Editörler : F16 Gökçen
17 Temmuz 2013 01:53

AÖF Lisans tamamlama.

Arkadaşlar ben K.A.T.Ü 2 yıllık Elektrik bölümü mezunuyum. Eğitimimi açık ögretim bölümlerinin birinden 4 yıllığa tamamlamak istiyorum . Sınavsız Lisans tamamlama hakkında bilgisi olan ve bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor bu konuda yardım edermisiz ?

şimdiden teşekkürler.

akıllıbirdeli
Kapalı
17 Temmuz 2013 02:06

Sınavsız geçiş için çok geç.Çünkü sınavsız geçiş sınav başvurusu yaparken sınavsız geçiş tercihi yaptıktan sonra oluyor.Sınava girmiyorsun ama tercih yapabiliyorsun.Birde sınavsız geçişler yalnızca okuduğun bölümün karşılığı olmalı.Diğer bölümler için sınava girmiş ve barajı aşmış olmanız lazım.

PunkPuster
Aday Memur
17 Temmuz 2013 02:22

Ben ÖSYS sınava girdim +140 üzeri puan aldım biraz daha açıklarmısınız .

hsynsmt71
Memur
17 Temmuz 2013 02:29

yanlış bilgi vermeyin bilmiyosanız...kardeşim 1-19 Ekim tarihleri arasında yapcaksın aöf lisans tamamlamanı

akıllıbirdeli, 11 yıl önce

Sınavsız geçiş için çok geç.Çünkü sınavsız geçiş sınav başvurusu yaparken sınavsız geçiş tercihi yaptıktan sonra oluyor.Sınava girmiyorsun ama tercih yapabiliyorsun.Birde sınavsız geçişler yalnızca okuduğun bölümün karşılığı olmalı.Diğer bölümler için sınava girmiş ve barajı aşmış olmanız lazım.

PunkPuster
Aday Memur
17 Temmuz 2013 02:52

Arkadaşım Teşekkür ederim . Yanlış anlaşılma olmasın diye , iş işten gecmeden bir daha açıklıyım. Ben katü 2 yıllık elektrik bölümünü bitirdim. Açık ögretimden 4 yıllığa tamamlamak istiyorum biraz araçtırdım ve Atatürk üniversitesi Dikey geciş ön kayıt sayfasına denk geldim

https://obs.atauni.edu.tr/Kayit/AcikOgretim/DGSBasvuruOnbilgi.aspx

Buradaki bilgiye göre Lisans tamamlamada 3 bölüm secebiliyorum farklı bölüm secebiliyorsam ( ön kayıt dısında ) Siz hangi bölümü secmemi önerirsiniz ? Şimdiden cok teşekkür ediyorum.

hsynsmt71, 11 yıl önce

yanlış bilgi vermeyin bilmiyosanız...kardeşim 1-19 Ekim tarihleri arasında yapcaksın aöf lisans tamamlamanı

uygurduru
Aday Memur
17 Temmuz 2013 13:19

Sağlık Personelimisiniz?Sağlık personeli değilseniz sınavsız dikey geçişe müracat edemezsiniz.Sizin gördüğünüz sınavsız dikey geçiş başvurusu Sağlık Bakanlığı ile Atatürk üniversitesi ve 19 Mayıs üniversitesi arasında imzalanan prokol gereği sağlık personelinin eğitim düzeyini yükseltmek için yapılan birşeydir. http://www.medihaber.net/2013/07/13/lisans-tamamlamada-surec-nasil-isleyecek-iste-lisans-tamamlanacak-tum-bolumler/

hsynsmt71
Memur
17 Temmuz 2013 18:53

kardeşim sen kamu işletme iktisat çeko vs bölümlere anadolu üniversitesinde kayıt yaptırarak okuyabilirsin bölümün önemli değil

PunkPuster, 11 yıl önce

Arkadaşım Teşekkür ederim . Yanlış anlaşılma olmasın diye , iş işten gecmeden bir daha açıklıyım. Ben katü 2 yıllık elektrik bölümünü bitirdim. Açık ögretimden 4 yıllığa tamamlamak istiyorum biraz araçtırdım ve Atatürk üniversitesi Dikey geciş ön kayıt sayfasına denk geldim

https://obs.atauni.edu.tr/Kayit/AcikOgretim/DGSBasvuruOnbilgi.aspx

Buradaki bilgiye göre Lisans tamamlamada 3 bölüm secebiliyorum farklı bölüm secebiliyorsam ( ön kayıt dısında ) Siz hangi bölümü secmemi önerirsiniz ? Şimdiden cok teşekkür ediyorum.

A Belles images
Genel Müdür
18 Temmuz 2013 01:44

Uygurduru kişi sağlık bakanlığında çalışmıyordur farklı bir bakanlıkta çalışıyordur ya da atanamamıştır fakat bu önlisans bölümlerinden birini bitirmiştir..Bu durumda bu haktan faydalanamayacak mı?Atanamadın sana lisans tamamlama falan yokmu diyecekler:)böylemi hakkaten..

PunkPuster
Aday Memur
18 Temmuz 2013 13:57

Arkadaşım bu dediğine göre 1 19 Ekim tarihleri arasında Lisans tamamlama için açık ögretim burolarından kayıt yaptırmalıyım. Bunun için ön kayıt filan gerekmiyor değilmi ? Direk bürolardan yapacağız ?

hsynsmt71, 11 yıl önce

kardeşim sen kamu işletme iktisat çeko vs bölümlere anadolu üniversitesinde kayıt yaptırarak okuyabilirsin bölümün önemli değil

hsynsmt71
Memur
18 Temmuz 2013 22:05

sanırım önce internet ortamında kayıt formu doldurcaz ama tam emin değilim ondan

PunkPuster, 11 yıl önce

Arkadaşım bu dediğine göre 1 19 Ekim tarihleri arasında Lisans tamamlama için açık ögretim burolarından kayıt yaptırmalıyım. Bunun için ön kayıt filan gerekmiyor değilmi ? Direk bürolardan yapacağız ?

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi