Editörler : supporters.
12345678910111213»

NAST50
Aday Memur
19 Eylül 2019 11:42

Sayın hocalarım merhaba

NAST50
Aday Memur
19 Eylül 2019 11:45

Doçentlik başvuru süreci ile ilgili bir kaç sorum var. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

NAST50
Aday Memur
19 Eylül 2019 11:49

1. Sisteme yüklenilmesi gereken belgeler arasında atıf şablonu diye bir ibare buldum. Atıf şablonu tam olarak nedir? Nereden ulaşabilirim?

2. Aynı bildirim hem özet kitabında hem tam metin basıldı. Sadece birini puanlandırmalıyım biliyorum. Ancak sisteme her ikisinide girip ilişkili eserler olarak mı göstermeliyim? Yoksa sadece birini girmem yeterli olur mu?

3. Şuan eserlerimi yöksise işliyorum. 15 Ekimde DBS eserleri yöksisden çekecek mi? Yoksa tekrar DBS'ye de eserleri yükleyecek miyim?

chemistM
Aday Memur
19 Eylül 2019 12:53

dr.ict cevabınız için teşekkür ederim. UAK sık sorulan soruları yeniden düzenlemeli

uNForGivEN22
Aday Memur
19 Eylül 2019 15:56

Öncelikle hepimiz için hayırlısı olsun. Benim kafama takılan soru şu, tabiki DOİ numarası ve erken online görünüm ile ilgili. Bildiğiniz üzere geçenlerde değişen bir yönetmelik ile artık UAK daki komisyon kaldırıldı. Yani ön inceleme süreci olabildiğince kısalmış oldu. Direkt olarak dosyalar jürilere gönderilecek. Gönderilen jüriler de kendi alanımızdan olduğu için yayının erken online gürünümde dergiyi biliyor olacak. Zaten kendileri de kabul kararından sonra basımın uzun sürdüğünün bilincinde olan hocalar. Benim düşünceme göre tabi bu yorumlamalar. Aynı zamanda doi.org adresine makalenin doi sini yapıştırıp arattığım zaman makalem de gözüküyor. Bu konu hakkında biraz daha güncel olarak yenilenmesi gerektiği görüşündeyim. Sizin fikirleriniz nelerdir bu konuda?

dicleendo
Aday Memur
19 Eylül 2019 18:04

Sayın hocam,

---Atıf listesi şablon indir diye bir buton var. Önceklikle Web of science tabanlı isteniyor. Bu yayınlarında scı scı expanded olup olmadığı bu sitede görünmüyor. Master journal list sitesinden derginin nerden tarandığını bulabilirsiniz. Sonrasında web of science den yayınları seçip pdf sini oluşturabilirsiniz. Diğer atıfların nasıl düzenleneceği de atıf şablonunda var.

---Yöksisteki belgelerin aynısı otomatik olarak dbs de görünüyor.

----Sözlü sunumun tam metin olması gerekiyor.

----İlişkili eserler: Aynı yayın poster-sözlü sunum-makale-kendi tezinizin-projenizin yayını ise ilişkilendirmek gerekiyor. Burada jüriler yazılara bakıyorlar ve etik ihlalini sorguluyorlar. Tezle ilgili en az bir makale ve/sözlü sunumuzun olması asgari şartlardan biri.

edeahmetdemir
Aday Memur
19 Eylül 2019 18:05

Merhabalar hocalarım doçentlik başvurusu esnasında hizmet belgesi ve soruşturma açılmadığı na dair belge gönderiyor muyuz? Yoksa sonuçlar açıklandıktan sonra mı gönderiliyor bu belgeler. Şimdiden tşk ederim.

drizzt86
Aday Memur
21 Eylül 2019 13:55

Arkadaşlar, Tübitak projesinde bursiyer olarak görevliyim. ARDEB ve ARBİS ekran görüntülerinieklemem yeteri olur mu kanıtlamak için?

drizzt86
Aday Memur
21 Eylül 2019 13:58

Hocam tam olarak öyle değil. Sağlık bilimleri için Alan Endekslerinde taranan dergiler, Fen Bilimleri alanı için ise Diğer Uluslararası Dergiler diye puanlanacak kesimler var. TR dizine girmediği halde sitelerinde uluslararası olarak geçen ve diğer endekslerde taranan dergiler mevcut.

thorondor06, 5 yıl önce

Bu dergileri puanlamayacağınız için endeksini belgelemenize gerek yok hocam. (Doçentlik Bilgi Sisteminde Hangi dosyaları yüklemeliyim kısmındaki tabloda "Endekste taranmayan yayınlar içinEditör Listesi, Endeks Çıktısı, Kapak istenmemektedir." bilgisi var.)

NAST50
Aday Memur
23 Eylül 2019 10:31

Merhaba Sayın Hocalarım,

DBS istenilen dosyalar kısmında

"Endekse taranmayan yayınlar için editör listesi, endeks çıktısı, kapak istenmemektedir. Tam metin 1 pdf, editör listesi, endeks çıktısı, kapak birleşik şekilde 1 pdf olarak 2 dosya yüklenilecektir"

şeklinde bir ifade var. Ben tam olarak anlayamadım. Bilen hocalarımız açıklayabilir mi?

Ayrıca bazı derginin kapağı olmuyor. Bu durumda ne yapmamızı önerirsiniz?

candidate34
Aday Memur
27 Eylül 2019 14:56

Makalelerimin editör listesi, indeks çıktısı ve kapağını ayarlamaya başladım. Kapak ciddi bir sorun. Çünkü bazı dergiler kapağı yayınlamıyor, sadece küçücük bir resmi var o kadar. Sorunu şöyle çözdüm ve hemen sizinle paylaşmak istedim. O küçük resmin üstüne gidip mouseun sağı ile tıklayın, "sayfa kaynağını görüntüle"yi seçin. Syntax yazılmış bir sayfa gelecek orada "cover" yazan satırı buluncaya kadar sırayla bakın, bulduğunuz satırda da tırnak içine alınmış adresi kopyalayıp, yeni bir chrome sayfasına yapıştırıp açın. Ben bulamadığım kapağımı böyle buldum :)

rezi_dans
Şube Müdürü
27 Eylül 2019 16:38

Merhaba arkadaşlar. Yeni şartlar açıklanmış. Fen Bilimleri alanında bi değişiklik yok

droruyesı
Aday Memur
27 Eylül 2019 17:52

hocam nereden gördünüz acaba yeni şartları?

rezi_dans, 5 yıl önce

Merhaba arkadaşlar. Yeni şartlar açıklanmış. Fen Bilimleri alanında bi değişiklik yok

rezi_dans
Şube Müdürü
27 Eylül 2019 21:31

droruyesı, 5 yıl önce

hocam nereden gördünüz acaba yeni şartları?

cankara1
Aday Memur
28 Eylül 2019 14:17

Sayın hocam ;

Bir noktada yanlış bilgi veriyorsunuz.. Şöyleki ; Tezle ilgili asgari şartlar arasında "sözlü sunum" şeklinde bir madde bulunmamaktadır. Kitap, kitapta bölüm, makale vs bunlar var.. Bu durum sosyal bilimler geçerlidir.

dicleendo, 5 yıl önce

Sayın hocam,

---Atıf listesi şablon indir diye bir buton var. Önceklikle Web of science tabanlı isteniyor. Bu yayınlarında scı scı expanded olup olmadığı bu sitede görünmüyor. Master journal list sitesinden derginin nerden tarandığını bulabilirsiniz. Sonrasında web of science den yayınları seçip pdf sini oluşturabilirsiniz. Diğer atıfların nasıl düzenleneceği de atıf şablonunda var.

---Yöksisteki belgelerin aynısı otomatik olarak dbs de görünüyor.

----Sözlü sunumun tam metin olması gerekiyor.

----İlişkili eserler: Aynı yayın poster-sözlü sunum-makale-kendi tezinizin-projenizin yayını ise ilişkilendirmek gerekiyor. Burada jüriler yazılara bakıyorlar ve etik ihlalini sorguluyorlar. Tezle ilgili en az bir makale ve/sözlü sunumuzun olması asgari şartlardan biri.

dicleendo
Aday Memur
29 Eylül 2019 13:36

Sayın hocam:

Ben sağlık alanından başvuracağım. Şunu demek istemiştim. Bizde tezden üretilmiş en az bir yayın şartı var. Bu yayın makale veya sözlü sunum olabilir. Ayrıca tezle ilgili hem makale hem de sözlü sunumunuz varsa ikisinden de puan alabiliyorsunuz. Tez dışında puanlamada ya makaleden yada sözlü sunumundan puan alabiliyorsunuz. İkisi birden olmuyor. Saygılarımla. Herkese kolaylıklar ve sabır diliyorum.

doçentliksoruları
Aday Memur
30 Eylül 2019 12:46

ARKADAŞLAR HAFTALARDIR ARIYORUM!!!! ELİNDE OLAN BİRİSİ 2016 SCI EXP DERGİ LİSTESİ PDFINI PAYLAŞABİLİR Mİ? LÜTFEN

doçentliksoruları
Aday Memur
30 Eylül 2019 12:59

Arkadaşlar bir de katıldığımız kongreleri sisteme yüklerken kurs diye mi giriyoruz?

NAST50
Aday Memur
30 Eylül 2019 13:17

Hocam ben web of science'den çalışmamı buluyorum. Orada derginin, çalışmamın yayınlandığı yıldaki endeksi görünüyor. Başka türlü bulamadım.

doçentliksoruları, 5 yıl önce

ARKADAŞLAR HAFTALARDIR ARIYORUM!!!! ELİNDE OLAN BİRİSİ 2016 SCI EXP DERGİ LİSTESİ PDFINI PAYLAŞABİLİR Mİ? LÜTFEN

NAST50
Aday Memur
30 Eylül 2019 13:29

Sayın hocalarım,hakemlik, konferans düzenleme ve editörlük gibi bilgilerimizi beyan etmeli miyiz?

Toplam 4957 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi