ve alkışlar Deniz Depboylu'ya o zaman ... Düşünsenize derslere filan girip öğrenciye sus, konuşma , ders dinle diye bağırdığımızı filan. ıyyy düşüncesi bile ürkütücü.

canıtınHüsnü
Yasaklı
04 Mayıs 2018 13:50

para olunca her şey hakları oluyor. bkz. nöbet

Toplam 797 mesaj
«28293031323334353637383940

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi