Editörler : cihan27E.Kayı Han

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı
22 Temmuz 2021 16:29

Tam isabet. Buradaki mevzu siz ve sizin gibilerin memur-sen' üye olmanızla alakalı.

Olayı kişiselleştirdiğim falan da yok. Saçma sapan konuşup ağlak moda girmeyin hemen. Yeter yıllardır mağdur edebiyatı yaptığınız.

Siz ve sizin gibiler benim geleceğimi karartan sözde bir sendikaya üye olarak, yıllardır tek yetkili hale getirdiniz ve ekonomik anlamda memurları açlık sınırına getirdiniz.

Hala istifa ederim diyorsun. Siz ve sizin gibilerde istifa edecek erdem yok.

Bu durumda olmamızın vebali de tüm memur-sen üyeleri üzerindedir.

ahmet333334, 3 yıl önce
Buradaki söz konusu olay benim memursen üyesi olup olmamam ile alakalı değil sen kaldırıp işi kişiselleştirilir sun sana zahmet bir başla bak biz size monu hakkında konuşmak yerine kalkıp beni eleştiriyorsun Benim buradaki sorun uyei olmam mı eğer sorun benim iyi olmam ise maaşlar yüksek alınacaksa ben istifa ederim

Mrt-72
Daire Başkanı
22 Temmuz 2021 17:49

min 1000 tl seyyanen, artı 2021 %=20,20 2022 % 20 ve sonraki alti ay 20 olursa nlancak herkes sosyal hayat dahil mutlu yasamaya baslar. arkdaslar karin toklugu ve barinma hesaplayarak zam istemeyin artık, refah seviyesi yüksek olacak sekikdr yilda en azindan yaz in tatil e cikacabikecek, 10 yil çalışma ile ev peşinat bitiktirebilecek, ailesiyle piknik gezi sinema gibi kuktur Aktivite leri yapabilecek düzeyde gelir elde etmemiz gerek. az mantıklı olun zaten karin toklugu kadar zam veriyorlar, hangimiz emekli olurken yurt disina geziye çıkabiliyor Avrupa emeklisi dunyayi geziyor siz koye gidemiyor, kurban a ortak arayip durun. vesselam

Edirnel
Şube Müdürü
22 Temmuz 2021 18:59

Yetkili sendika ile hükümet yetkililerinin oturduğu masadan hiçbir şey beklemeyin.

Bu tiyatro tadındaki toplantılardan memura bir kazanım çıkmaz.

Gerçi yetkili sendika masadan kalksa bile son kararı hakem heyeti veriyor. Onun da ne olacağı hepimizin malumu..

Memurun grev ve iş yavaşlatma hakkı yok.

Bu yüzden elimiz güçlü değil.

Ne olacaksa 2023 te olacak.

Seçime giden süreçte iktidar oy kaybetmemek adına bazı mali arttırımlar getirebilir ya da muhalefet partileri memurun durumunu iyileştirmekten bahsetmeye başlarlar ise onların oy kazanmasını önlemek amacıyla bazı iyileştirmeler yapabilirler. Bunun dışında bir kazanım elde edebileceğimizi sanmıyorum.

Hatırlarsanız emekliler de bayram ikramiyelerini muhalefetin sürekli gündeme getirmesi sayesinde alabildi. Emekli oylarının muhalefete kayabileceğini gören iktidar emeklilere bayram ikramiyesi vermek zorunda kaldı.

Biz de bazı kazanımlar alabilirsek bu şekilde alacağız.

uA_egitim
Aday Memur
22 Temmuz 2021 21:07

Davul tozu minare gölgesi kıvamında bir talep. Üfürükten tayyare selam söyle o yare. 1 ay gazınızı alacaklar sonra üç maymunu oynayacaklar. Yıllardır aynı film oynanıyor.

memur003
Aday Memur
22 Temmuz 2021 21:27

Memur olarak gulunc durumdayiz lise mezunu abim ozel sektör 2katim maas alıyor, maaşımı söylemeye utaniyorum...

stas
Daire Başkanı
22 Temmuz 2021 23:55

Keşke herşey sizin bildiğiniz gibi olsaydı. İnsanlarin zorla sendika üyesi yapıldıgini gördüm. Aba altından sopa göstererek ' müdür sevinir üye ol' ,' kadromuz sizin nerdeydi hiii gel sen üye ol da burada kal' tarzı lafları duyduk. Sendikadan ayrılıp ta tekrar üye yapılanları gördük. O yüzden ben artık kimseye kızamıyorum. En güzeli tüm sendikaların kapatılması. Sendika memura eziyetten başka bir şey değil. Sonuçta zorla sendikali yapılan memurlarin kelle hesabından dolayı birileri bu ülkede milletvekili oluyor. Anlayana.....

murat_operant, 3 yıl önce

Tam isabet. Buradaki mevzu siz ve sizin gibilerin memur-sen' üye olmanızla alakalı.

Olayı kişiselleştirdiğim falan da yok. Saçma sapan konuşup ağlak moda girmeyin hemen. Yeter yıllardır mağdur edebiyatı yaptığınız.

Siz ve sizin gibiler benim geleceğimi karartan sözde bir sendikaya üye olarak, yıllardır tek yetkili hale getirdiniz ve ekonomik anlamda memurları açlık sınırına getirdiniz.

Hala istifa ederim diyorsun. Siz ve sizin gibilerde istifa edecek erdem yok.

Bu durumda olmamızın vebali de tüm memur-sen üyeleri üzerindedir.

İcra Memuruuu
Yasaklı
23 Temmuz 2021 03:41

Bu hükümet başta olduğu sürece iyi bir zam beklemeyin. Bu hükümetin iktidarlığı boyunca Memur maaşı eridi bitti gitti. 2023den sonra hakettiğimiz zamları alırız

Katibix
Şube Müdürü
23 Temmuz 2021 09:55

Zam + enfalsyon olmadigi surece memur hep eksiye gider. %7-8i biz zaten enfalsyonla aliyoruz

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
23 Temmuz 2021 10:43

2023 ün şakası yok! Hükümet hükümet olarak kalmak istiyorsa, sendika yetkisini korumak istiyorsa formül net ve açık: 20+20 ve 20+20 zamdır. Altındaki rakamlar kabul e-di-le-mez. 5 milyon suriyeliye bağrını açan ve 60-70 milyar dolar harcadım diye övünen ülkemiz! Memura 3,4,5 zam verip sabredin diyemez.

inanoner
Yasaklı
23 Temmuz 2021 12:24

devletin memuru yalakalık için müdürün gözüne girmek için üye oluyorsa ya da tayin için üye oluyorsa bu da onların onursuzluğu yani değişen bir şey yok dediğimiz konulara geliyor aynen

stas, 3 yıl önce

Keşke herşey sizin bildiğiniz gibi olsaydı. İnsanlarin zorla sendika üyesi yapıldıgini gördüm. Aba altından sopa göstererek ' müdür sevinir üye ol' ,' kadromuz sizin nerdeydi hiii gel sen üye ol da burada kal' tarzı lafları duyduk. Sendikadan ayrılıp ta tekrar üye yapılanları gördük. O yüzden ben artık kimseye kızamıyorum. En güzeli tüm sendikaların kapatılması. Sendika memura eziyetten başka bir şey değil. Sonuçta zorla sendikali yapılan memurlarin kelle hesabından dolayı birileri bu ülkede milletvekili oluyor. Anlayana.....

inanoner
Yasaklı
23 Temmuz 2021 12:28

hocam bunlar yine düşük zam verir yine iktidar olur sendika da üye kaybı yüzde biri geçmez. insanlar hala aynı kafada ahaberdeki havuz medyasındaki yalanlara inanmaya devam ediyorlar.

VATANUĞRUNA, 3 yıl önce
2023 ün şakası yok! Hükümet hükümet olarak kalmak istiyorsa, sendika yetkisini korumak istiyorsa formül net ve açık: 20+20 ve 20+20 zamdır. Altındaki rakamlar kabul e-di-le-mez. 5 milyon suriyeliye bağrını açan ve 60-70 milyar dolar harcadım diye övünen ülkemiz! Memura 3,4,5 zam verip sabredin diyemez.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
23 Temmuz 2021 12:37

Kendileri bilir! Ne demişti Süleyman Demirel, tencerenin yıkamayacağı hiçbir iktidar yoktur. Şimdi muslukları halka açma vaktidir. Bu da %3 le %5 le olmaz.
inanoner, 3 yıl önce

hocam bunlar yine düşük zam verir yine iktidar olur sendika da üye kaybı yüzde biri geçmez. insanlar hala aynı kafada ahaberdeki havuz medyasındaki yalanlara inanmaya devam ediyorlar.

inanoner
Yasaklı
23 Temmuz 2021 13:48

ya adamalr kör hocam gözlerinin önündeki olana inanmıyorlar köle olmuşlar hükümet de biliyor yine zam vermez yine kazanırlar. sonra da kıçlarındaki donu satıp geçinme derdine düşerler

VATANUĞRUNA, 3 yıl önce
Kendileri bilir! Ne demişti Süleyman Demirel, tencerenin yıkamayacağı hiçbir iktidar yoktur. Şimdi muslukları halka açma vaktidir. Bu da %3 le %5 le olmaz.

Borjan
Aday Memur
23 Temmuz 2021 14:40

Olacak olan yine hedeflenen enflasyon oranında zam, görüşmeye bile gerek yok. MemurSen 2 yılda bir aynı taleplerle geliyor %3e tamam diyor.

özgün düşünce
Aday Memur
23 Temmuz 2021 15:17

iktidar memur sendikalarını kapattırmaz onlar sayesinde güzel güzel algı yapıyor. masada anlaşamadık öyleyse hakemler karar versin. hakemlerinde kararlarina sınır var.gerisini memur ve emekli düşünsün.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
23 Temmuz 2021 15:59

Sendika taleplerini Pazartesi takdim edecek. İnşallah kıldan, tüyden taleplerle konuyu dağıtmaz. Maaş zammı, seyyanen zam, 3600, Bayram İkramiyesi, vergi dilimi, kurumlar arası naklen atanmanın merkezileşmesi... Gerisi hikaye. Hele hele sözleşmeliye yada taşerondan 4/d ye geçenlere kadro meselesi masanın yanından bile geçmemeli.

uzoglu
Aday Memur
23 Temmuz 2021 16:10

Hazirmiyiz arkadaşlar ilk altı ay %3.5 ikinci altı ay %3.5. Hiç kimse ağlayıp sızlamasın hak verilmez hak alınır. Yandaş sendikada olduğunuz sürece hak alamazsınız. Ne isterlerse onu verirler.

İcra Memuruuu
Yasaklı
23 Temmuz 2021 17:28

Sıkıntı sendika değil sıkıntı Hakem Heyeti. Hakem Heyeti adaletli olsa zerre vicdanı olsa hak yemekten korksa hakkımızı verir. Yoksa Sendikanın zerre umrunda değil zam oranı
uzoglu, 3 yıl önce

Hazirmiyiz arkadaşlar ilk altı ay %3.5 ikinci altı ay %3.5. Hiç kimse ağlayıp sızlamasın hak verilmez hak alınır. Yandaş sendikada olduğunuz sürece hak alamazsınız. Ne isterlerse onu verirler.

sadecememur06
Aday Memur
23 Temmuz 2021 18:41

Arkadaslar zam oranimiz %5+4+4+3 olarak gelecek, seyyanen de 150 tl verilecektir. Sukretmeyi bilmek gerek.Benimki sadece tahmin

memur.93
Aday Memur
23 Temmuz 2021 18:47

yüzdelik zam çok yüksek olmayacağından seyyanen zam kesinlikle olmalıdır.

Toplam 181 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi