Editörler : "eskiyara"Pangaea
08 Şubat 2012 21:46

Boşanma Durumunda Tayin İsteme

arkadaşlar bi arkadaşım eşinden ayrılma durumunda bu durumda başka bır ıle tayin isteyebilir mi

krwogretmen
Memur
08 Şubat 2012 22:11

Boşanma durumunda tayin isteme durumundan faydalanan hiç karşılaşmadım.

mlkbşk
Aday Memur
09 Şubat 2012 02:41

Arkadaşlar ben de bunu soracaktım.. aynı durumdan arkadaşım da muzdarip.. Yazın nikah yapmışlar, anlaşamıyorlardı, belki bişeyler düzelir dye eş durumundan eşinin yanına gitti, ama halen anlaşamıyorlar ve arkadaşım da artık ayrılmak istiyor.. Eski görev yerinden de memnun, en azından eski görev yerine gönderilir mi?

Normalde boşanma özür durumundan çıkmış ancak dilekçeyle durumunu izah ettiğinde duruma göre uygun görürlerse gerekeni yapıyorlarmış.. Ne kadar doğru ya da başına böyle bi durum gelen varsa izah edebilen bi arkadaş var mı?

ays@nder
Kapalı
09 Şubat 2012 08:35

valilik oluruyla olabiliyor.Lütfen yönetmeliğe bakınız...

mt_xyz
Genel Müdür
09 Şubat 2012 10:12

bir arkadaşım yeni boşandı. o belki biliyordur. cevabını alırsam yazarım buraya..

altay1944
Aday Memur
09 Şubat 2012 11:01

Boşanma ile tayin var arkadaşlar.Anlayana...

öğretmeno
Aday Memur
09 Şubat 2012 19:36

teşekkurler arkadaşlar yıne de bılgınız olurda paylaşırsanız seviniriz

mt_xyz
Genel Müdür
12 Şubat 2012 14:46

???

serkan0180
Kapalı
12 Şubat 2012 15:02

Eskiden vardı ayrılan çiftler istedikleri yerlere gidebiliyorlardı ancak şu an öyle bir durum söz konusu değil... Bizim insanımız boşanıp boşanıp yer değiştirince bu hak da elimizden alınmış oldu... Aslına bakarsanız özellikle yer değiştirme sisteminin bozukluğu yine bizim insanımızdan kaynaklanıyor...

serkan0180
Kapalı
12 Şubat 2012 15:07

Ancak eşiniz size rahatsızlık veriyorsa tehdit ediyorsa onu bu süreçte şikayet ediyorsunuz mahkemeye ve mahkeme kararına göre bu durum göz önüne alınarak meb sizi kendi belirleyeceği bir bölgeye gönderiyor...

konya29
Daire Başkanı
12 Şubat 2012 15:39

arkadaşlar malesef HAYIR...6 ay önce eşimden ayrıldım yönetmeliği satır satır inceledim yok.İl milli eğitime gittim şube müdürüyle bizzat görüştüm,sağolsun adamda çok ilgilenmişti acaba olağanüstü durumdan isteyebilir miyim diye ama olmadı.Ama şube müdürü yönetmeliği inceleyip şöyle demişti "Boşanma sürecinde eski eşinizin ailesi ile ilgili karakol ve yargıya kadar intikal etmiş bir olay varsa ve o yerleşm yerinde tehdit ,baskı vs gibi durumlar oluşmuşsa istenebilir." demişti.

Geçmiş olsun diyelim,hakkınızda hayırlısı olsun...

öğretmeno
Aday Memur
12 Şubat 2012 15:49

savcılıktan eş için tedbir kararı var.karakola da gitmişler bunlar kanıtlanırsa istenebilir dimi

konya29
Daire Başkanı
12 Şubat 2012 16:23

bu önemli bir gelişme ..neden tedbir kararı alınmış...eğer tehdit,darp,cana kast,teşebbüs veya bulunduğu yerleşim yerinde tehlike mevcutsa ,bu durum savcılık kanalıyla belgelendirilise olağanüstü halden istediği yere gider hocam

mt_xyz
Genel Müdür
12 Şubat 2012 20:59

?

mlkbşk
Aday Memur
12 Şubat 2012 23:34

arkadaşlar teşekkürler.. Ama arkadaşımın bakış açısına göre arkadaşım şöyle diyor.. Doğuda çalışıyordu arkadaşım, malum yeni bakan herkesi doğuya yığmaya çalışıyor.. Arkadaşım da boşanınca doğuya geri dönmek istiyor eski görev yerine.. Belki kabul edilebilir diyor =) Bu da bi bakış açısı tabi =)

mnkse00
Şube Müdürü
13 Şubat 2012 00:24

boşanıp eski görev yerine dönen gördüm ama nasıl yaptı bilemiyorum.oluyor yani

meram42
Müsteşar Yardımcısı
13 Şubat 2012 01:25

il dışı davalık bir durum yoksa yoktur.. il içi ise il memin valiliğin insiyatifindedir.. yapılabilir...

uye1676035
Kapalı
13 Şubat 2012 17:22

eskiden vardı 3-5 yıl önce kaldırıldı şu an savcılığa intikal etmiş olaylar varsa il içinde valilik kanalıyla görevlendirme şeklinde bir şeyler yapılabilir il dışında olağanüstü hallere başvurulabilir

öğretmeno
Aday Memur
13 Şubat 2012 17:40

teşşekkurler

mlkbşk
Aday Memur
22 Şubat 2012 01:12

gncl

mt_xyz
Genel Müdür
22 Şubat 2012 21:43

yok mu? varsa, isteğe bağlı mı?

zorunlu hizmeti yapmış olmakla yapmamış olmak arasında fark var mı? nasıl yani?

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi