Editörler : supporters.
06 Şubat 2019 00:48

2019 Yök kadroları için 2 nolu c.b khk yayınlandı

ölüm_hak
Şube Müdürü
06 Şubat 2019 02:32

2. maddenin (i) bendinde belirtildiği üzere öğretim üyeleri bu kadroların dışında tutulmuş. Yani, 2. tablodaki izin verilen kadro sayıları ar. gör., öğr. gör. gibi kadrolar için geçerli. Öğretim üyesi için bir kadro belirtilmemiş.

akademikask
Aday Memur
06 Şubat 2019 05:17

Bu gelişmeye ve sürece göre Norm dışı kadro talepleri ne olabileceği hakkında bilgisi tecrübesi olanınız varsa paylaşabilir mi ?

fzk2018
Genel Müdür
06 Şubat 2019 07:12

i bendinde açıkça "Öğretim üyesi kadrolarına yapılacak atamalar" diyor; niye dışında tutulmuş yazdınız anlamadım ?!?!?

ölüm_hak, 5 yıl önce

2. maddenin (i) bendinde belirtildiği üzere öğretim üyeleri bu kadroların dışında tutulmuş. Yani, 2. tablodaki izin verilen kadro sayıları ar. gör., öğr. gör. gibi kadrolar için geçerli. Öğretim üyesi için bir kadro belirtilmemiş.

ra05
Müsteşar Yardımcısı
06 Şubat 2019 08:37

İlanlar inş bir an önce başlar ömrümüz beklemekle geçti

engmet
Memur
06 Şubat 2019 09:15

maddenin en sonunda (2 m den sonra) "atama sayısı sınırlamalarına tabi değildir" ifadesinden olabilir hocam.

fzk2018, 5 yıl önce

i bendinde açıkça "Öğretim üyesi kadrolarına yapılacak atamalar" diyor; niye dışında tutulmuş yazdınız anlamadım ?!?!?

ölüm_hak
Şube Müdürü
06 Şubat 2019 10:22

Evet hocam ben de bu şekilde düşündüm.

engmet, 5 yıl önce

maddenin en sonunda (2 m den sonra) "atama sayısı sınırlamalarına tabi değildir" ifadesinden olabilir hocam.

herbıbolokog
Aday Memur
06 Şubat 2019 10:58

öğretim üyesi alımları sınırlamalara tabi değilse şayet norm kadro ne oldu? hükümsüzmü kaldı?

ölüm_hak
Şube Müdürü
06 Şubat 2019 11:03

Kadroya izin verilen öğretim üyesi sayısı üniversitelere ayrı olarak bildirildi diye düşünüyorum. Bunu kararnameye eklememişler. Serbest bırakıldığını zannetmiyorum.

Beste_33
Şube Müdürü
06 Şubat 2019 11:20

Umarım öğretim üyeliği kadrolarına yapılacak atamalar -i- bendeinde belirtilmiş ve maddelerin sonunda "atama sayısı sınırlamalarına tabi değildir" ifadesi yer alıyor.

Buna dayanarak üniversiteler artık öğretim üyesi ilanlarına başlayacaklar diyebiliriz diye düşünüyorum...

Beste_33
Şube Müdürü
06 Şubat 2019 11:41

Pardon biraz düşük bir cümle olmuş.

Beste_33, 5 yıl önce

Umarım öğretim üyeliği kadrolarına yapılacak atamalar -i- bendeinde belirtilmiş ve maddelerin sonunda "atama sayısı sınırlamalarına tabi değildir" ifadesi yer alıyor.

Buna dayanarak üniversiteler artık öğretim üyesi ilanlarına başlayacaklar diyebiliriz diye düşünüyorum...

suskun80
Memur
06 Şubat 2019 17:30

2. madde i bendine göre akademisyen atamaları sayı sınırlamasına tabi değil. Ben de böyle anladım.

docent2018
Genel Müdür
06 Şubat 2019 18:48

Norm kadro planlaması dahilinde ilan verilecektir. Norm dışı kadro talepleri de onaylandıysa onlar için de ilan verebilir diye düşünüyorum

suskun80, 5 yıl önce

2. madde i bendine göre akademisyen atamaları sayı sınırlamasına tabi değil. Ben de böyle anladım.

Bleed
Kapalı
06 Şubat 2019 19:31

Akademik personel atama sayıları ortalama 20 olarak ilan edilmiş. Buna göre üniversitelerde çıkacak maksimum öğretim üyesi ilan sayısı (norm kadroya uygun olmak şartı ile) 20 midir?

docent2018
Genel Müdür
06 Şubat 2019 20:00

Hocam o sayılar anladığım araştırma görevlileri için. Öğretim üyesi için üniversitelere bir sayı verildi mi bilmiyorum.

Bleed, 5 yıl önce

Akademik personel atama sayıları ortalama 20 olarak ilan edilmiş. Buna göre üniversitelerde çıkacak maksimum öğretim üyesi ilan sayısı (norm kadroya uygun olmak şartı ile) 20 midir?

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
06 Şubat 2019 21:18

Eskiden beri öğretim üyesi kadroları için kullanım izni sayısı belirtilmez. Bos kado ve şimdi de norm kadro durumuna göre üniversiteler herhangi bir sayı kısıtlaması olmaksızın öğretim üyesi ilanı verebilir.

docent2018, 5 yıl önce

Hocam o sayılar anladığım araştırma görevlileri için. Öğretim üyesi için üniversitelere bir sayı verildi mi bilmiyorum.

docent2018
Genel Müdür
06 Şubat 2019 21:23

Norm kadro planlamasını yapmayan yada ilan etmeyen üniversiteler ilan verebilir mi? Norm dışı kadro talep eden ve onay alanlar verebilir sanırım. Ben bazı üniversitelerin norm kadro planlarını inceledim neredeyse pek çoğu zaten norm dışı yani kadrolar dolu

akademisyen 64, 5 yıl önce

Eskiden beri öğretim üyesi kadroları için kullanım izni sayısı belirtilmez. Bos kado ve şimdi de norm kadro durumuna göre üniversiteler herhangi bir sayı kısıtlaması olmaksızın öğretim üyesi ilanı verebilir.

fzk2018
Genel Müdür
06 Şubat 2019 21:53

Hocam, yılda bir kez mi yapılacak atamalar, bilginiz veya bir öngörünüz var mı?

akademisyen 64, 5 yıl önce

ölüm_hak
Şube Müdürü
07 Şubat 2019 02:00

https://twitter.com/mhabibsoluk/status/1093029128834609152

Linkteki paylaşıma göre, tahsis edilen öğretim üyesi kadroları üniversitelere bildirilmiş.

obu18
Aday Memur
07 Şubat 2019 07:57

http://www.sbb.gov.tr/wp-content/uploads/2019/02/Ek.pdf burda ekli 2. listede sivas cumhuriyet üni için 2019 yılı izin verilen öğretim elemanı sayısı 25, https://twitter.com/mhabibsoluk/status/1093029128834609152 burdaki listede ise 45 görünüyor. sivas bilim ve teknoloji üniversitesi de sayılarak mı bulundu 45 ?

Bleed
Kapalı
07 Şubat 2019 09:24

Arkadaşlar al alabildiğin kadar diye sınırsız kadro verilmez, norma uysa bile. Bu işten bir sürpriz çıkar ya, bakalım.

Benim anladığım YÖK ve Maliye bakanlığı/strateji birimi, gelen talepleri kabul eder veya etmez.

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi