Editörler : swat3410
«453745384539454045414542454345444545454645474548»

Airbus73
Aday Memur
11 Ocak 2019 23:56

26 nisancılara 5 bin 2500 ilk etapta alıyor geriye kalan da ne zaman durumun müsait olursa diyor
aykut_pol, 5 yıl önce
Adana dan selamlar arkadaşlar... Savcılıktan takipsizlik alan var mı arkadaşlar.. Dosyasını öğrenebilen... Benim 22 ay oldu bugün gittim dilekçe verdim ancak dosyamı öğrenemedim. Ayrıca savcı mesut Can beye vekalet veren varmı arkadaşlar yada başka bir avukata ücreti öğrenmek istiyorum
12 Ocak 2019 02:06

Şu yazacaklarımın, içinde bulunduğumuz an itibariyle çok cılız kaldığını hatta kimine göre bir ütopya dan ibaret olduğu kanısındayım. Kimine göre ise eninde sonunda tek çıkar yol olarak görülebilir. Alternatifleri sıraladıktan sonra diyeceğim şudur; beraat, takipsizlik alan ya da ihraç olmak dışında herhangi bir işleme muhatap olmayan yani memuriyete engel ceza almayan personelin göreve iade olacağına dair yasa ya da CB kararnamesi çıkacağına inanıyorum. Fakat bu dediğim ne zaman gerçekleşir onu bilemem. Seçimden önce-sonra muhabbetine hiç girecek değilim. Uzun ya da kısa vadede bunun olacağına kaniyim.

Alıntı yaptığım yazıda geçtiği gibi OHAL Komisyonu' nun verdiği karar da bir vakıa olarak karşımızda durmaktadır. Prof. Ersan ŞEN i uzun süredir takip ederim. Böylesi bir karar ile karşılaşacağımızı bir süre önce söylemişti. Dolayısıyla bu haber benim için sürpriz olmadı diyebilirim.

Geçen günün ömürden olduğu idrakiyle bakacak olursak, her geçen saatin bile çekilmez olduğunu yaşayarak öğrendik ve hala yaşıyoruz. 21. ayın içerisinde olup ihraç edilme dışında hiçbir işleme muhatap olmadığımı ve benim gibi binlerce insanın olduğunu tahmin ediyorum. İşlem görenler arasında kahir ekseriyetin beraat/takipsizlik aldığı da bilinmekte.

Beklemekten yoruldum. Ruh sağlığımın ve bedeni sıhhatimin kısmen de olsa yıprandığını görmüyor değilim. İdari kararla terör şüphelisi yaftasıyla hayatı idame ettirmenin ne kadar ağır olduğunu yaşamayan bilmez. Ben her platformda hiçbir terör örgütü ile bağlantımın olmadığını anlatmaya çalıştıkça sanki sesimi duymaktan bile imtina eden bir yapı karşımda duruyor. Ben dediysem sen ''o'' sun, ben seni ak görene kadar sen karasın demek hangi törede hangi ananede var ! Kime diyorum ki bunları değil mi, kulaklar tıkalı zaten.

IAllah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Allah size ne güzel öğütler veriyor. Şüphesiz Allah her şeyi işitmekte, her şeyi görmektedir.I Nisa Suresi 58

İyilik ve güzellikler dilerim. İyi geceler.

ezginbekir, 5 yıl önce

ilk kez yazıyorum muhtemelen de son kez, memurlar.net ana sayfadaki habere bakmışsınızdır,ben uzun zamandır kurum kanaatine karşı komisyonun alacağı tavrı merak ediyordum, cevabımı aldım, bu kitapsızlardan ne iade bekleyin nede adalet, beraat almış kurum kanaati olumsuz olan adalet personeline red vermiş kansızlar, büyük çoğunluğumuz beraat alacak ve yine büyük çoğunluğumuzun kurum kanaati olumsuz, yani bizi komisyon kapısında 2 yıl bekletecekler, sonra topu idare mahkemesine atacaklar, bu da ikinci merak ettiğim konu; idare mahkemesinin tavrı ne olacak, onuda 2-3 yıl içinde göreceğiz, bazılarınız kızacak ama gerçekleri ne kadar çabuk kabullenirsek bizim için okadar iyi, sonuçta hayat mücadelesi devam ediyor, Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Poliice40
Yasaklı
12 Ocak 2019 02:27

gardaşım senin önceki nickin devletin polis miydi yazış şeklin ona benziyor artık noktalama işaretlerinden adam tanıyoz

Sabırsız Sabırlı, 5 yıl önce

Şu yazacaklarımın, içinde bulunduğumuz an itibariyle çok cılız kaldığını hatta kimine göre bir ütopya dan ibaret olduğu kanısındayım. Kimine göre ise eninde sonunda tek çıkar yol olarak görülebilir. Alternatifleri sıraladıktan sonra diyeceğim şudur; beraat, takipsizlik alan ya da ihraç olmak dışında herhangi bir işleme muhatap olmayan yani memuriyete engel ceza almayan personelin göreve iade olacağına dair yasa ya da CB kararnamesi çıkacağına inanıyorum. Fakat bu dediğim ne zaman gerçekleşir onu bilemem. Seçimden önce-sonra muhabbetine hiç girecek değilim. Uzun ya da kısa vadede bunun olacağına kaniyim.

Alıntı yaptığım yazıda geçtiği gibi OHAL Komisyonu' nun verdiği karar da bir vakıa olarak karşımızda durmaktadır. Prof. Ersan ŞEN i uzun süredir takip ederim. Böylesi bir karar ile karşılaşacağımızı bir süre önce söylemişti. Dolayısıyla bu haber benim için sürpriz olmadı diyebilirim.

Geçen günün ömürden olduğu idrakiyle bakacak olursak, her geçen saatin bile çekilmez olduğunu yaşayarak öğrendik ve hala yaşıyoruz. 21. ayın içerisinde olup ihraç edilme dışında hiçbir işleme muhatap olmadığımı ve benim gibi binlerce insanın olduğunu tahmin ediyorum. İşlem görenler arasında kahir ekseriyetin beraat/takipsizlik aldığı da bilinmekte.

Beklemekten yoruldum. Ruh sağlığımın ve bedeni sıhhatimin kısmen de olsa yıprandığını görmüyor değilim. İdari kararla terör şüphelisi yaftasıyla hayatı idame ettirmenin ne kadar ağır olduğunu yaşamayan bilmez. Ben her platformda hiçbir terör örgütü ile bağlantımın olmadığını anlatmaya çalıştıkça sanki sesimi duymaktan bile imtina eden bir yapı karşımda duruyor. Ben dediysem sen ''o'' sun, ben seni ak görene kadar sen karasın demek hangi törede hangi ananede var ! Kime diyorum ki bunları değil mi, kulaklar tıkalı zaten.

IAllah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Allah size ne güzel öğütler veriyor. Şüphesiz Allah her şeyi işitmekte, her şeyi görmektedir.I Nisa Suresi 58

İyilik ve güzellikler dilerim. İyi geceler.

volvarin81
Şef
12 Ocak 2019 12:15

Slm :)) günaydın

cke3454
Aday Memur
12 Ocak 2019 16:45

istanbul ilinde 26 nisan açıklarından ifadeye çağırılan cihazlarını teslim alan veya dosyasının içeriğini öğrenen oldumu

34 pol
Aday Memur
12 Ocak 2019 18:00

34 ilinden telefonların bulunduğum ilçenin emniyet müdürlüğüne kargoyla gelmiş pazartesi gidip alacağım inşallah telefonlarımdaa her hangi bir olumsuz proğrama rastlanmamış beni arayan birime dosyası gelmiş savcılığa yönlendirmişlerdir. Genel olarak suçlamanın içeriğini bilmiyorum Bu konuda ifadeyi ifadeyedeye çağırmadılar Ne yapmaya çalışıyorlar ben anlamadım Allah sonumuzu hayır eder inşallah

26nisan en kötünisan
Şube Müdürü
12 Ocak 2019 20:35

Arkadaşlar kurumsal bir firma iş başvurumu kabul etti. ancak durumumdan bahsetmedim ilerde bir sıkıntı çıkarmı??

polmem6363
Aday Memur
12 Ocak 2019 21:06

e devlet şifreni verme sigortana bakmasınlar geçmişe yönelik
26nisan en kötünisan, 5 yıl önce
Arkadaşlar kurumsal bir firma iş başvurumu kabul etti. ancak durumumdan bahsetmedim ilerde bir sıkıntı çıkarmı??

26nisan en kötünisan
Şube Müdürü
12 Ocak 2019 21:22

peki geçmişe yönelik sigorta kaydı isterlermi?
polmem6363, 5 yıl önce
e devlet şifreni verme sigortana bakmasınlar geçmişe yönelik

polmem6363
Aday Memur
12 Ocak 2019 21:43

hiç duymadım öyle bir şey
26nisan en kötünisan, 5 yıl önce
peki geçmişe yönelik sigorta kaydı isterlermi?

26nisan en kötünisan
Şube Müdürü
12 Ocak 2019 21:48

bir önceki iş yerinde tam işe kabul ettiler istemişlerdi. sonra mecbur durumdan bahsettim onlarda tabiki işe almadılar.
polmem6363, 5 yıl önce
hiç duymadım öyle bir şey

26nisan en kötünisan
Şube Müdürü
12 Ocak 2019 21:50

Daha önce Bimde çalışan arkadaşların olduğunu yine bu sayfadan duymuştum..

volvarin81
Şef
12 Ocak 2019 23:33

arkadaşlar bu GARSON un katılmış olduğu mahkemelerdeki ifadelere ulaşmamız lazım bu şeresiz bizim polislerin mahkemesine bağlanmıyor sadece mahrem imama ların davasına SEGBİS ile bağlanıyor . Benim duyduğum kadarıyla SD kartın Mart 2015 de güncellendiğini söylemiş ve bu söylediği bizim için çok önemli çünkü çoğumuzun fişleme bilgilerinde mart 2015 den sonra olan tarihler ve olaylar var.

ama bu ifadelere dosya numarası ile ulaşmamız lazım ki SD KARTTAN YARGILANANLAR mahkemeye sunabilsin ve bu SD kart muhabeti çöksün artık.

We We
Memur
12 Ocak 2019 23:51

Arkadaşlar bir sorum olacak ÖNEMLİ!!! fişleme den dolayı mahkemem vardı dijital veriler incelenmesi için mahkeme yazı yazmıştı dijital incelenmiş rapor uyap vatandaş portal gördüm..KONUYA GELİYİM dijital veri inceleme raporunda Bylock yüklü olmadığı ve play stor dan bazı programlar indirilmiş Bylock uzantısı bulunduğu yazıyor ..ve bylock kalıntısı var ama herhangi bir bulguya razlanmamıştır diyor şuan şok oldum..

Ben Bylock asla yüklemedim nasıl telefonda kalıntı olur ben fetöyle alakam yok ayrıca ev kredisi ödüyordum hep borç harçtan hiç androit telefon alamadım hep tuşlu telefonum vardı ilk kez yeni bir telefon aldım 2017 de akıllı telefon yeni kullanmaya başladım 26 Nisan'da fislemeden açığa alındım 3 aylık yeni telefonda bylok kalıntısı nasıl olur bilen böyle şey yaşayan cevep versin

volvarin81
Şef
13 Ocak 2019 01:09

Böyle birşey yaşamadım kardeş ama faturasını ibraz et tamam çünkü bylook kalıntısı olmaması lazım bylook sunucularının kullandığı 9 ip adresi kapalı zaten ayrıca hiç internette bylook nasıl bir programmış gibi arattırma böyle birşey yaptıysan tarama geçmişinde kalmış olabilir buda incelemede kalıntı olarak gözükür
We We, 5 yıl önce

Arkadaşlar bir sorum olacak ÖNEMLİ!!! fişleme den dolayı mahkemem vardı dijital veriler incelenmesi için mahkeme yazı yazmıştı dijital incelenmiş rapor uyap vatandaş portal gördüm..KONUYA GELİYİM dijital veri inceleme raporunda Bylock yüklü olmadığı ve play stor dan bazı programlar indirilmiş Bylock uzantısı bulunduğu yazıyor ..ve bylock kalıntısı var ama herhangi bir bulguya razlanmamıştır diyor şuan şok oldum..

Ben Bylock asla yüklemedim nasıl telefonda kalıntı olur ben fetöyle alakam yok ayrıca ev kredisi ödüyordum hep borç harçtan hiç androit telefon alamadım hep tuşlu telefonum vardı ilk kez yeni bir telefon aldım 2017 de akıllı telefon yeni kullanmaya başladım 26 Nisan'da fislemeden açığa alındım 3 aylık yeni telefonda bylok kalıntısı nasıl olur bilen böyle şey yaşayan cevep versin

volvarin81
Şef
13 Ocak 2019 01:13

Ülen bu iPhone gözünü seveyim yanlışlıklada olsa birşey yüklemenin imkanı yok şifresini bi unutursan çözmeninde imkanı yok

yörükbeyi20
Aday Memur
13 Ocak 2019 01:30

dostum bu kırıntı işleri garip. bende de kakao kırıntılarına rastlandı. bu tür kırıntılar başka programlarda bu isimde geçen alt dosyalardan kaynaklanabiliyor ve zaten dikkate alınmıyor. internette yaptığın aramalar bile bu kırıntı olarak çıkabiliyor karşına. sende zaten zamansal olarak mümkün değil. telefonun faturasını dahi ibraz etsen yeter.

Zereşk
Aday Memur
13 Ocak 2019 02:01

Bugün de iade olamadım be nenem!

We We
Memur
13 Ocak 2019 02:01

Yörük beyi kardeş mahkemede sıkıntı i oldumu sende kakoo dan kırıntı kalıntı ne sıkkimsa

cke3454
Aday Memur
13 Ocak 2019 11:30

6 ay önce çağlayan adliyesinde savcılık ön bürodan sorgulattığımda 17.02.2017 tarihli 1 açık dosyam vardı ve o dosyada ŞÜPHELİ savcı katibiyle görüştüm bilgi vermedi 09.01.2019 günü tekrar gittim savcılık önbüroya sorgulattım aynı dosyada TANIK yazıyordu savcı katibine gittim bilgi almak için tanık değil şüphelisiniz dedi dosya hakkında bilgi veremeyiz dedi cihazları istedim dosya kapanmadan veremeyiz dedi 2 yıldır dosya açık herhangi ifadem alınmadı bir gittiğimde şüpheli bir gittiğimde tanık yazıyor cihazları vermiyorlar kafam çok karıştı
34 pol, 5 yıl önce

34 ilinden telefonların bulunduğum ilçenin emniyet müdürlüğüne kargoyla gelmiş pazartesi gidip alacağım inşallah telefonlarımdaa her hangi bir olumsuz proğrama rastlanmamış beni arayan birime dosyası gelmiş savcılığa yönlendirmişlerdir. Genel olarak suçlamanın içeriğini bilmiyorum Bu konuda ifadeyi ifadeyedeye çağırmadılar Ne yapmaya çalışıyorlar ben anlamadım Allah sonumuzu hayır eder inşallah

Toplam 102884 mesaj
«453745384539454045414542454345444545454645474548»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi