Editörler : supporters.
«105106107108109110111112113114115116»

2873
Memur
09 Aralık 2021 23:44

Kıymetli Hocalarım,

Fresenius Environmental Bulletin dergisi ile ilgili kazanılmış bir dava var mı? Emsal karar olarak kullanan hocamız var mı? Paylaşırsanız sevinirim. Ben davamı açalı yaklaşık bir yıl oldu. Bilirkişi heyeti yeni belirlendi. ÜAK 8 ay boyunca mahkemenin defalarca ikazlarına rağmen tepki vermedi.

Tourniquett
Daire Başkanı
10 Aralık 2021 00:48

Hocam yanlış hatırlamıyorsam aynı dönemdeydi asgarî durumumuz. Mahkeme kazanıldığı zaman bazen geçmişe yönelik verildiğini bazen de mahkeme sonrası tarihe göre verildiğini duydum unvanın. Maale sef bunun da bir standartı yokmuş. Sizden ricam davanız sonuçlanınca hangi tarih olduğunu paylaşır mısınız?

drmemur1, 2 yıl önce

Merhaba, Mayıs 2021 başvurusunda doçentlik ünvanımı aldım. Mart 2020 başvurum asgariden iptal olmuştu ve ben itirazım reddedilince mahkemeye başvurmuştum. Bugün bilirkişi raporumun lehime sonuçlandığını öğrendim avukatımdan. Geçen hafta doçentlik sonucuma bu kadar sevinmedim. Kaybolan zaman üzüntü stres ve doçentliğim geldiği için mahkemeyi kazansam da değişen birşey olmaması. Yine de hakaızlığa uğradığımın kabul görmesi sevindirici. Paylaşmak istedim.

Tourniquett
Daire Başkanı
10 Aralık 2021 01:06

Hocam biraz yanlış anlamışsınız. Yönetmeliğe göre öyle olması gerekiyor dedi hoca. Ama uygulamada yedek de asgarî verse süreç bitiyor. Ki burada çoğu etik asgarî vakası yedek jüriler yüzünden oluyor ben de dahil.

Diğerine gelince 5 jüri raporu olmadan süreç tamamlanmaz.

mrfilolog, 2 yıl önce
Teşekkür ediyorum hocam. Benim bir jüri asgariden bırakmıştı. Hocam geçen gün de bir iki sayfa öncesinde bir hocamız asıl jüriler rapor girdiyse yedeğin ne verdiğinin önemi yokmuş. Ama biz forumdan vs. yedek dahi asgari verse başvuru iptal oluyor diye kaniksamisiz. Sizin iki jüri asgari rapor girdiğine göre bu durumda yedeğe ihtiyac duyulmayacaktir kanımca. İkisi dahi düşse 3 jüri kararıyla sonuç açıklanır diye düşünüyorum hocam. Yanlışım varsa bilen hocalar duzeltirse sevinirim. Hepimiz için hayırlısı olsun diyelim.

mrfilolog
Aday Memur
10 Aralık 2021 11:47

Düzeltme için teşekkür ederim hocam. Formun 105. sayfasında buna benzer bir bilgi verdiğimizde de başka bir hocamız bizi yönetmeliğe göre düzeltti. Ancak dediğiniz gibi yönetmelikle uygulama arasındaki tutarsızlıklar yüzünden bilgi kirliliği ortaya çıkıyor. Esas olan yönetmeliktir aslında.
Tourniquett, 2 yıl önce

Hocam biraz yanlış anlamışsınız. Yönetmeliğe göre öyle olması gerekiyor dedi hoca. Ama uygulamada yedek de asgarî verse süreç bitiyor. Ki burada çoğu etik asgarî vakası yedek jüriler yüzünden oluyor ben de dahil.

Mythman
Memur
10 Aralık 2021 12:16

Çok saçma degil mi hocam. Biri asgari veriyor diye diğer jürilerin incelemesi boşa gidiyor. O zaman aynı mantıkla tek bir jüri başarısız saydiginda da direk başarısız sayilmalidir. Buradaki tezati görmek cokmu zor!!!
Tourniquett, 2 yıl önce

Dr.doc.dr
Genel Müdür
10 Aralık 2021 15:39

Hocam gözünüz aydın acaba bilirkişi raporundan ne kadar süre sonra dava sonucunuz belli oldu yazar mısınız? ÜAK üst mahkemeye başvurdu mu?

Şimdiden yanıtınız için teşekkür ederim

drmemur1, 2 yıl önce

Merhaba, Mayıs 2021 başvurusunda doçentlik ünvanımı aldım. Mart 2020 başvurum asgariden iptal olmuştu ve ben itirazım reddedilince mahkemeye başvurmuştum. Bugün bilirkişi raporumun lehime sonuçlandığını öğrendim avukatımdan. Geçen hafta doçentlik sonucuma bu kadar sevinmedim. Kaybolan zaman üzüntü stres ve doçentliğim geldiği için mahkemeyi kazansam da değişen birşey olmaması. Yine de hakaızlığa uğradığımın kabul görmesi sevindirici. Paylaşmak istedim.

Bukacoldu
Kapalı
10 Aralık 2021 15:44

Değerli Hocalarım, asgariye itiraz sürecinde cimere de şikayette bulunsak, sürecimizi olumsuz etkilemiş olurmuyuz. Jürinin tamamen asılsız bir nedenle asgari vermesini hazmedemiyorum. Nereye başvuracağını şaşırdım. Doçentlik komisyonu itirazını kabul etmezse mahkemeye vereceğim. Ama cimere de basvursammi? Ya da hiç cimere başvuran hocamız oldu mu

2873
Memur
10 Aralık 2021 17:01

Hocam,

Ben yadım da ne oldu. 2 Ay sonunda cevap verdiler. Size verilecek cevap doçentlik yönetmeliğiniz 6. maddesi .............................. gereğince başvurunuz iptal edilmiştir.

Ben mahkemeye verdim. 1 yıl oldu bir arpa boyu yol alamadık.

Enerjiniz varsa dosyanızı zenginleştirip tekrar başvurun. Sinir harbinden başka bir şey değil yaşadıklarım. Enerjim yok diyorsanız sonuna kadar hukuken hakkınızı arayın. Yeni yönetmeliğe göre zaten mahkemeye verirseniz tekrar müracaat edemiyorsunuz. (gerçi Danıştaya iptal davası açılmış)

Bukacoldu, 2 yıl önce

Değerli Hocalarım, asgariye itiraz sürecinde cimere de şikayette bulunsak, sürecimizi olumsuz etkilemiş olurmuyuz. Jürinin tamamen asılsız bir nedenle asgari vermesini hazmedemiyorum. Nereye başvuracağını şaşırdım. Doçentlik komisyonu itirazını kabul etmezse mahkemeye vereceğim. Ama cimere de basvursammi? Ya da hiç cimere başvuran hocamız oldu mu

Tourniquett
Daire Başkanı
10 Aralık 2021 17:21

Tabii ki esas olan yönetmelik hocam ama üak yönetmelik uygulamıyor maalesef. Zaten davaları da hep bu saçma uygulamaları nedeniyle kaybediyorlar.

mrfilolog, 2 yıl önce
Düzeltme için teşekkür ederim hocam. Formun 105. sayfasında buna benzer bir bilgi verdiğimizde de başka bir hocamız bizi yönetmeliğe göre düzeltti. Ancak dediğiniz gibi yönetmelikle uygulama arasındaki tutarsızlıklar yüzünden bilgi kirliliği ortaya çıkıyor. Esas olan yönetmeliktir aslında.

Bukacoldu
Kapalı
10 Aralık 2021 17:28

2873 Hocam, çalışmaya enerjim var. Ama 200 puanla başvurdum. Yayınlarımin çoğu q1 dergide. Jüri alan dışı demiş ve asgari vermiş.dolayisiyla çok büyük haksızlık bu. Mecburen enerjimi haksızlığı düzeltmek için harcayacağım dosya güçlendirmek için. Bilim yapmaya heves kalmıyor zaten, kendi yapamadilarini bizim dosyalarda görünce farklı duygulara kapılıp nasıl tas koyariz diye dusunuyorlar

Tourniquett
Daire Başkanı
10 Aralık 2021 17:30

Kesinlikle çok saçma hocam. Ama üak kendi yönetmeliğini uygulamıyor. Normal şartlarda asiller çekilmeden yedeklerin raporuna bakılmaması gerekiyor. Ama yedek jüri bile asgari ya da etik dese adayın süreci bitiyor ya da uzuyor. Tezatı falan görmüyorlar hocam. Hatta davalarda avukatları saçma sapan savunmalar yapıyorlar. Böyle işte hocam ne desek boş.

Mythman, 2 yıl önce
Çok saçma degil mi hocam. Biri asgari veriyor diye diğer jürilerin incelemesi boşa gidiyor. O zaman aynı mantıkla tek bir jüri başarısız saydiginda da direk başarısız sayilmalidir. Buradaki tezati görmek cokmu zor!!!

Bukacoldu
Kapalı
10 Aralık 2021 17:37

Şuan artık benim olayım doçentlikbunvaninalmak değil, haksızlığa mücadele vermek. Sizin yaşadığınız sinir harbinide tahmin edebiliyorum ve sanırım aynılarını bende yaşayacağım. ama bu ikinci asgari olayı oldu. Geçen yıl uğraşmayın yeniden basvurayim dedim. Her başvuruda ayrı bir saçmalık ile uğraşmak yerine enerjiyi mahkemeye harcamak en iyisi sanırım.

Tourniquett
Daire Başkanı
10 Aralık 2021 17:41

Kesinlikle öyle hocam aşağılık kompleksi yaşıyor bazıları. Benimkinde de çok çok büyük saçmalıklar vardı.

Bukacoldu, 2 yıl önce

2873 Hocam, çalışmaya enerjim var. Ama 200 puanla başvurdum. Yayınlarımin çoğu q1 dergide. Jüri alan dışı demiş ve asgari vermiş.dolayisiyla çok büyük haksızlık bu. Mecburen enerjimi haksızlığı düzeltmek için harcayacağım dosya güçlendirmek için. Bilim yapmaya heves kalmıyor zaten, kendi yapamadilarini bizim dosyalarda görünce farklı duygulara kapılıp nasıl tas koyariz diye dusunuyorlar

10 Aralık 2021 21:03

Kurumumdaki 2 Prof hocam da kendilerine ait jüri değerlendirmelerini (21 Eylül başvusu iki dosya da) yaparak sisteme eklemiş, bu denli hızlı olur mu acep bizimkiler de :)

10 Aralık 2021 21:10

Pardon hocalarım, yanlış konuya yazmışım.

Dr.doc.dr
Genel Müdür
10 Aralık 2021 21:12

Hocam geçmiş olsun haksızlıkla mücadele ederken de haksızlığa uğruyoruz maalesef.

Bilirkişiler jüriden beter olabiliyormuş ama tabi ki hakkınızı arayın umarım sizin bilirkişileriniz iyi hakkaniyetli insanlar olur

Bukacoldu, 2 yıl önce

Bukacoldu
Kapalı
10 Aralık 2021 21:47

Kabus gibi dimi hocam, tek istediğimiz emeklerimizin karşılığını almak. Bu dediğiniz hiç aklıma gelmemişti. Nedense bilirkişilerin adil olacagini düşündüm ama dediğiniz doğru. Ne diyeyim hocam ne yapsak boş. Sanırım çalışanın cezalandırılmasından başka bir şey değil bu zulüm

Calisan
Aday Memur
10 Aralık 2021 22:52

Hocam sizin adınıza çok sevindim. Bu gibi bilgiler biz asgariden kalan hocalar için çok büyük bir moral oluyor. Şimdi ki süreç nasıl işleyecek acaba sizin için? Bir kişi mi asgariye vermişti? Asgariye veren hoca/hocaların ismi belli miydi? Şu an jürinizde değişiklik var mı?

mrfilolog, 2 yıl önce
Hocalarım 16.35 de gelen mail ve SMS ile itirazım kabul edilerek jüri sürecine döndü. Darısı tüm bekleyen hocalarıma olsun.

mrfilolog
Aday Memur
11 Aralık 2021 00:34

Teşekkür ederim hocam. Umarım herkes beklediği ve hakettiği cevabı en kısa sürede alır. Zor bir süreç. Süreç yönetmeliğe göre jüriye kararini başarılı ya da başarısız şeklinde girmesi yönünde. Eğer asgaride ısrar ederse jurilikten düşürülüyor. Tabii ben de bu aşamada tekrar komisyona girip girmeyeceğini merak ediyorum. Yoksa yönetmelik açık. Diyelim asgariden yine bıraktı. Tekrar komisyona mi giriyor yoksa bu kararı verdiği zaman mi jurilikten düşürülüyor. Bilen hocalarım cevaplarsa memnun olurum. Bir jüri asgariden bırakmıştı beni. Şu an 7 jürinin de yer aldığı jüri sürecindeyim.
Calisan, 2 yıl önce

Hocam sizin adınıza çok sevindim. Bu gibi bilgiler biz asgariden kalan hocalar için çok büyük bir moral oluyor. Şimdi ki süreç nasıl işleyecek acaba sizin için? Bir kişi mi asgariye vermişti? Asgariye veren hoca/hocaların ismi belli miydi? Şu an jürinizde değişiklik var mı?

Dr.doc.dr
Genel Müdür
11 Aralık 2021 01:33

Maalesef hocam hukukun karşısında da saçmalamazlar diyorsunuz ama gelin görün ki iyice kendilerini kaybediyorlar sanki bize lütuf edecekler hakettiğimiz ünvan için olumlu yazsalar insan gibi evet adayın hiç bir eksiği yok hakediyor ünvanı jüri hata yapmıştır deseler ölecekler adeta, egolarından hadlerini aşmalarından bıktım gerçekten gözümde profesörlüğün ya da ünvanların değeri kalmadı, herkes yaşattığını yaşasın.

Bukacoldu, 2 yıl önce

Kabus gibi dimi hocam, tek istediğimiz emeklerimizin karşılığını almak. Bu dediğiniz hiç aklıma gelmemişti. Nedense bilirkişilerin adil olacagini düşündüm ama dediğiniz doğru. Ne diyeyim hocam ne yapsak boş. Sanırım çalışanın cezalandırılmasından başka bir şey değil bu zulüm

Toplam 2687 mesaj
«105106107108109110111112113114115116»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi