Editörler : F16 Gökçen
19 Nisan 2013 15:26

Açıköğretim E-Seminer Projesi Hakkında

http://www.anadolu.edu.tr/sites/default/files/rektorlukDuyurular/eSeminerHaberMetni_.pdf

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde bir ilk hayata geçiyor.

Açıköğretim öğrencilerinin uzun zamandır beklediği yüz yüze eşzamanlı danışmanlık ve konu anlatım hizmeti e-seminer projesi ile hayata geçiyor. e-Seminer Projesi, öğrenenleri öğreticilerle buluşturmayı amaçlamaktadır.

22 Nisan 2013 Pazartesi günü saat dokuzda yapılacak ilk e-seminer ile proje başlıyor.

2012-2013 öğretim yılının bahar döneminde toplam 101 dersin her bir ünitesi için eseminer hazırlanacak. e-Seminerler haftanın belirli gün ve saatlerinde 45 dk?lık süre ile konu anlatımı ve soru-cevap yöntemiyle gerçekleştirilecektir.

Eşzamanlı e-seminer dersine katılamayan öğrenenler için hazırlanan tüm e-seminerler kaydedilerek haftalık olarak Açıköğretim e-Öğrenme Portalı?nda yayınlanacaktır.

Her dönem yeniden düzenlenecek olan e-seminerlerin tarihi, saati, sunum yapacak öğretim elemanlarının isimleri ve konusu program web siteleri üzerinden öğrencilere duyurulacaktır.

Hayırlı olur inşallah...

burcu-burcu
Aday Memur
20 Nisan 2013 08:54

güzel bir uygulamaya benziyor, tabi hizmet ne kadar başarılı olabilir bilinmez ama yine de güzel.

21 Nisan 2013 10:38

sadece işletme ve iktisat bölümleri için onlar assolist diğer bölümlerin esamesi bile yok

orjnll
Şef
21 Nisan 2013 10:49

kamu yönetimi 8.yarıyıldan 3 ders gözüme çarptı başka var mı acaba 'Avrupa Birliği Tr İlişkileri'Maliye Politikası II 'Örgütsel Davranış dikkatimi çeken dersler arasında bakalım nasıl olcak inşallah iyi olur.

turk42
Daire Başkanı
21 Nisan 2013 14:14

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/sayfalar/eseminer.html

merzer
Genel Müdür
21 Nisan 2013 22:09

Tum bölümler için bu hizmet verilecek.

Ayrıca ünite ünite sunumlar sesli sunumlar hazırlanarak sistemden izlenebilecek, canli danışmanlıklar verilecek.

Açıköğretim in sadecr sinavbyapmak kitap dagitmaktan ibaret olmadığını bilen ve buna uygun yenilikleri devreye sokan Anadolu Üniversitesi yeni açık öğretim fakülteleri acilsa dahi yıllar boyu liderliğini sürdürecek.

AÖF icin gerçekten çok iyi projeler hazirlaniyor. Özellikle bu e seminer ve e öğrenme materyalleri önümüzdeki dönem tamamen sisteme yüklenmiş olacak.

Herkese faydası olması dileğiyle. ..

herşeyin_hayırlısi
Müsteşar Yardımcısı
22 Nisan 2013 16:17

her bölüm yok ki....

turk42
Daire Başkanı
22 Nisan 2013 19:55

seneye tüm dersler olacakmış rektör bağlandı bi derste yayına ;)

burcu-burcu
Aday Memur
23 Nisan 2013 09:46

dünkü seminerde yapılan dersler kaydedilecek deniyor ama kayıtlara ulaşamıyorum

burcu-burcu
Aday Memur
23 Nisan 2013 09:47

bilgisi olan var mı?

turk42
Daire Başkanı
23 Nisan 2013 10:43

29 nisandan itibaren siteye koyulacakmış seminer videoları

yani o hafta görülen dersleri ancak haftaya görebileceksiniz e öğrenme sitesinde...

burcu-burcu, 11 yıl önce

bilgisi olan var mı?

burcu-burcu
Aday Memur
23 Nisan 2013 18:07

bir hafta daha bekleyeceğiz o zaman, napalım...

23 Nisan 2013 20:25

her bölümün en az iki dersi olmalıydı ama çoğunluk iktisat ve işletme fakültelerine verilmiş

kızılsu
Memur
01 Mayıs 2013 11:36

siteye konuldumu videolar bulamıyorum yardımcı olurmusunuz..

turk42
Daire Başkanı
01 Mayıs 2013 17:08

siteye video konulmadı henüz

vizelerden sonra konulacakmış ama bu sene sistem eğri büğrü gitiğinden dolayı güncel işlenen derslerinin konulması epey sürebilir şimdilik olan dersleri zamanında girmek daha önemli seneye sistem düzelir ancak

kızılsu, 11 yıl önce

siteye konuldumu videolar bulamıyorum yardımcı olurmusunuz..

kızılsu
Memur
08 Mayıs 2013 08:30

daha koymadılar sanırım videoları bulamıyorumm..

turk42
Daire Başkanı
08 Mayıs 2013 17:13

videoları koymayacaklar gibi gözüküyor bu sene zor artık

Asksehri
Memur
12 Mayıs 2013 22:56

ücretsizmi arkadaşlar bilginiz varmı

merzer
Genel Müdür
13 Mayıs 2013 00:50

Sistemin tam randimanli hali önümüzdeki dönem olacak hic kitap acmadan ünitenin anlatıldığı sunumlar dinlenebilecek.suan bu sunumlar her ders için geliştirilmekte. Eylül de surec tam anlamıyla sonuçlanması bekleniyor

turk42
Daire Başkanı
15 Mayıs 2013 20:12

dersler ücretsiz misafir olarak giriş yapıyrsun zaten ismini yazarak

seneye derslerin tamamına yakınının e-seminer ortamında verilmesi ve e öğrenme portalının daha aktif hale getirilmesi düşünülüyor

ders videoları, açık sınıf videoları ve e seminer videolarının tamamının izlenmesi ancak seneye mümkün olacak şimdilik bir nevi test aşamasında diyebiliriz

derslerle ilgili izlenimim şöyle; sistemi kullanan hocalar henüz tam randımanlı ve %100 karşılıklı etkileşimli bir ders sunamıyorlar, size ders anlatırken bir yandan sunumlar geçiyor bir yandan aşağıdaki sohbet bölümünden dersi anlayanlar anlayamanlar geç gelen erken gelen gibi karmaşalar oluyor, bazı hocalar ise sözel derslerde genelde slaytları anlatıp geçiyor öğrenci ile karşılıklı etkileşimi felan yok,

45 dklık dersin son bölümlerine doğru soru cevap şeklinde işleniyor fakat katılımcı sayısı çoğaldıkça sizin sorunuz arada kaynayıp gidebiliyor, bazı derslerde hocalar konuya atlayıp ve kısaca özetleyip geçebiliyor, bazen nereyi anlatıyor bu hoca diye bir düşüncede oluyor

sonuç olarak gelecek sene, e-seminer sistemi başlı başına yarar sağlayacağını düşünmüyorum ders videoları ve kitaba çalışma ile pekiştirildiğinde başarı oranınız artabilir

Asksehri, 11 yıl önce

ücretsizmi arkadaşlar bilginiz varmı

Asksehri
Memur
26 Mayıs 2013 22:16

uluslarası ilişkiler bölümünün dersleri yok malesef

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi