Editörler : Pangaea
11 Nisan 2015 14:10

Kpss 90 üstü puan

Arkadaşlar Kpss den 90 üstü puan alan var mı ? Nasıl çalıştınız . Hangi kaynaklardan ve dershane gerçekten gerekli mi ?

KAPESESEMEZUNU
Aday Memur
11 Nisan 2015 14:28

bi kere seni dersten alıkoyan herşeyi kademeli olarak bırak. doğru kaynakları bul ve onlara aban. dershane şart değil kpss mantığını öğrenmen yeterli yani soru kalıplarını soruluş tarzlarını araştır öğren son olarakta sınava kadar 15-20 bin soru çöz çözemediklerine bak ayrıca gy gk kasacaksan sanıldığı gibi matematikten çok yapınca çok puan gelmiyor 1 gk sorusu 3 mat sorusuna bedeldir ona göre tarih coğrafya vatandaşlık çok önemli

2016shuhukuk
Aday Memur
11 Nisan 2015 14:46

sizce doğru kaynaklar nelerdir. bu konuda tavsiyeniz ne ?

KAPESESEMEZUNU, 9 yıl önce

bi kere seni dersten alıkoyan herşeyi kademeli olarak bırak. doğru kaynakları bul ve onlara aban. dershane şart değil kpss mantığını öğrenmen yeterli yani soru kalıplarını soruluş tarzlarını araştır öğren son olarakta sınava kadar 15-20 bin soru çöz çözemediklerine bak ayrıca gy gk kasacaksan sanıldığı gibi matematikten çok yapınca çok puan gelmiyor 1 gk sorusu 3 mat sorusuna bedeldir ona göre tarih coğrafya vatandaşlık çok önemli

murti1905
Aday Memur
11 Nisan 2015 14:56

uzman kariyer murat yediiklim..gerisi gereksiz zorlama zaman kaybı

zaqwed
Aday Memur
11 Nisan 2015 14:59

1 gk sorusu 3 mat sorunu bedeldir bu yanlış

her net aşağı yukarı aynı puandır

bu sene 44 puan + yapılan netin yarısı kadar geldi

92 net yapan biri 90 puan aldı

mozturk084
Aday Memur
11 Nisan 2015 16:02

Kaynak konusuna o kdar takılma bence önemli olan konuları bitirdikten sonra sürekli deneme çözmek..

KAPESESEMEZUNU
Aday Memur
11 Nisan 2015 20:03

ihtiyaç yargı iyi tarihten ramazan Yetkini tavsiye ederim kitabının adı evveliyat soru bankası ve video dersleride var internette

ates92
Aday Memur
11 Nisan 2015 20:28

bi yanlışlıgın var çünkü sınav sonucum genel yetenek 52d 8y genel kültür 37 d 22y toplam net 82 falan 89.90 geldi

zaqwed, 9 yıl önce

1 gk sorusu 3 mat sorunu bedeldir bu yanlış

her net aşağı yukarı aynı puandır

bu sene 44 puan + yapılan netin yarısı kadar geldi

92 net yapan biri 90 puan aldı

ates92
Aday Memur
11 Nisan 2015 20:31

sınavda standart sapma önem arzediyor önlisansta da matematik sapması daha çok oluyor ama yapamıyosan genel kültüre çok çalış 90 üstü yine alırsın ,ben dershaneye gitmedim son 2 ay kala hazırlanabildim genel kültürü yapamadım ama genel kültürü çalışırsan çok iyi puanlar gelir

ates92
Aday Memur
11 Nisan 2015 20:35

edit:pardon benimki lisans degil önlisanstı lisansa bakınca kaptırmışım

vova182
Şef
11 Nisan 2015 20:41

Benim sana tavsiyem sistemli bir şekilde ders çalış. piyasadaki tüm kaynakları edinmeye çalış.Yeterli düzeye geldiysen eğer en onemlisi sınav psikolojisini aşmak için ne gerekiyorsa yap. 90 üstü alacak bilgi ve kapasite var olabilir ama sınav psikolojisini yenmedikten sonra hiç bir işe

yaramaz.Umarım kendini deneme amaçlı geçtiğimiz kpss ye girmişsindir.

sapphiremerina
Aday Memur
12 Nisan 2015 10:08

Sayısal mantık ve sözel mantık kaç tane çıkar kpss de

vova182, 9 yıl önce

Benim sana tavsiyem sistemli bir şekilde ders çalış. piyasadaki tüm kaynakları edinmeye çalış.Yeterli düzeye geldiysen eğer en onemlisi sınav psikolojisini aşmak için ne gerekiyorsa yap. 90 üstü alacak bilgi ve kapasite var olabilir ama sınav psikolojisini yenmedikten sonra hiç bir işe

yaramaz.Umarım kendini deneme amaçlı geçtiğimiz kpss ye girmişsindir.

bilinmezyolcu
Kapalı
12 Nisan 2015 12:02

3 er soru çıkıyor genelde.

sapphiremerina, 9 yıl önce

Sayısal mantık ve sözel mantık kaç tane çıkar kpss de

12 Nisan 2015 15:42

Burada yazıldığı çok mantıklı çok basit geliyor okuyunca ama sınav anı gelen sorular vs. göründüğü gibi olmayabiliyor. Misal genel kültürüm Türkçem çok çok iyi olmasına rağmen bu yılki sınavda umduğumu bulamadım. Belki de yeni mezun olmadığımdan stres yaptım mutlaka almalıyım dedim olmadı yani belki de hayra yormak lazım.... ama okuyunca 120 soruda 80-90 neki diyorsun üzülüyor insan emeğini alamayınca...

muratcy
Aday Memur
12 Nisan 2015 23:55

dershane sart degıl ama dershaneye gıdersen 1-0 onde baslarsın en azından senın gıbı calısan bırsuru ınsanla muhatab olursun motivasyonunu arttırır. Ama ıster dershaneye gıt ıster gıtme butun dershanelerın turkıye genelı sınavlarına gırmeye calıs ve bol bol deneme coz

Efsane İzmirli
Kapalı
13 Nisan 2015 15:40

2014 sınavına askerde olduğum için hiç çalışmadan girip 61 puan almış bir adayım. 35 netimin 31 tanesi de genelyetenek sorularından yapmıştım yani genel kültür tamamen bilgiye dayalı olduğu için anca 4 net yapabilmiştim :D

ben bir işletme mezunuyum ve şu hangi bölüme ne kadar kadro veriyolar, atanmak için kaç puan almak lazım gibi detaylardan tamamen bi haberim..

şimdi soruma gelicek olursak genel kültüre çalışmaya başladım ve aşağı yukarı 1,5 senelik bu zaman sürecinde hiç bir bilgi eksiği bırakmayacağım..

tahmini olarak da 90 türkçe tarih coğrafya vatandaşlık sorusundan 80-85 net yapabileceğimi, 30 matematik sorusunun da min.15 maks. 25 arası bir net çıkarabileceğimi düşünüyorum..

ortalama maksimum 100-105 net yapan birisi kaç puan alır???

muratcy
Aday Memur
13 Nisan 2015 15:48

sınavına gore değisir 2014 kpss de olsa tahminen 95 puan cıvarı yapardı tr de ılk 100 e gırerdın en kotu ıhtımal .

muratcy
Aday Memur
13 Nisan 2015 16:03

ama turkce tarıh cografya vatandaslıktan 90da 80-85 yapmak okadar kolay değil zaten 6 tane guncel soru tamamen sans bı sınavda hepsını dogru yapar bı sınavda hepsını yanlıs yaparsın. onun yerıne matematıgı full yapmak cok daha kolay

izzetbegovic
Daire Başkanı
13 Nisan 2015 16:12

eğer ki matematikte işlem önceliğini biliyorsan 90 değil 100 bile alırsın

üniversite mezunu adam eksiyle eksinin çarpımının artı olduğunu bilmiyor maalesef.

muratcy
Aday Memur
13 Nisan 2015 16:17

acıkcası benımde matematıgım cok ıyı degıldı fakat calısınca oluyor 2014 kpss de full yaptım gunluk 50 matematık sorusu coz duzenlı olarak yeter

Efsane İzmirli
Kapalı
13 Nisan 2015 16:22

bu sınavda matematikten ziyade genel kültürün belirleyici olduğunu düşünüyorum.. çünkü matematik bana kalırsa çalışmaktan ziyade yetenek ve zeka ile paralel bir soru havuzuna sahiptir..

millet matematik çalışarak yapamayacağı bir çok detayla zaman kaybediyor.. halbuki genel kültür daha zeki olanın değil daha çok çalışanın ön plana çıkabileceği bir soru havuzuna sahiptir..

dolayısıyla matematikte 15 neti temeliyle garanti olan bir adam geri kalan 90 soruda maksimumu zorlamak seçeneğine yönelirse daha başarılı olur..

izzetbegovic, 9 yıl önce

eğer ki matematikte işlem önceliğini biliyorsan 90 değil 100 bile alırsın

üniversite mezunu adam eksiyle eksinin çarpımının artı olduğunu bilmiyor maalesef.

Toplam 71 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi