Editörler : F16 Gökçen
20 Ağustos 2019 18:07

Suboxone Gibi Bir İlacın Etkisi Vücuttan Ne Kadar Sürede Atılır?

selam arkadaşlar ben eroini suboxone ilacı ile bıraktım uzun süredir ilacı kullanıyorum fakat tedavinin başında doktorun bana söylemiş olduğu bu ilaç eroinle aynı bileşene sahip lafı hep aklımı kurcalıyordu. bu ilacıda bir nevi eroin olarak görüyordum ama kesinlikle eroin yerine geçsin diye hiç içmedim. bir kaç ay önce kendi isteğimle bıraktım ilacı 10 gün sürdü sonrasında baktım ilacın yoksunluğu geçmiyor(eroin ile aynı yoksunluk belirtileri var fakat şiddeti az) bende dedim içsemde aynı içmesemde aynı diyerek tekrar ilaca başladım. 2. bırakışım ise bu son zamanlarda oldu ve 16 17 gündür içmiyorum ilacı ama bu yoksunluk belirtileri hala geçmedi. terleme, nadiren şiddetli üşüme gelmesi, pis bir koku, bazen burun akması, hapşırma gibi. Ben bu belirtilere artık dayanabiliyorum yani eroin içerkende bu belirtiler vardı ama ben ozaman artık irade zayıflığındanmıdır bilemem ama dayanamıyordum ve eroin içiyordum. artık ilacın eroinle benzer etkilerine de dayanabiliyorken bu ilaçtanda kurtulmak istiyorum. Aranızdan sağlık sektöründe çalışanlar bana karşı çıkabilir belki ama ben artık bedenimde eroin veya benzeri bileşene sahip bir ilaç istemiyorum ve büsbütün arınmak istiyorum. Özet olarak bu suboxone isimli ilacın etkileri ne zaman son bulucak.? 16 günde geçmemesinden metabolizmamın yavaş olduğunu anladım. Ama bu sürede biraz fazla bence 1 günde terleyerek eroinin etkisinde kurtulan kuzenim var onu düşününce acaba benim bu ilacın etkileri neden geçmiyor diye düşünmüyor değilim. Şimdiden her türlü cevabınız için teşekkürler.

yasminym
Kapalı
20 Ağustos 2019 19:36

Madde bagımlılıgı onleme merkezlerı amatem ve çamatem var bulundugunuz ildekı once psikiyatrı bölümünde muayene olup buraya yazmıs olduklarınızı psıkıyatrıste anlatıp bu konuda destek almak ıstıyorum tedavı merkezı neresı var dıye sorunuz tek basıma mücadele edemıyorum destege ıhtıyacım var dersenız amatem ya da çamatem e destek ıcın yonlendırılırsınız

Fallenangels
Aday Memur
20 Ağustos 2019 19:52

cevabınız için teşekkürler amatemde tedavi görüyorum ilacı amatem veriyor zaten fakat isteğim tedaviyi sonlandırmak bu konuda sıkıntı yaşamak istemiyorum.

yasminym, 5 yıl önce

Madde bagımlılıgı onleme merkezlerı amatem ve çamatem var bulundugunuz ildekı once psikiyatrı bölümünde muayene olup buraya yazmıs olduklarınızı psıkıyatrıste anlatıp bu konuda destek almak ıstıyorum tedavı merkezı neresı var dıye sorunuz tek basıma mücadele edemıyorum destege ıhtıyacım var dersenız amatem ya da çamatem e destek ıcın yonlendırılırsınız

yasminym
Kapalı
20 Ağustos 2019 20:14

Tedavıyı kafanıza göre sonlandırmayınız yoksa bı bırakır bı başlarsınız bu konuda psıkıyatrıden destek alınız tek basınıza ustesınden gelmeyı deneneyın osıkolojık destek alın 15 gun de bı psıkolog ıle gorusmeler yapmanız ıcınızdekı paylasmanız sızı rahatlatacaktır dıye dusunuyorum psıkolojık olarak ne kadar cok rahatlarsanız o kadar rahat atlatırsınız bu surecı zaten yolu yarılamıssınız neredeyse yuze yuze kuyruguna gelmıssınız

Fallenangels
Aday Memur
21 Ağustos 2019 03:43

değerli yorumunuz için teşekkürler motive etti beni psikologuma danışacağım :)

yasminym, 5 yıl önce

Tedavıyı kafanıza göre sonlandırmayınız yoksa bı bırakır bı başlarsınız bu konuda psıkıyatrıden destek alınız tek basınıza ustesınden gelmeyı deneneyın osıkolojık destek alın 15 gun de bı psıkolog ıle gorusmeler yapmanız ıcınızdekı paylasmanız sızı rahatlatacaktır dıye dusunuyorum psıkolojık olarak ne kadar cok rahatlarsanız o kadar rahat atlatırsınız bu surecı zaten yolu yarılamıssınız neredeyse yuze yuze kuyruguna gelmıssınız

yasminym
Kapalı
21 Ağustos 2019 05:40

Ee zaten psıkologunuz varmıs;)

Fallenangels, 5 yıl önce

değerli yorumunuz için teşekkürler motive etti beni psikologuma danışacağım :)

ESBO
Memur
22 Ağustos 2019 21:38

Belirtiğin şikayetler eroin yoksunluğu suboxaneyi bırakmak istiyorsan naloxan tablet iste doktordan günde 1 tane içersin bağımlılıkta yapmaz. Geçmiş olsun

Camunas
Aday Memur
22 Ağustos 2019 23:07

Çok çok geçmiş olsun arkadaşım.. inan en içten dileklerimle yazıyorum. inşallah en kısa sürede arınırsın.. bu anlattıklarını atlatmışsın demek ki güçlü bi yapın var. sakın pes etme!!!

kutlay7
Daire Başkanı
23 Ağustos 2019 09:05

Bu memurlar.net te de yok yok! Burda karsilasacagimi hic zannetmiyordum. Basarilar kardes. Zaten atlatmis gibisin sonunu da getirirsin umarim. Kac yaslarinda nasil basladin? Seni uzmucekse bize ders cikaracak deneyimler yazarsan guzel olur.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi