Editörler : crops35

Kapalı
23 Ekim 2006 20:07

VHKİ Olmayı hedefleyenler...

Arkadaşlar VHKİ olma şartlarını sağlayan, yani düz lise mezunu ve bilg. Sertifikası olan veya Bilgisayar bölümü mezunu olanlar puanlarını, sıralarını ve hangi şehirleri istediklerini yazsınlar bir veri toplayalım... İlk olarak ben...

93,422 Puan

Ankara- Kırıkkale- Sonra Diğer Şehirler

petula
Şube Müdürü
23 Ekim 2006 20:10

91.2 anadolunun 4 bir yeri...

fattih
Kapalı
23 Ekim 2006 20:43

Evet, başka kimler var Düz Liseli VHKİ olacaklar? Meslek liseliler kendi başlıklarına yazsınlar.

SADECE DÜZ LİSELİ SERTİFİKALILAR LÜTFEN!!!

beem
Şef
24 Ekim 2006 01:17

Harika olurdu ama malesef düz lise mezunuyum bilgisayar sertifikam var ama 77.416 gibi bi puanım var VHKİ kadroları geçmiş yıllarda baya yüksekten kapatmış gerçekten hakedenler ve isteyenler vede ihtiyacı olanlar yerleşsin inşallah.Allah yardımcımız olsun.

muratcan2002
Aday Memur
24 Ekim 2006 12:35

95,062 sıram 1286 herşeyin hayırlısı karadeniz de bi yer olursa sevinirim ama kesin bi yer yok aklımda

yilmaze
Şef
24 Ekim 2006 12:41

93,6 sıra 3173 iç anadolu da bir yer

fattih
Kapalı
24 Ekim 2006 19:33

TÜM VHKİ ADAYLARI!

Öğrendiğime göre bilg. bölüm mezunları da "düz liseli ve bilg. sertifikalı" koşullarını isteyen yerleri yazabiliyorlar... Bu durumda VHKİ koşullarını sağlayan herkes puanlarını ve tercih edecekleri şehirleri yazabilirler mi?

fattih
Kapalı
24 Ekim 2006 21:21

Vay be, VHKİ olacak bu kadar adam mı var yani! VHKİ olacak adam sürekli nettedir, haliyle buralara da takılır... biri yazmasa, diğeri cevap yazar normal şartlarda! demek ki memlekette sertifikalı adam yok yaw!

by_tarih
Memur
24 Ekim 2006 21:40

bilgisizliğim affola vhki ne demek hangi kurum

fattih
Kapalı
24 Ekim 2006 21:51

VHKİ demek, Veri hazırlama işletmeni demek. Bir nevii bilgisayarcı... Bİlginize...

ZIKKIM
Genel Müdür
24 Ekim 2006 21:58

allahtan bızım unıdekı bılgısayar dersı bı halta yaradı en sonunda bendede sertıfıka var sayılacakmıs sevındırık oldum ::):):)

fattih
Kapalı
24 Ekim 2006 22:01

Eh, tam öyle olmasa da, öyle diyelim işte.. Daktilograf halen başka bir kadro olarak alınsa da, daktilograf işte yaw, iyi bişey değil! Kimse yazmasın, ben olayım

işte! :)

ZIKKIM
Genel Müdür
24 Ekim 2006 22:03

2005 KPSS Yerleştirme işlemi neticesinde ÖSYM?ce Rektörlüğünüz emrine nitelikleri arasında ?M.E.B.?den onaylı bilgisayar İşletmeni sertifikasına sahip olmak? şartı aranan Memur kadrosuna yerleştirilen bir adayın niteliklerinin kontrolü esnasında, 02/09/2005 tarihinde düzenlenmiş Çorum Valiliği Özel Profesyonel Sistem Bilgisayar Kursundan işletmenlik eğitimini tamamladığına dair belgeye sahip olduğunun tespit edildiği, lise mezunu olarak Bilgisayar İşletmeni kadrosuna yerleştirilen diğer bir adayın ise, halen Üniversitenizde İ.İ.B.F.?de öğrenim gördüğü ve öğrenimi esnasında bilgisayar dersinde başarılı olduğuna dair belge sunduğunun ayrıca bilgisayar İşletmeni sertifikasına sahip olmadığının tespit edildiği belirtilerek, söz konusu adayların atamalarının yapılıp yapılamayacağı hususundaki Başkanlığımız görüşünü talep eden ilgi yazınız incelenmiştir.

Bilindiği üzere, 2005 Kamu Personel Tercih Kılavuzu?nun ?3. Diğer Hususlar? başlıklı 3.1. maddesinde ?Adayların, tercih edecekleri kadroların karşısındaki başvuru şartları arasında yer alan; yabancı dil bilgisi, sertifika, ustalık-kalfalık belgesi, askerlik durumunu gösterir belge, vb. diğer belgelere başvuru tarihi (Başvuru Formunun ilgili kurumlara teslim edildiği tarih) itibariyle sahip olmaları gerekmektedir.? hükmü, 3.9 maddesinde ise ?Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/ seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, ?M.E.B.?dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak? niteliğine ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da, ?M.E.B.?dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak? niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir.? hükmü yer almaktadır.

Bu itibarla; mezkur açıklamalar çerçevesinde, 2005 Kamu Personel Tercih Kılavuzu?yla ilan edilen kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadro ve pozisyonlara yerleştirilen adayların atamalarını yapılabilmesi için, tercih edecek adayların, tercih edecekleri kadroların karşısındaki başvuru şartlarına ilişkin belgelere, bu yerleştirmeye ilişkin Başvuru Formunun ÖSYM?ye en son teslim tarihi olan 15/07/2005 tarihi itibariyle sahip olmaları gerektiği, ?M.E.B.'dan onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası sahibi olmak? şartı aranılan Bilgisayar İşletmeni kadrosuna lise mezunu olarak yerleştirilen adayın ise, örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi aldığını belgelendirmesi ve bu kadronun diğer niteliklerini de taşıması kaydıyla atamasının yapılabileceği değerlendirilmektedir.

mustji
Aday Memur
24 Ekim 2006 22:06

88 puanım ve bil sertifikam var bende atanabilimir miyim?

fattih
Kapalı
24 Ekim 2006 22:08

ZIKKIM kardeş, bu da demk oluyor ki, üniversiteye girmiş herkes VHKİ olabilir... E o zaman biz unutalım gitsin bu işi, herkesi alsınlar bakalım... biz ne diye o kadar para döktük kursa ki?

kemal_ts
Memur
24 Ekim 2006 22:33

Bwende VHKİ istiyorum.

97.045

259.

sakarya ve çevresi

funble
Aday Memur
24 Ekim 2006 22:57

Benim sertifika Kasımın 29'unda elime geçecek.. yani tercih yaparken sertifika olmayacak.. ben tercih yapamayacakmıyım.. bilen varsa ve yardım ederse sevinirim.. şimdiden teşekkürler..

cxv
Şef
24 Ekim 2006 22:59

88 imam hatip

konya konya konya

ZIKKIM
Genel Müdür
24 Ekim 2006 23:08

ZIKKIM kardeş, bu da demk oluyor ki, üniversiteye girmiş herkes VHKİ olabilir... E o zaman biz unutalım gitsin bu işi, herkesi alsınlar bakalım... biz ne diye o kadar para döktük kursa ki?

kardesım zaten farkettıysen bazı fakulteler ıcın gecerlı ııbf gıbı yoksa butun unıde okuyanlara verılmıyor bu ders sıkma canını

catstail666
Aday Memur
25 Ekim 2006 01:10

ünide okuyan hemen hemen bütün 4 yıllık bölümlerde vardır.... en azından mühendislik mimarlık öğretmenlik iibf fen edebiyattta olduğunu biliyorum

catstail666
Aday Memur
25 Ekim 2006 01:15

101 Matematik 1 CB Başarılı

103 Fizik 1 BA Başarılı

105 Kimya CB Başarılı

107 Genel Jeofizik CB Başarılı

109 Genel Jeoloji CC Başarılı

111 Yer Bilimlerinde Teknik Çizim FF Başarısız

150 Temel Bilgi Teknolojileri CB Başarılı

bu benim notum sanırım geçerli olacak... 150 kodlu olan temel bilgi teknolojileri adı altında aldık... isteyene içeriğinide çıkarıırm.... exel word .... gördük... onaylı kitabımız bile vardı... hehe

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi