Editörler : swat3410E.Kayı Han
30 Kasım 2011 18:10

Mart ayında pomeme ilk kez başvuracak bayanlar

burada bildiklerimizi paylaşsak bilmediklerimizi sorsak ?

elif68
Şube Müdürü
30 Kasım 2011 18:14

evet ben de başvurmayı düşünüyorum ama nasıl bir yol ixleyceğim bilmiyorum

sheara7
Şube Müdürü
30 Kasım 2011 18:18

benim anlayamadığım öncelikli olarak eskiden başvurup bekleyenlere mi öncelik verecekler. bu bekleyenler var ya :S ve ilk başvuruda kontenjanın kaç katını mülakata çağırıyorlar?

elif68
Şube Müdürü
30 Kasım 2011 18:20

inan benim hiç bir bilgim yok öğretmenlik mezunuyum atama zor gbi o yüzden polisliği düşünüyorum

sheara7
Şube Müdürü
30 Kasım 2011 18:23

ben de puanım da düşük en son 77de kalmış bayanlar. milli sporcu olmamın belki avantajı olur diye şansımı denemek istiyorum

elif68
Şube Müdürü
30 Kasım 2011 18:25

senin puanın kaç inşşalahh olur senin de

iyor
Genel Müdür
30 Kasım 2011 18:54

en son 9500 erkek 500 bayan alındı. martta 4750 erkek 250 bayan için ilan verilecek denıyor. bayanlar 77 ile kapatmıştı öyle gözüküyor ki başvuru baraj puanı dahada yükselecek(bayanlar için). kontejyanın 3 katı kadar kişi mülakata çağrılır bayanlar için ayrı erkekler için ayrı. hepinize bol şans

mir-za
Aday Memur
30 Kasım 2011 19:05

kpssnin dışında 60 puanlık sözlü mülakat 40 puanlık parkur var eğer bunlarda iyi puan toplarsanız kpssniz düşükte olsa çoğu kişiyi geçip kazanabilirsiniz.erkeklerde 60kpssle giren var bunun yanında 83le giremiyende var birde gireceğiniz ildeki heyette önemli bazı yerlerde zorluyolar bazı yerlerde biraz daha puanlar bol ben bursada girdim mesala burası iyiydi tekirdağda zor diyolardı düşnürken sadece kpss ye takılmayın arkadaşlar sorularınız varsa yardımcı olayım kolay gelsin...

sheara7
Şube Müdürü
30 Kasım 2011 19:25

mülakat zor mu arkadaşım biraz ondan da bahseder misin? bir de daha önce polis yüksek okulunu kazanmıştım ama gitmedim bunun bir artısı olabilir mi? puanım da 74 elif

iyor
Genel Müdür
30 Kasım 2011 19:29

daha önceden pmyo kazanıp gitmemiş olmanın sana bir artısı olmaz hatta mülakatlar sırasında ters bir müdüre gelirsek eksisi dahi olabilir... mülakatlar cok zor değil 4 sene üni okuyan insanlaarız internnette mülakat soruları var 74 puan ise yeterli değil 77 ile kapatmıştı geçen alımlarda

sheara7
Şube Müdürü
30 Kasım 2011 19:31

mülakata çağrılanlar mı 77 de kalmıştı yoksa kesin alınanlar mı onu anlayamadım.

iyor
Genel Müdür
30 Kasım 2011 19:33

77 ve üzeri mülakatları girmeyi hak etti,77 altı mülakatlara alınmadı

mir-za
Aday Memur
30 Kasım 2011 19:46

ben barajın bayanlardada erkeklerdede aynı olduğunu biliyorum ama mülakata 3kat çağrılıyo bu sene 250 alım var 750 kişi çağrılcak o yüzden baraj yükselir tam kesin bişey söylenemez başvurulara bakar başvuranlar düşük ortalamaya sahipse girersn sen başvurunu yap ama bu sene 77den fazlada olabilir alım azaldı ama herkes böyle düşünürse düşebilirde ama bu sene alına puanla memurlukğada atama olmuyo o yüzden polisliğe rahbet olur kanımca ama sen ümitsizliğe kapılma yap başvurunu mülakat kolay diksiyonun iyise topluma konuşurken rahatsan sorun yok bide atletiksen spordada bu önemli arkadaşım...

mir-za
Aday Memur
30 Kasım 2011 19:49

mülakata girdiysen sadece tecrübe konusunda yararı olur.mülakatta bundan bahsetme zararı olabilir kıl birine gelirsen...kazanıp niye gitmekten vazgeçtin arkadaşim...

metaboy
Aday Memur
30 Kasım 2011 20:16

Arkadaş bu kadar kasmayın kendinizi nasipse olur. Bayanlar için tavsiyem mülakat tarihi belli olunca hatta olmadan fiziki yeterlilik için biraz kordinasyon çalışın. Takla, dengede durma falan. bulundugunuz ilde beden eğitimi hazırlık kurslarına gidip çalışabilirsiniz. Bayanlarda belirleyici olan özellikle kordinasyon testidir buna dikkat edin çünkü bildiginiz gibi kızlarda çoğu takla denge de falan sıkıntı oluyor. Ayrıca milli sporcu olan arkadaş'a bi faydası olmaz sadece bu testi rahat geçersin

iyor
Genel Müdür
30 Kasım 2011 20:25

mir-za

yanlış biliyorsun baraj puanı bayanlarada erkeklerde aynı değil. erkekler 60 puan ve üstü mülakata çağrıldı bayanlar ise 77 puan ve üstü mülakata çağrıldı.Bayanlar için püf nokta spor+mülakat. çünkü kpsssi yüksek olanlar başvuruyor düşük olanların başvurusu zaten kabul edilmiyor dolayısıyla sporu iyi olan işi götürür. tabi öncelikle başvuru yapacak puanı olmalı

mir-za
Aday Memur
30 Kasım 2011 20:35

iyor kardeşim ben sana katılıyorum ama prosüdürde öyle 3 katı çağrılınca 77 ye çıkıyo bu senede belki 77de yetmicek erkeklerde 60da kalıyo çünkü 3katı çağrılınca 60 yeterli oluyo yoksa erkeklerdede 60dan yukarı olabilir hatta bu senede olabilir bu doru değilmi devrem...

iyor
Genel Müdür
30 Kasım 2011 20:39

tabi bu 77 ve 60 zaten minumun rakamlar yani başvuru puanları bayanlar için 77 den aşağısı olmaz(daha yukarısı olabılır) erkekler içinde 60 tan aşağısı olmaz(daha yukarısı olabılır). bu sene 5000 pomemli alınacak deniyor doğru olursa yükselir puanlar... mir-za hangi pomemi kazandın kardeş

mir-za
Aday Memur
30 Kasım 2011 21:27

ıyor devrem bu konuya hakimsin saygı duyuyorum...mersin pomem benim yerim seninki kardeşim...

iyor
Genel Müdür
30 Kasım 2011 22:48

bilecik benimkide devrem

mir-za
Aday Memur
30 Kasım 2011 23:13

ikimizide o zaman hayırlı olsun devrem...

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi