Editörler : F16 Gökçen
«838485868788899091929394»

Ekrem36
Aday Memur
10 Ekim 2019 11:18

öncelikle hayirli olsun . Benimde bugun mail geldi yarin icin birebir mulakatim olacak bankacilikla ilgili ayrintili bir bilgi istiyorlar mi
karakoc1, 5 yıl önce

Herkese merhaba süreci devam eden ve ileride araştıracak olan arkadaşlara detaylı bir bilgilendirme yapmak istiyorum. 27 eylül 2019 cuma günü banka online sınav gönderdi. Online sınav 2 aşamalı ağırlıklı olarak sayısal sözel sorular ve dikkat testinden oluşuyor. 30 eylül pazartesi günü online sınavın olumlu olduğuna ve 1 ekim 2019 da online mülakat yapılacağına dair mail aldım. Online mülakatı yaptığımız hanımefendi son derece kibar ve insanı rahatlatan biriydi sohbet havasında geçti ve kendimi tanıtmamı neden bankacılık sektöründe çalışmak istediğimi üniversite döneminde çalışıp çalışmadığımı (mavi yaka olarak) yaptığım stajları sordu , müşteri danışmanı ne iş yapar şubede hangi işlemler yapılır gibi teknik sorular da sordu aynı zamanda satış kabiliyetini ölçmek adına bir vaka sorusu sordu görüşmemiz 20 dk sürdü. Aynı gün online mülakatımın olumlu sonuçlandığına ve 3 ekim 2019 perşembe günü bölge müdürlüğünde birebir mülakata davet edildiğime dair mail aldım , birebir mülakat 1 müdür 1 de insan kaynaklarından işe alım uzmanıyla gerçekleşti fakat işe alım uzmanı video konferans olarak bilgisayar üzerinden bağlantı kurdu bu aşamada biraz daha detaylı sorular soruldu yine kendini tanıtarak başladığın ve neden bankacılık sektörü neden garanti bankası bankada staj yaptın mı üniversite hayatın nasıldı kimi giriş sorularından sonra sizi tanımaya yönelik daha kişisel sorular soruldu burada da vaka çalışması yapıldı kredi kartı satışıyla alakalı ve 7 ekim pazartesi günü tüm aşamalardan geçtiğime dair arandım ücret teklifi yapıldı ve 21 ekim 2019 da 16 gün sürecek bir eğitime katılacağım sonrasında şubemde göreve başlıyorum. Benim sürecim çok çok hızlı ilerledi burada şubeye yapılacak alımın ne derece acil olduğuna ve sizi ne derece beğendiklerine göre değişiyor sürecin hızı. SPK lisansımın ve SEGEM sertifikamın olması da süreci hızlandırdı diye düşünüyorum. Karşınızda oturan kişiler bu işin erbabı sordukları sorulara evet yaparım tabii ki satarım tarzı ezberleme cevaplar vermeyin verdiğiniz cevapların altı dolu olsun sebepleriyle açıklayın soruya soruyla karşılık vermeyin bunu mu demek istediniz diye sormak yerine her iki ihtimalin de cevaplarını verin kendinizden emin olun ama asla ukalalık yapmayın yeni mezun olabilirsiniz bende yeni mezun oldum fakat iş deneyimi başka bir şey profesyonellik başka. Oturup kalkışınıza jest mimiklerinize ses tonunuza aklınıza gelecek her şeye dikkat ediyorlar. Hızlı düşünüp cevap vermeniz lazım sakin olun ve mülakatı siz yönlendirin üzerine konuşmak istediğiniz konuyu bir önceki cevabınızda ip ucunu vererek siz açın. Unutmayın ortalama 20 dakikanız var o odadan çıktıktan sonra keşke bunu da söyleseydim şunu da anlatsaydım demeyin. Sormak istediğiniz bir şey olursa mutlaka yazın elimden geldiğince yardımcı olurum. Herkese bol şans..

karakoc1
Aday Memur
10 Ekim 2019 14:14

çok teşekkür ederim inşallah sizin için de olumlu sonuçlanır süreç , deneyimliyseniz mutlaka sorulacaktır ama yeni mezunsanız bankacılıkla alakalı detay soru sormuyorlar dediğim gibi neden bankacılık sektöründe çalışmak istiyorsunuz neden garanti bankasında çalışmak istiyorsunuz gibi sorular soruluyor , başvurduğun pozisyon hakkında bilgi sahibi olmanı istiyorlar şubede hangi işlemlerin yapıldığını bilmeni istiyorlar müşteri ilişkileriyle ilgili soru soruluyor ve kredi yada kredi kartı satışıyla ilgili şöyle bir olay olursa ne yaparsınız gibi ufak teknik sorular da soruluyor, garanti bankası çalışan eğitimine çok önem veriyor eğer almadıysanız SPK lisansını alacağını yüksek lisans yapacağınızı söylerseniz avantajınıza olur, ekonomide kimleri takip ediyorsun gibi güncel sorular da sorulabilir bana soruldu.

Ekrem36
Aday Memur
10 Ekim 2019 15:03

anladim tesekkur ederim bilgilendirdiginz icin umarim hazirlamdigim gibi gecer
karakoc1, 5 yıl önce

çok teşekkür ederim inşallah sizin için de olumlu sonuçlanır süreç , deneyimliyseniz mutlaka sorulacaktır ama yeni mezunsanız bankacılıkla alakalı detay soru sormuyorlar dediğim gibi neden bankacılık sektöründe çalışmak istiyorsunuz neden garanti bankasında çalışmak istiyorsunuz gibi sorular soruluyor , başvurduğun pozisyon hakkında bilgi sahibi olmanı istiyorlar şubede hangi işlemlerin yapıldığını bilmeni istiyorlar müşteri ilişkileriyle ilgili soru soruluyor ve kredi yada kredi kartı satışıyla ilgili şöyle bir olay olursa ne yaparsınız gibi ufak teknik sorular da soruluyor, garanti bankası çalışan eğitimine çok önem veriyor eğer almadıysanız SPK lisansını alacağını yüksek lisans yapacağınızı söylerseniz avantajınıza olur, ekonomide kimleri takip ediyorsun gibi güncel sorular da sorulabilir bana soruldu.

11 Ekim 2019 09:48

Merhaba, öncelikle tebrik ederim. Hangi bölge için arandınız acaba?

karakoc1, 5 yıl önce

Herkese merhaba süreci devam eden ve ileride araştıracak olan arkadaşlara detaylı bir bilgilendirme yapmak istiyorum. 27 eylül 2019 cuma günü banka online sınav gönderdi. Online sınav 2 aşamalı ağırlıklı olarak sayısal sözel sorular ve dikkat testinden oluşuyor. 30 eylül pazartesi günü online sınavın olumlu olduğuna ve 1 ekim 2019 da online mülakat yapılacağına dair mail aldım. Online mülakatı yaptığımız hanımefendi son derece kibar ve insanı rahatlatan biriydi sohbet havasında geçti ve kendimi tanıtmamı neden bankacılık sektöründe çalışmak istediğimi üniversite döneminde çalışıp çalışmadığımı (mavi yaka olarak) yaptığım stajları sordu , müşteri danışmanı ne iş yapar şubede hangi işlemler yapılır gibi teknik sorular da sordu aynı zamanda satış kabiliyetini ölçmek adına bir vaka sorusu sordu görüşmemiz 20 dk sürdü. Aynı gün online mülakatımın olumlu sonuçlandığına ve 3 ekim 2019 perşembe günü bölge müdürlüğünde birebir mülakata davet edildiğime dair mail aldım , birebir mülakat 1 müdür 1 de insan kaynaklarından işe alım uzmanıyla gerçekleşti fakat işe alım uzmanı video konferans olarak bilgisayar üzerinden bağlantı kurdu bu aşamada biraz daha detaylı sorular soruldu yine kendini tanıtarak başladığın ve neden bankacılık sektörü neden garanti bankası bankada staj yaptın mı üniversite hayatın nasıldı kimi giriş sorularından sonra sizi tanımaya yönelik daha kişisel sorular soruldu burada da vaka çalışması yapıldı kredi kartı satışıyla alakalı ve 7 ekim pazartesi günü tüm aşamalardan geçtiğime dair arandım ücret teklifi yapıldı ve 21 ekim 2019 da 16 gün sürecek bir eğitime katılacağım sonrasında şubemde göreve başlıyorum. Benim sürecim çok çok hızlı ilerledi burada şubeye yapılacak alımın ne derece acil olduğuna ve sizi ne derece beğendiklerine göre değişiyor sürecin hızı. SPK lisansımın ve SEGEM sertifikamın olması da süreci hızlandırdı diye düşünüyorum. Karşınızda oturan kişiler bu işin erbabı sordukları sorulara evet yaparım tabii ki satarım tarzı ezberleme cevaplar vermeyin verdiğiniz cevapların altı dolu olsun sebepleriyle açıklayın soruya soruyla karşılık vermeyin bunu mu demek istediniz diye sormak yerine her iki ihtimalin de cevaplarını verin kendinizden emin olun ama asla ukalalık yapmayın yeni mezun olabilirsiniz bende yeni mezun oldum fakat iş deneyimi başka bir şey profesyonellik başka. Oturup kalkışınıza jest mimiklerinize ses tonunuza aklınıza gelecek her şeye dikkat ediyorlar. Hızlı düşünüp cevap vermeniz lazım sakin olun ve mülakatı siz yönlendirin üzerine konuşmak istediğiniz konuyu bir önceki cevabınızda ip ucunu vererek siz açın. Unutmayın ortalama 20 dakikanız var o odadan çıktıktan sonra keşke bunu da söyleseydim şunu da anlatsaydım demeyin. Sormak istediğiniz bir şey olursa mutlaka yazın elimden geldiğince yardımcı olurum. Herkese bol şans..

karakoc1
Aday Memur
12 Ekim 2019 00:41

teşekkür ederim, tekirdağ bölgesi

aysen96, 5 yıl önce

Merhaba, öncelikle tebrik ederim. Hangi bölge için arandınız acaba?

Kurk.193
Aday Memur
15 Ekim 2019 00:04

ikamet ettiğimiz ilden farklı illere başvuru yapıp başvurusu olumlu dönüş alan var mı???

Gozde06md
Aday Memur
15 Ekim 2019 19:26

Ankara bölge için hala beklemedeyim 1 ayı geçti birebir mülakat tarihi hala gelmedi

asliu27
Aday Memur
16 Ekim 2019 10:06

Bana birebirden sonra olumlu yada olumsuz donus de gelmedi. Bu sekilde olan var mi lutfen biri yazsin. Aylar gecti. Nisanda girdim. Hala ne olumlu ne olumsuz bisey yok. Bari olumlu diyin ona gore bekleyelim umut baglayalim. Sonucsuz beklemek daha kotu

Ekrem36
Aday Memur
17 Ekim 2019 10:52

ben 11 ekimde girdim birebir mulakata sonuc bu kadar gec mi aciklaniyor arkdslar. eger boyleyse aciklanana kadar kendimize is bakalim mi ne yapalim hic bilemiyorum şu an
asliu27, 5 yıl önce
Bana birebirden sonra olumlu yada olumsuz donus de gelmedi. Bu sekilde olan var mi lutfen biri yazsin. Aylar gecti. Nisanda girdim. Hala ne olumlu ne olumsuz bisey yok. Bari olumlu diyin ona gore bekleyelim umut baglayalim. Sonucsuz beklemek daha kotu

Ekrem36
Aday Memur
17 Ekim 2019 17:06

arkadaslar bekleyen herkesin umarim olumlu sonuclanir benim 1-1 mulakat sonucm geldi olumluymus ihtiyac halinde is teklifi gelecekmis bu defada onu bekliyrum

eemr3
Aday Memur
17 Ekim 2019 17:27

Arkadaşlar işe başladıktan sonra 1 yıllık sözleşme yapıyolarmış sanırım 1 yıl dolmadan işten çıkmamız durumunda ne kadar bir ücret ödemesi olduğunu bilen varsa söyleye bilir mi acaba ?

turgut.34
Aday Memur
18 Ekim 2019 11:22

Arkadaşlar ben 9 Elkimde İstanbul Yenibosnada son aşama olan 1e1 mülakata girdim sonuç 1hafta sonra açıklanır denmesine rağmen hala açıklanmadı benim girdiğim tarih aralığında aynı yerde mülakata girip dönüş alabilen var mı acaba bir de olumsuz olması halinde de geri dönüşoluyor mu?

sedaa07
Aday Memur
21 Ekim 2019 13:32

Merhaba, indan kaynaklarına ulaşabileceğim bir numara arıyorum yardımcı olabilir misiniz?

22 Ekim 2019 01:45

Merhaba, izmirden birebir mülakata girip dönüş alan var mı acaba

EndoramA
Aday Memur
22 Ekim 2019 14:48

Müşteri Danışmanlığı için 15'inde online sınava girmiştim bugünse Kayseri için online mülakatıma girdim.Umarım süreç artık hızlı işliyordur işsizliği kaldıracak psikolojim kalmadı :)

Aggssj
Aday Memur
24 Ekim 2019 17:21

Bende birebir mülakata girdim izmir için ama neredeyse 1 ay olacak hala bir dönüş olmadı olumlu veya olumsuz
mrv.3526, 4 yıl önce

Merhaba, izmirden birebir mülakata girip dönüş alan var mı acaba

Aggssj
Aday Memur
27 Ekim 2019 11:58

Bu pazartesi beklediğimiz haber gelir mi acaba arkadaşlar :)

Aggssj
Aday Memur
04 Kasım 2019 21:13

Dönüş alan oldu mu ?

glsmktu
Aday Memur
08 Kasım 2019 18:57

merhaba beni de bugun cagri merkezi online 2 asamali sinavina davet ettiler fakat acikcasi sinav ya da mulakat hakkinda detayli bilgim yok bu arada aciklamalariniz cok faydali oldu tesekkur ederiz ama merak ettigim mulakatta sizin cevaplariniz ii olmus ki surec hizli ilerlemis diye dusunuyorum onun icin siz ne cevaplar verdiniz onlari da soyleyeblir misiniz ya da mulakata hazirlik asamanizda neler yaptiniz.musteri danismani pozisyonu daha iyi olabilirdi ama nasip cagri merkezineymis yine de umudumu kesmiyorum hicbisey yapmamaktansa cagri merkezinden baslayip ilerleyebilirim belki de insallah herkes icin hayirli olan olur cunku issizlik en zoru
karakoc1, 5 yıl önce

glsmktu
Aday Memur
08 Kasım 2019 19:20

merhaba sinava ve mulakata girdiniz mi bana da bugun online sinav maili geldi girdiyseniz nasildi bilgi verebilir misiniz?
LordSpark, 5 yıl önce

Bugün çağrı merkezi müşteri temsilcisi pozisyonu için ön mülakat daveti aldım bu mülakat birebir mi yoksa toplu mülakat mı ? Görüşme adresi Beşiktaş'ta

Toplam 2658 mesaj
«838485868788899091929394»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi