Editörler : "eskiyara"Pangaea

Journeyman_
Memur
07 Ekim 2019 12:57

istifa dilekcemi verdim bugün hayirlisi olsun.

maymay26
Şef
07 Ekim 2019 13:08

Ben de bugün vereceğim, hayırlısı olsun hocam, gitmek istediğiniz okul adını yazdınız mı dilekçenize

Journeyman_
Memur
07 Ekim 2019 14:22

evet 4 okul yazdim hocam.

dehneliler
Genel Müdür
07 Ekim 2019 18:35

Sonuçları yazın Hocam. Merak ederiz

maymay26
Şef
07 Ekim 2019 19:13

Akşam 17 de dys den istifamı gönderdim, süreç yaklaşık bir ay sürüyormuş. İlgili yönetmelik maddesi doğrultusunda bir tane okul yazdım. Şu bir haftada şunu anladım. Saat 07:20 de okulda oldum 17:30 da en erken okulu kapattım. Sosyal hayat ve geç uyuma gibi şeyler yapamadım. Üzgündüm, üzüldüm. Teoride olan liderlik vasıfları müdürde yoktu. Öğretmenler nöbet bile tutmuyordu. Tam bir kaos ortamı vardı. Hafta sonu çalıştım ve bir haftada gerçekten toptandım. Eğer müdür yardımcısı çok olan bir okula gitseydim belki böyle olmazdı, biraz da sorumluluk duygusu fazla olan biriyim. Gece işten dolayı uykularım kaçıyordu be istifa dilekçemi gönderdim. Buradansadece şunu diyorum öğretmenliğin kıymetini anladım ben. En basiti o kadar iş içindeyken fotokopi makinesine öğretmen kağıt sıkıştırır ve defalarca düzeltirsin gün içinde onlarla uğraşırsın vs.Gerçekten çok vaktin varsa, sosyal hayatım pek yok diyorsan tek idareci olacak kalırsın okulda. Onun dışında işkence...

maymay26
Şef
07 Ekim 2019 19:14

Toptandım değil yıprandım olacak kusura bakmayın

Journeyman_
Memur
07 Ekim 2019 19:51

hakkimizda hayirlisi hocam.idarecilik zaten zor bir de kitu mudure denk gelirse cekilmiyor

salter55
Aday Memur
08 Ekim 2019 08:18

Arkadaşlar eşim de dün müdür yardımcısı olarak göreve başladı. Müdür İlk günden bayan olmasına rağmen haftasonu kurslarını ona vereceğini söyledi. Evi okula 25 km. Diger iki müdür yardımcılarının evi okula 10 km ve ikiside de erkek.Eşim kabul etmeyecek. Israr ederse de istifa etmeyi düşünüyor. Sizce kabul edilir mi?

discovery4058
Genel Müdür
08 Ekim 2019 09:01

arkadaşlar dilekçenize bir ay sonra cevap gelir istifa etmeden önce atamadan sorumlu şube müdürü ile konuşun boş okulları öğrenin dilekçenizi ona göre verin hakkınızda hayırlısı olsun

Journeyman_
Memur
08 Ekim 2019 18:37

hocam bos olan okullari istifa dilekcesine yazdık zaten

maymay26
Şef
08 Ekim 2019 18:40

Sendika başkanım bu konuda çok yardımcı oldu, normlar güncellenmeden ivedi halledilmesi gerektiğini söyledi. Hocam sendikanızla görüşün dilekçenize okul ismi yazın ve normlar güncellenmeden işlemlerinizin yapılmasını isteyin. Bu iş angarya!!!

Journeyman_
Memur
08 Ekim 2019 18:41

discovery4058 hocam esiniz istifa ederse buyuk ihtimal kabul edilir.ben sube muduruyle konustum istifalari reddetmeme hususunda karar aldik dedi.kendi istifa surecimi burdan paylasirim

maymay26
Şef
08 Ekim 2019 19:10

Bir olan pişman bir olamayan pişman, olmadan pişmandım oldum bin pişman. Hastalık raporu aldım major depresif atağım nüksetti.

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
08 Ekim 2019 19:30

zorla mı yaptilar ?
maymay26, 5 yıl önce

Bir olan pişman bir olamayan pişman, olmadan pişmandım oldum bin pişman. Hastalık raporu aldım major depresif atağım nüksetti.

maymay26
Şef
08 Ekim 2019 20:31

İsteyerek ve puan alarak oldum, her hak eden insan gibi rahat be huzurlu bir çakışma ortamı istedim!!! Senin gibi parazitlerle uğraştığım için istifa ettim

SorunCevaplayıN, 5 yıl önce
zorla mı yaptilar ?

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
08 Ekim 2019 20:56

:))) senin konuşma şeklinden ne olduğun belli :) hayatında hicbir baltaya sap olmamış birisin belli ki
maymay26, 5 yıl önce

İsteyerek ve puan alarak oldum, her hak eden insan gibi rahat be huzurlu bir çakışma ortamı istedim!!! Senin gibi parazitlerle uğraştığım için istifa ettim

ahududulucay
Yasaklı
08 Ekim 2019 21:25

O müdürün arkasında partisi patırtısı vardır o yüzden kendini kanundan yüksek görüyor devletini çok seviyorsa işini yapsın özlük haklarınıza saygılı olsun.

majesteleri7
Şube Müdürü
08 Ekim 2019 22:03

İyice çocuk oyuncağı ettiniz hülle gibi bu ne atan istediğin okula oh istifa et geç niye üzmüşler arkadaşı da ondan tey Alllahım.ne olacaktı sizi pamuklara mı saracaklardı hoş geldin boş gittinher şey yolunda keyfine bak suya sabuna dokunma hahaha kikiki.ben de 1 ekimde başlayan biri olarak yazıyorum ilk 1 haftanın raporu atandığım okul merkeze 45dk bugün okula hırsız girmiş jandarma çağırdık nöbet hiç tutulmamış ders programları karışık öğretmen yok servis parası hesabı karışık dys işleri falan filan ama hallediyoruz çok şükür ne yapalım ağlayalım mı ühüühüh

dehneliler
Genel Müdür
08 Ekim 2019 22:29

Sıkıntı olan iş yapmak veya çalışmak değil, sıkıntı muhataplarının kalibresi

yalnizzlink
Genel Müdür
08 Ekim 2019 22:40

hocam bazı şeyler sorumluluk değildir. okulda kağıdı sıkışan fotokopi makinesini onarmak idarecinin görevi değildir. öğretmene plan çıkarmak, öğretmene flash diskinden yazı çıkarmak, öğretmene bilgisayar konusunda yardımcı olmak, öğretmen dersteyken ona fotokopi çekmek, sınıflarda bozulan projeksiyon cihazı ve diğer elektronik cihazları onarmaya çalışmak vb.. birçok angarya işi sorumluluk adı altında yaparsanız mesai size yetmediği gibi "eşek olduktan sonra semeri vuran .çok olur" ata sözünün gereği yerine gelmiş olur. müdür yardımcısının görevi neyse onu yapın. taviz vermeyin . idarecilerin görev ve yetkileri kapsamında kimseye iş yapmayın. sabahçı - öğleci okuldaysanız sadece nöbetçi idareci akşam son öğrenci çıkana kadar kalır. sabah 7 30 olayı da sadece sabahçı - öğlenci okullarda olup yine nöbetçi idareci için geçerlidir. onun dışında 8-5 mesaisi geçerlidir + öğlen arası. okulda çok önemli bir olay yoksa yangın-hırsızlık vb. haftasonu okula niçin geliyorsunuz. yetiştirme kursunda müdür görev yazdıysa o ayrı şey

saygılarımla

maymay26, 5 yıl önce

Akşam 17 de dys den istifamı gönderdim, süreç yaklaşık bir ay sürüyormuş. İlgili yönetmelik maddesi doğrultusunda bir tane okul yazdım. Şu bir haftada şunu anladım. Saat 07:20 de okulda oldum 17:30 da en erken okulu kapattım. Sosyal hayat ve geç uyuma gibi şeyler yapamadım. Üzgündüm, üzüldüm. Teoride olan liderlik vasıfları müdürde yoktu. Öğretmenler nöbet bile tutmuyordu. Tam bir kaos ortamı vardı. Hafta sonu çalıştım ve bir haftada gerçekten toptandım. Eğer müdür yardımcısı çok olan bir okula gitseydim belki böyle olmazdı, biraz da sorumluluk duygusu fazla olan biriyim. Gece işten dolayı uykularım kaçıyordu be istifa dilekçemi gönderdim. Buradansadece şunu diyorum öğretmenliğin kıymetini anladım ben. En basiti o kadar iş içindeyken fotokopi makinesine öğretmen kağıt sıkıştırır ve defalarca düzeltirsin gün içinde onlarla uğraşırsın vs.Gerçekten çok vaktin varsa, sosyal hayatım pek yok diyorsan tek idareci olacak kalırsın okulda. Onun dışında işkence...

Toplam 117 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi