Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
29 Ağustos 2021 14:21

Tayin talebine iki ay geçmesine rağmen cevap verilmedi

Arkadaşlar Haziran ayında tayin talebinde bulundum. Önceden hemen bir veya iki haftada ret cevabı geliyordu. Ancak 2 ay geçmesine rağmen hala cevap gelmedi. Bakanlığı aradığımda ilk incelemede ret verilmediğini tekrar incelemeden geçeceği söylendi. Böyle bir durumda tayin olan veya ret cevabı gelen oldu mu?

gursu.06
Memur
29 Ağustos 2021 16:38

Bende 2 aydan fazla süredir bekliyorum sağlık mazeretine bağlı istedim bizim kurumdan üç dört aydır cevap alamayanlar var

Ktp5252
Yasaklı
29 Ağustos 2021 16:45

Normalde önceden yazdığım taleplere hemen cevap gelmişti. Bu kez hemen ret verilmemiş belki olur diye ümit etmeye başladım.

gursu.06, 3 yıl önce

Bende 2 aydan fazla süredir bekliyorum sağlık mazeretine bağlı istedim bizim kurumdan üç dört aydır cevap alamayanlar var

gursu.06
Memur
29 Ağustos 2021 16:53

Bende öyle düşünüyorum veya takmıyorlardir ben mazereti olmadan işini bir haftada çözen gördüm

okunmamışkitap
Aday Memur
29 Ağustos 2021 18:22

Benim yer değişikliği talebime de 3 ay oldu cevap gelmedi.

Ktp5252
Yasaklı
29 Ağustos 2021 20:15

Sağlam torpili olan öyle tabi

gursu.06, 3 yıl önce

Bende öyle düşünüyorum veya takmıyorlardir ben mazereti olmadan işini bir haftada çözen gördüm

mhtakif
Aday Memur
30 Ağustos 2021 00:26

Ben 16 ekim de verdim 1 sene olacak hala cevap vermediler arıyorum değerlendirme aşamasında diyor mecbur bekliyoruz

okunmamışkitap
Aday Memur
30 Ağustos 2021 06:51

1 sene demek:((( ne yapmaya çalışıyorlar?

okunmamışkitap
Aday Memur
30 Ağustos 2021 07:27

Akibet mi sorsak acaba?

Siz sordunuz mu?

mhtakif, 3 yıl önce
Ben 16 ekim de verdim 1 sene olacak hala cevap vermediler arıyorum değerlendirme aşamasında diyor mecbur bekliyoruz

Ktp5252
Yasaklı
31 Ağustos 2021 10:56

hi̇ç yok mu bu şeki̇lde bekleyi̇p tayi̇n yazisi gelen. bakanlikta i̇şleyi̇ş nasil oluyor acaba böyle durumlarda.

Mslmrv
Aday Memur
01 Eylül 2021 21:37

Benimde 2 ay geçti değerlendirmede diyolar Oyaliyolar

failman
Aday Memur
01 Eylül 2021 23:46

Mazeret tayini isteyen arkadaşlar sözleşmeli misiniz kadrolu mu

okunmamışkitap
Aday Memur
02 Eylül 2021 07:54

Ben kadrolıyum

Mslmrv
Aday Memur
02 Eylül 2021 12:35

Sözleşmeliyim.ben

Ktp5252
Yasaklı
02 Eylül 2021 14:53

Önümüzdeki hafta bir cevap alırız belki. İnşallah olumlu olur bu kez.

failman
Aday Memur
02 Eylül 2021 16:43

Sözleşmelilerde 6-7 ayı bulabiliyor kalemden bir arkadaşımızın 7 ay sürdü eş mazaret tayini okumamışkitap rumuzlu arkadaş siz hangi nedenle istemiştiniz

gvs025
Aday Memur
02 Eylül 2021 21:20

Benim de üç ay oldu. Bu süre zarfında havuz yaz dediler. Yazdım. Havuzda Çıkmadı. Hâlâ bekliyorum.

Ctepersoneli55
Aday Memur
03 Eylül 2021 19:37

Arkadaşlar eş tayini döneminde ya da nas döneminde mazeret yazdıysanız cevap gelmiyor. Boşuna ümitlenmeyin diye söylüyorum. Belirsizlik kötü birşey. Benimde başıma geldi boşuna beklemeyin. Aradım yer değiştirme bürosunu eş tayini döneminde yazdığınız için cevap verilmeyecek dedi. Sağlık mazeretimden yazmıştım. Zaten ilanlarda yazıyor. Örneğin;

14. Aile birliği mazereti şartlarını taşımadığı halde veya aile birliği mazereti dışında eğitim, can güvenliği, sağlık gibi mazeretlerle başvuru yapanların talepleri dikkate alınmayacağı gibi ilgililerin taleplerine cevap da verilmeyecektir.

gursu.06
Memur
03 Eylül 2021 20:28

Sağlık mazeretinde belirli bir dönem yok her zaman yazabilirsin ama adamın varsa mazeretsiz her yere gidersin

Ctepersoneli55, 3 yıl önce

Arkadaşlar eş tayini döneminde ya da nas döneminde mazeret yazdıysanız cevap gelmiyor. Boşuna ümitlenmeyin diye söylüyorum. Belirsizlik kötü birşey. Benimde başıma geldi boşuna beklemeyin. Aradım yer değiştirme bürosunu eş tayini döneminde yazdığınız için cevap verilmeyecek dedi. Sağlık mazeretimden yazmıştım. Zaten ilanlarda yazıyor. Örneğin;

14. Aile birliği mazereti şartlarını taşımadığı halde veya aile birliği mazereti dışında eğitim, can güvenliği, sağlık gibi mazeretlerle başvuru yapanların talepleri dikkate alınmayacağı gibi ilgililerin taleplerine cevap da verilmeyecektir.

Ctepersoneli55
Aday Memur
03 Eylül 2021 20:40

Gürsu.06 . Kendimi tam ifade edemedim herhalde. Konu başlığında uzun süredir tayinime cevap gelmedi demiş arkadaş. Nedeni de örnek veriyorum nas yada eş tayininde 8 eylül ile 16 eylül arasında talepler alınacaktır diyor. Bu tarihler arasında sağlık eğitim herne mazeret olursa olsun . O tarihler arasında yazılaan mazeret tayinlerine cevap verilmiyor.ilanların maddeleri okunduğunda zaten görülecektir.

2 senedir cevap gelmeyen tayinim var . Nedenide eş tayini dönemindeki o tercih tarihleri arasında yazdığım mazeret tayini olması. O tarihler geçtikten sonra yazılan tayinlere cevap veriliyor sıkıntı yok.

gursu.06
Memur
03 Eylül 2021 21:05

Dostum ben eş durumu tayini döneminde işini bir haftada halledip mazeretsiz giden gördüm 🤨 bu yeni yönetimle bazı şeyler değişti dilekçe kanunu var sana 1 ay içinde cevap vermesi gerekiyor ama bende 2.5 aydır bekliyorum kurumdan 5 ay 7 aydır bekleyenler var biseyler dönüyor ama hadi hayırlısı

Ctepersoneli55, 3 yıl önce

Gürsu.06 . Kendimi tam ifade edemedim herhalde. Konu başlığında uzun süredir tayinime cevap gelmedi demiş arkadaş. Nedeni de örnek veriyorum nas yada eş tayininde 8 eylül ile 16 eylül arasında talepler alınacaktır diyor. Bu tarihler arasında sağlık eğitim herne mazeret olursa olsun . O tarihler arasında yazılaan mazeret tayinlerine cevap verilmiyor.ilanların maddeleri okunduğunda zaten görülecektir.

2 senedir cevap gelmeyen tayinim var . Nedenide eş tayini dönemindeki o tercih tarihleri arasında yazdığım mazeret tayini olması. O tarihler geçtikten sonra yazılan tayinlere cevap veriliyor sıkıntı yok.

Toplam 75 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi