Editörler : crops35
14 Mayıs 2009 13:11

Kaymakamlık V.h.k.i kadrolarında çalışan arkadaşlar Bilgi Alışverişi yapalım

Kaymakamlık işlerinin karışıklığından dolayı bu platformun sağlıklı olacağı düşüncesindeyim.

serdo1979
Memur
14 Mayıs 2009 13:14

Kaymakamlık V.H.K.İ kadrolarındaki arkadaşlar malum bizim işler diğer memurlara göre biraz daha zordur ama yeterli sayıda memur arkadaş varsa bir şekilde idare edilir ama bu işleri tek başına yapmak oldukça zordur bende diyorum ki birbirimize yardımcı olursak işlerimiz bir nebzede olsa hafifler.

asos_zen
Yasaklı
14 Mayıs 2009 16:01

bu bölümde böyle iki konu daha var ama çıt yok malesef...

efsane8282
Memur
14 Mayıs 2009 16:32

slm iyi olmuş açtığınız arasıra güncellemek ve takip etmek lazım bende iki defa açtım konu ama destek görmedi inşallah bu görür

rammstein.28
Kapalı
15 Mayıs 2009 08:45

arkadaşlar merhaba.kaymakamlık işleri karışıkmı öyle demeyin devlet öyle demiyor mesela en düşük maaş bizde:)

beyaban86
Daire Başkanı
15 Mayıs 2009 10:08

Arkadaşlar bu başlığı güncel tutmaya çalışalım. Ben de son atamayla kaymakamlığa yerleştim. Hala öğreniyorum doğal olarak. İki memur çalışıyoruz ve yanımdaki geçici görevli olduğu için ha gitti ha gidecek. Tek başıma kalacağım için gerçekten zor olacak. Birbirimize yardımcı olalım bari burda.

saidi
Şef
15 Mayıs 2009 10:30

evet arkadaşlar bu başlığı güncel tutarak kendimizi avutabiliriz diye düşünüyorum kendimizin benzerleriyle mükâlemeden müstefid olup memurlukta daha çok muvaffakiyet kesbeylememiz mümkindir...nitekim bundan 15-20 sene evvel şimal tarafında tefekküre daldığım bir hengamda........

Sniper7
Şef
15 Mayıs 2009 11:27

bu başlıktaki herkes http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=599590&page=53 adresine gelsin...

BU BAŞLIK ÖLDÜ )

serdo1979
Memur
15 Mayıs 2009 15:11

Bu forum öldü diyen arkadaşa tesüf ederim. Arkadaşlar öncelikle katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Forum devamlı güncel kalacak tabi sizin katkılarınızla. Öncelikle Kaymakamlık ta çalışıpta aday memur varmı aranızda, Yazı İşlerinin işlerini tekbaşına yürüten arkadaşlar varmı aranızda

serdo1979
Memur
15 Mayıs 2009 15:23

2008 haziranda atanan arkadaşlar varmı varsa asalet tasdikine az kaldı eğitim gördülermi ben görmedimde eğitim gören arkadaş varmı?

beyaban86
Daire Başkanı
15 Mayıs 2009 15:34

serdo, ben de aday memurum ama ben haziran değil son atamayla yerleştim. İşe başlayalı üç ay bir hafta oldu.. Benim asalet tasdikine daha var yani ama bu konu benim de kafamı kurcalıyor. Müdüre sormayı düşünüyorum. Eğitime katılmadığı için asalet tasdiki geciken kişiler olduğunu duydum çünkü. Aynı durum başıma gelsin istemiyorum. Kaymakamlıktaki tek memurum. Bir memur daha var ama o geçici görevli, ha gitti ha gidecek. Yakında tek başıma yürüteceğim yani.

serdo1979
Memur
16 Mayıs 2009 20:55

Beyaban kardeş öncelikle hayırlı olsun diyorum. Yeni olduğun için bir hayli zorlanıyorsun eminim ben bile yaklaşık bir sene oldu hala bazı yazışmalarda zorlanıyorum ama çok şeyde öğreniyorum. Demek istediğim bizim burda öğrendiklerimiz ilerde bize çok yarar sağlayacak. Çünkü her türlü işi yapıyoruz takıldığın bir şey olursa bu forumdan bana yazabilirsin bende elimden gelen yardımı yaparım.

beyaban86
Daire Başkanı
17 Mayıs 2009 00:04

Çok teşekkür ederim serdo. Dediğin gibi zorlanıyorum biraz. Özellikle ilk ayımda çok zorlandım. 3 ay oldu başlayalı ve yazışmaların büyük bölümünü artık ben yapıyorum, maaşlar, telefon-optik ödeme emirlerini hazırlıyorum, askerlik kararları vs... yazıyorum. Fena durumda değilim yani. Ama daha öğrenecek çok çok şey var. Sorarım burda takıldığım bir durum olduğunda, tekrar teşekkür ederim yardımın için..

nerdennereye
Daire Başkanı
17 Mayıs 2009 01:37

bende aslen nüfusçu olmama rağmen, atandıktan iki hafta sonra yazı işlerine geçici görevlendirmem yapıldı ve tek memur ve bir müdür olarak yazı işlerini yürütmeye çalışıyoruz.

bir arkadaş askerlek kararları diye yazmış,

mümkün olduğunca tek karar almaya bak.

ben kendim excel de form hazırladım, misalen ask. 84.maddeye göre aşağıdakilerin yükümlülüklerine karar verilmiştir.

aşağıya yazıyorum elemanları, bitti :)))

ilk geldiğimde her kişi için tek tek alınıyordu kararlar.

beyaban86
Daire Başkanı
18 Mayıs 2009 09:08

nerdennereye, her hafta Salı günleri karar alınıyor ya o günler bir madde hakkında birden fazla kişi için karar alınmışsa öyle yapıyorum zaten, tek karar yazıyorum. Bu aralar fazla karar yok neyse, duyduğuma göre ocakta falan birkaç bin karar oluyormuş!

serdo1979
Memur
18 Mayıs 2009 09:17

En doğrusuda bir maddeye tek karar yazmak o madde kapsamındaki yükümlülere tabi. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir husus, misal 28. madde 28. maddeden üç değişik karar çıkabilir yani 1- 28. 2- 28/1 3- 28/2 gibi bunlarada dikkat etmek gerek özellikle 86. madde bir dört yıllıklar için var birde normal yükümlüler için olanı ben bir kere yanlış yazmışımda ondan diyorum.

beyaban86
Daire Başkanı
18 Mayıs 2009 09:40

serdo, ben de dikkat ediyorum ona. Aynı madde ismiyle farklı kararlar oluyor diye iyice okuyup yazıyorum.

serdar_53
Aday Memur
18 Mayıs 2009 14:50

arkadaşlar maaş bordrolarınıza baktınız mı gelir vergisi kesintisi ne kadar gözüküyor sizde

nerdennereye
Daire Başkanı
19 Mayıs 2009 01:38

beyaban86,

birkaç binlik rakamlar, büyük yerler için geçerlidir.

bugüne kadar en fazla gelen askerlik kararı, 124 adetti.

ki bu yoğunluğun olduğu dönemler, ekim ve mart ayları oluyor genelde.

hani okula yeni başlayanlar erteletmek için ve sonraki dönemi de tecil ettirmek isteyenler için...

nerdennereye
Daire Başkanı
19 Mayıs 2009 01:41

bu arada ben 86. madde için bile yine tek karar alıyorum. askerlik şb. başkanıyla konuştum, durumu anlattım. verdiği cevap:

bu adamların zaten bizde dosyaları mevcut, bizim aradığımız kararda yazan "askerliğine karar alındı." ibaresi. şeklinde oldu.

serdo1979
Memur
19 Mayıs 2009 20:03

Arkadaşlar Aylık yazışmalarınız neler her ay yaptığınız mesela ben İnsan hakları kararrı, nezarethane denetimi kbs girişi ve irticai faaliyet kararı alıyorum sizin farklı yaptığınız bir yazışma varmı yada benim yaptığım yazışmaları yapmayan varmı?

Toplam 488 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi