Editörler : Pangaea
05 Nisan 2011 00:11

Fahri Kuran Kursu Öğreticilerine Diyanetten Açıklama!
Çalışmalarımızı buradan bildirelim.

DUYURU

653 SAYILI K.H.K. KAPSAMINDA KUR?AN KURSU ÖĞRETİCİSİ OLARAK ATANMAYA HAK KAZANANLARIN YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ(2011-II)

653 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun?a eklenen Geçici 17. Madde kapsamında Başkanlığımız Taşra Teşkilatında Kur?an Kursu Öğreticisi olarak atanmaya hak kazananların yerleştirilmesine dair işlemler aşağıdaki şekilde yapılacaktır:

A- Adayların tercihleri dikkate alınarak, Başkanlıkça verilen yeterlik belgesi puanı ile 14-15/01/2012 tarihlerinde mesleki yeterlik sınavından alınan başarı puanı esas alınarak ve en yüksek puandan başlamak suretiyle, öncelik sırasına göre;

a- İlahiyat fakültesi mezunları,

b- İlahiyat ön lisans + diğer lisans mezunları,

c- İlahiyat ön lisans mezunları,

ç- İmam-Hatip Lisesi + diğer lisans mezunları,

d- İmam-Hatip Lisesi + diğer ön lisans mezunları,

e- İmam-Hatip Lisesi mezunları,

Arasından yerleştirme işlemleri yapılacaktır.

Puanı eşit olan adaylarda, hafız olana,

Eşitlik durumunda adayın fahri hizmet süresi fazla olana,

Eşitlik durumunda doğum tarihi açısından yaşça büyük olana,

Eşitlik durumunda mezuniyet tarihi önce olana öncelik verilecektir.

B-Re?sen yerleştirme işlemlerinde, boş kontenjan kalması halinde adayların ikametgâh adreslerinin bulunduğu illere yerleştirilmesine öncelik verilecektir.

C-(A) ve (B) kriterlerine göre yerleşemeyen adaylar, boş kalan yerlere Başkanlıkça Re?sen yerleştirilecektir.

D- Adaylar, en fazla 25 Kur?an kursu tercihi yapabilecek olup, tercih ve yerleştirme işlemlerinin tamamı bilsayar ortamında gerçekleştirilecektir.

E-UYGULAMA TAKVİMİ

S.NO

YAPILACAK İŞLEMİN ADI

TARİHLER

1

TERCİHLERİN ALIMI

15-29/02/2012

2

YERLEŞTİRME SONUÇLARININ YAYIN TARİHİ

06/03/2012

3

YERLEŞTİRİLEN ADAYLARIN ATANMAYA ESAS EVRAKLARINI YERLEŞTİĞİ İL MÜFTÜLÜĞÜNE TESLİMİ

06-16/03/2012

4

ATANMAYA ESAS EVRAKLARIN İL MÜFTÜLÜKLERİNCE KONTROL EDİLEREK BAŞKANLIĞA TESLİMİ

23/03/2012

5

Adayların Atama onaylarının illere gönderilme tarihi ile Hizmet İçi Eğitim Kursuna alınacakları tarihler ayrıca duyurulacaktır.

İlgililere duyurulur.

D.İ.B.İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

not işte bahar 556 hoca işte haber eleştirenlere kapak olsun!!! siz saygı değer fahri kkö kardeşlerime hayırlı olsun selam ve dua ile.

Sayın Arkadaşlar! Fahri Kur'an Kursu Öğreticileri ile ilgili tüm paylaşımlarımızı burada yapalım

.

Fahri Kur'an Kursu Öğreticileri ile ilgili yorumlar bu başlık altında toplanacaktır. bu başlık dışında açılması halinde ya kapatılacak yada buraya taşınacaktır.

Editör.

şengül123
Aday Memur
05 Nisan 2011 00:35

tamam hocam inş.

sırrı-mim
Daire Başkanı
05 Nisan 2011 00:38

sa arkadaşlar en son gelişmeleri size bildirmek istiyorum;30 mart 2011 çarşamba günü diyanetsen genel başkanı mehmet bayraktutarla görüşüldü.kendisi ,bakan ve diyanet işleri başkanıyla görüştüğünü bu konuya olumlu baktıklarını fakat bunun seçim öncesi yetişmesinin meclis açısından mümkün olmadığını ama yeni dönemde bu çalışmanın yapılacağını bildirdi.bizlerdende bu konuyu vekillerle görüşüp devamlı zihinlerde canlı tutmamız gerektiğini yeni dönem için bu konuyla ilgili onları bilgilendirmemiz gerektiğini söyledi...bu yüzden hiç umutsuzluğa düşmeden çalışmalarımıza kendi illerimizin vekilleri ile görüşerek devam edelim...slm

haticetülkübraa
Aday Memur
05 Nisan 2011 01:44

afedersiniz , uzun zamandır yeni açıyorum da neyin mücadelesi bu?

sırrı-mim
Daire Başkanı
05 Nisan 2011 02:40

sayın haticetülkübra ,fahri kuran kursu öğreticilerinin sözleşmeye alınması için çalışma mücadelesi....

FAKİAHMED
Memur
05 Nisan 2011 11:29

sayın sırrımim hocam çalışmalarımız ve azmimiz birkat daha artarak yeni sayfamızda devam edecektir bütün destek veren arkadaşlar en kısa zamanda sayfamızda toplanacaklardır ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

verali
Şef
05 Nisan 2011 14:29

s.al

ALLAH razı olsun.sayın hocalarım.gerçekten yaptığınız fedakarlıkların kaşılığını RABBİM sizlere bolca ihsan eder İnşaallah.forumun buraya taşınması isabetli oldu.MEVLAM neticesinide hayırlı olarak hakedenlere verir İnşaallah.A.E

verali
Şef
05 Nisan 2011 14:32

AYRICA HİÇ SEBEP GÖSTERMEDEN FORUMU AKAMETE UĞRATIP ENGELLEYENLERİDE KINIYORUM.

imam73
Şef
05 Nisan 2011 20:56

bence seçim sonuna kalırsa bu iş zor.hü kümet yeni yasa çıkarıyor eli kulağında.khk yetkisi bakanlar kuruluna geçiyor 6 aylığına.yani bakanllar kurulu 6 ay meclis kararı gibi kanun çıkaracak.ben derim ki sırrı mim hocam ve diğer arkadaşlar bu işi bırakmayın ve seçimden önce olsunn.

gulistan85
Kapalı
05 Nisan 2011 22:17

arkadaşlar imam73 e bende katılıyorum seçimden önce oldu oldu bu çerçevede daha neler yapabiliriz.sırri mim kardesim ve diğer arkadaşlar paylaşalım.

fahrikaraman
Aday Memur
06 Nisan 2011 14:49

sayın arkadaşlar imam73 arkadaşıma katılıyorum khk yasalaştı bu iş seçim sonuna kalmasın güme gitmasin.

f@tım@
Memur
06 Nisan 2011 16:31

arkadaşlar yarından itibaren diyanete telefonlarla baskı yapalım,herkes burda mı? bi karar verip hep birlikte arayalım.

verali
Şef
06 Nisan 2011 18:15

S.A Evet arkadaşlar k.h.k üzerinden belki bir sonuç elde edilebilir belki. sırrı mim hocam nasıl bir yol gösterirse ona göre hareket edelim.selamlar.

ümmürana
Aday Memur
06 Nisan 2011 20:20

seçimden sonraya kaldı demek kibarca bu iş olmaz demektir.zaten her geçen zaman k.k.ö. alımının azalması oluyor bence seçimden sonraya böyle bir alım zor bana imkansız gibi geliyor.tabi rabbimden ümit hiç bir zaman kesilmez.

imamet
Memur
07 Nisan 2011 14:34

s.a arkadaşlar yeni sayfamız hayırlı ve uğurlu olsun. Çalışmalarımıza hiç hız kesmeden devam ediyoruz inşallah. Görüşmelerimiz devam edecek. Her zaman ümitvar olun.

Yarın (cuma) günü sendika il temsilcileri ile biraraya geleceğiz. Bu görüşmeye basında gelecek. Fahrilerin durumları ile ilgili ulusal basında bir haber yaptırmayı düşünüyoruz. Tabiki sendikalar bunu sahiplenecek. Haberi onlar organize edecekler. Bu konuda bir gelişme olursa yine bu sayfadan duyuru yapacağız.

Malumunuz artık bizim haberleşme yerimiz bundan böyle burası. Diğer sayfalardaki arkadaşları buraya yönlendirirseniz iyi olur.a.e.o

fahrikaraman
Aday Memur
07 Nisan 2011 19:01

Sayın hocam bazı arkadaşlar beni arayıp hocam fahri kur an kursu öğreticileri ile fahri imam hatipler aynımı diye soruyorlar zira haberler hep fahri kkö diye çıkıyor diyorlar ne dersiniz?

oomer
Yasaklı
07 Nisan 2011 21:23

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN forumun buraya taşınması isabetli oldu...

sırrı-mim
Daire Başkanı
07 Nisan 2011 23:50

kıymetli arkadaşlar ;dün açıklanan bakanlar kuruluna meclisin KHK çıkarma yetkisini verme haberi beni umutlandırdı.ayrıca buna sebeb dün karamandan görüştüğüm bir arkadaş kendi illerinin vekilleri ile bu konuyu görüşmüşler,oda bu KHK'da bizim içinde çalışma yapılabilir sizler ,farklı illerden vekillerinizle görüşün çalışmanızı hızlandırın diye belirtmiş.bu güzel bi gelişme ,çünkü bizimle ilgili bir çalışma var,ama seçimden önce olması için biraz daha ısrarlı ve seri çalışmalıyız.tekrar söylüyorum herkes mutlaka illrindeki sendikalara ve vekilllerine ulaşsın ,derdimizi anlatsın yardım istesin.ayrıca yarın bulunduğum ile çalışma ve sosyal güvenlik bakanı gelecek ,kendisiyle görüşmeye çalışacağım,durumu anlatacağım,ve bakan faruk çelike ulaştırması için bir mektubuda kendisine vereceğim.sonucu inşlh tekrar buradan sizinle paylaşacağım....slm ve dua ile

sırrı-mim
Daire Başkanı
08 Nisan 2011 00:08

sayın nursena ve fahrikaraman kardeşlerim fahri kuran kursu öğreticileri ile ilgili açmış olduğunuz sayfaları iptal edip buradan iletişime devam edersek sevinirim .tek başlık altında olmamız bize kuvvetlendrecektir.ayrıca bilgi alışverişide daha sağlam olur.bu konuyla ilgili çalışma yapan bütün arkadaşları buraya davet ediyorum.duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyorum..

kardelen_mz
Daire Başkanı
08 Nisan 2011 20:53

her an mail gönderiyoruz hiç merak etmeyin hocam böylesine HAKLI BİR DAVADA ........

nursan42
Aday Memur
10 Nisan 2011 11:25

ARKADAŞLAR DAHA ÇOK HANGİ SİTEYE ATALIM MAİLİ TAM ADRESİ FORMA ATARSANIZ SEVİNİRİM.

Toplam 6089 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi