Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Eylül 2022 09:43

Sağlık izni
İyi günler değerli arkadaşlar bir sorum olacaktı cevabı araştırdım ama bulamadım yardımcı olabilirseniz şimdiden teşekkür ederim. Ben kendimi kötü hissedip hastaneye gittim bana istemememe rağmen rapor verdi ama benim öğrencilerim 1. Sınıf ve bana ihtiyaçları var kötüde değilim çalışabilirim ben raporu idareye vermedim derse giriyorum şuan bir sıkıntı olurmu yaptırımı varmıdır. Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden.

balarest
Genel Müdür
20 Eylül 2022 09:45

Olmaz. Ancak resmi veya adlı olayla karşılaştığınızda sıkıntı olur

Yakup2113
Aday Memur
20 Eylül 2022 09:51

Teşekkürler hocam resmi veya adli bir olay yok kendim gittim doktora tedbir amaçlı rapor verdi işte bende öylece kaldım. Çok sağolun cevabınız için
balarest, 2 yıl önce
Olmaz. Ancak resmi veya adlı olayla karşılaştığınızda sıkıntı olur

melike.h
Şef
20 Eylül 2022 10:58

raporu iptal ettirmezseniz maaşınızdan kesinti olur. (7 günden fazlası kesiliyor ya) raporu siz vermeniz lazım mebbis e işlenmesi için.

Yakup2113
Aday Memur
20 Eylül 2022 11:00

Hocam 5 gün rapor verdi doktor raporu vermediğim için mebbise islenmedi
melike.h, 2 yıl önce

raporu iptal ettirmezseniz maaşınızdan kesinti olur. (7 günden fazlası kesiliyor ya) raporu siz vermeniz lazım mebbis e işlenmesi için.

ömer42
Daire Başkanı
20 Eylül 2022 11:11

Geçmiş olsun hocam. Raporlu olduğunuz gün iyi niyetli olarak okula gitmişsiniz. Bunda sıkıntı yok. Amaaa;

1-Hastalığınız bulaşıcı olabilir.

2-Yarın idareyle aranız bozulursa ve bir dilekçeyle müdürüm raporlu olduğum gün beni zorla okula getirdi. "1.sınıf öğretmeni rapor mu alır" dedi derseniz müdürünüz yandı.

3-Raporlu olduğunuz tespit edilirse aldığınız ekders faiziyle geri alınır.

ömer42
Daire Başkanı
20 Eylül 2022 11:14

Raporu bozmadan (doktordan çalışabilir yazısı almadan) okula gitmemeniz gerekiyordu.

melike.h
Şef
20 Eylül 2022 11:20

rapor mebbise işlenmese de muhasebe sitemden görüyor diye biliyorum. yıl sonu özlükteki rapor süreniz ile sigortadaki süreniz uyuşmaz ise sıkıntı olabilir.

size o gün için ödenen bir ücret varsa (ekders, nöbet vb) faizi ile geri istenir.

raporunuzu idare verin. vermek zorundasınız.

geçmiş olsun iyi çalışmalar

Yakup2113, 2 yıl önce
Hocam 5 gün rapor verdi doktor raporu vermediğim için mebbise islenmedi

Ogr.1
Şef
20 Eylül 2022 12:15

Raporu idarenize bildirmeniz lazım hocam. Onlar da ilçe mem e bildirecek. Eğer ilçemem e bildirilmezse ilçe mem size ek ders ücreti yatırıyor ve maaşınızı karşılıyor(kısaca ve kabaca ifade ediyorum) aynı zamanda raporunuz olduğu için sgk da karşılıyor bu sefer sgk ilçememden hesap soruyor. İlçemem de size sıkıntı çıkarır.

Yakup2113
Aday Memur
20 Eylül 2022 12:55

Teşekkürler değerli arkadaşlar hepinize kötü niyetle yaptığım bişey yok çocuklar mağdur olmasın daha ilk haftalardan diye düşünmüştüm sgk para yatirsa dahi almam kesinlikle.
Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi