Editörler : oto-danisman-expert
08 Nisan 2010 23:58

Rentecar a arabamı kiraya vermek istiyorum.

Rentecar a arabamı kiraya vermek istiyorum kardeşlerim acaba arabamı verirken nelere dikkat etmeliyim bu konuda acemiyim yardımcı olursanız memnun olurum arabamın markası yeni kasa kango ful kaç liraya kiraya verebilirim acaba?

antikuş1907
Yasaklı
09 Nisan 2010 00:46

iyi güzel de . peki arabanı başka ellere emanet etmeye güveniyor musun ? sen hiç "başkasının arabası" sözünü duymadın mı? bir lira alayım derken üç liralık masraf açılmasın sana. evet belki sigortalıdır ama hor kullanma olabilir.

09 Nisan 2010 00:49

Arabınızın anahtarını şoförlüğüne emin olmadığınız ve emaneti kendi malından daha önemli görmeyen kimseye vermeyin sonra başınıza olmadık iş gelir.Kiralamayı söylemiyorum bile.

phantom25
Müsteşar
09 Nisan 2010 00:58

alacağınız paraya değmez. çok cüzi para verirler.

,

arabanız üzerinden para kazanmak istiyorsanız. lüks tatil yörelerinde taşımacılık yapın çok daha fazla para kazanırsınız

By_Onder
Genel Müdür
09 Nisan 2010 01:07

bu tamamen ticari bi olay duygusal bakmayınız oturup hesabını yapacaksın kaç yıllık bi sözleşme olacak 3 yıldan aşşağı ise size hiçbişi kazandırmaz kazanacağınız parayı 3 yıl sonra rentecar dan çıkmış bi arabayı sattığınızda alacağınız paranın üzerine koyacaksınız size getirisi varsa bu işe gireceksiniz

kon42
Memur
10 Nisan 2010 00:29

kardeşler kira olarak 8 aylık olursa aylık 800 24aylık olursa ayda 900lira kira veriyorlar,benim öğrenmek istediğim anlaşma yaparken hangi maddelere önem vermeliyim nasıl bir anlaşma yapmalıyım bana bir üçkağıt dönebilirlermi bu konularda bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa memnun olurum.tşkkrlr

By_Onder
Genel Müdür
11 Nisan 2010 11:28

bu işin tam prosedürünü bilmiyorum elbet belli bi kontrat ı vardır onlarında hazır ama üçkağıt yapacak adam ne yapsa güven olmaz ama insani yönden ve senin menfaatini düşünerek bakacak olursak şu şartları sunmalısın 1 aracı bikere mutlaka ful kasko yaptırmalılar detaylar önemlidir 2 cisi aracın yıllık bakımlarının yapılması mutlaka onlar üstlenmeli ve bunun düzenli yapılması önemli 3 işlemin mutlaka resmi olmalı yani kaba tabirle devlet bu işden haberdar olmalı aracının kiralık olduğu bilinmeli bi kaza olduğunda suçun sana kalmaması için 4 alacağın para karsılığında aylık senet imzalattır ve senetlerin ödenmemesi taktirde sözleşmenin iptal olacağını sözleşmede belirt ve sözleşmeni mutlaka çift taraflı noter de onaylattır...

bunlar sanki ağar şartlar gibi durabilir ama bu şartlara mırın kırın eden adam doğru adam değildir çünkü işler doğru gittiği taktirde bu şartların kimseye zararı olmaz... benden bukadar

ersen_elgun
Daire Başkanı
11 Nisan 2010 21:01

HCM ARABA BI BAŞKASINA VERILIR MI YAW. SEN NE İÇTİN SARHOŞ MUSUN NESİN?

cosalim
Daire Başkanı
04 Şubat 2012 20:40

yaw adam size öneri demiş siz nasihat verıyosunuz. adamın sorusunu anladıgınızdan emın mısınız

phantom25
Müsteşar
30 Nisan 2012 22:07

tamda bugün arkadaşımın ablası arabasını kiraya vermiş.. aylık bin tl getiriyormuş. bilginize. araba sıfır ford fiesta

mcf83
Şube Müdürü
01 Mayıs 2012 22:41

Valla bu konudan anlamam ama araca birşey olursa kaskonuz kiralık olduğunu anlarsa 1 kuruş bile ödemez.

aliigde
Aday Memur
08 Ağustos 2012 20:14

ben ali iğde dolandırıldım hem de aşağıda ismi olan doruk bey vb diye kendine isim takan kişilerce lütfen araba kiralma işine girişmeyin ÖZELLİKLE: Şu isimler:

mycıtyrentacar

sistemrentecar

216 346 20 92

0542 338 10 14 nolu telefonlar

ve DORUK bey felan diye kendine isim takan kişilere aldanmayın

tolgabyrgn
Aday Memur
25 Mart 2014 14:55

mcf83 rent a car ısını yarım yapmaz musterıye dıyo zaten rent a car oldugu anlasılırsa senden alırım

25 Mart 2014 15:01

aracını kiraya verirsin birkaç ay sonra kasasını bi yerde motorunun bloğunu bi yerde bulursun.....

25 Mart 2014 15:01

çıkmacılara donör olur araba... sadece çıplak şasi kalır elinizde....

Antalyarentacar
Aday Memur
12 Aralık 2014 13:03

Aracını kiraya vereceksen tanıdık bir firmaya vermelisin. yok işin zor. Sözleşmeni yap verdiğin firma şirket ise şirket üzerine sözleşme yap şartlarını belirt. Ama bana soracak olur ise. Hürriyet veya Sahibinden gibi yerlere kendin ilan ver sahibinden aylık araç diye.

aylık bir rent a car şirketi o arabayı 1500 TL ye veriyor ise sen bunu 1200 yaz nete koy . o şekilde bir şirkete verirsin yemekçilere verebilirsin.

Bana soracak olursan vermeni istemem .

rent a car, araba kiralama, araç kiralama, oto kiralama forum

26 Mayıs 2015 12:57

İyi güzel ama kaskosu sahibine aittir diyorsunuz.

Kiralık araç kaskoları 6000-12000 lira arası değişiyor.Kısacası gelirin yarısından fazlası kaskoya gidecek.

Kasko yaptırmazsa ve kaza olsa cebinden ödeyecek.

Çok yanlış yere gelmişsiniz burası kanunu bilen ve uygulayan insanlarla dolu.

drmidnight
Aday Memur
02 Haziran 2015 01:31

ayrıca unutulan bir konuyu hatırlatıyım.

ölümlü veya yaralanmalı kazalarda sürücü ve araç sahibi müteselsilen sorumludur. yani birlikte yargılanır. birde sürücü alkollü ise sigorta şirketi hasar bedelini araç sahibine rücu yapar.

velhasıl kelam araç kiralayanlar kaza olmaması için dua etsin.

dargman69
Aday Memur
08 Temmuz 2018 22:58

şuradaki yazıya bi detaylı göz at istersen. detaylı olarak sistemin nasıl işlediğini anlatmışlar

https://bilgidevi.com/aracimi-kiraya-vermek-istiyorum-diyenler/

ingilizceci370624
Aday Memur
27 Mayıs 2020 16:12

uzak durun uzak durun uzak durun

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi