Editörler : oto-danisman-expert

floq
Aday Memur
16 Eylül 2020 11:22

Mülakatta olumsuz bir durum yaratacağını sanmıyorum.Kazanan herkes askerliğini yapmış kişiler olmuyor.

Benim asıl öğrenmek istediğim başvuru şartlarına aykırı bir durum oluşturup oluşturmadığı.

KaradenizliUsak, 4 yıl önce

Floq

Mülakattan puan alamazsın bedelli askerlik ile dolayısıyla etkiler fazlasıyla

Patron 38
Memur
16 Eylül 2020 12:30

Kac doğumlular alınacak bilen arkadaş yazarsa sevinirim

Lorenso
Aday Memur
16 Eylül 2020 12:54

Böyle bir durum söz konusu değil,bilip bilmeden konuşup insanların moralini bozmayın.

Floq

Mülakattan puan alamazsın bedelli askerlik ile dolayısıyla etkiler fazlasıyla

Lorenso
Aday Memur
16 Eylül 2020 12:55

Normal şartlarda bu sene 1993 doğumlular olması gerekiyor.

Patron 38, 4 yıl önce
Kac doğumlular alınacak bilen arkadaş yazarsa sevinirim

Lorenso
Aday Memur
16 Eylül 2020 13:09

Sanırım Başvuru kılavuzundaki bu madde kafandaki soru işaretlerini biraz dağıtır.

(4) Askerlik hizmeti devam eden adaylara nüfus cüzdanları verilecek, adayların nüfus

cüzdanı ve askerî kimlik belgeleri ile seçim aşaması sınavlarına katılmaları sağlanacaktır.

floq, 4 yıl önce

Mülakatta olumsuz bir durum yaratacağını sanmıyorum.Kazanan herkes askerliğini yapmış kişiler olmuyor.

Benim asıl öğrenmek istediğim başvuru şartlarına aykırı bir durum oluşturup oluşturmadığı.

16 Eylül 2020 13:38

Arkadaşlar ben kuzenimin yani akrabamin tecrübesini baz alarak yazdım, fikrim doğru ya da yanlış kimseyi ilgilendirmez caz yapmayın,bilgi forumu herkes bildiğini paylaşmakta özgür kulak as asma beni de ilgilendirmez.

Benim görüşüm de budur:6 ay askerlik yapamayan adamı komisyonda olsam az puanla yolcu ederim şahsen????

Erhanfdotd
Aday Memur
16 Eylül 2020 15:53

Arkadaşlar merhaba, ortalama 77 gibi bir puan bekliyorum. Kamu yönetimi geçen yıl mezunuyum. İlk olarak bu puan sizce piyade için yeterli mi? Fyt m çok yüksek gelmeyecektir muhtemelen. İkinci olarak da kamu yönetimi daha az tercih sebebi olabilir mi? Yani kamu yönetimi mezunu bir mühendislik mezununa göre dezavantajlı olabilir mi?

exqlox33
Aday Memur
16 Eylül 2020 16:23

Geçen seneki kılavuzdan bakabilirsin seçilebilen alanlara. Mühendisler karşısında bir etkisi olacağını sanmıyorum çünkü ben dahil bütün mühendislerin belli başlı tercihleri var; Makine, Bakım, UçakBakım, Hava Savunma, Muhabere vs.

80-85 gibi puan alan mühendislerin çoğu mühendislik ihtisasını da yazıyor tercihlere diğer sınıfları ise alt yerlere yazıyorlar. O yüzden bu alanlarda tercih yapabiliyorsan kıyas yapabilirsin, yoksa boşa moralini kırmana gerek yok.

Hava Piyade için en alt başvuru puanı KPSS'de 79'du geçen sene, Kara Piyade için 64. Ancak ortalama ADP puanı ne oldu onu kimse bilemez çünkü mülakatları açıklamıyorlar sadece en düşük mülakat puanı bazlı FYT+KPSS ile hesaplanan ADP'leri forumdan araştırabilirsin, ona göre bir hedef çizebilirsin.

Erhanfdotd, 4 yıl önce

Arkadaşlar merhaba, ortalama 77 gibi bir puan bekliyorum. Kamu yönetimi geçen yıl mezunuyum. İlk olarak bu puan sizce piyade için yeterli mi? Fyt m çok yüksek gelmeyecektir muhtemelen. İkinci olarak da kamu yönetimi daha az tercih sebebi olabilir mi? Yani kamu yönetimi mezunu bir mühendislik mezununa göre dezavantajlı olabilir mi?

Lorenso
Aday Memur
16 Eylül 2020 17:12

İnsanların 6 aylık askerliğin üstesinden gelemeyeceklerini düşündüğünü için bedelli askerlik yaptığını düşünmen yazdıklarının dikkate alınmaması gerektiğini gösterdi,teşekkürler.

Arkadaşlar ben kuzenimin yani akrabamin tecrübesini baz alarak yazdım, fikrim doğru ya da yanlış kimseyi ilgilendirmez caz yapmayın,bilgi forumu herkes bildiğini paylaşmakta özgür kulak as asma beni de ilgilendirmez.

Benim görüşüm de budur:6 ay askerlik yapamayan adamı komisyonda olsam az puanla yolcu ederim şahsen????

16 Eylül 2020 17:53

Dediğim gibi ister alın ister almayın,benim sizle bir sorunum düşüncemi dikte etmek gibi bir amacım yok,ben kendi tecrübemi,hakim olan görüşümü paylaşırım,forum kışlanın önünden geçmek istemeyemeyip ancak para için bu yola düşenlerle dolup taşıyor...

16 Eylül 2020 23:32

Olumsuz bir durum olmaz. Çoğu kişi işi gücü yarım kalmasın diye bedelli yapıyor zaten 40 bin tl az değil. Sen neden bedelli yaptın diye elemezler. Ancak 40k veripte tekrardan askeriyeye girmek ne kadar mantıklıdır tartışılır.

floq, 4 yıl önce

Benim askerlik durumu ile alakalı bir sorum olacak.

Bedelli askerliğe başvurdum, ocakta bedelli sınıflandırılmaları açıklanacak ve benim en erken 2021 haziran ayına bedelli askerliğim çıkabilir.Muvazzaf subaylık başvuru veya sürecinde bu durum bana bir olumsuzluk yaratır mı?

Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

kamutronik
Aday Memur
17 Eylül 2020 02:49

Emin misiniz hocam 2020 için 1 Ocak 1993ten sonra doğanlar yazıyor. 2021 de 1994 olur sanırım.
Lorenso, 4 yıl önce

Normal şartlarda bu sene 1993 doğumlular olması gerekiyor.

Derossi1905
Memur
17 Eylül 2020 11:53

Bu sene hangi tarihte alım olacağı henüz net değil. Pertem henüz planlanmış kesin tarih yok dedi eğer ocak ayına kadar ilan gelirse 93 doğumlular girebilir.

Ylc4893
Aday Memur
17 Eylül 2020 23:08

Beyler sözleşmeli er mülkatına baktım seçim aşamaları bir günde tamamlanacak gibi bişey yazmışlar fyt sözlü o zaman bu alımda da bir günde mi olur tahminen

18 Eylül 2020 11:35

Umarım öyle olur bilemedin 2 günde tamamlansa da yeter diğer türlü 20 gün ara vardı.

Ylc4893, 4 yıl önce

Beyler sözleşmeli er mülkatına baktım seçim aşamaları bir günde tamamlanacak gibi bişey yazmışlar fyt sözlü o zaman bu alımda da bir günde mi olur tahminen

0kamyoncu
Kapalı
18 Eylül 2020 12:14

1 gün olmaz subay astsubay alımlarında
Ylc4893, 4 yıl önce

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi