Editörler : crops35
«575859606162636465666768»

Perişan74
Aday Memur
13 Şubat 2018 19:53

2017/1de atandim, 7 ay felan oldu

Gerçek Atatürkçü, 6 yıl önce

Sorma kardeşim sen ne kadardır bekliyorsun

memis0051
Şef
13 Şubat 2018 23:07

Bu herifi sürekli küfretmesini sebep göstererek yönetime şikayet ettim. Sizde edinde hızlı sonuç alalım.

Escape37
Aday Memur
14 Şubat 2018 13:15

Olumsuz sonuçlananlar neden olumsuz sonuçlanıyor . Çok garip değilmi , sicilde birşey yoksa neden olumsuz sonuçlandırıyorlar . Allah hepimizin yardımcısı olsun

Henry1455
Aday Memur
14 Şubat 2018 20:20

Merhaba arkadaşlar benim atandığım kuruma evraklarımı 17 ekim 2017 de verdim ve yaklaşık 2 gün önce kurumdan aradılar senin hala emniyetten soruşturman gelmedi dediler.ben emniyete sorduğumda ise bana maksimum 2 ayda soruşturmalar bitiyor ve kuruma gönderiliyor eğer gelmemiş ise kurumun bize yazı yazması gerekiyor dedi şuan o kadar farklı bir psikoloji içine girdim ki acaba soruşturma da sıkıntı mı cıktı olumsuz mu diye sürekli düşünür oldum ben evrakları vereli 4 ay oldu sizce nedeni ne olabalir

Henry1455
Aday Memur
14 Şubat 2018 21:00

Merhaba arkadaşlar bende aynı sorunla karşı karsiyayim emniyet sonucları gönderdik diyor kurum bize henüz gelmedi diyor ne yapacağımı bilemedim bundan 2 ay önce herkesin emniyet soruşturmaları geldi demişlerdi kurum mke

Cengiz abi
Genel Müdür
15 Şubat 2018 01:16

Hocam bazılari asıl sebebi saklıyor.söylemiyor.ya da kendisi temiz ailede skıntı var..bank asya, bylock adi suç kaydı vs..gibi şeylerde engel teşlil ediyor.

Escape37, 6 yıl önce

Olumsuz sonuçlananlar neden olumsuz sonuçlanıyor . Çok garip değilmi , sicilde birşey yoksa neden olumsuz sonuçlandırıyorlar . Allah hepimizin yardımcısı olsun

Cengiz abi
Genel Müdür
15 Şubat 2018 01:26

Bunu sallamıyorum özelden atılan mesajlarda yazılanlara istinaden söylüyorum.esas sorun şurada kurumlar memurluğa engel teşkil etmeyen örn hagb leri ..vb olumsuz sonuçlandırma sebebi olarak görüyorlar.o yüzden mağduriyetler oluşuyor.

Escape37, 6 yıl önce

Escape37
Aday Memur
15 Şubat 2018 14:14

En sıkıntısız kurumlar hangileri o zaman .

Genelde MEB, TSK , emniyet , Adalet Sikinti.

Cengiz abi, 6 yıl önce

Bunu sallamıyorum özelden atılan mesajlarda yazılanlara istinaden söylüyorum.esas sorun şurada kurumlar memurluğa engel teşkil etmeyen örn hagb leri ..vb olumsuz sonuçlandırma sebebi olarak görüyorlar.o yüzden mağduriyetler oluşuyor.

Escape37
Aday Memur
15 Şubat 2018 14:23

Ayrıca düşmüş Hagb ,leri görmüyoruz hiç . 5 yıllık denetim süresini doldurmuş olup Dusme silme kararı olmuş olanlar Yok hiç piyasada . Demekki atanıyor bunlar sıkıntısız baksana.

Cengiz abi, 6 yıl önce

Lawyer9292
Aday Memur
16 Şubat 2018 22:39

Askeri personelin, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanması sebebiyle sözleşmesinin iptali ile ilgili bir dava açtık. Bu dava ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı aldık ve akabinde davayı kazandık, müvekkil dava süresince biriken maaşlarını geri aldı ve göreve başladı. Bu hususta bir talebi olan arkadaşlar benimle iletişime geçebilir.

Drdry
Aday Memur
16 Şubat 2018 22:46

Hayırlı olsun . bir şey sormak istiyorum yürütmeyi durdurma talebinde bulunduk fakat bunun sonucunu olumlu yada olumsuz bana tebliğ edilir mi bilgi için teşekkürler Birde geriye dönük dava açıldığı tarihten itibaren mı maaş ödenir. atanmayıp bir yıl sonra olumsuz dediler özlük haklarım nasıl hesaplar bilgi vere bilir misiniz

Lawyer9292, 6 yıl önce

Askeri personelin, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanması sebebiyle sözleşmesinin iptali ile ilgili bir dava açtık. Bu dava ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı aldık ve akabinde davayı kazandık, müvekkil dava süresince biriken maaşlarını geri aldı ve göreve başladı. Bu hususta bir talebi olan arkadaşlar benimle iletişime geçebilir.

Lawyer9292
Aday Memur
16 Şubat 2018 22:49

Hayırlı olsun . bir şey sormak istiyorum yürütmeyi durdurma talebinde bulunduk fakat bunun sonucunu olumlu yada olumsuz bana tebliğ edilir mi bilgi için teşekkürler Birde geriye dönük dava açıldığı tarihten itibaren mı maaş ödenir. atanmayıp bir yıl sonra olumsuz dediler özlük haklarım nasıl hesaplar bilgi vere bilir misiniz

1. YD talebinizin sonucu olumsuz/olumlu tarafınıza ve idareye tebliğ edilir. Kararın aleyhinize olma durumunda itiraz hakkınız bulunmaktadır.

2. Davayı kazanmanız durumunda, soz konusu haksız işlemin yapıldığı tarihten itibaren tüm hakettiğiniz alacaklarınızı alırsınız.

Drdry, 6 yıl önce

Drdry
Aday Memur
16 Şubat 2018 22:53

aralık-2017 de atandı benim le beraber kazanan ben tam 12 ay sonra olumsuz dendi 2018 de . dava da 2018 ilk haftası açıldı ben bu sebeple bilgim olmadı ğı için hangi tarih ten itibaren hsp edilir bilgim hiç yok sorum çok uzun kusura bakmayın cvp için çok teşekkürler

Lawyer9292, 6 yıl önce

1. YD talebinizin sonucu olumsuz/olumlu tarafınıza ve idareye tebliğ edilir. Kararın aleyhinize olma durumunda itiraz hakkınız bulunmaktadır.

2. Davayı kazanmanız durumunda, soz konusu haksız işlemin yapıldığı tarihten itibaren tüm hakettiğiniz alacaklarınızı alırsınız.

Perişan74
Aday Memur
17 Şubat 2018 00:10

Hocam hangi kurum o ya, 1 yil sonra olumsuz demis? :-/

Drdry, 6 yıl önce

Valentinıus0681
Aday Memur
17 Şubat 2018 04:07

Olumsuz olmasının sebebi neydi peki?

Lawyer9292, 6 yıl önce

memis0051
Şef
17 Şubat 2018 16:09

Net bilgim yok ama atama ayindan itibaren hesap edilmesi daha mantikli olurdu. Bu sürecte bir işte calisirsaniz o kazanclariniz alacaginiz paradan düşülüyor. Olay maddi kayıptan ibaret. Gecmise donuk ucretleri almak icin tam yargi davasida acilmaliymis iyi niyetli kurumlar buna gerek gormeden de odeyebilir belki. Şahsen davayi kazansam bunun icin bir ugrasmam su an calistigim icin toplamin 1/3'ünü anca verirler diye dusunuyorum tabiki en azindan talep ederdim.

Drdry, 6 yıl önce

aralık-2017 de atandı benim le beraber kazanan ben tam 12 ay sonra olumsuz dendi 2018 de . dava da 2018 ilk haftası açıldı ben bu sebeple bilgim olmadı ğı için hangi tarih ten itibaren hsp edilir bilgim hiç yok sorum çok uzun kusura bakmayın cvp için çok teşekkürler

chnunl89
Aday Memur
17 Şubat 2018 23:28

ben 2017/1 merkezi atamasında ağrı belediyesine atandım.. güvenlik soruşturmam da hakkımda devam eden bilişim suçlarıyla ilgili bi soruşturmam olduğu yazmış..kurum bu yüzden işe başlatmadı..bende idare mahkemesi ne dava açtım kararın lehime sonuçlanması ihtimali nedir.. bu arada sadece facebook um çalınmış tı onunla ilgili bir soruşturma

18 Şubat 2018 00:51

Geçmiş olsun ne zman ogrendiniz olumsuz olduğunu

chnunl89, 6 yıl önce

ben 2017/1 merkezi atamasında ağrı belediyesine atandım.. güvenlik soruşturmam da hakkımda devam eden bilişim suçlarıyla ilgili bi soruşturmam olduğu yazmış..kurum bu yüzden işe başlatmadı..bende idare mahkemesi ne dava açtım kararın lehime sonuçlanması ihtimali nedir.. bu arada sadece facebook um çalınmış tı onunla ilgili bir soruşturma

Karaefl
Aday Memur
20 Şubat 2018 17:03

Yorumların çoğunu okudum. Öncelikle bekleyen herkesin Allah yardımcısı olsun. Allah tez zamanda hak eden herkesin mesleğinin başına geçmesini nasip eylesin. Ancak şunu belirtmek istiyorum. Forumda algı yaratmaya çalışanlar var bana kalırsa. Bu ülkenin yüzde yetmişinin akrabalarından illaki açığa alınan ihraç edilen hapse giren oldu. Bu mantıkla bu kişiler ile kan bağı olan kişilerin memuriyete girme hakkı yok oluyor. Tsk mit vb üst düzey yerlere eleman almak için detaylı spruşturma yaptıkları doğru ancak diğer kurumlarda bu durum genellikle söz konusu değil. Lütfen kimsenin zihnini bulandırmayın. Olaya akılcı yaklaşmak gerekiyor. Ha hiçbir suçu olmadığı halde olumsuz sonuçlananlar var ise haklarını arasın. Ama lütfen burada algı yaratmayın.

chnunl89
Aday Memur
21 Şubat 2018 15:51

2 ayı geçti.. ama bana yazılı resmi bir tebligat gönderilmedi.. İdare mahkemesine açtığım davada hakim belediyenin savunmasını istemiş 10 gün içinde bir cevap bekliyorum

Gerçek Atatürkçü, 6 yıl önce

Geçmiş olsun ne zman ogrendiniz olumsuz olduğunu

Toplam 4443 mesaj
«575859606162636465666768»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi