Editörler : crops35
13 Ocak 2019 03:10

Güvenlik soruşturması

güvenlik soruşturmasında kişinin 1. derece yakını yani babasının yüz kızartıcı suçu memurluğa engel olur mu? benzer şekilde atanmış veya ataması iptal edilmiş arkadaşlar cvp verebilir mi? kolluk kuvvetleri olarak değil normal düz memurlukta engel teşkil eder mi?

trust.111
Kapalı
13 Ocak 2019 13:00

Olmaz

baybars010
Aday Memur
21 Ocak 2019 17:27

Baya bir kesin cevap olmuş içimi rahatlatmadı değil, teşekkür ederim.

Esin2121
Kapalı
21 Ocak 2019 19:15

kesin engellemez denemez bence kurumun takdirine bağlı.

21 Ocak 2019 19:40

Kurumun takdırıne baglı degıl cunku guvenlık sorusturmasını emnıyet yapıyo bıde sucun sahsılıgı dıye bıse var feto olsaydı sorusturmanın olumsuz cıkma ıhtımalı olabılırdı ama su durumda cok buyuk bı ıstısna olmazsa sorun olmaz :))

Esin2121, 5 yıl önce

kesin engellemez denemez bence kurumun takdirine bağlı.

21 Ocak 2019 19:49

Güvenlik soruşturmasında emniyet olumlu veya olumsuz diye bir karar vermiyor.Topladigi bilgileri kuruma gönderiyor ve kurum komisyon kurarak aday hakkında karar veriyor.O yüzden kurumun takdirine bağlı.

Çılgın bediş25, 5 yıl önce

Kurumun takdırıne baglı degıl cunku guvenlık sorusturmasını emnıyet yapıyo bıde sucun sahsılıgı dıye bıse var feto olsaydı sorusturmanın olumsuz cıkma ıhtımalı olabılırdı ama su durumda cok buyuk bı ıstısna olmazsa sorun olmaz :))

21 Ocak 2019 20:04

Anladım ben oyle bılmıyodm

kadil küdat, 5 yıl önce

Güvenlik soruşturmasında emniyet olumlu veya olumsuz diye bir karar vermiyor.Topladigi bilgileri kuruma gönderiyor ve kurum komisyon kurarak aday hakkında karar veriyor.O yüzden kurumun takdirine bağlı.

21 Ocak 2019 20:13

Yav kardeşim o dediğiniz kitapta yazan. Ben olanı söyliyim emniyet araştırmayı yapıyor kurula olumlu ya da Olumsuz bilgi veriyor. Kurul artık ona göre seçiyor.
kadil küdat, 5 yıl önce

baybars010
Aday Memur
06 Şubat 2019 11:19

artın üniversitesinden arandım atamam gerçekleşmiş yani 1. derece için sorduğum soru için atama engel teşkil etmedi. 28 aralık kpss yerleştirme sonucu açıklandı. 3 ocak evrak teslimini gerçekleştirdim. 6 şubat atamam gerçekleşti. 2018/2 atama evresi bu şekilde ilerledi. olur da merak eden arkadaşlar için yazdım.

Baybarsk
Aday Memur
06 Şubat 2019 11:54

Tebrikler kardesım senin adına cok sevındım :) bizde evrak teslimimizi yaptık bekliyoruz darısı bize

baybars010, 5 yıl önce

artın üniversitesinden arandım atamam gerçekleşmiş yani 1. derece için sorduğum soru için atama engel teşkil etmedi. 28 aralık kpss yerleştirme sonucu açıklandı. 3 ocak evrak teslimini gerçekleştirdim. 6 şubat atamam gerçekleşti. 2018/2 atama evresi bu şekilde ilerledi. olur da merak eden arkadaşlar için yazdım.

baybars010
Aday Memur
06 Şubat 2019 12:24

Teşekkür ederim kardesim hayirlisiyla biran evvel sonuclanir insallah

trust.111
Kapalı
06 Şubat 2019 12:45

O yüzden kesin konuşuyordum :)

baybars010, 5 yıl önce

baybars010
Aday Memur
06 Şubat 2019 13:03

Aynen hocam varmış bir bildiğiniz demek :))

ateş kadehii
Aday Memur
07 Şubat 2019 14:02

hayırlı olsun ne kadar erken sonuçlanmış. ne olarak atanmıştınız acaba

baybars010, 5 yıl önce

Esin2121
Kapalı
07 Şubat 2019 16:40

jet hızı ile olmuş :)

gürakansu
Memur
08 Şubat 2019 11:37

Ne güzel hızla sonuçlanmış hayırlı olsun. Hazine henüz güvenlik soruşturması için yazmamış biz beklemedeyiz evrak teslim edeli 1 ay olacak. Darısı başımıza

baybars010, 5 yıl önce

Enis D.
Aday Memur
08 Şubat 2019 12:48

Engel olur kardeşim. ben başkasının yüzünden işimden atıldım. aynı kurumda soy ismim tutan tanımadığım bir adam yuzumden ihraç oldum. bu ülkede herşey engel olur.

Esin2121
Kapalı
08 Şubat 2019 14:54

adam atandım demiş ama demek ki engel olmuyor:)

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi