Editörler : "eskiyara"Pangaea
27 Temmuz 2020 11:58

eskiden olduğu gibi 8 yıllık kesintisiz eğitim tekrar gelmelimi

Bu ankete 30 günde, 29 kişi oy kullandı ve 26/08/2020 11:58 tarihinde sona erdi.

jajacoelho
Genel Müdür
27 Temmuz 2020 13:11

5 yıllık olmalı..okumak istemeyen yoluna bakmalı

nemrutdağı
Genel Müdür
28 Temmuz 2020 22:48

İlkokul 5 yıl olmalı ve sonrasında zorunlu olmamalıdır. 8 yıl kesintisiz eğitim modeli en berbat modeldir. Şimdiki uygulananda pek milletin gerçekleriyle uyumlu değil. Kesinlikle ilkokul 5 e kadar öğretim olmalıdır. Daha sonrasında okumak isteyen okur okumayan mesleğe sanat zanaat öğrenen o tür okullara yönelik eğitim verilmelidir. Başka modele arayışa gerek yoktur.

jajacoelho
Genel Müdür
28 Temmuz 2020 22:57

aynen..misal çocuğun babası işinde oldukça iyi..çok güzel de para kazanıyor..çocuk da babasına heveslenmiş okumak istemiyor veya hazır dükkan var onu işletecek okula gelmek istemiyor...bir başka örnek de çocuk yeteneğinin ve zekasının sınırlı olduğunun farkında akademik eğitimde başarılı olamayacağını anlıyor ve bırakmak istiyor 5. sınıfta ..veyahut çocuğun psikolojik sorunları var okuması mümkün değil okulu da sevmiyor ..yada çocuğun ailesi maddi imkansızlıktan veya başka sebeplerden okutmak istemiyor ve çocuk da bunu bildiği için nasıl olsa okutmayacaklar deyip okulu dersleri hiçbirini umursamıyor...vesaire bu örnekler çoğaltılır okulda isteksiz mutsuz olan öğrenciler 5. sınıfta ayrılmadığı zaman ortaokulda büyük problem yaratıyorlar ..kendileri mutsuz olduğu gibi negatif enerjileri ve haşarılıklarıyla diğerlerinin de okumasına engel oluyorlar

nemrutdağı, 4 yıl önce

İlkokul 5 yıl olmalı ve sonrasında zorunlu olmamalıdır. 8 yıl kesintisiz eğitim modeli en berbat modeldir. Şimdiki uygulananda pek milletin gerçekleriyle uyumlu değil. Kesinlikle ilkokul 5 e kadar öğretim olmalıdır. Daha sonrasında okumak isteyen okur okumayan mesleğe sanat zanaat öğrenen o tür okullara yönelik eğitim verilmelidir. Başka modele arayışa gerek yoktur.

29 Temmuz 2020 02:50

Aynen

nemrutdağı, 4 yıl önce

Joe Dalton
Daire Başkanı
29 Temmuz 2020 08:11

Her vatandaş genetik kodu, fiilde çatıyı, dönüşü geometrisini, adventuresu bilecek diye bir şey yok. Bunlar ortaokul konuları.

Bence zorunlu eğitim 4 yıl olmalı. Fazlası devlete yük. Ayrıca herkes bunları öğrenebilecek değil, kusura bakmasın kimse ama gerçekler böyle.

nemrutdağı
Genel Müdür
29 Temmuz 2020 09:40

İlkokullarda 5 yıl öğretim olsun. Lütfen MEB bakanlık ve hükümet yetkilileri bu zorunlu öğretim dayatmasına artık bir neşter atsınlar. Ne güzeldi bundan 30 -40 yıl önceki öğretim modeli. 5 yıl ilkokul ve okumak isteyen çocuk ve onun ailesi akedemik öğrerimine katkı veriyorlardı. Şimdi ise suratı asık hayattan nefret eden okula gitmek istemeyen zorla gitmeye zorlanan çocuklar ve onların aileleriyle bir sürü sorun yaşandığını Bakanlık il ve ilçe Meb yöneticileri ile okul idare ve öğretmenleri işin farkındalar. 8 yıllık kesintisiz öğretim modeli de başka bir dayatma ve zorlama şekliydi. Onun kaldırılması isabetli olmuştur. Şimdide ilkokul 5 e kadar öğretim modeline dönmenin tam zamanıdır. Çocukları aileleri okula gitmeye zorla dayatma ve cezayi korkutmayla zorlamak doğru olmamıştır. Çocuklar ve aileler için 5 .sınıfa kadar öğretim yeterlidir. Bunun dışında okumak ve okulu kafasından silmiş çocuk ve aileler için zanaat el beceri ve yeteneğine göre okullara yönlendirilmiş öğretim modeline geçmeliyiz. Akıl ve bilim bunu işaret eder.

Turkuaz Mavi
Kapalı
29 Temmuz 2020 20:07

Bu sistem güzeldi.

jajacoelho, 4 yıl önce

5 yıllık olmalı..okumak istemeyen yoluna bakmalı

justlive4life
Müsteşar Yardımcısı
30 Temmuz 2020 00:14

Yine bir norm kaosu yaşanır. Plansız olarak yapılan her türlü değişiklik bir (ya da bir kaç) kayıp nesil yaratıyor maalesef. Adapte olanlar tutunuyor olamayanlarda sistem içinde kaynayıp gidiyor.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi