Editörler : cihan27E.Kayı Han
«188189190191192193194195196197198199»

mirac42
Aday Memur
27 Mart 2023 04:34

Demedi hocam

Kamu mühendisleri torba yasada müjde bekliyor

xqrsx
Aday Memur
27 Mart 2023 06:21

Fatih Erbakan kamu mühendisine değinmedi, genel olarak kamu çalışanları maaşlarının yoksulluk sınırı altında kalmaması şartlarımız arasında gibi birşeyler dedi bu da çok genel geçer bir cümle oldu bizim açımızdan.

okumanya
Aday Memur
27 Mart 2023 08:15

Kamuda Çalışan Mühendislerin Maaşı Çok Düşük!

arspark
Aday Memur
27 Mart 2023 08:56

Sonuna kadar yazdıklarınızın destekçisiyim. Bende bıktım bu adaletsizlikten. Fakülteye birinci girdim. 5. olarak bölümü bitirdim. 93 puanla 2018 kpss ile zor atandım. Tek kişiyim. Kredi borcu kira derken. Sosyalleşmek için hiçbir etkinliğe katılamıyorum. Daha 30 olmadan geçim sıkıntısı ile uğraşır oldum.

adalethayal, 1 yıl önce
Bıktım artık. Siyasetçilerin yalanından, adil olmayan maaş dağılımından. Her mühendise eşit maaş verilmesinden. Belli bir katsayı istiyorum ben, su ürünleri mühendisi ile aynı maaşı almak istemiyorum verdiğim emek 100 kat daha çok çünkü. Mühendis branşları birincil, ikincil ve üçüncül katsayı olarak üçe ayrılsın ve her branş grubu farklı katsayı ile maaş alsın. Valla adil olmayan bu uygulamalardan bıktım, usandım. Ayrıca Adan Zye her mühendise de zam verilsin Ben okul birincisi olarak 475 küsür puanla üniversitede mühendislik seçtim, keşke seçmeseydin diyorlar bense hayır hakkım olanı verin diyorum. Altımdaki işçi nasıl benden yüksek alıyor şaştım kaldım, ne tediyeymiş ne mesaiymiş be arkadaş. Mesaiye de kalıyorum ha, vermiyorlar ki mesaime bir şey. Hemşireden düşük para alamam polisten düşük para alamam. Ya düşünsenize düz belediye zabıtası polisten yüksek maaş alsın ortalığı kıyamete uğratırlar. Düşünsenize hemşire doktordan fazla para alıyor ortalık ateş olur. Bu puanları düzenleyemiyorsunuz bari kpss puanı yüksekliğine göre her farklı bireye katsayı uygulayın, mesela kpssde 95 alan adamın maaş ek ödeme katsayısı çarpı 2 olsun. Kpssde 85 alanın çarpı 2,5 olsun ama bu ek ödeme zammı da her mesleğe gelsin. En azından üniversite emeğimiz verilmedi kpss emeğimiz verildi deriz. Yemin ederim adaletsizlikten bıktım, benim gibi bir eğitim seviyesi olan adam nasıl geçinemiyor bıktım. Bazı branş ögretmenleri ek dersle 17-18 bile alıyor, ee mühendis maaşı bu. Vallahi de billahi de her mesleğe saygım var. Vallahi de billahi de her mesleğe hatta bu meslek branşlarına zam gelmeli. Ama adil olsun istiyorum. Çünkü bıktım. Aynı sınıfta mezun olduğum arkadaşlarla artık bir yerde oturmak dahi istemiyorum çünkü maaşımla dalga geçen var, pahalı bir yere otururken sen dur okul birincisi bugün bizdensin diyen dalga geçen arkadaşlardan bıktım. Eve gelince çocuğun baba harclığıma zam yapmayacak msn, filanın okul müdürü babası zam yapmış bak demesinden, baba bana ne zaman şu bisikleti alacaksın demesinden.... Ha şu da var eşimin iyi bir matematik öğretmeni olsa da aldığı maaşın düşüklüğünden de bıktım (benle nerdeyse aynı maaşı alıyor, öğretmenin maaşı da artmalı herkesin maaşı artmalı ama adil artsın be). İnsanların sadece kendini kendi maaşını torpilini düşünmesinden sonra da müslümanım diye geçinmesinden ayrıca bıktım, adalet kambur kaldı... adaletin belini doğrultamamasından bıktım....

yavuz sultan selimm
Aday Memur
27 Mart 2023 10:36

torba yasada mühendis yoksa seçimde tepkimiizigösterelim.

Mühendisss007
Aday Memur
27 Mart 2023 10:37

Gelir Uzmanlarını yine manşetten haber yapmışlar. Mühendisleri yine atlamış memurlar.net.

mirac42
Aday Memur
27 Mart 2023 10:42

kamu mühendisi torba yasaya girmelidir.

Mühendisss007
Aday Memur
27 Mart 2023 12:01

Şimdi de Müfettiş ve denetçileri haber yaptılar. Mühendisler yine yok tabi..

Mühendisss007, 1 yıl önce

Gelir Uzmanlarını yine manşetten haber yapmışlar. Mühendisleri yine atlamış memurlar.net.

Kimecezaevi
Aday Memur
27 Mart 2023 13:30

Her türlü haber var ama biz yokuz gündemde. Yeter artık, ne yapmaya çalışıyor bu sayfanın yöneticileri?!
Mühendisss007, 1 yıl önce

Şimdi de Müfettiş ve denetçileri haber yaptılar. Mühendisler yine yok tabi..

kkhya
Aday Memur
27 Mart 2023 13:35

Kamu mühendisleri haklarını istiyor. maaş düzenlemesi şart

mirac42
Aday Memur
27 Mart 2023 13:36

Sendikalar seçim sonrasını işaret ediyor bu sitede bizi görmezden geliyor kabul etmiyoruz

atnt
Aday Memur
27 Mart 2023 13:46

Memurlar net neden bizi görmezden geliyorsunuz?

Elktrkmüh.
Aday Memur
27 Mart 2023 13:56

Bu kadar cevap yazılmış bir konuyu haber yapmamak art niyetten başka nedir? MİLLETİN BU KADAR MÜHENDİS DÜŞMANI OLDUĞUNU BİLMİYORDUM. YAZIKLAR OLSUN.

ZAFER03AFYON
Aday Memur
27 Mart 2023 14:22

Ey Mühendis düşmanı memurlar net...............

sesele
Şef
27 Mart 2023 14:24

memurlar nete neden suç buluyorsunuz adamlar sizin yalan tablonuzu düzeltmekle uğraşmak zorunda mı işi bilen kimse inanmaz memurlar neti tebrik ediyorum inş mühendislerde uyanır gerçeği görür

27 Mart 2023 14:25

seçimden önce veya sonra bizler istediğimiz iyileştirmeyi alacağız inşallah ama memurlar net in biz mühendisleri görmezden gelmesini asla unutmayacağız. seçim beyannamesine bizi koyup harekete geçmeyen partiyi de asla unutmayacağız.

Android60
Genel Müdür
27 Mart 2023 14:56

Kamudaki mühendislerin maaşı süperrrr sülaleleri ne yeter o para

okumanya
Aday Memur
27 Mart 2023 15:41

Hak aramaya devam!

fsinatra
Aday Memur
27 Mart 2023 15:56

lütfen haber yapılsın, sesimiz duyulsun. itibarımız geri verilsin.

abuzzer
Şef
27 Mart 2023 16:27

Kamu mühendisler torba yasada müjde bekliyor lütfen sesimizi duyun artık

Toplam 8749 mesaj
«188189190191192193194195196197198199»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi