Editörler : Pangaea
18 Mart 2023 13:09

Mühendis için Dsi mi Kitler mi ?
Hangisi daha tercih edilebilir ? Avantaj dezavantajları nelerdir ? Güncel maaş farkı ne meblağdadır ? Teşekkürler.

acemikira035
Aday Memur
18 Mart 2023 13:29

Maaş içinse kit e gitme, özelde aynı eforla daha fazla alırsın, memurluk olduğuna bakmayın özelden bok. Az kazanıyım kafam rahat olsun diyosan bakanlık yoksa özel

BayCan1
Aday Memur
18 Mart 2023 13:47

Hangi kitte çalışıyorsunuz ?
acemikira035, 1 yıl önce
Maaş içinse kit e gitme, özelde aynı eforla daha fazla alırsın, memurluk olduğuna bakmayın özelden bok. Az kazanıyım kafam rahat olsun diyosan bakanlık yoksa özel

Heluos
Aday Memur
18 Mart 2023 14:02

3 aydır çalışıyorum sağlık bakanlığında bence önceliğiniz paradan ziyade iş yükü olsun gerçekten

BayCan1
Aday Memur
18 Mart 2023 14:11

657 lerin hepsinde iş yükü üç aşağı beş yukarı aynıymış Şuan hocam, kitlerde biraz fazlaymış sanırım
Heluos, 1 yıl önce

3 aydır çalışıyorum sağlık bakanlığında bence önceliğiniz paradan ziyade iş yükü olsun gerçekten

acemikira035
Aday Memur
18 Mart 2023 14:38

Ben tki kazandım, gittim evrakları vermeye orada intiba oluştu, 3 arkadaşım kitte, bildiğin fabrika düzeniymiş, mavi yaka profilide özeldeki gibi, feragat ettim
BayCan1, 1 yıl önce
Hangi kitte çalışıyorsunuz ?

Let12
Aday Memur
18 Mart 2023 14:50

Ne bekliyorsun, mühendis değil misin ?

acemikira035, 1 yıl önce
Ben tki kazandım, gittim evrakları vermeye orada intiba oluştu, 3 arkadaşım kitte, bildiğin fabrika düzeniymiş, mavi yaka profilide özeldeki gibi, feragat ettim

acemikira035
Aday Memur
18 Mart 2023 14:52

Kardeşim maaşım kit kurumunun 1,5 katı, şirket arabam var. Vazgeçtim memur olmaktan
Let12, 1 yıl önce

alonestyle
Aday Memur
18 Mart 2023 16:13

bakanlık merkez birimleri mi hastaneler mi hocam

Heluos, 1 yıl önce

Heluos
Aday Memur
18 Mart 2023 16:56

il müdürlüğü hocam

alonestyle, 1 yıl önce

bakanlık merkez birimleri mi hastaneler mi hocam

hancinsan
Aday Memur
18 Mart 2023 16:57

Hocam mesleğiniz neydi bide hangi ile atanmıştınız
Let12, 1 yıl önce

hancinsan
Aday Memur
18 Mart 2023 16:58

Hocam hangi ile atanmıştınız bide mesleğiniz neydi
acemikira035, 1 yıl önce

acemikira035
Aday Memur
18 Mart 2023 17:05

İli söylemek istemiyorum, kadro yaktı muhabbeti dönmesin çünkü, makina mühendisiyim istanbulda, demir çelik sektöründeyim, patron yardımcısıyım pozisyon olarak:) ama arge-bakım şefi diye geçiyor
hancinsan, 1 yıl önce
Hocam hangi ile atanmıştınız bide mesleğiniz neydi

hancinsan
Aday Memur
18 Mart 2023 17:07

Anladım hocam sizin için hayırlısı olsun inşallah istediğiniz yere atanırsınız
acemikira035, 1 yıl önce
İli söylemek istemiyorum, kadro yaktı muhabbeti dönmesin çünkü, makina mühendisiyim istanbulda, demir çelik sektöründeyim, patron yardımcısıyım pozisyon olarak:) ama arge-bakım şefi diye geçiyor

Let12
Aday Memur
18 Mart 2023 17:10

Tecrübesiz veya az tecrübeli biri için kamu maaşları iyi olsa da +3 yıllık tecrübeli biri için maaşlar düşük kalıyor.

Let12, 1 yıl önce

acemikira035
Aday Memur
18 Mart 2023 17:13

Ya hocam bide ucu yok maaşın, çok para kazananlar var
Let12, 1 yıl önce

Tecrübesiz veya az tecrübeli biri için kamu maaşları iyi olsa da +3 yıllık tecrübeli biri için maaşlar düşük kalıyor.

18 Mart 2023 21:17

il söylesen de söylemesen de kadro yakmışsın işte. yoksa sen kütahya tercih edip afşin-elbistan olduğunu fark edince ne halt ettim ben diye vazgeçen bir arkadaşımız mısın :D

acemikira035, 1 yıl önce
19 Mart 2023 10:47

İyi yapmış.sorun nedir?
blizzard912, 1 yıl önce

il söylesen de söylemesen de kadro yakmışsın işte. yoksa sen kütahya tercih edip afşin-elbistan olduğunu fark edince ne halt ettim ben diye vazgeçen bir arkadaşımız mısın :D

afad26jeo
Aday Memur
19 Mart 2023 13:59

Tabiki herkesin kendi tercihi de, Memurun alacağı maaş belli. Bunu bile bile kpssye hazirlan kazan seçim yap atan ve sonrasında yaa ben beğenmedim zaten özelde 1.5 kat kazanıyorum altımda şirket arabası var demek Bilmiyorum bana yanlış geliyor Ozelde tabiki maaşlar daha yüksek Bunlari bile bile neden kpss girip kazanıp seçim yapar biri? Tabiki saygı duyarım Kpss issiz biri için bir umuttur İsini rayına koymuş tecrübeli mühendis için değil

19 Mart 2023 14:29

Kimsenin hiçbir şey bilmediği yerde birisi her şeyi bilebilir hocam.

Kpss ye kim girer memur olmak isteyen girer. Memurun maaşı bellidir çalışma koşulları bellidir.

Özel de maaşın düşüktür kpss ye girersin

Özelde çalışma şartların kötüdür girersin

Özelde iş bulamazsın girersin

Özel değil devlet tercih edersin girersin

Kısacası maaşım 1,5 katı (29-30k) patron yardimcisiyim şirket arabam var diye yalan söylüyor sadece bu forumda trol çok.

afad26jeo, 1 yıl önce

Tabiki herkesin kendi tercihi de, Memurun alacağı maaş belli. Bunu bile bile kpssye hazirlan kazan seçim yap atan ve sonrasında yaa ben beğenmedim zaten özelde 1.5 kat kazanıyorum altımda şirket arabası var demek Bilmiyorum bana yanlış geliyor Ozelde tabiki maaşlar daha yüksek Bunlari bile bile neden kpss girip kazanıp seçim yapar biri? Tabiki saygı duyarım Kpss issiz biri için bir umuttur İsini rayına koymuş tecrübeli mühendis için değil

acemikira035
Aday Memur
19 Mart 2023 14:41

Ocak ayında kpss yi kazandığım için %65 zam aldım kardeşim, inan inanma çokta s.. Ben konuyu açan arkadaşa kendi tavsiyemi söylüyorum
kpssavascısı, 1 yıl önce

Kimsenin hiçbir şey bilmediği yerde birisi her şeyi bilebilir hocam.

Kpss ye kim girer memur olmak isteyen girer. Memurun maaşı bellidir çalışma koşulları bellidir.

Özel de maaşın düşüktür kpss ye girersin

Özelde çalışma şartların kötüdür girersin

Özelde iş bulamazsın girersin

Özel değil devlet tercih edersin girersin

Kısacası maaşım 1,5 katı (29-30k) patron yardimcisiyim şirket arabam var diye yalan söylüyor sadece bu forumda trol çok.

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi