Editörler : Pangaea
20 Ocak 2009 17:11

''İstanbulda Anadolu Yakası Mı - Avrupa Yakası Mı?

istanbullu arkadaşlar sizce hangi taraf daha iyi tabi iyilik kavramı kişiye göre değişir ama .

mesela anadolu yakası mı yoksa avrupa yakasımı daha sakin hangi tarafın iti kopuğu az sağlık imkanları hangi tarafta daha gelişmiş.imkanlar mesela özel yurt hangi tarafta daha iyi...ne biliyim kirala falan nerde uygun...

bana bu sorunun cevabı anadolu gibi geliyor ama istanbul hakında başka bir bilgim yok

bilgisi olanlardan yardım istiyorum

sağlıcakla kalın.

sesomu
Kapalı
20 Ocak 2009 17:12

kesinlikle anadolu yakası daha nezih...

Zabaçca
Müsteşar Yardımcısı
20 Ocak 2009 17:16

Anadolu yakası daha sessiz sakin ve anadoludan izler taşıyan kaleografilerle dolu mekanlardır..

Sizlere önerim Göztepe Bağdat caddesi civarında kiralar 1500 den başlar..

Bostancıda 900 den başlar.

Suadiyede bağdat çıkışında 1500 den başlar

Maltepe çarşi ve pendik yolunda 800 den başlar

Marmara Ünv Göztepe kampusu civarı 700 den başlar

Fikir tepede siteler 850 den biraz daha sıkıntılı mahalleler 600 den başlar

Kartalda soğanlıkda uğur mumcuda 600 den başlar ..

Ama anadolu yakasının sadeliği güzelliği çok güzeldir.Bir 17 numaralı otobuse binice Kadıkoyden pendiğe doğru e5 den değilde içerdden gider hemen hemen her yeri görürsünüz.Bunun yanında alternatif olarak ÜSKÜDAR - Beykoz - Kanlıca - Kuleli - Beylerbeyide tercih edilebilir..

Sonuçta ANADOLU yakası daha sadedir.Eğlence mekanları ve iş merkezleri ise hep avrupadadır.

SAYGILAR

ozkan_
Şef
20 Ocak 2009 17:21

dostum anadoluyu izmir gibi düünebilirsin avrupa isa hakiki istanbul

anadolunun

kadıköyünü tek geçerim

inishmore
Şube Müdürü
20 Ocak 2009 17:33

Anadolu yaşamak için daha iyi bunu kimse inkar edemez ama kiralar da yaşanır yerlerde arkadaşın dediği miktarlarda. Cadde civarında oturmak her memuru aşar =)

Avrupa yakası gerçek İstanbul, bu da doğru. İti kopuğu da gece hayatı da orada. İstanbul için ne biliyorsanız aslında Avrupa yakası için biliyorsunuzdur, iş olanaklarının büyük kısmı da Avrupa yakasında yer alıyor.

Kısacası oturmak için Anadolu her zaman daha nezihtir ama her şeye yakın olmak adına Avrupa yakası. Avrupa yakasında da güzel semtler var bunu da es geçmeyelim. Bakırköy ve Beşiktaş, Kadıköy ayarındadır aşağı yukarı.

Ben Fatihliyim ailem de kendini bildi bileli Fatihli. Eski İstanbullular için bir söz vardır "sur dışına çıkılmaz" diye. Öyle bir durum, şehrin en merkezi yeri burası. Ama bu kiraları bu evler eder mi tartışılır. Çok yüksek kiralar var cidden ve biraz dindar bir semt olarak bilindiğinden herkese hitap etmeyebilir. Ama ben pek de katılmıyorum çünkü Çarşamba ve Fındıkzade ikisi de Fatih ama ikisi de birbirinden çok farklı semtler. Fatih, İstanbulun özeti her tipte insan da vardır mahalle de...

isso_01
Aday Memur
20 Ocak 2009 17:48

editorum bu kiralar ney böyle yaw tek oda çatı katı falan bunların kiraları nasıl napcaz maaşın çoğu kiraya mı gidecek

ne yapsak tek odalı bi gecekondu mu inşa etsek

20 Ocak 2009 17:51

ben cerrhapaşada (fatih) oturiorum ..hastene imkanı bol.çapa tıp ,cerrahpaşa tıp ,haseki eğitim, vakıf guraba gibi bi çok hastene war.. kiralar normal 500 e bodrum kat falan bulabilin..burda hersey ayağının altında metro, tranvayy..havalanı otogar gibi yerlere çabuk gidebilirsin..

inishmore
Şube Müdürü
20 Ocak 2009 18:01

Memur maaşıyla editör arkadaşımızın söylediği yerler zor arkadaşlar ben bir başlıkta uygun semtleri yazmıştım İstanbul için.

20 Ocak 2009 18:06

anadolu yakasında normal bir memur ancak anadolu yaksının girişinde oturabilir sanırım..pendik kartal gibi

isso_01
Aday Memur
20 Ocak 2009 18:25

inishmore o semtleri (uygun olan)buraya bi yazarmısın yani bize 1+1 yeterde artar bile kiralardan da bilgin varsa bi yazıver

Zabaçca
Müsteşar Yardımcısı
20 Ocak 2009 18:32

şimdi arkadaşlar bakınız istanbul gerçekten çok farklıdır..

Beşiktaşta 1+1 800 ytl den başlar.öte taraftan kağıthanede 500 tl ye ev tutabilirsiniz.Kasımpaşada bağcılarda avcılarda..ama oraları gidip gördüğünüzde anlayacaksınız.İstanbullu olan arkadaşlar bilirler benim size saydığım yerler eli yüzü düzgün kopuk vs tip insanların az oldugu sessiz sade yerler..

Bu arada ''kurtlar vadisi beylerbeyi beykoz üsküdar taraflarında çekilior''

İstanbulda en önemli sorun yoldur..iş çıkışı eminönünden kağıthaneye 1 saati geçior ulaşmak normalde 15- 20 dakika..

fatihte uygundur özellikle fındıkzade.ama buralar avrupa yakası.

Ama ben ZİVERBEY/KADIKOY....GÖZTEPE....ŞENESENEVLER ...ve MALTEPE çarşıdan VE BOSTANCIDAN şaşmayın derim

SAYGILAR

inishmore
Şube Müdürü
20 Ocak 2009 18:42

İstanbul'da ev arayacaklar için nispeten ucuz semtleri sayayım

Avrupa: Bağcılar, Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü, Eyüp, G.Osmanpaşa, Bayrampaşa, Esenler, Zeytinburnu

Anadolu: Ümraniye, Maltepe, Pendik, Sultanbeyli, Kartal, Tuzla

Tabi bazı ilçeler istanbulun sınır ilçeleri İstanbul derseniz :)

inishmore
Şube Müdürü
20 Ocak 2009 18:48

Emlak sektörü de krizden etkilendiğinden kiralarda 100 ile 250 ef fiyatlarında da 10.000liradan başlayan ucuzlamalar söz konusu oldu. Ama tabi bu bahsettiğimiz İstanbul standartlarına göre. Hala fiyatlar birçok memur için yüksek.

Bodrum Giriş sobalı ev de var Sultançiftliği karadeniz mahallesi civarında 300-400e kira bulunabilir ama bu şartta yaşanır mı derseniz o sizin kaldırma gücünüze bağlı.

İnsani şartlarda yaşamak için minumum 600 lirayı gözden çıkarmak zorundasınız. O da belli semtlerde. Biraz şanslıysanız 500e de bulabilirsiniz.

İyi semtler 700'den başlar 1500'ü görür. Benim tavsiyem Avrupa yakası için Eyüp, GOP ve Bahçelievler'e bakmanız. Anadolu için de Fatih'e benzer yapısıyla Üsküdar olabilir.

Zabaçca
Müsteşar Yardımcısı
20 Ocak 2009 18:54

sevgili inismore

bunları yazarken istanbulu hiç bilmeyen arkadaşlara kısa bilgide yazalım..

Beylikdüzü direk zaten bana göre istanbul dışı tekirdağ edirne demek 1 saatten fazla sürüyor yolu bu çift katlı otobuslerle uyuya uyuya giderler gelirler..

Bağcılar desen öle..Avcılar zeytinburnu desen öyle..çok uzak..

Sultanbeyli ve tuzla desen yine çok uzak...130 nolu otobusde kadıkoy-tuzla e5den gececek insanların hayatı:=))

Aslında sorun yol yakın yerler çok pahalı uzak yerler çok uzak ama yol derdi var..

inishmore
Şube Müdürü
20 Ocak 2009 20:40

Tabi belirttim zaten bazıları İstanbul'un sınır ilçeleri diye. Aslında olay işin nerede olduğu. Silivri'de çalışacak birine Bağdat Caddesinde otursa da eziyet olur. Avrupa yakasında çalışacaklar için bence asıl önerdiğim GOP Eyüp gibi ilçeler ideal. Avcılar, Şirinevler, Bahçelievler gibi yerler göze çok uzak geliyor ama metrobüs ve metro sayesinde artık bu çevrelerden şehir merkezine ulaşmak çok kolaylaştı. Bence düşünülemeyecek kadar kötü tercihler değil. Tabi metro, tramvay, metrobüs gibi ulaşım hatları üzerindeki yerleşim yerleri için diyorum yoksa Sarıyer mesela güzel bir semt bence ama ordan kalkıp da Eminönüne taraflarına gelinmez.

-_A_V_C_I_-
Şube Müdürü
20 Ocak 2009 20:41

kesinlikle anadolu.

ancak güzel tarihi yerlerin tamamı da avrupada.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi