Editörler : oto-danisman-expert
07 Aralık 2011 13:58

dizel fiat linea kullanıcıları

dizel linea almayı düşünüyorum.aceba bu aracın kronik sorunlar varmıdır.fazla performansa ihtiyacım yok.yakıtı nasıldır.ben uzun sure bınmek icin alıyorum.en az 5 yada 6 yıl.fazla uzun yola gitmiyorum.genelde sehir ici kullanıcısıyım.senede 9 ile 11 bin km yol yapıyorum.arac sağlammıdır.1.3 motorun vergi avantajı olduğu icin bu aractan almak istiyorum.linea kullanıcıları yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

okumamyok-iyiyazarım
Daire Başkanı
07 Aralık 2011 14:02

vergi avantjı var ama bakım avantajı sıfır benzinli modellerde bakım 20 binde triger bile 120 binde değişiyor.uzun bineceksen sıkıntı çıkaracak bir araç değil kullanan yakınlarım var bende heveslendim ama en alt modelinde ona yakışmıyor abs yok arka koltuk başlıkları bile yok.

flinta
Aday Memur
08 Aralık 2011 11:16

yokmu linea kullanıcısı.arkadaşlar.linea yerine dizel megane 2 ye mi bakmalıyım yoksa?

adem0730
Daire Başkanı
08 Aralık 2011 12:10

ben ağustosta 0 aldım 1.3 multijet son derece memnunum yakıtı ve performansı çok iyi hantal değildir 1.3 ama 90 hp birde dizel olması eklenince çekişi falan çok güzel olmuş yani çekmez gitmez diyenlere kulak asma uzun süre kullanacağım demişsin sadece rutin bakımlarını yaptırarak trigeri de zincirli olduğu için uzun süre binebilirsin servis ağı yaygın ve parça sıkıntısı yok ama araç uzun sadece şehir içinde belki park sorunu yaşarsın 1. viteste ağırdır 2 de şahlanır diyeceklerim bunlar ben alırken ustalar hep renonun dizelinden uzak durmamı söylediler nedendir bilmiyorum zaten linea da kendini kanıtlamış bir motor

flinta
Aday Memur
08 Aralık 2011 16:23

aracı uzun olması önemli değil.evden okula okuldan eve gidiyorum.şehir merkezine de pek sık cıkmıyorum.cıksamda otoparkları kullanıyorum.

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
08 Aralık 2011 17:35

aynı motor pederdeki meriva da var 1.3 cdti çok güzel sorunsuz...

08 Aralık 2011 18:00

şehir içinde kullanacaksanız 1.3 motor uygun değil

1.3 motor uzun yolda turbonun da devreye girmesiyle çok sıkıntılı değil fakat şehir içinde hem fazla yakıyor hem de kullanım zevki vermiyor linea da öyle hafif ve küçük bir araç değil zaten.

yılda 9-11 bin km yapıyorum demişsiniz bu kadar km yapıyorsanız bence dizel araç almanıza da gerek yok

bir de sıfır mı almayı düşünüyorsunuz? Ayırdığınız bütçeniz nedir?

flinta
Aday Memur
09 Aralık 2011 08:58

ikinci el almayı düşünüyorum.bütcem 20 bin tl.yada baska bır arac mı önerirsiniz.

flinta
Aday Memur
09 Aralık 2011 11:56

tavsiye verecek kımse yokmu?

osman20000
Daire Başkanı
09 Aralık 2011 12:01

Dizel linea 90 bg karma kullanım yakıt tüketimi 4.9

Dizel focus Cmax 110 bg karma kullanım yakıt tüketimi 6,0

Kullanıldı test edildi.

_goksugüzel_
Yasaklı
09 Aralık 2011 20:17

Yerinde olsam, bir honda kullanıcısı olarak lpg li 2002 model full bir honda civic alırım.

flinta
Aday Memur
11 Aralık 2011 15:57

hondayı bende düşündüm ama aksarayda bu aracların ustası yok.motor tamırınden anlayacak adam yok.baska sehırlere goturmem gerek tamır icin.

psk.egemen
Kapalı
14 Kasım 2013 10:21

Gerçek bir kullancı olaraktan lineayı sizinle paylaşmak isterim..

şuan linea 1.3 multijet dinamik plus aracım hakkında konusuna gelicem.

Şu bilirbilmez, etraftaki forumlardan okuyup burda yorum yapan arkadaşlara kanmayın derim. yok m,otor bu arabaya yetmezmiş falan araba hantal kalıomuş yok öyle bir şey. allah yukarya ya test edinde yazın lütfen.

sıkıntı olan yer ;yazın klimayı açıp araç full doluyken dik bir rampadan çıkmak olabilir. lineada çünkü klima için için ayrı bir fan moturu yok motora bağlı ve arabayı etkiliyor. bu durum evet oluyor ama çoğu arabada olan şey.

araba wv olsa bunada takılmazdık millet olarak emin olup. mantık ucuz etin yahnisi olmaz geleneği.

araç 6 vites zaten dualogicler ve hiç masrafı yok çünkü manuel üzerine konumlandırılan bir şanzıman. 160 km ile giderken araç kasmıyor bile tabi bu birazda full donanımla alakalı bir şey. 6 vites olması lastiklerinin diğer modellere göre kalın olması .

boş linealar gerçekten gösterge paneline kadar daha gösterişsiz olabilir ama tabi linea alacaksanız en az dinamik pluıs alacaksınız

nakka_37
Müsteşar Yardımcısı
15 Kasım 2013 15:53

bende bu yaz 1 hafta linea ile takıldım boş mdel olmasına rağmen bana fiyatına göre etkileyici geldi. güzel araç gerçekten. sonuçta çok üst düzey şeyler bejlemek illaki yalnış olur.
yarı otomatik şanzıman için dediğine katılıyorum masrafsız sıkıntısız bi şanzıman tipi, ama tek derdi milletin dilinden düşürmediği sartılı vites geçişleri:)

psk.egemen, 10 yıl önce

Gerçek bir kullancı olaraktan lineayı sizinle paylaşmak isterim..

şuan linea 1.3 multijet dinamik plus aracım hakkında konusuna gelicem.

Şu bilirbilmez, etraftaki forumlardan okuyup burda yorum yapan arkadaşlara kanmayın derim. yok m,otor bu arabaya yetmezmiş falan araba hantal kalıomuş yok öyle bir şey. allah yukarya ya test edinde yazın lütfen.

sıkıntı olan yer ;yazın klimayı açıp araç full doluyken dik bir rampadan çıkmak olabilir. lineada çünkü klima için için ayrı bir fan moturu yok motora bağlı ve arabayı etkiliyor. bu durum evet oluyor ama çoğu arabada olan şey.

araba wv olsa bunada takılmazdık millet olarak emin olup. mantık ucuz etin yahnisi olmaz geleneği.

araç 6 vites zaten dualogicler ve hiç masrafı yok çünkü manuel üzerine konumlandırılan bir şanzıman. 160 km ile giderken araç kasmıyor bile tabi bu birazda full donanımla alakalı bir şey. 6 vites olması lastiklerinin diğer modellere göre kalın olması .

boş linealar gerçekten gösterge paneline kadar daha gösterişsiz olabilir ama tabi linea alacaksanız en az dinamik pluıs alacaksınız

aydınkentli-92
Genel Müdür
16 Kasım 2013 22:03

vites geçişleri nasıl dedin???

nakka_37, 10 yıl önce

bende bu yaz 1 hafta linea ile takıldım boş mdel olmasına rağmen bana fiyatına göre etkileyici geldi. güzel araç gerçekten. sonuçta çok üst düzey şeyler bejlemek illaki yalnış olur.
yarı otomatik şanzıman için dediğine katılıyorum masrafsız sıkıntısız bi şanzıman tipi, ama tek derdi milletin dilinden düşürmediği sartılı vites geçişleri:)

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi