Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Mart 2020 23:25

Öğretmenlere İl dışı yasağı ve sosyal görevler verilmesi hakkında

Eğitime ara verilen bu süreçte Çalıştıkları ilde ve ilçelerde öğretmenlere görevler verileceği ve öğretmenlerin bu sebepten dolayı yer değiştiremeyecekleri duyumunu aldım. Okullarınızdan böyle bir haber geldi mi?

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
26 Mart 2020 01:02

ne gibi görevler hocam?

hugo.almeida
Kapalı
26 Mart 2020 03:33

Hiç bir görev veremezler.

Lavingilizce
Aday Memur
26 Mart 2020 08:24

Corona virüs sebebiyle evlerinden çıkamayan ve yasak getirilmiş olan belirli bir kesime(65 yaş üstü) yardımcı olmak amacıyla Sosyal Destek Grubu Kurulacağı ve burada okul yöneticileri,öğretmen,imam, muhtar vs kişilerin il ve ilçelerde bu konuda aktif olarak çalışacakları hakkında bir yazı var bu sadece bazı İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin ortaya attığı bir şey.

Sizce bu şekilde İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri öğretmenleri bu konuda mecburi göreve çağırabilir mi?

Yani böyle bir yetkisi var mı?

ashil13
Genel Müdür
26 Mart 2020 09:27

bize de böyle bir mesaj geldi, hatta gönüllü yoksa resen görevlendirilir gibi bir ibare vardı.

Lavingilizce, 4 yıl önce

Corona virüs sebebiyle evlerinden çıkamayan ve yasak getirilmiş olan belirli bir kesime(65 yaş üstü) yardımcı olmak amacıyla Sosyal Destek Grubu Kurulacağı ve burada okul yöneticileri,öğretmen,imam, muhtar vs kişilerin il ve ilçelerde bu konuda aktif olarak çalışacakları hakkında bir yazı var bu sadece bazı İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin ortaya attığı bir şey.

Sizce bu şekilde İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri öğretmenleri bu konuda mecburi göreve çağırabilir mi?

Yani böyle bir yetkisi var mı?

ahmetbulut47
Genel Müdür
26 Mart 2020 09:27

Yazı Mem den okul müdürlere atıldı ama gönüllülük esas diyor olmadı gerekende bu

Lavingilizce
Aday Memur
26 Mart 2020 09:50

Cevabınız için teşekkürler. Sadece gönüllülük esasına dayandırılması daha doğru olurdu aslında.

Peki bir ilçede kaç tane sosyal destek grubu olacağı ya da her okuldaki öğretmenlerin dahil olup olmayacağı hakkında bir bilgiye sahip misiniz?

ashil13, 4 yıl önce

bize de böyle bir mesaj geldi, hatta gönüllü yoksa resen görevlendirilir gibi bir ibare vardı.

Lavingilizce
Aday Memur
26 Mart 2020 09:52

Gönüllük esasına dayandırıldığı kesin mi? Bir önceki yorumda gönüllü yoksa resen görevlendirme olabilir denmiş.

ahmetbulut47, 4 yıl önce
Yazı Mem den okul müdürlere atıldı ama gönüllülük esas diyor olmadı gerekende bu

ashil13
Genel Müdür
26 Mart 2020 09:55

ama gönüllü çıkmazsa resen yaparım deniliyor... herhangi başka bir açıklama yok hocam. bana öğretmenlerin il dışına çıkmalarına bir önlem gibi geldi.

zira ne gibi bir görev verebilirler ki bize?

Lavingilizce, 4 yıl önce

Cevabınız için teşekkürler. Sadece gönüllülük esasına dayandırılması daha doğru olurdu aslında.

Peki bir ilçede kaç tane sosyal destek grubu olacağı ya da her okuldaki öğretmenlerin dahil olup olmayacağı hakkında bir bilgiye sahip misiniz?

Lavingilizce
Aday Memur
26 Mart 2020 09:59

Zaten çoğu öğretmen iki haftadır kendi memleketlerindeler yani çoktan eve dönmüş durumdalar. Bize gelen ibarede ayrıca şu da yazıyor il dışına çıkmış olanlar da çağıralacak.

Sosyal Destek hattı güzel bir uygulama ama gönüllülük olmazsa herhangi bir virüs bulaşması halinde resen görevlendirdikleri çalışanlara ve yakınlarına ne gibi bir açıklama yapacaklar merak ediyorum doğrusu.

ashil13, 4 yıl önce

ama gönüllü çıkmazsa resen yaparım deniliyor... herhangi başka bir açıklama yok hocam. bana öğretmenlerin il dışına çıkmalarına bir önlem gibi geldi.

zira ne gibi bir görev verebilirler ki bize?

ashil13
Genel Müdür
26 Mart 2020 10:03

kimse böyle bir risk alamaz hocam. sağlık bakanlığının, cumhurbaşkanlığın "evden çıkmayın" tavsiyeleri var... buna rağmen resen görev verilebileceğini sanmıyorum ben.

Lavingilizce, 4 yıl önce

Zaten çoğu öğretmen iki haftadır kendi memleketlerindeler yani çoktan eve dönmüş durumdalar. Bize gelen ibarede ayrıca şu da yazıyor il dışına çıkmış olanlar da çağıralacak.

Sosyal Destek hattı güzel bir uygulama ama gönüllülük olmazsa herhangi bir virüs bulaşması halinde resen görevlendirdikleri çalışanlara ve yakınlarına ne gibi bir açıklama yapacaklar merak ediyorum doğrusu.

Lavingilizce
Aday Memur
26 Mart 2020 10:08

Evet ben de öyle umuyorum. Teşekkür ederim yanıtlarınız için

ashil13, 4 yıl önce

kimse böyle bir risk alamaz hocam. sağlık bakanlığının, cumhurbaşkanlığın "evden çıkmayın" tavsiyeleri var... buna rağmen resen görev verilebileceğini sanmıyorum ben.

hugo.almeida
Kapalı
26 Mart 2020 11:24

Son genelgeye göre görev yerinizden ayrılmanız amir iznine bağlandı.

Lavingilizce
Aday Memur
26 Mart 2020 11:48

Siz nereden bilgi aldınız? Okullara ne zaman yazı gönderilecek peki. Bir de bütün öğretmenler sahaya inecek mi? Görevler belli mi?

hugo.almeida, 4 yıl önce

Son genelgeye göre görev yerinizden ayrılmanız amir iznine bağlandı.

hugo.almeida
Kapalı
26 Mart 2020 11:53

Gün içinde gelebilir yazı okul müdürlerinizden. Belki de gelmiştir.

Kimse sizi sokağa zorla çağıramaz hocam. Endişe etmeyin. Bazı yöneticiler sanırım birilerine nasıl yaranırız diye telaşa kapılmış.

historiann78
Aday Memur
26 Mart 2020 11:57

bize de geldi bu yazı ama gönüllülük esas yazıyordu, resen olamaz zaten. böyle bi risk alamazlar heralde, bu görev esnasında virüs bulaşmayacağı ne malum.

Lavingilizce
Aday Memur
26 Mart 2020 12:06

Bizim İlçede her zaman olan durum bu zaten zorla görev verme. Yukarıdan aşağıya kadar her kademe birbirini zora koyuyor.

hugo.almeida, 4 yıl önce

Gün içinde gelebilir yazı okul müdürlerinizden. Belki de gelmiştir.

Kimse sizi sokağa zorla çağıramaz hocam. Endişe etmeyin. Bazı yöneticiler sanırım birilerine nasıl yaranırız diye telaşa kapılmış.

Lavingilizce
Aday Memur
26 Mart 2020 12:08

Hocam olması gereken de bu ama bazı İlçeler o kadar zorba ki. Okullara mecbur koşuyorlar müdürler de öğretmenlere.... Olumsuz bir cevap versek okulda mobing başlıyor

historiann78, 4 yıl önce

bize de geldi bu yazı ama gönüllülük esas yazıyordu, resen olamaz zaten. böyle bi risk alamazlar heralde, bu görev esnasında virüs bulaşmayacağı ne malum.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
26 Mart 2020 15:21

arkadaşlar bizler devlet memuruyuz böyle bir olağanüstü hal ortamında tabii ki üstümüze düşen görevi yerine getirmekten mutluluk duyarız fakat bu görev falanca kişiye marketten kalem pil al gel gibi şeyler olmamalı, sağlıkçı ve polis arkadaşlara yardımcı olabileceğimiz görevler olabilir.

Lavingilizce
Aday Memur
26 Mart 2020 15:27

Herhangi bir olağanüstü hal veya seferberlik anında tabi ki çalışılabilir ama hala insanlar sokakta rahatça hiçbir sıkıntı yokmuşçasına gezerken bizim sahaya çıkmamız biraz garip olurdu tabi

dundarbeyguneribey, 4 yıl önce

arkadaşlar bizler devlet memuruyuz böyle bir olağanüstü hal ortamında tabii ki üstümüze düşen görevi yerine getirmekten mutluluk duyarız fakat bu görev falanca kişiye marketten kalem pil al gel gibi şeyler olmamalı, sağlıkçı ve polis arkadaşlara yardımcı olabileceğimiz görevler olabilir.

hugo.almeida
Kapalı
26 Mart 2020 16:28

Zorlamaya gelmeyin hocam. Sağlığınızdan önemli değil. Resmi görevlendirme evrakları gelmeden adımınızı atmayın.

Lavingilizce, 4 yıl önce

Bizim İlçede her zaman olan durum bu zaten zorla görev verme. Yukarıdan aşağıya kadar her kademe birbirini zora koyuyor.

Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi