Editörler : Pangaea

sistemlink
Şef
04 Ağustos 2020 12:20

Türkiye de yıkım yok çatla da patlasın birileri...kendini toplayacak.Bir vatandaş olarak öncelikle ülkemizle ilgili iyi düşünmeliyiz,iyi enerji göndermeliyiz,eleştiri elebette olur ama kışkırtıcı uslupta ve sürekli ise bu vatan hainliğine gider.oturdugu yeden sürekli bu ülkemle ilgili atıp tutarak insanları manipüle etmeye calışıyorlar ve bunlar bir kişi değil bilinçli yapıyorlar!!Ülkemiz neler gördü bunları mı atalamayacak!Pandemi dönemindeyiz hangi ülkenin pandemı tecrübesı var böyle zor bir donemde yönetici olmak hiç kolay değil,şu an krizi dünyanın birçok ülkesınden iyi yönetiyorlar

Bu ülke bir Nazım hikmet gördü,ülkesine dönemedi uzakta öldü vatandaşlıktan cıkarıldı yine de vatanım diyerek can verdi.Bu hayatlar hiç kolay değildi.önce bir sürgün rgörün vatandaşlıktan çıkarılın ondan sonra at tut..

Hepiimiz aynı ailenın cocuklarıyız ailemizde bunlara izin vermeyelim arkadaşlar!

Memurler nette bilmiyorum nasıl izin veriyor bu kadar fazla tacizci konuşmalara aklım almıyor..bunlar çete büyük olasılıkla

04 Ağustos 2020 12:54

Ek atama geldiğinde nasıl da susmuştun ama :))

Bitik.ülke, 4 yıl önce

Dünya siyasetinden anlıyorsan buradan veya özelden yaz da engin bilgilerinden faydalanayım;).

Bitik.ülke
Yasaklı
04 Ağustos 2020 13:43

1) Vatanını en çok sevenler ileriye dönük en gerçekçi tahminleri yapanlardır.Yok iyi enerji gönderelim, olumlu şeyler düşünelim gibi şeylerle hiçbir yere varılamıyor ne yazık ki.Tam tersine benim yaptığım gibi gerçekleri biraz da abartarak öne süreceksin ki uyur gezer ve dünyadan habersiz yaşayan kişiler adeta tokat yemiş gibi olacaklar.Seninki gibi içi boş hamaset laflarını sözde milliyetçi olan herkes senelerdir yapıyor zaten, sonuç ne peki?

2) Türkiye'de yıkım yok çatlasın patlasın birileri demişsin.İşte dünyadan habersiz bir cahil olduğunun kanıtı bu cümle.Biraz ekonomiden, siyasetten, dünyanın gidişatından haberdar olsaydın böyle bir cümle kurmazdın.Türkiye'de yıkım var kardeşim, ekonomik yıkım var, siyasi bozulmuşluk var, eğitimde yıkım var,ahlaki yıkım var, liyakat konusunda yıkım var.Ekonomideki yıkım da bu virüs sürecinden çok önce başlamıştı zaten,bu virüs süreci işi daha da kötüleştirdi sadece.Virüs olayı olmasa da bu kafayla gideceğimiz yer eninde sonunda ekonomik çöküştü.Tedaviyi yapman için önce teşhisi doğru ve gerçekçi şekilde yapman gerekiyor ama daha bu ülkede teşhisi bile koyamıyoruz çünkü yandaş medyanın da etkisiyle çok feci bir algı yönetimi yapılıyor.

Yahu bundan 2 sene önce sırf bir Rahip Brunson olayı yüzünden ekonomimiz allak bullak hale getirilmedi mi? Madem çok sağlam bir ekonomimiz var sadece bu olayla nasıl sarsıldık öyleyse? Hatta bu olaydan sonra da Trump önce bir kere Twitter'dan sonra da Erdogan için yazıp son anda göndermekten vazgeçtiği mektubunda ekonominizi mahfederim demedi mi? Hatta mektubunda o ulu Reis'inize(!) "aptal olma, Suriyeli Kürtlerle anlaş ve ülkeni kötü durumlara düşürme" bile dedi.Madem güçlü bir ekonomin var başka bir ülkenin yöneticisi nasıl böyle tehditler savurabiliyor?Demek ki ekonomin güçlü falan değil ve hiçbir zaman da olmamış kardeşim ve sen de bunu bilemeyecek kadar katıksız bir cahilsin.İşte benim karamsarlığımın en büyük sebebi senin gibi okumuş cahiller zaten.

3) Biraz onu araştır da ülken ekonomisi hep zayıf olduğu İmf'den şimdiye kadar kaç kere para dinlenmiş gör.Öyle hamasetle olmuyor bu işler.Şimdi de gururlarına yedir emedikleri için IMF ile anlaşamıyorlar ama Katar'dan, Japonya'dan para dilendiler ve bir miktar aldılar,bundan haberin var mıydı? Şu anda senin Merkez Banka'nın dolar rezervleri ekside bunu biliyor muydun? Ayrıca sene başından bu yana dolar tekrar 7 lirayı geçmesin diye bankalar aracılığıyla 60 milyar dolara yakın para harcandı bunu biliyor muydun? Tüm bunlara rağmen dolar yine geldi 7 liraya dayandı ve belki bir sene içinde 8-9 liralara gidecek.İşte böyle rezil durumda ekonomin önce bunu bilmekle ve kabullenmekle başlayacaksın işe tamam mı? Aksi takdirde hiçbir haltı çözemezsin.

4) Ben hem bu ülkedeki cehalet yüzünden karamsarım hem çok okuyup bazı şeylerin iç yüzünü bildiğim için karamsarım.Örneğin bu ülkede 15 Temmuz adeta kahramanlık destanı gibi anlatılıyor.Oysaki 15 Temmuz Fetö'cülerin göz göre göre İngiltere ve Abd tarafından feda edildiği bir tarihtir.Ne karşılığı feda edildiler biliyor musun Erdogan'ın başkan olması karşılığında feda edildiler.Tabi Rusya'nın da büyük parmağı var bu olayda.Erdoğan başkan yapılmak isteniyordu çünkü ilerde tıpkı ülkesini yıkıma ve bölünmeye götüren Saddam Hüseyin gibi Erdogan'ın da diktatörce yönetimine ihtiyaçları vardı.Şimdi hızla gittiğimiz yer de burası zaten.Adamlar bizim gibi 1 senelik planlar yapmıyorlar işte,en az 5-10 senelik planlar yapıyorlar.Ülkemiz ekonomisinin de zayıf karnımız olduğunu biliyorlardı ve ekonomimiz kötüye gittikçe Erdogan nasıl despotlaşacak, nasıl ortalık karışacak hep birlikte göreceğiz ne yazık ki!

Bu ülkede bu kadar sorgulamadan önüne konan her bilgiyi kabul etme ve bu kadar büyük bir cehalet varken neredeyse hiç umudum yok ve bu forumda da genç insanların aptalca umut beslemesinin önüne geçmeye çalışıyorum.Tabi bundan 3-4 sene önce bu forumda sabah akşam ne olur yapmayın etmeyin bu cahil Akepe'ye oy vermeyin veya Erdogan'a başkanlık seçiminde oy vermeyin diye adeta yalvarmıştım.Bu forumdaki ve ülkedeki çoğu kişi sırf beni de bir yerlere atarlar veya işe alırlar diye aileleri ile birlikte bu dinbaz pisliklere oylarını sattılar.Hatta Reis için canımı veririm diyen kraldan çok kralcı, kulluk psikolojisinden kurtulamamış zavallılar vardı burada.O yüzden bazen hiç kimseye acımıyorum ve bir millet hakettiği şekilde yönetilir,herkes bok yoluna gitsin diyorum.Çünkü başkanlık seçiminden önce de satın alınmış tüm televizyon kanallarında sabah akşam başkanlık sistemi gelirse ekonomimiz şahlanacak diye konuşuyordu bazı satılık kişiler ve cahil milletimiz de yedi bunu bir güzel.

Yani sonumuz Suriye gibi olunca(bana göre öyle olacak) hakettiğimizi yaşıyoruz diye düşüneceğim ve kendimi, ailemi koruma yollarını arayacağım tabii ki.Buna defolup giderek ülkeyi sizin gibi başedemediğiz cahilere bırakmak da dahil tabi.Birbirinizi yersiniz Suriye gibi olacak olan ülkede artık!

sistemlink, 4 yıl önce

Türkiye de yıkım yok çatla da patlasın birileri...kendini toplayacak.Bir vatandaş olarak öncelikle ülkemizle ilgili iyi düşünmeliyiz,iyi enerji göndermeliyiz,eleştiri elebette olur ama kışkırtıcı uslupta ve sürekli ise bu vatan hainliğine gider.oturdugu yeden sürekli bu ülkemle ilgili atıp tutarak insanları manipüle etmeye calışıyorlar ve bunlar bir kişi değil bilinçli yapıyorlar!!Ülkemiz neler gördü bunları mı atalamayacak!Pandemi dönemindeyiz hangi ülkenin pandemı tecrübesı var böyle zor bir donemde yönetici olmak hiç kolay değil,şu an krizi dünyanın birçok ülkesınden iyi yönetiyorlar

Bu ülke bir Nazım hikmet gördü,ülkesine dönemedi uzakta öldü vatandaşlıktan cıkarıldı yine de vatanım diyerek can verdi.Bu hayatlar hiç kolay değildi.önce bir sürgün rgörün vatandaşlıktan çıkarılın ondan sonra at tut..

Hepiimiz aynı ailenın cocuklarıyız ailemizde bunlara izin vermeyelim arkadaşlar!

Memurler nette bilmiyorum nasıl izin veriyor bu kadar fazla tacizci konuşmalara aklım almıyor..bunlar çete büyük olasılıkla

zynpthn
Aday Memur
04 Ağustos 2020 15:26

Şeriate ya da diğer sistemlere dair en ufak bilginiz yoktur sizin; İslam hukuku dersi almış biri olarak söylüyorum ben de. Başarısızlığı kanıtlanmış bir ekonomistin söylediklerini dikkate almamı beklemeyin rica ediyorum. Bu kafa yapısıyla bir yaşam sürmeniz çok zor, profesyonel destek almalısınız bunlar gerçek fikirlerinizse. Provakasyonunuzu da gidin başka yerde yapın, sorumun cevabını istedim ben sadece.

Siz benim hangi mesleği yapıp yapmayacağıma, hangi ülkede yaşayacağıma dair müracaat edeceğim son kişi bile değilsiniz. Provakasyon yapacağınız başka başlıklar veya siteler vardır mutlaka. İyi günler.

Bitik.ülke, 4 yıl önce

Bence de ciddi ciddi A101 ilanlarına bak ve önümüzdeki 3-4 sene buralarda çalışıp elinden geldiğince çok para biriktir.3-4 sene sonra da ailenle birlikte neyiniz varsa satın ve cebinize koyup en azından bir Balkan ülkesine kaçmanın yollarını arayın.

Neden böyle söylüyorum çünkü bir kadın için daha yaşanmaz bir ülke olacak burası.Gitgide bu kadar fazla şeriat yanlısı insanın oluşmaya başladığı bir ülkede kadınların durumu ilerde ne olacak şimdiden belli.İşte Suriye'de kadınlara neler yapıldığını gördük ne yazık ki.Biz de mesela şimdiden Fatih Tezcan gibi ajan provakatörler laik insanlara "ilerde karılarınızı kızlarınızı bizlerden nasıl koruyacaksınız" diyerek hem toplumun nabzını ölçüyorlar hem de kutuplaştırmayı arttırıyorlar.

Zaten Işid denilen dış güçlerin maşası örgüt ülkemizde de gayet faal durumda ve gizli örgütlenmeleri ile gitgide güçleniyor.Ülkedeki hilafet tartışmaları, şeriat gelmeli mi anketleri,kurulan ve üye sayısı gitgide artan Osmanlıı ocakları,Sadat ümmet ordusu tüm bunlar hem nabız yoklama hem ileriye dair işaretler ne yazık ki.

Işid ilk çıktığında ülkemizde onun sempatizanı olan ve ona katılmaya hazır %10'luk bir grup çıkmıştı zaten.Şimdi mesela ülke genelinde anket yapılsa ve şeriat gelsin ister misiniz diye sorulsa ülkenin en az %20'sinin evet gelmesi iyi olur şeklinde cevaplayacağına eminim.Ekonomimiz daha kötü durumlara düştükçe ve çare de bulunamadıkça bu kendince çareyi şeriat düzeninde bulacak grup ne kadar büyüyecek varın siz tahmin edin.

İşte ABD, İsrail, İngiltere gibi ülkeler Işid denilen örgütü boşuna kurup büyütmediler.

Bitik.ülke
Yasaklı
04 Ağustos 2020 15:55

Kitabi bilgiden önce kendi ülkenin sosyolojisi öğrenmen,hatta merak etmen gerekiyordu.Bu ülkedeki insanların en az % 30-35'i şeriat düzeni gelirse ülkedeki birçok şey düzelebilir kafasında yaşıyor,keşke bunu sen ve bu ülkenin aydınları bilselerdi.Kendi ülkesini baştan sona gezmeyen, insanlarını zerre kadar tanımayan kişiler birkaç yerden okudukları şeylerle aydın, entelektüel oluyorlar ne yazık ki ülkemizde.

Dış güçler en az 10 yıllık planlar yapıyorlar.Ekonomimizin çökmesi ve Irak'ta Saddam Hüseyin'e yaptıkları gibi Erdogan'ın zamanla diktatörleştirilmesi için Erdogan'ın başkan yapılması gerekiyordu ve yaptılar.Bundan biz ekonomik buhrandayken gizlice bu şeriat yanlısı kişileri çeşitli gizli örgütlerde bir araya getirecekler ve ilerde ülkemizin Suriye gibi bir ülke olması için hazırda tutacaklar.

Senin gibi cahil kişilerin durumu da bu şeriat ve hilafet yanlısı,Işid zihniyetli kişilerin insafina kalacak.Bu sözde şeriat yanlısı kişiler Suriye'de kadınlara neler yaptılar biliyorsundur herhalde? Tabi sen o zaman istersen bu kişilere şeriat bu değil, şeriatı yanlış yorumluyorsunuz falan dersin, bakalım dinleyecekler mi sizin gibileri?

Kadını adeta bir mal olarak gören zihniyet çok dinler emin olabilirsin buna,kal burada ve hakettiğini yaşa öyleyse!

zynpthn, 4 yıl önce

Şeriate ya da diğer sistemlere dair en ufak bilginiz yoktur sizin; İslam hukuku dersi almış biri olarak söylüyorum ben de. Başarısızlığı kanıtlanmış bir ekonomistin söylediklerini dikkate almamı beklemeyin rica ediyorum. Bu kafa yapısıyla bir yaşam sürmeniz çok zor, profesyonel destek almalısınız bunlar gerçek fikirlerinizse. Provakasyonunuzu da gidin başka yerde yapın, sorumun cevabını istedim ben sadece.

Siz benim hangi mesleği yapıp yapmayacağıma, hangi ülkede yaşayacağıma dair müracaat edeceğim son kişi bile değilsiniz. Provakasyon yapacağınız başka başlıklar veya siteler vardır mutlaka. İyi günler.

Bitik.ülke
Yasaklı
04 Ağustos 2020 17:09

Şu aşağıdaki haberde bile adım adım nereye gitmekte olduğumuz görülebilir:

https://amp.artigercek.com/haberler/ayasofya-da-tekbirlerle-taliban-bayragi-actilar

geograghy92
Aday Memur
04 Ağustos 2020 21:44

Umudunu kaybetme. Kpssye çalış bir yandan da yaşami bırakma kpss var diye. Ben bir yilimi sadece kpssye odakladim o yıl olmadı.

bonuce123
Aday Memur
05 Ağustos 2020 00:04

geograghy92 hocam kaç ile atandiniz

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi