Editörler : supporters.
10 Şubat 2010 18:02

Yüksek lisans sonrası askerlik tecili hakkında

merhaba,

tezsiz yüksek lisans mezunuyum, kanunda yüksek lisans öğrencilerinin mezuniyet sonrası 1 sene tecil hakkı olduğu yazıyor, bu tezsiz yapanlar içinde geçerli mi?

ayrıca ocak ayında mezun oldum, geçici diploma şubat sonuna doğru çıkar denildi okuldan, askerlik şubesine ne zaman gitmem gerekir?

sorularıma cevap verirseniz sevinirim.teşk.

*honestman*
Kapalı
10 Şubat 2010 20:02

evet 1 yıl tecil hakkın var . çıkış bel veya dip.aldıktan sonra zaman kaybetmeden gitsen iyi olur. yoksa en yakın tarihde askere gönderilirsin.

karadavut71
Aday Memur
03 Mayıs 2010 12:21

iyi günler ben 1984 doğumluyum 2007 de üniv mezun oldum 2008-2009 de tezsiz yüksek lisans yaptım. bu dönem içersinde okulum tecil işlemlerini gerçekleştirdi. 2009-2010 öğretim yılında tezli yüksek lisansa başladım ancak üniv. gönderdiği yazı genel kurmaydan geri döndü ikinci yüksek lisans sebebi ile tecil yapılmıyormuş. bu dönem içerisinde bilgilendirilmedim ve bakaya kaldım bir çok işlemin sonunda 1 yıl tecil ettirdim. 7. ayda tecilim sona eriyor ancak okulum halen devam etmekte ve tecil işlemini nasıl yapabilirim?

anatolıann
Aday Memur
28 Ağustos 2010 15:36

Merhaba arkadaşlar,

Ben Lisansı bitirdim ve Ağustos 2009 da tecil yaptırdım 2 yıl...Yani Ağustos 2011 e kadar.

O sırada tezssiz yüksek lisansa başladım ve 1 yılda bitti.Yani 2010 Temmuz ayında.

Yüksek lisans yapmış olduğum için 2011 den sonra 1 yıl daha tecil hakkım bulunuyormu acaba?

Teşekkür ederim şimdiden.

istatistik42
Aday Memur
10 Kasım 2010 14:23

Merhaba arkadaşlar

Benim de bir sorum olacaktı

1982 doğumluyum. Yüksek Lisanstan dolayı tecilim 23 Eylül 2010 itibariyle bitti. 8 Kasım 2010 da tez savunması başarılı olarak neticelendi. geçici mezuniyet belgesini 29 Kasım 2010 tarihi itibariyle alabileceğim. Aynı gün(29 Kasım 2010) askerlik şubesine gitsem yüksek lisans sonrası 1 yıl tecil almada sıkıntı çıkar mı. Yani bu durumda bakaya kalmış oluyor muyum?

Teşekkürler.

mft48
Şube Müdürü
20 Kasım 2010 14:40

anatolian: yüksek lisans bittikten sonra bir yıl tecil hakkın bulunuyor senn durumda ise zaten o bir yılı almış görünüyorsun yani sana o şekilde söyleyebilirler sanırım bir yıl daha uzatma şansın zor olur gibi geliyor bana... ama doktora başvurusu için gerektiği hakkında bir dilekçe yazarsan faydası olabilir. zaten iş senin dosyana bakan memurda bitiyor sen dilekçeni yazıp ve formu doldurup sube komutanına imzalattıktan sonra o an içinde görevli memur tecilini yapabilir. durumu açık şekilde memura anlat faydası olur umarım...

mft48
Şube Müdürü
20 Kasım 2010 14:44

istatistik42: senin durum biraz riskli görünüyor :S

tecil uzatma hakkın bitmeden şubeye gidip bir danışsaydın ve haber etseydin iyi olurdu. bakaya olmasan bile en azında yoklama kaçağı olma ihtimalin var. sen subeye gittiğin zmn sana büyük ihtimal söyleyecekleri şey tecilin bitmiş ve asker görünüyorsun diyebilirler. yani gene iş bir üstte yazdığım gibi senin dosyana bakan memurda bitiyor. malesef onların gözünde biz askeriz :S yaptığpımız çalılmanın ya da bilimin bir faydası yok önemide yok. ben 3 defa bakaya düşme riski yaşadım 2 defa da yoklama kaçağı durumuna düştüm :P :S

maesahin
Genel Müdür
10 Haziran 2011 20:22

yüksek lisans bitiş tarihim ay olacak,

fakat tecil tarihimin sonu 31.12.2011 gözüküyor. Yüksek lisansı bitireceğimden ötürü 1 sene daha tecil ettirmek istiyorum. Buna göre benim tecil işlemlerim 31.12.2011 tarihi üzerinden mi yapılacak yoksa mezuniyet tarihim üzerinden mi? Bilgisi olan var mı?

emreamiral
Memur
08 Eylül 2011 00:36

ben tezli yüksek lisans yapmaktayım. bu yıl ikinci yılım. ders aşamasını bitirdim. fakat tez aşaması bu yıl bitmeyecek. 2013 yılında bitecek. halbuki 2012 haziran ayında benim tecil sürem bitiyo. bu durumda askerlik tecilim bir yıl daha uzar mı?

edebyahu33
Aday Memur
08 Eylül 2011 23:36

yüksek lisanstan sonra 1 yıl daha tecil hakkınız var.

üye-00000
Aday Memur
07 Mayıs 2012 16:34

Arkadaşlar birinci yüksek lisansınızı yaparken 2 yıl tecil ettirebiliyorsunuz ancak sonra 2. bir yüksek lisans yapmak istediğinizde tecil hakkınız yok sanırım.

Benim sorum şu : Ben Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Branş Öğretmenliği mezunuyum (3,5+1,5) ve eğitim fakültesinde tezli yüksek lisans yapıyorum.

Bu durumda biz ortaöğretim branş öğretmenlikleri tezsiz yüksek lisans mezunu olarak mı geçiyor?

Ve ben bu durumda şu anda yaptığım yüksek lisans nedeniyle tecil ettiremiyor muyum? Bilen cevaplarsa sevinirim.

üye-00000
Aday Memur
07 Mayıs 2012 19:06

3. Lisansüstü eğitimini tamamlayarak mezun olanlardan, aynı veya daha aşağı seviyede ikinci kez

lisansüstü eğitim yapanların sevk tehiri işlemi yapılmaz.

4. Dört yıldan fazla öğrenim süreli yükseköğretim kurumu mezunlarının aldıkları eğitim yüksek lisans

seviyesinde olduğundan, bu yükümlüler hakkında yüksek lisans eğitimlerinden dolayı sevk tehiri

teklifinde bulunulmaz. Bulunulsa dahi, sevk tehirleri yapılmaz.

Maddeleri ne anlama geliyor bilen var mı?

cakicuki
Yasaklı
26 Ağustos 2012 12:52

arkadaşlar yüksek lisansı bitiremesek de 1 yıl tecil hakkımız oluyormu?yani derslerden kalıp tez veremesek bile??

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi