Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
19 Mart 2018 13:38

Milli eğitimi, cihannuma adlı yeni bir paralel örgüt ele geçirmiş deniliyor

Ordos rumuz isimli bir paylaşımcı, Cihannuma adlı bu Paralel Yapı'yı çok iyi özetlemiştir. Alıntı:

"Milli Eğitim Bakanlığının başarısızlığının arkasında Cihannüma denilen örgüt vardır. Bu örgüt bakanlıkta (müsteşar marifetiyle) tabiri caizse kendinden gayrısını tanımayan bir yapıdır. FETÖ hangi yöntemleri uyguluyorsa Cihannüma da bunu uygulamaktadır. Yani yeni bir PARALEL YAPI peydah olmuştur. Bunlarda ne hesap var ne kitap. Reisin adını kullanarak eğitimin anasını ağlatıyorlar. Bu örgüt iyi yaptıklarını zannederek pekçok yanlışa imza atıyor. Zaten hiçbir örgüt yanlış yaptığını göremez, görmez. Liyakat temelli bir atama sistemi yerine bu şekil örgüt kanallı atamalar olduğu sürece, ülkenin milli eğitim politikaları birkaç örgüt mensubu tarafından belirlendiği sürece ülke selamete ermez. Bu örgüt başta milli eğitim olmak üzere diğer bakanlıklarda da sadece kendi üyelerini belirli yerlere taşıma gayreti içerisinde bulunduğu sürece, İslamcı ve ülkücü vatan evlatlarını kendi kriterlerine göre elediği sürece millete değil kendilerine hizmet etmiş olurlar. Tıpkı FETÖ'nün yaptığı gibi! Cihannüma denilen örgüt derhal lobicilik işlerini bırakmalıdır. Mülakat denilen saçma sapan bir sistem ile nice vatan evladını tırpanlamak 2019 seçimlerinde RTE'yi zor duruma düşürmek demektir. TEOG başta olmak üzere pekçok konuda batağa saplanan bu ekip derhal bakanlıktan alınmalı, bu örgüte bağlı paralel yapı tasfiye edilmeli, milletin öz evlatları liyakat ölçüsünde sınavla iş başına getirilmelidir. Orman kanunlarından, senin dayın benim yeğenim yaklaşımlarından bu ülke çok çekti. Aynısını sözde islamcıyım diye geçinen bu çetenin fitne ve dezenformasyon ehli üyeleri yapmaya devam ediyor. Yakında Cihannüma denilen bu çetenin tüm illerdeki üst kademelerde bulunan üyelerini deşifre edeceğiz. İlgili dosyayı cumhurbaşkanlığına da ileteceğiz. Bu örgütün üyeleri tıpkı FETÖ gibi kendilerini bulunmaz hint kumaşı zannediyor olabilirler. Fakat zulmettikleri nice vatan evladının ahı yakalarındadır. Tıpkı FETÖ elebaşı gibi narsist bir kişilik yapısına sahip bu örgütün yöneticileri burnundan kıl aldırmaz tavırlarıyla millete değil ancak kendilerine hizmet ederler. Bu yolun sonu ise hüsrandır. Az biraz izanları varsa bu uyarılarımızı dikkate alırlar. Takipçilerim arasında bu örgütün yöneticisiyim diyen tipler de var. Muhtemelen bunlar örgütün piramit yapısındaki İBADET ehli tabaka. Ama bilmiyorlar ki bir üst tabakadakiler İHANET içerisindeler. İster bilerek yapıyor olsunlar ister bilmeyerek. Neticede cehenneme giden yollar iyi niyet taşlarıyla döşelidir. Umarız iflah olurlar."

selamdar
Yasaklı
19 Mart 2018 13:47

Herkes korkuyor anlaşılan görüş ve yorumunu dile getirmeye. Neyse sağlık olsun bakalım.

selamdar
Yasaklı
19 Mart 2018 13:54

Öyle sanıyorum Forumdan Seçmeler hakkıdır. Yazıyı kaleme alana teşekkür ederim.

selamdar
Yasaklı
19 Mart 2018 13:57

https://forum.memurlar.net/konu/2286111/1.sayfa

Özlük haklarımızın fetöcüler tarafından gaspı ve uyguladıkları stratejiler kapatılan başlık konusunun yeniden yazıma açılması bütün eğitim toplumunun temel hakkıdır.

Çünkü birçok bağdaşan noktalar olduğu, temayüz etmiş bir hakikattır.

selamdar
Yasaklı
19 Mart 2018 13:59

Yazıyı kendim kaleme almadım, o yüzden de elçiye zeval ol(un)maz. Buyurun düşüncelerinizi...

akatlıbey
Yasaklı
19 Mart 2018 14:22

harbiden güzel bir eleştiri yazısı

Pdr-SedaNur
Yasaklı
19 Mart 2018 14:43

Bu yeni bir tespit değildir ki, zaten öteden beri bu iddia ayyuka çıkmış bir vaziyette görülüyor. Öğrenci tarafınca öğretmene not verdirilmek istenen, öğrencinin öğretmenini kucağına alarak çöp sepetine atmak istediği, okullarda 8/9 zayıf demeksizin sınıf geçirildiği, disiplinin, liyakatin ve eğitimim ne denli felç edildiği konuları, ülkede öğrenilmiş çaresizliğin adresi olmuş durumdadır.

kimene1
Yasaklı
20 Mart 2018 10:37

MEB'in dışında diğer bakanlıklara da sıçramış mı ki peki bu durum. Eğer öyle ise tedbir alınmalı.

kötüadam
Aday Memur
20 Mart 2018 14:43

MASONİK TEŞKİLATLAR GELECEK VADEDEN MEVKİ MAKAM HIRSI SAHİBİ VE DÜNYALIK MALA DÜŞKÜN İNSANLARI TESPİT EDER DAVET EDERLER VE ONLARA HİZMETİN KARŞILIĞINDA HERŞEYE ULAŞTIRIRLAR SEN YADA Bİ BAŞKASI KOLAYCA GİDİP UYE OLAMAZ ONLAR ÇAĞIRIR BU TEŞKİLATTA EĞER BÖLESİ DAVET VARSA ARKADAŞLAR KESİNLİKLE UZAK DURUN FETO YADA MASON YADA BAŞKA BİRORGÜTE DOLAYLI OLARAK HİZMET ETMİŞ OLABİLİRSİNİZ BU MEBİ ÇAMAŞIRSUYUNA BATIRIP ÇIKARSAKTA GENE TEMİZLENMEZ ADAMLAR İSMİBİLE COK GÜZEL OSMANLICA BULMUŞLAR

happymate
Yasaklı
20 Mart 2018 22:55

İsmi dahi çok ustaca bulduklarına ne şüphe.. Bu türden oluşumlara neden izin veriliyor peki ?

kötüadam, 6 yıl önce

MASONİK TEŞKİLATLAR GELECEK VADEDEN MEVKİ MAKAM HIRSI SAHİBİ VE DÜNYALIK MALA DÜŞKÜN İNSANLARI TESPİT EDER DAVET EDERLER VE ONLARA HİZMETİN KARŞILIĞINDA HERŞEYE ULAŞTIRIRLAR SEN YADA Bİ BAŞKASI KOLAYCA GİDİP UYE OLAMAZ ONLAR ÇAĞIRIR BU TEŞKİLATTA EĞER BÖLESİ DAVET VARSA ARKADAŞLAR KESİNLİKLE UZAK DURUN FETO YADA MASON YADA BAŞKA BİRORGÜTE DOLAYLI OLARAK HİZMET ETMİŞ OLABİLİRSİNİZ BU MEBİ ÇAMAŞIRSUYUNA BATIRIP ÇIKARSAKTA GENE TEMİZLENMEZ ADAMLAR İSMİBİLE COK GÜZEL OSMANLICA BULMUŞLAR

çocuklargülsün
Daire Başkanı
21 Mart 2018 00:02

Tüm idarecilerim böyle oluşumlardan çıktığını düşünmüyorum. Ama olabilitesi de vardır elbet. Şaşırmam malesef. Gerçekten çalışan ve başarılı insanlar değil de belirli kişiler bi yerlere gelebiliyorsa.....

kamuran15
Müsteşar
21 Mart 2018 10:26

Bu cümleyi ilk kuran her kimse gönlüne yüreğine sağlık :

FETÖ'ye senelerce şer örgütü ve mekanizması olan Mülakat Sistemi, bu ülkenin Karanlığıdır !

ancelo
Yasaklı
21 Mart 2018 10:57

Ülkemizdeki bu oluşum temizlenerek;

Eğitim ve öğretmen kökenli bir Bakan ve müsteşarı başa getirilmedikçe,

Eğitim ve öğretmen kökenli bir bürokrat kadrosu teşkil edilmedikçe, Milli Eğitim bil-fiil batakdadır.

fibermen
Yasaklı
21 Mart 2018 11:12

Hepsinden acil olanı biran evvel sn müsteşarın kendi branşına ait bir yönetim kadrosuna gönderilmesidir. Yoksa korkarım ki cidden çok geç kalınacak. (!)

fibermen
Yasaklı
21 Mart 2018 11:15

Neden öyle düşündüğümü merak edenlere de tavsiyem: linkteki yorumları incelesinler diyorum.

https://www.memurlar.net/haber/702429/yusuf-tekin-gorevden-alinacak-iddiasi.html

26 Mart 2018 01:07

"Yok şöyleymiş, yok böyleymişe hiç bir gerek yok..." İşte meselenin izahına vareste olan:

https://www.memurlar.net/haber/736970/meb-mustesari-feto-ile-mucadele-meb-de-nihayete-erdi.html?utm_source=headlines

Gearing
Kapalı
27 Mart 2018 12:40

memleketde islamı korumak için islamı belli bir süre yasaklamak farz oldu

hangi çibanın doğduğu yere bakın ya radikal islamcılık vardır yada siyonizme hizmet eden islamcılık vardır.

islamiyetde bu namussuzlar yüzünden derin yaralar alıyor.a

sahip35
Müsteşar
08 Nisan 2018 02:03

şamil tayyarın fetö borsası açıklaması ile osmangazi üniversitesindeki iddiaları birleştirdiğimizde ortaya çok vahim tabloların çıkma ihtimalini gözardı etmemek gerektiğini düşünenlerdenim

ergenekon ve balyoz soruşturmalarındaki sulandırmaların benzerleri yaşanmamalı

başlıkta iddia edilenler doğru ise yakın zamanda meb de soruşturma bitmiştir yönündeki açıklamalar birşeylerin sümenaltı edildiği ya da acele edilip gizlenilenlerin varolduğu sonucu çıkar ki bu daha da vahimdir

kötüadam
Aday Memur
08 Nisan 2018 10:50

Denizli acipayamda mudur ve mudur yard listesi daha mulakat olmadan belli oldu kimbilir bu belki de cihannuma denen yapinin eseri olma ihtimalimidir insan dusunmeden edemiyor cumhurbaskanimizin allah yardimcisi olsun gercekten cok yanliz maalesef bizim gibi aciz insanlarinda elinden birsey gelmiyor makam hirsiyla adamlarin gozu kor olmis bi telas icine girmisler ve buda tabi hatta yapmalarina sebeb oluyor adam listeyi watsaptan paylasiyo sonra yanlislik diyo o zaman mülakat usulsuzluge kilif mi nedir bu allah askina allah bizi haketmdigimiz ve hakkini veremedigimiz makamlardan korusun

Yarin o makamlardaki popolara pamuk tikanip topragin altina girilecegini yabilmiyolar.ya unuttular sen bole hak gasbi yaparak gercekten hakedenlerin yerine baskalarini atarsan ne farkin kalir fetolden bu kul hakkidir dupeduz bakin fetode onca kisinin kul hakkina girdi sonra neoldu peki vatan haini damgasiyla kotu bir akibete ugradilar adalet tesis edilmeyen kurumlari allah islah etsin soylicek cok sey varda neyse

19 Nisan 2018 00:09

Editörüm mesaj ilettim.

28 Nisan 2018 01:05

Bu milli eğitimin üst çatısına ve neden oldukları mevcut gidişata artık bi "DUR" gelmeli. Bi-zahmet

...

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi