Editörler : E.Kayı Han
12 Mayıs 2010 11:08

İcra Katibi Ne İş Yapar Yoğunmudur ?

İCRA KALEMİ İLE İLGİLİ BİLGİSI OLANLAR OLUMLU YADA OLUMSUZ BU BİLGİLERİNİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRMİ?

TEŞEKKÜRLER

gestay
Aday Memur
14 Mayıs 2010 01:04

evet çalışan arkadaşlar bilgi verirse seviniriz hayırlı olsun ıssız köy ...

tasbey
Aday Memur
15 Mayıs 2010 15:17

adliyede ekonomik anlamda diğer katip arkadaşların çalıştığı yerden iyidir işini her zaman avukat katiplerine yaptırırsın iş çok ama ekonomim anlamda iyidir bizimgibi sadece maaşa çalışmazsın slmlar

demo57
Aday Memur
20 Mayıs 2010 03:01

artık şu kavram bitse

icra da calısan katipler rahat dğer birimdekiler zor vb

su cümley de anlamıs değilim her işi avukatkatileine yaptırırmısız

öle bi icradairesi varsa söyle be icra dairemi değiştireyim avukat katiplri o işi ypacaksabu yüce devlet niye seni beni oraya memur olarak atadı?

boyle bi ithamda bulunmak bütün icrada calısan katipleri hedef almaktadr bu yanlıs

icra kalemine gelince

icra dairei sadece haciz işlemi yapmaz

icra daireleride infaz işlemide olduğundan

haciz çocuk teslimi yıkım işlemi rehnin paraya çevrilmesi nafaka ödemesi vb. işlmler yapılır

z.katibi ne yapar

yeni takipleri esassırasına göre girer

tebligatları gönderir

evrak işlerini yapar

müzekkre cevaplarıı yazar

haciz işlemin yapar

icradaireeri adliyenin en yoğn olduğu birimdir

kafanızı kasıyacak vaktiniz olmayabilir

ayşe_e_
Memur
20 Mayıs 2010 14:19

benim çevremde kimse icrada çalışmayı istemiyor nedense.. bende zabıt katibi adayıyım henüz başlamadım ama icrada çalışan arkadaşlar çok şikayetçi..mesailerinin çok işlerininde yoğun olduğunu söylüyorlar..hatta güzel bi iş bulursa ayrılmak isteyen arkadaşımda var.. ama icra dışı zabıt katibi arkadaşlarımdan bukadar şikayet duymadım.. ağır işleri ama icra kadar ağır olmadığını söylüyorlar.. işlerinin özünü bilmiyorum sadece duyduklarım bunlar..

betimen
Aday Memur
21 Mayıs 2010 00:37

avukat sekreterlerı olmasa sen ıcraların halını gor kafalarını kasımayı bıraktım tuvalete bıle gıdemeyeceklerdır... ekstrası var ısteyen bu yzuden ıstıyor onun dısında calısılacak yerler degıl ıcralar hele ekonomık teget gectıgı memleketımın yuzde otuzu bır sekılde ıcra dosyalarında tarafsa zaten yorumu sana bırakııyorum televızyonlardan da yakın zamanda cıkan haberlerden takıp etmıssındır mılyonlarca dıye bahsedılen ıcra dosyalarından

Jön_Türk
Yasaklı
21 Mayıs 2010 21:52

icra katibi olmak icra müdürü olmaktan 10 kat daha iyidir, bu kadar bilgi yeter mi...

mehmetnuri
Aday Memur
22 Mayıs 2010 00:51

Arkadaşlar bir icra memuru olarak aklınız varsa icra dairesinden uzak durun her şey para değil ,yetkiler arttıkça işlerde artıyor arkadaş icra memurunun görevini yazmış gelçi ama icra memurluğundan çıkmışız borçlunun nufus bilgilerini biz çıkarıyoruz nufus memuru gibi tapusuna biz bakıyoruz üzerinde kayıtlı araç varmı yokmu sosyal güvenlik kaydı varmı yokmu yani ne yaptığımızı bilmiyoruz benim dairede 3 memur birisi sadece hacizlere gidiyor 2 müdür esas olmuş 8000 ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız açıklayıcı olduysam ne mutlu bana ....

hasancoko
Memur
24 Mayıs 2010 21:38

30binlerde merkez illerde esas kaydı kapatan tek adli birimdir icra daireleri gerisini sen düşün ;)

**Munik35**
Aday Memur
26 Mayıs 2010 20:09

icracı olmak zor iş :) çok yoğun , dosya tozu yutup durursun , her işi yaparsın dosya aç , dosya yenile , dosya kapat, mübaşir gibi evrak at , borçlularla ilgilen , kayıp dosya ara , haftasonu , resmi tatillerde çalış ,hacizlere çık , ama ben memnunum gençken çekilir icra geliride iyi

yelloweyee
Memur
27 Mayıs 2010 20:18

munik35 e katılıyorum gencken kaldırılabilecek biyer hoş bizim dairede calışanların hepsi babam yaşında ama arkadaşın dediği gibi fazla calışırsın mesela bugün itibari ile esas 25100 oldu siz hesap edin artık :)ama zaman cabuk gecer fikrimi sorarsanız calışma şartı olarak geliri olarak mahkeme yada savcılık birimlerine herzaman tercih ederim.

28 Mayıs 2010 18:02

İcraya atandığım 2005 senesinde toplam 5-6 dosya vardı talimatlar dahil ve 5-6 bin dosyaya 7 personel bakıyorduk. şimdi 35-40 bin dosya var 4 personel. gerisini siz düşünün ne haftasonu ne bayram.

deva75
Şef
30 Mayıs 2010 19:58

icra katibi veya icra dairesinde her hangi bir görev hele birinci ikinci bölgeyse pisliğin rezilliğin bini bin para iki gün çalış nalet olsun dersin ayakların artık adliye girmek istemez tek dileğim var Yüce Rabbim beni bu bataktan kurtarsın

kpss--
Daire Başkanı
30 Mayıs 2010 20:10

arkadaşlar allah tüm katiplerin yardımcısı olsun.bende yeni başladım zor gerçektende.adliyede ömür geçermi diye düşünüyor insan.tabi çıkarılmazsak:)

*Peter*
Yasaklı
30 Mayıs 2010 20:19

İcrada çalışmak insanı ihtiyarlatır.

ıssızköy
Memur
30 Mayıs 2010 20:22

İCRADAYIM ÇOK MEMNUNUM VALLA

perikızıist630
Yasaklı
31 Mayıs 2010 23:35

peki istersek yerimizi değiştirebiliyorlarmı

ben icraya düştüm ve yorumları okuyunca şimdiden korktum

üstelik yarın başlıyorum.

cünyır cano
Aday Memur
01 Ocak 2014 11:39

icra katipliğinde çıkan metinler var mıdır piyasa da?

oznisastaci
Kapalı
01 Ocak 2014 12:21

Zabıt Katipliğinde hangi metinler çıkıyorsa bunda da aynı metinler çıkar.

cünyır cano, 10 yıl önce

icra katipliğinde çıkan metinler var mıdır piyasa da?

kpss magduru06
Aday Memur
02 Ocak 2014 20:52

icra katipliği bu söylenenler kadar zor mudur? Gözüm korktu valla maaşı ne kadar acaba bilen var mı?

siva57
Aday Memur
04 Ocak 2014 14:30

İşini Her Zaman Avukat Katiplerine yaptırırsın yorumun hoşuma gitmedi. İcra Dairelerinde icra katiplerinin işini avukat katipleri yapıyor icra katipleri de yan gelip yatıyor gibi bir izlenim veriyor. Şu kadarını diyebilirim. Bazı adliyeler istisna olabilir ama çoğu icra dairesinde çalışan katipler diğer kalemlerden daha fazla risk altındadır ve daha fazla çalışır. Bunu ancak yaşayan bilir...

tasbey, 14 yıl önce

adliyede ekonomik anlamda diğer katip arkadaşların çalıştığı yerden iyidir işini her zaman avukat katiplerine yaptırırsın iş çok ama ekonomim anlamda iyidir bizimgibi sadece maaşa çalışmazsın slmlar

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi