Editörler : oto-danisman-expert

elfyldz7
Aday Memur
13 Kasım 2018 09:54

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mezunuyum listede bölümüm görünmüyor ama tercih yaparken K.K.K Personel, İkmal ve Maliye sınıfına başvuru yapabiliyorum. Ben Personel ve Maliye sınıfına başvuru yaptım. Bu sınıfların mülakatları nasıl oluyor? Ne iş yaparlar? Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

İzzetcagin
Aday Memur
13 Kasım 2018 12:35

iyi günler, anladığın kadarıyla bütün kuvvet komutanlıklarında astsubaylıkta, 1. sırada tüm ön lisans bölümlerinin tercih edebilceği alanlar var doğrumudur, yani bütün ön lisans bölümleri o alanlara başvuru yapabiliyor, onaylayabilirseniz çok sevinirim. Ve bu değerlendirme ne kadar sürüyor bunun hakkında da bilgisi olan birşeyler söyleyebilirse, ne zaman çağırılırız ön başvurunun ardından teşekkürler.

hsyn60-
Aday Memur
13 Kasım 2018 12:46

subaylık başvurusu yaparken transkrip diploma ve diğer bilgilerin bulunduğu sayfaların altında ekle butonu var . şimdi tekrardan bunları yüklememiz gerekiyor mu ? çünkü zaten okul adı diploma puanı bilgileri yazıyor

cinin
Şef
13 Kasım 2018 16:58

askerliği yapanlar için 3 sicil amirinden onay belgesini biz mi alacağız ?

şanssız77
Aday Memur
13 Kasım 2018 17:06

öncelikle bu fetö dershanesi hakkında kesin bilgisi olan var mı.17 25 ten önce bunların dershanesine

şanssız77
Aday Memur
13 Kasım 2018 17:08

öncelikle bu fetö dershanesi hakkında kesin bilgisi olan var mı.17 25 ten önce bunların dershanesine gitmiştim.hiç bir ilgi duymama rağmen sırf evime yakın ucuz diye gidiyordum.Çocuk aklı o zamanlar.Şuan deniz ikmal istiyorum.

ne yurtlarına ,ne gazetelerine,ne evlerine,ne de bankalarına hiç bir kaydım birşeyim yok.Üniversite okurken hiç bir bağım olmadı.Ailemde fetöcüyü geçtim tarikatçı hiç kimse yok.

benim gibi olupta güvenlik soruşturmasından eğitimde elenen var mı ? ya da görevde olan var mı bildiğiniz gerçekten tanıdığınız ? güvenlik soruşturmasının kapsamında muharip ve yardımcı sınıf diye bir fark olur mu ? şimdiden teşekkürler.

Pekmezcan
Aday Memur
13 Kasım 2018 17:36

hocam merhaba. ben iki husus u merak ediyorum bunlardan 1. atıyorum piyade den benim bölüm olmadığı için seçemiyorum ancak uygun bölümleri yazıp altına uygun olmayanlarıda yazsak bi promlem olur mu 2. olarak da şınav süresi 2 dakika bu sürede dinlenip tekrar yapma şansımız var mı yoksa tek sefer de ne kadar çekersen mi ? şimdiden teşekkürler..

haydevira
Memur
13 Kasım 2018 19:24

2017'de kaç kişi başvurmuştu sayı açıklanmış mıydı?

hygge
Şef
13 Kasım 2018 20:23

başvurun kabul olmaz olsa da evrak kontrolde elenirsin

elfyldz7, 5 yıl önce

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mezunuyum listede bölümüm görünmüyor ama tercih yaparken K.K.K Personel, İkmal ve Maliye sınıfına başvuru yapabiliyorum. Ben Personel ve Maliye sınıfına başvuru yaptım. Bu sınıfların mülakatları nasıl oluyor? Ne iş yaparlar? Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

elfyldz7
Aday Memur
13 Kasım 2018 21:26

Bölüm olmadığı için mi Tüm önlisans bölümleri yazıyo diyolar ama ben göremedim
hygge, 5 yıl önce

başvurun kabul olmaz olsa da evrak kontrolde elenirsin

hygge
Şef
13 Kasım 2018 21:42

tüm önlisans yazanın karşısında ne varsa başvurabilirsin bölümün varsa maliye vs ne varsa artık onlarda da tik varsa onlara da başvurabilirsin.

elfyldz7, 5 yıl önce
Bölüm olmadığı için mi Tüm önlisans bölümleri yazıyo diyolar ama ben göremedim

Tyypzn
Aday Memur
14 Kasım 2018 03:40

Eğer dinleneceksek insallah hava da değil de yerde yatılı bi sekilde dinleniriz :D
Pekmezcan, 5 yıl önce

hocam merhaba. ben iki husus u merak ediyorum bunlardan 1. atıyorum piyade den benim bölüm olmadığı için seçemiyorum ancak uygun bölümleri yazıp altına uygun olmayanlarıda yazsak bi promlem olur mu 2. olarak da şınav süresi 2 dakika bu sürede dinlenip tekrar yapma şansımız var mı yoksa tek sefer de ne kadar çekersen mi ? şimdiden teşekkürler..

Yeni Komiser
Aday Memur
14 Kasım 2018 08:14

Hocam mantıken 2 dk boyunca hiç durmadan şınav çekmek çok zor sonuçta hiçbirimiz olmadı değiliz tahminimce bu süre zarfında ne kadar çekersen istersen ilk 1 dakika bekle son 1 dakika aban ama sağlam çalışmak lazım ben 2 dakika boyunca en baba 42 yapıyorum şimdilik

Pekmezcan, 5 yıl önce

serkanglr1
Aday Memur
14 Kasım 2018 09:42

Bandoya başvurabilmek için illa ki müzikle alakalı bölüm okumuş olmak mı gerekiyor.

Narnur
Aday Memur
14 Kasım 2018 20:34

merhaba fiziki yeterlilik sınavında mekik şınav ve koşu var 70 puan şartı herbiri için mi geçerli yoksa toplamda mı 70 alınmalı?

Narnur
Aday Memur
14 Kasım 2018 20:37

merhaba fiziki yeterlilik sınavında 3 sınav var ve 70 puan şartı var her bir sınav için mi 70 alınmalı yoksa 3 sınava girerek mi 70 puanı toplamaya çalışıyoruz?

Esperad0
Aday Memur
15 Kasım 2018 00:06

1. Belgeler kontrol edildiğinde uygunluk derecesi yoksa başvurduğun dalı iptal ederler. 2. Şınavda istediğin kadar dinlenebilirsin ama şınav vaziyetinde tabi yere yatarsan en son ne çektiysen o sayılır??bide o kadar çektikten sonra nasıl dinleneceksin bilemiyoeum kollar bitmiş oluyor?? Buda ekstrası mekik çekerken de yatarken dinlenemiyorsun yerde en fazla 3 sn kalabiliyorsun ve mekiğin zorlayıcı kısmı eller çaprazlama göğüste olacak şekilde çekiyorsun. Ellerini bozarsanda iptal oluyor. O da yine şınavdaki gibi en son ne çektiysen o sayılıyor. (Bende eylülde mülakata girdim taze bilgiler bunlar??)
Pekmezcan, 5 yıl önce

bilgin314
Aday Memur
15 Kasım 2018 00:51

merhabalar,

bende d.k.k deniz sınıfı dış kaynaktan muvazzaf subaylıkta başvuruda bulunmuştum.Sağlık, fyt ve sözlü mülakatları geçtik şu an heybeliada'ya eğitim çağrısı bekliyorum.Merak ettiğim biz ilk başta intibak eğitimi alacak mışız galiba ve bu eğitimin çok zor olduğu bırakanların genelde bu aşamada bıraktıkları söyleniyor.

Sorularım; İntibak eğitiminde bizi tam olarak ne bekliyor(süresi, mesela bir günde neler yapılır, fiziki olarak çok zorlar mı)?

İntibak eğitimini geçtikten sonra yemin edip normal dersler mi alıyoruz?

Sınavlar vize final şeklinde mi oluyor?

Belki biraz saçma gelebilir, ama ben tam olarak yüzme bilmiyorum, başvuru şartlarında da yüzme şartı aranmıyordu, bu çok sorun olur mu?

Meqane
Aday Memur
15 Kasım 2018 07:31

İntibak eğitimi bittikten sonra rahatlama olmuyor arkadaşlar o dönemde yine askeri eğitim alıyorsunuz yanaşık düzen, sürünme , tüfekli tüfeksiz hareketler hepsi var

mustafadboglu
Aday Memur
15 Kasım 2018 11:36

geçebilirsin orada kimse sana bedelli başvurusu yapıp yapmadığını sormuyor

atalak, 5 yıl önce
Sözlü mülakattan geçebileceğini düşünmüyorum.
Toplam 258 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi