Editörler : Lanet
19 Mart 2013 10:51

DSİ, Ünvan Değişikliği Sınavına Hazırlananlar Platformu.

Merhaba arkadaşlar acaba bu sene 2013'te yani sınav açılır mı sizce? 2011'te yapılan sınavın süresi 22.10.2013 doluyor. Bu sene olmazsa 2014 olur mu sizce?Bilgilerimizi burda paylaşılım. Birlik olalım ve sesimizi duyuıralım bu sınavın açılması için.Tarım Bakanlığı geçen sene nisanda ünvan değişkliği sınavı açtı. Bu sene yine açacak hatta başvuruları alamaya başladılar. Ordakiler birlik olup sınavın açılmasını sağladılar. Neden bizim Bakanlık da açmıyor? Bir şeyler yaplım arkadaşlar

mutruf
Memur
25 Mart 2013 10:28

evet bende bu sınavı bekliyorum ama genel kanı bu yıl sınav olmayacağı yönünde

bircan-5
Şef
25 Mart 2013 16:46

Acaba neden böyle bir kanı var siz genel müd misiniz?

bircan-5
Şef
25 Mart 2013 17:12

pardon genel müdürlüktemisiniz

nizam53
Kapalı
30 Mart 2013 15:03

http://www.memurlar.net/haber/92476/

DSi Görevde yükselme ve unvan değişikliği Yönetmeliği,

DSİ' de Unavan Değiştime yapılır mı bilmiyorum ancak bu sınavalr zaten kurumlar keyfi uyguladıklarından belli olmaz. İhtiyaç halinde yapılması gerekiyor. Bu konuda Başbakanlık genelgesi de var. İşte Bakanlık uygular mı uygulamaz mı tam bir muammma biz yine de bu sınavlara hazırlıklı olmalıyız. saygılarımla

nizam53

zerda03
Aday Memur
30 Mart 2013 17:19

dsi de yada başka kurumlarda ünvan değişikliği işçilerde de olabiliyormu yoksa sadece memurlarda mı var?ben dsi ye şoför olarak sıralamaya girdim mükalata girecem ama bilgisayar teknisyeniyim aslında.şoför olarak girdikten sonra teknisyenlik için sınava girebliirmiyim??

nizam53
Kapalı
31 Mart 2013 22:35

işçilerde de yapılabiliyor fakat toplu iş sözleşmesinde kararlaştırılmışsa olabiliyor diye biliyorum. Meslek diploman var ise memur iken unvan değiştirme sınavına girer ve teknisyen olabilirsiniz. Saygılarımla

nizam53

zerda03, 11 yıl önce

dsi de yada başka kurumlarda ünvan değişikliği işçilerde de olabiliyormu yoksa sadece memurlarda mı var?ben dsi ye şoför olarak sıralamaya girdim mükalata girecem ama bilgisayar teknisyeniyim aslında.şoför olarak girdikten sonra teknisyenlik için sınava girebliirmiyim??

08 Nisan 2013 14:36

bende açılmasını bekliorum ama net bir cewap yok...şimdiden mühendislik haklarımızdan mahrum oluyoruz..örneğin,şimdiye kadar mühendislik haklarrından faydalanıyordum fakat henüz tekniker kadrosunda olduğum için örneğin 3 aylık arazi tazminatlarında değişiklik oldu...geçen ocak ayında 470 lira alırken yeni bir yazı ile bu hakkımız kaldırıldı..yerine tekniker üzerinden 278 lira bağlandı..bu gidişlee maaşımızda tekniker kadrosundan werecekler..biran önce ünvan değişikliği sınavı açılmalı yoksa maaşlarımızda 700 lira gibi net bir düşüş olacak...

mervebakay
Kapalı
10 Nisan 2013 19:11

Merhaba arkadaşlar. Ben Nüfus Müd. veri hazırlama ve kontrol işletmeniyim. Dsi geçmek istiyorum açıkçası. Şartları nasıldır. Maaş durumları ve görevde yükselme varmıdır. Biraz bilgi verebilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

mutruf
Memur
24 Nisan 2013 11:42

uzun zamandır takip edemedim bu yuzden cevabım biraz geç oldu...

Sınav kurumun tasarrufunda olup henüz net bir bilgi açıklanmamıştır.

http://egitek.meb.gov.tr/Sinavlar/Duyurular/2011//OrmanBak_DevletSuIsleriGenMud_Pud.pdf adresinde de görüldüğü üzere 2 yılda bir açılan bu sınavın 2 yılı doldurması 22 Ekim 2013 tarihine denk geliyor.

Sınavı organize edecek Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığında henüz hiç bir çalışma yok normalde bu tip sınavlar için hazırlıklara yılın ilk aylarında başlanır... Maliye Bakanlığından kadro vizesi alınması , duyuru yapılması, sınava katılacakların belirlenmesi, ve soruların hazırlanması , ile birlikte MEB e sınav için başvuruda bulunulur ve bu işlemler en hızlı şekilde 6 ayı bulur.

Uzak bir ihtimal gibi gözüksede umarım bu yıl sınav açılır ve mağduriyetimiz son bulur.

bircan-5, 11 yıl önce

pardon genel müdürlüktemisiniz

mutruf
Memur
10 Mayıs 2013 16:37

Bu konuyu güncel tutarak yetkili mercilerede bizzat veya sendikalar aracılığıyla taleplerimizi iletirsek olumlu sonuç alabileceğimizi düşünüyorum.

mutruf
Memur
20 Mayıs 2013 14:44

25 Nisan tarihli DSİ kurum idari kurul toplantısında yeni bir sınav için "Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği Yönetmeliği" neticelendiğinde çalışmalara başlanması şeklinde karar alınmış.

http://www.memurlar.net/haber/373535/ Şu an tüm görevde yükselme sınavlarını tek çatı altında toplanması ve bu sınavların ÖSYM tarafından yapılması düşünülüyor. Fakat bu taslağın ne zaman yönetmelik haline geleceği muamma belkide 1-2 seneyi bulacak....

2011 yılında yapılan sınavla ilgili ortada dolaşan söylentilerden sonra bu şekilde bir adım atılması çok hayırlı ve adaletli olmuş fakat bu durum ne zaman netleşir belli değil.

26 Mayıs 2013 00:29

Arkadaslar hepimiz DSİ Genel Müdürlüğüne unvan degisikligi sinavin bu yıl içerisinde olmasi icin yada Sesimizi duyurmak için dilekce yazalim..muhakkak yazalim.hatta memur-sen ve diger sendikalarada dilekce yazalım. .

rutsu
Şube Müdürü
27 Mayıs 2013 16:54

sadece memurlaramı bu sınav,işçilerede geçerlimi

mutruf
Memur
28 Mayıs 2013 20:15

Memur personel için

rutsu, 11 yıl önce

sadece memurlaramı bu sınav,işçilerede geçerlimi

mutruf
Memur
14 Haziran 2013 10:51

DSİ Maliye bakanlığından bu yıl için vize aldığı tüm kadroları KPSS den gelecekler için ayırmış. Maalesef böyle bir hata ??? yapılmış.. Tek bir ihtimal var yapılan bu durum iptal ihdas ile düzeltilebilir. Bunun içinde sendikalar ve bizim müracaatlarımız önemli....

18 Haziran 2013 17:06

arkadaşlar..ankara dsi genel müdürlüğe yazdığım dilekçenin cevabı:

2013 yılı içinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılmasına dair çalýþmalar yapýlmakta olup Kamu Kurum ve Kuruluþlarýnda Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliğii Esaslarýna Dair Genel Yönetmeliðin 9. maddesi gereðince; görevde yükselme veya unvan deðiþikliði sýnavý yapýlmadan en az 45 gün önce sýnav duyurusu yapýlarak tüm personelimiz bilgilendirilmektedir.

18 Haziran 2013 17:09

arkadaşlar ankara dsi ye yazdığım dilekçenin cewabı..aynen yayınlıyorum

2013 yılı içinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılmasına dair çalışmalar yapılmakta olup Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğin 9. maddesi gereğince; görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavı yapılmadan en az 45 gün önce sınav duyurusu yapılarak tüm personelimiz bilgilendirilmektedir.

hakan2303
Aday Memur
03 Temmuz 2013 15:44

Burada ve gerekse diğer platformlarda elimizden geldiğince Ünvan Değişikliği sınavını dile getirmemiz gerekiyor arkadaşlar, Tarım Bakanlığında olabiliyorsa her sene demek olmayacak bi şey yok kaldı ki 2011 yılında yapılan sınavın ardından bundan böyle 2 yılda bir yapılacak denilmişti ama maalesef hala bir ses seda yok Sayın Bakanımız inşallah sesimizi duyar.

kennet
Aday Memur
04 Temmuz 2013 14:34

Arkadaslar Karayolları da sınav açacakmış. Tüm bölgelere sınav ile ilgili yazı gitmiş katılmak isteyen personelin dilekçe ile başvurması istenmiş. Yaklaşık 1 ay önce. Ama Dsi de bu konu ile ilgili hiç bir çalışma yok. Yeterli talep ya da istek olmadığından heralde..??

mutruf
Memur
09 Temmuz 2013 09:40

Arkadaşlar konuyu yakinen takip ediyorum dilekçe veren mail ile bilgi talebinde bulunan veya yuzyuze görüşenlere standart cevaplar veriliyor.

Bu konu tamamen yönetimin insiyatifinde bu yuzden sendikalar aracılığıyla veya Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığına ulaşarak konuyu gündemde tutmamız gerekiyor Aylık herkesin maddi ve manevi kayıpları var Eğer Eylül'e kadar herhangi bir çalışma başlamazsa bu yıl sınav olması ihtimali azalacak.

Toplam 2191 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi