Editörler : crops35

Leykron06
Aday Memur
17 Kasım 2019 00:37

mesajını gördüm hocam birazdan yazacam cevap sana
ByMemur07, 4 yıl önce

hocam özelden mesaj attım

ByMemur07
Aday Memur
17 Kasım 2019 00:51

Tamam hocam bekliyorum çok teşekkürler
Leykron06, 4 yıl önce

Mesage-
Aday Memur
17 Kasım 2019 01:42

Özel mesaj gönderdim kutunu kontrol eder misin. ilgilenirsen konuyu yazayım. Şimdiden teşekkür ederim.

Leykron06, 4 yıl önce

arfonn
Aday Memur
17 Kasım 2019 10:33

Herkes bişey yazmista. Kimse basından geçmeden elenmez demesin boşuna. Benimde hagb vardı ikm kazandım güvenlik soruşturmasından elediler. Isareye dava actim kazandim tekrar evrak yaptim saglik raporu vs. Tam butun islemlwe bitti isbasi yapacagim hagta istinaf karari bozdu ve yine atamam gerceklesmedk.. yok 2 ay cezasj varmis yok 6 ay varmis yok basit yararlanaymış bisey olmaz diye kimse kimseyi kandirmasin. Bu surecte en az 100 kisiyle tanistim birçoğu ise basladi. Bir çoğu hiç elenmedi bir çoğu davayla geri döndü. Hırsızlık silahla adam yaralama sucladindan 1 yil 11 ayb25 gun ceza alipta dava kazanınida gördüm . Hakaretten 20 gun ceza alıp elenenide. Burda tüm iş sizin başvuru yaptığınız komisyonun vicdanına kalmis. Ordakiler sizi geçirirse direk gider işbaşı yaparsınız. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah

Herşeye hazilrikli olun derim şimdiden..

17 Kasım 2019 14:51

Hocam ben de özelden yazdım size yardımcı olabilir misiniz?

Leykron06, 4 yıl önce

Leykron06
Aday Memur
17 Kasım 2019 16:27

sana mesaj gitmiyor hicam
Sahinle, 4 yıl önce

Hocam ben de özelden yazdım size yardımcı olabilir misiniz?

volkan3301
Yasaklı
17 Kasım 2019 22:52

Önceden sadece kazananlada Güvenlik Soruşturması yapılıyordu. Şimdi mülakata giren herkese yapılıyor. Kaybetsen bile neden kaybettiğini bilemediğinden dava açmak için elinde somut delil kalmıyor

Bkttyf
Aday Memur
17 Kasım 2019 23:18

Hocam şimdi hagbsi olanı komisyon geçirirse bakanlık elemiyormu diyorsun
arfonn, 4 yıl önce

Herkes bişey yazmista. Kimse basından geçmeden elenmez demesin boşuna. Benimde hagb vardı ikm kazandım güvenlik soruşturmasından elediler. Isareye dava actim kazandim tekrar evrak yaptim saglik raporu vs. Tam butun islemlwe bitti isbasi yapacagim hagta istinaf karari bozdu ve yine atamam gerceklesmedk.. yok 2 ay cezasj varmis yok 6 ay varmis yok basit yararlanaymış bisey olmaz diye kimse kimseyi kandirmasin. Bu surecte en az 100 kisiyle tanistim birçoğu ise basladi. Bir çoğu hiç elenmedi bir çoğu davayla geri döndü. Hırsızlık silahla adam yaralama sucladindan 1 yil 11 ayb25 gun ceza alipta dava kazanınida gördüm . Hakaretten 20 gun ceza alıp elenenide. Burda tüm iş sizin başvuru yaptığınız komisyonun vicdanına kalmis. Ordakiler sizi geçirirse direk gider işbaşı yaparsınız. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah

Herşeye hazilrikli olun derim şimdiden..

Mesage-
Aday Memur
18 Kasım 2019 01:54

Ben de yazdım gelmedi mi mesajim

Leykron06, 4 yıl önce
sana mesaj gitmiyor hicam

Uzamasın
Kapalı
18 Kasım 2019 09:36

https://youtu.be/TulbbPXobec

Burada cevabınız verilmiş sanırım.

ByMemur07
Aday Memur
18 Kasım 2019 23:47

Peki hocam adliye mülakatında elendim ne sebeple elendigimi yada hagb dan elenip elenmedigimi nasıl öğrenirim başvurduğum adliyeye dilekçe mi yazmam gerekiyor

Bugrahan Beyim
Yasaklı
19 Kasım 2019 19:00

güvenlik soruşturmasında takılırınısınz %90 ihtimal

arfonn
Aday Memur
20 Kasım 2019 23:21

Bakanlığın güvenlik soruşturmasıyla ilgili bi tasarruf yok. Bütün iş komisyonda. Komisyon olur verirse gerisi hikaye

Bkttyf, 4 yıl önce
Hocam şimdi hagbsi olanı komisyon geçirirse bakanlık elemiyormu diyorsun

Yunuss44
Aday Memur
22 Ocak 2020 13:47

hocam benim devam etmekte olan bır davam var .. milli eğitime atandım güvenlik soruşturmasıdan geçtim fakat milli eğitime güvenlik soruşturmasından dosya ile bir mektup gitmiş devam eden dava için dava yüz kızartıcı sebepten yargılanıyorum milli eğitim mahkeme sonucunu bekliyor ondan dolayı işe başlatmıyor.mahkeme sonucunda hagb çıksa memurluğuma başlayabilir m,iyim

atanamayanlar.21
Aday Memur
06 Şubat 2022 03:09

Sizin hagb neydendi hocam?

Bkttyf, 4 yıl önce
Malasef hagb den eliyorlarmış benimde var beş yılı aştı mülakatdan sonra dilekce verip kaldırdım lakin adli sicilden düşmesi 1 ayı buluyormuş umarım güvenlik soruşturmasından önce düşmüştür

machacon
Aday Memur
11 Şubat 2022 11:19

Ben bizzat başsavcı ile konuştum, etkisi yok. Etkiliyor diyen yalan söylüyordur. Memur ve sözleşmeli personel olma haklarından mahrum değilsin çünkü. Hagb, belli başlı kovuşturmalar dışında görüntülenemeyeceği tckda açık açık belirtilmiştir. Hagbden elendim diyenin ya sınavı kötü geçmiştir ya da başarısızdır. Sırf hagb diye elenme olayı yok mülakata gireceklerin içi rahat olsun

wolf chandler
Kapalı
02 Şubat 2023 02:02

katiplik mülakatına kaldım hem klavyede hem kpss puanında derecedeydim. komisyon mülakattan sonra geçmiş dönemdeki HAGB kararının tam metnini ilgili mahkemeden müzekkere ile istemiş yüz kızartıcı bi suç olmamasına rağmen hatta çok komik bir suçtan 3 ay hapisten HAGB almış olmama rağmen elediler. bunun gibi onlarca örnek var araştırabilirsiniz

machacon, 2 yıl önce

Ben bizzat başsavcı ile konuştum, etkisi yok. Etkiliyor diyen yalan söylüyordur. Memur ve sözleşmeli personel olma haklarından mahrum değilsin çünkü. Hagb, belli başlı kovuşturmalar dışında görüntülenemeyeceği tckda açık açık belirtilmiştir. Hagbden elendim diyenin ya sınavı kötü geçmiştir ya da başarısızdır. Sırf hagb diye elenme olayı yok mülakata gireceklerin içi rahat olsun

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi