Editörler : Pangaea

Timeywivey
Aday Memur
22 Eylül 2020 12:26

gy 48.5- 50 gk 38.5- 40.5 tahmini kaç gelir

Mechanical1
Aday Memur
22 Eylül 2020 12:33

Gy: 35-9 , Gk: 52-4 ne gelir tahmini ?

Jan Klod Van Dam
Aday Memur
22 Eylül 2020 12:34

kpss uzmanı sitesi birebir hesaplıyor arkadaşlar, burada sormaya gerek yok.

Timeywivey
Aday Memur
22 Eylül 2020 12:37

bilgi için teşekkür ederim ancak bir de arkadaşlarımızın görüşünü almak istedim malum standart sapma faktörü belki hesaplamada bir değişiklik yapabilir iyi günler
Jan Klod Van Dam, 4 yıl önce

kastamonu92
Kapalı
22 Eylül 2020 13:52

hocam soru noyu hatırlamıyorum ama içinde sevgi, kişilik özellikleri ve deneyimlerine göre şekillenir olan bi şık vardı onu işaretledim cevap da oydu.

Feratharita, 4 yıl önce

Arkadaşlar türkçede stephen kıng sorusu sizde kaçıncı soruydu ve hangi şıkkı işaretlediniz başka türlü hatırlayamayacam çünkü bende ilk soru ve A işaretledim?

vezirtonyukukk
Aday Memur
22 Eylül 2020 14:41

Bende de ilk soruydu cevabı b şıkkı yaptım. İlk sorusu olanlardan gördüğüm kadarıyla çoğu da b şıkkı yapmıştı

Feratharita, 4 yıl önce

Arkadaşlar türkçede stephen kıng sorusu sizde kaçıncı soruydu ve hangi şıkkı işaretlediniz başka türlü hatırlayamayacam çünkü bende ilk soru ve A işaretledim?

ahmetbozkurt0145
Daire Başkanı
22 Eylül 2020 15:59

Ben de de ilk soruydu ve ben A yaptım şıkların yeri değişikti arkadaşlar şıkkın önemi yok uyarlanmıştır la bitiyordu bende ve cevap A şıkkındaydı sizin kitapçıkta B şıkkında olabilir buna takılmayın
vezirtonyukukk, 4 yıl önce

Bende de ilk soruydu cevabı b şıkkı yaptım. İlk sorusu olanlardan gördüğüm kadarıyla çoğu da b şıkkı yapmıştı

vezirtonyukukk
Aday Memur
22 Eylül 2020 17:44

Doğrudur hocam açıklansa da sonuçlar önümüzü görsek artık

ahmetbozkurt0145, 4 yıl önce
Ben de de ilk soruydu ve ben A yaptım şıkların yeri değişikti arkadaşlar şıkkın önemi yok uyarlanmıştır la bitiyordu bende ve cevap A şıkkındaydı sizin kitapçıkta B şıkkında olabilir buna takılmayın

Feratharita
Aday Memur
22 Eylül 2020 19:56

Yani hocam soru yerimiz aynı olsa bile şıklar farklımı?

ahmetbozkurt0145, 4 yıl önce

Portofinom
Şef
22 Eylül 2020 20:59

Kpss uzmanı deneme çözerken faydalı bir site, puanlaması tutuyor ama eski sınavlara göre tutuyor. Yani eski sınavları evet tutuyor çünkü eski, olmuş bitmiş ve açıklanmış puanlara göre hesaplıyor. Henüz verileri açıklanmamış sınavı hesaplayamaz.

Jan Klod Van Dam, 4 yıl önce

Butcher006
Aday Memur
22 Eylül 2020 21:31

gk :48 d 12 boş 10 y Gy :45 net 12 doğru 15 yanlış 3 boş kaç gelir?

Jan Klod Van Dam
Aday Memur
22 Eylül 2020 23:33

henüz verileri açıklanmamış sınavı elbette hesaplayamaz da bunu biz de hesaplayamayız. o yüzden burda şu nete kaç gelir diye sormanın bir mantığı yok

Portofinom, 4 yıl önce

Kpss uzmanı deneme çözerken faydalı bir site, puanlaması tutuyor ama eski sınavlara göre tutuyor. Yani eski sınavları evet tutuyor çünkü eski, olmuş bitmiş ve açıklanmış puanlara göre hesaplıyor. Henüz verileri açıklanmamış sınavı hesaplayamaz.

hakimavukat
Aday Memur
22 Eylül 2020 23:44

Hocam benimde sanirim 4.sorumdu ikinci sayfada en basta bende A işaretledim ama cevabı bende çıkaramıyorum

Feratharita, 4 yıl önce

Kalee-1617
Memur
23 Eylül 2020 00:00

Peki sizce bu 2014 e benzer mi ? Böyle olacağını düşünenler var ama o zaman giren sayısı ile şimdi giren sayısı bir mi geçen seneye göre aynı puana düşük sıralama gelmesin de, zordu sınav ama maşallah doksanin üstünde herkes :))

cangele10, 4 yıl önce

Puan önemli değil branş sıralaması önemli.Alınan puanları baz almayın sınav var 95 alırsın sınav var 90 puan alırsın ama branşta daha önde olursun.2014'te şunu gördüm az puana iyi sıralama geldi.

cangele10
Şef
23 Eylül 2020 00:11

2014-2018-2020 KPSS gk-gy sınavlarına girdim.Son 10 yılın sorularını da çözdüm.Tabi bu yorumum beni bağlar.2020 KPSS en ağır en zor olanı idi.Tabi genel yetenek kısmı ağır idi.genel kültür normal idi.Ondan sonra en zor olanı bana göre 2014 KPSS idi.O da tarih çok seçici sorular vardı.Bana kalırsa bu sınavda standart sapmadan dolayı bazı genel yetenek soruları genel kültür sorularının ortalama olarak 1,05-1,2 kat daha çarpanı fazla olacak.Sonuçta yapılamayan soruların standart sapması farklı oluyor.Ben kendi branşımdan atanacak puanı alıyım yeter bana.Dediğim gibi herkes 95 üstü alırsa ve o puanla kaparsa atamalar benim 95 puan almamın anlamı yok.Branşta atanacak sıralamayı yakalayım kafi bana.Ama mühendislikler hep ilk sıaralarda oluyor o zorlayacak tabi.

Kalee-1617, 4 yıl önce

Peki sizce bu 2014 e benzer mi ? Böyle olacağını düşünenler var ama o zaman giren sayısı ile şimdi giren sayısı bir mi geçen seneye göre aynı puana düşük sıralama gelmesin de, zordu sınav ama maşallah doksanin üstünde herkes :))

Kalee-1617
Memur
23 Eylül 2020 00:18

Yani sizce 2018 e göre aynı puana sıralama nasıl olur kıyas yaparsak.

cangele10, 4 yıl önce

2014-2018-2020 KPSS gk-gy sınavlarına girdim.Son 10 yılın sorularını da çözdüm.Tabi bu yorumum beni bağlar.2020 KPSS en ağır en zor olanı idi.Tabi genel yetenek kısmı ağır idi.genel kültür normal idi.Ondan sonra en zor olanı bana göre 2014 KPSS idi.O da tarih çok seçici sorular vardı.Bana kalırsa bu sınavda standart sapmadan dolayı bazı genel yetenek soruları genel kültür sorularının ortalama olarak 1,05-1,2 kat daha çarpanı fazla olacak.Sonuçta yapılamayan soruların standart sapması farklı oluyor.Ben kendi branşımdan atanacak puanı alıyım yeter bana.Dediğim gibi herkes 95 üstü alırsa ve o puanla kaparsa atamalar benim 95 puan almamın anlamı yok.Branşta atanacak sıralamayı yakalayım kafi bana.Ama mühendislikler hep ilk sıaralarda oluyor o zorlayacak tabi.

cangele10
Şef
23 Eylül 2020 00:27

2018 çok kolaydı bana göre.sıkı çalışan ve sınavda aksilik yaşamayan ortalama bir memur adayı rahat 90 üstü alabilecek sınavdı ki 90 civarı olanlar da sıralamada iyi bir yer yakalayamadı.bu sınav zor olduğu için az puana iyi sıralama gelir bana göre.tabi bu benim fikrim.Sınav açıklanınca da bana dediğin çıkmadı diyen de olabilir.Yıllara ve sınav zorluğuna göre yorum yapıyorum.Tabi alımlar da önemli.Atama sayıları nasıl olacak o da var.

Kalee-1617, 4 yıl önce

Yani sizce 2018 e göre aynı puana sıralama nasıl olur kıyas yaparsak.

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi