Editörler : F16 Gökçen

Kapalı
16 Ocak 2021 03:01

İşe Alım Süreçlerinde Duraksamamı Var?

Merhabalar ben sırf bundan 1 hafta önce gecede 600 küsur firmaya iş başvurusu yaptım arayanda 1-2 firma çıktı onlarda uyduruk firmalar. Acaba pandemiden dolayımı aramalar yok denecek kadar az?

gokturk2012
Memur
16 Ocak 2021 04:28

600 tane ne işine başvurdun? her mesleğe başvuruda bulundun sanırım.artık kutudan ne çıkarsa :)

evrennn5
Kapalı
16 Ocak 2021 05:29

Branşıma göre pozisyonlara başvurdum e tabi bu ülkede herşey şansa kalmış :)

Herhalde hukuk fakültesi mezununun doktor olarak, tıp fakültesi mezununun avukat olarak ya da ilkokul mezununun mühendis olarak istihdam edilemeyeceğini bende biliyorum....

gokturk2012, 3 yıl önce

600 tane ne işine başvurdun? her mesleğe başvuruda bulundun sanırım.artık kutudan ne çıkarsa :)

hızlıadım
Memur
17 Ocak 2021 10:16

Aynen öyle, pandemi dolayısıyla alımların birçoğu durdurulmuş durumda. Ben de cevap beklediğim yerlerden cevap bile alamadım, bu nedenden ötürü.

cemilll472
Kapalı
25 Ocak 2021 21:40

İşe alım süreçlerindeki aksamanın en büyük sebebi açıköğretimli olmak, öyle ki adam Anadolu Üniversitesi'nin örgün olan hukuk fakültesini bitiriyor bir şirketin hukuk müşaviri olacak alacağı ilk soru açıköğretimmi şeklinde oluyor öyle ki adamın Anadolu Üniversitesi de olsa hukuk eğitiminin açıköğretim sistemiyle yapılabilmesinin mümkün olamayacağı konusunda etrafındakileri ikna edebilmesi ne mümkün.

Artık öyle bir raddeye geldik ki Anadolu Üniveristesi = Açıköğretim :))))

esreffgr
Kapalı
30 Ekim 2023 21:47

Aynen, ülkedeki işsizliğin en büyük sebebi açıköğretim mezunu olmak, aslında işverenlerde açıköğretim mezunlarını ekarte etmekte çok haklı, belli ki geçmişte bununla ilgili önemli tecrübeler yaşamışlar örneğin açıköğretim iktisat bitirmiş birisi örgün iktisat bitirmiş birisi kadar donanımlı olabilirmi? Açıköğretim mezunu kampüs ortamı nedir bilemez, bir anfide bir profesör ya da doçent nasıl konuşur ne anlatır, nasıl bir duruşa sahiptir, bir öğrenciyle diyaloğu nasıl olur bilemez, kampüs ortamında öğrenciler arası diyaloglar, ilişkiler, iletişim modelleri nasıl ilerler bilemez, iktisat bölümünde uygulamalı eğitimler nasıl gerçekleşir, iktisat bölümünü bitirmekte olan bir öğrenci bölümüyle ilgili işe gireceği zaman işinin uygulama ve pratikleriyle ilgili ne tür hazırlıklardan geçer bilemez o bakımdan da açıköğretim iktisat mezunu birisinin iş görüşmesinde iktisat mezunuyum demesi bile hariçten gazel okumak gibidir.

Bu arada yakın gelecekte Anadolu Üniversitesi'nin açıköğretim bölümlerini kapatacağı yönünde iddialar dolaşıyormuş hatta konu YÖK'ün gündemine de girmiş falan....

cemilll472, 3 yıl önce

İşe alım süreçlerindeki aksamanın en büyük sebebi açıköğretimli olmak, öyle ki adam Anadolu Üniversitesi'nin örgün olan hukuk fakültesini bitiriyor bir şirketin hukuk müşaviri olacak alacağı ilk soru açıköğretimmi şeklinde oluyor öyle ki adamın Anadolu Üniversitesi de olsa hukuk eğitiminin açıköğretim sistemiyle yapılabilmesinin mümkün olamayacağı konusunda etrafındakileri ikna edebilmesi ne mümkün.

Artık öyle bir raddeye geldik ki Anadolu Üniveristesi = Açıköğretim :))))

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi