Editörler : cihan27E.Kayı Han

Yasaklı
14 Ekim 2021 20:36

MEB Unvan Değişikliği Tercihleri 1-5 Kasımda
Kadrolar da 1 Kasım'da sistem açılınca görülebilecekmiş çok bekledik hayırlı olsun. https://personel.meb.gov.tr/www/mill-egitim-bakanliginin-merkez-ve-tasra-teskilati-personelinin-unvan-degisikligi-yoluyla-atamalarina-iliskin-basvuru-kilavuzu/icerik/1244

muhendos
Aday Memur
15 Ekim 2021 09:23

Siz en son mahkemeler bitene kadar olmayacak demiştiniz, neyse ki duyumunuz yanlış çıktı.

eRaduyev
Yasaklı
15 Ekim 2021 09:26

Mahkeme sonuçlanmış zaten duyumum yanlış değil
muhendos, 3 yıl önce

Siz en son mahkemeler bitene kadar olmayacak demiştiniz, neyse ki duyumunuz yanlış çıktı.

muhendos
Aday Memur
15 Ekim 2021 09:28

Mahkeme kısa sürmüş o zaman, şükür.

eRaduyev, 3 yıl önce

muhendos
Aday Memur
15 Ekim 2021 09:31

Duyum güvenilir olunca soralım: Branş ayrımı konusunda kılavuzda detay yok ama olup olmadığı konusunda bir bilginiz var mı?

eRaduyev, 3 yıl önce

eRaduyev
Yasaklı
15 Ekim 2021 09:32

MEB istediği sınavda istediği barajı koyma hakkına sahip zaten girdiğimiz yazılı ve sözlü sınavlarda bunu kabul ettiğimizi beyan ettiğimiz için mahkeme çabuk bitiyor.
muhendos, 3 yıl önce

Mahkeme kısa sürmüş o zaman, şükür.

muhendos
Aday Memur
18 Ekim 2021 08:34

Dava açanlar (açtılarsa) barajla ilgili değil, sözlü sınavda düşük puan aldığı için açmıştır. Zaten mahkeme var diye süreç durdurulmaz muhtemelen. Sizin duyum eksik olmuştur...

eRaduyev, 3 yıl önce
MEB istediği sınavda istediği barajı koyma hakkına sahip zaten girdiğimiz yazılı ve sözlü sınavlarda bunu kabul ettiğimizi beyan ettiğimiz için mahkeme çabuk bitiyor.

eRaduyev
Yasaklı
18 Ekim 2021 09:00

Sınvda 60 küsür alıp başarılı sayılıp sözlüde barajı 70 yapınca tezat olduğunu iddia edip haksızlık var diye açılan davalar var
muhendos, 3 yıl önce

Dava açanlar (açtılarsa) barajla ilgili değil, sözlü sınavda düşük puan aldığı için açmıştır. Zaten mahkeme var diye süreç durdurulmaz muhtemelen. Sizin duyum eksik olmuştur...

muhendos
Aday Memur
18 Ekim 2021 13:40

Duyumu olan var mı? Branşlaşma olacak mı?

hsnbsn
Şef
19 Ekim 2021 21:42

Olacak. İsmail Koncuk'un meclise verdiği soru önergesine verilen cevapta branş ayrımı yapılmış.

muhendos, 3 yıl önce

Duyumu olan var mı? Branşlaşma olacak mı?

muhendos
Aday Memur
21 Ekim 2021 10:17

Biraz bakındım da yazıyı buldum:

https://www2.tbmm.gov.tr/d27/7/7-51092c.pdf

83 Bilgisayar, 56 elektrik, 18 harita, 11 inşaat ve 32 makine mühendisi alınacakmış. Bu sadece mühendislik alanında bir soru-cevap olmuş. O halde diğer alanlarda (tekniker-teknisyen) branş ayrımı olabilir...

hsnbsn, 3 yıl önce

Olacak. İsmail Koncuk'un meclise verdiği soru önergesine verilen cevapta branş ayrımı yapılmış.

burbu53
Aday Memur
21 Ekim 2021 18:40

Arkadaşlar bende MEB de engelli işçi olarak görev yapıyorum ilköğretim mezunuyum bende bilgisayar serfitikam var ben katilabilirmiyim 1.ve 5 kasimdaki sınavlara bu konuda bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim Allah'a emanet olun

Takiyüddün
Aday Memur
21 Ekim 2021 18:50

Bu sınavlar işçileri kapsamıyor maalesef.

Kısacası ?işçisin işçi kal? deniyor

burbu53, 2 yıl önce

Arkadaşlar bende MEB de engelli işçi olarak görev yapıyorum ilköğretim mezunuyum bende bilgisayar serfitikam var ben katilabilirmiyim 1.ve 5 kasimdaki sınavlara bu konuda bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim Allah'a emanet olun

desmal21
Memur
21 Ekim 2021 20:32

Arkadaşlar bu unvan değişikliği ile ilgili durumu biri açıklayabilir mi ? Bu unvan değişikliği geçtiğimiz günlerde girilen unvan değişikliği sınavı ile mi alakalı yoksa sınavsız unvan değişikliğini kapsıyor ? Ben lise mezunuyum ben de değişiklik yapabilir miyim.? Kılavuz da da açıklayıcı bir bilgi yok

eRaduyev
Yasaklı
21 Ekim 2021 20:49

Hayır kardeşim bu Mart ayında yapılan sınavdan alınan puanlarla yapılacak tercih işlemleri
desmal21, 2 yıl önce

Arkadaşlar bu unvan değişikliği ile ilgili durumu biri açıklayabilir mi ? Bu unvan değişikliği geçtiğimiz günlerde girilen unvan değişikliği sınavı ile mi alakalı yoksa sınavsız unvan değişikliğini kapsıyor ? Ben lise mezunuyum ben de değişiklik yapabilir miyim.? Kılavuz da da açıklayıcı bir bilgi yok

eRaduyev
Yasaklı
21 Ekim 2021 20:50

Bir daha sınavın açılmasını beklersin teknik bir lise mezuniyetin veya önlisans mezuniyetin varsa o branştan sınava girip gayet teknik kadroya geçebilirsin
desmal21, 2 yıl önce

desmal21
Memur
21 Ekim 2021 21:04

Anladım bir aksilik çıkmazsa bu yıl lisans bitecek o zaman lisans düzeyinde başvururum

eRaduyev, 2 yıl önce
Bir daha sınavın açılmasını beklersin teknik bir lise mezuniyetin veya önlisans mezuniyetin varsa o branştan sınava girip gayet teknik kadroya geçebilirsin

aringosa26
Aday Memur
24 Ekim 2021 09:33

Kazanılmış hak aylık derecemizin altındaki bir kadroya atandigimizda dezavantajlar nelerdir?

muhendos
Aday Memur
25 Ekim 2021 08:34

Mesleki olarak bir kaybın olacağını düşünmüyorum. Aylık olarak zaten hakkın neyse onu alıyorsun. 1,2,3 dereceler için (kadro) yeşil pasaport hakkın oluyor. Onun dışında zaten bir süre sonra senin aylık derecene uygun kadro bulunduğun il'e gelecektir.

aringosa26, 2 yıl önce

Kazanılmış hak aylık derecemizin altındaki bir kadroya atandigimizda dezavantajlar nelerdir?

muhendos
Aday Memur
25 Ekim 2021 08:39

O nasıl bir yaklaşım, işçisin işçi kal diyen falan yok. Gerekli tahsili yaptıktan sonra EKPSS ile memurluğa geçebilir, kurum içerisinde tahsiline uygun unvan değişikliği veya görevde yükselme sınavlarına katılabilirsin ki EKPSS diğer kpss sınavlarına göre atanması daha kolay.

Ancak yer değişikliği, aday memurluk, tekrar istediğin yere dönme, ortaokul ve lise okumak gibi şeyler zor gelirse onu bilemem, bunları yapmadanda görevde yükselme ya da unvan değişikliğine işçi olmasan da giremezdin zaten. Yani konunun işçilikle ilgisi yok...

Takiyüddün, 2 yıl önce

Bu sınavlar işçileri kapsamıyor maalesef.

Kısacası ?işçisin işçi kal? deniyor

aringosa26
Aday Memur
25 Ekim 2021 14:02

Peki 1. Dereceden 5. Dereceye atama olabilir mi? 3 alt ve üst dereceye mi atama yapiliyor?

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi