Editörler : Lanet
22 Ağustos 2011 00:47

Hangi şampuanı önerirsiniz?

arkadaşlar merhaba bugün marketten elsevenin komple onarıcı 5 şampuanını aldım henüz denemedim fakat internette saçları çok döktüğü yönünde bazı yorumları okudum.saçlarım ince telli,mat ve çok kuru.düzleştirmekten zaten saçlarım dökülmeye başladı:(sizce bu şampuan nasıldır yada hangisini önerirsiniz?

UMAROV
Kapalı
22 Ağustos 2011 01:24

5 liralık şampuan için konu mu açıyosunuz

Yakında tuvalet kağıtlarıyla ilgili başlık açılırsa şaşırmam!

imam bayildi
Aday Memur
22 Ağustos 2011 02:28

:)

neden_neden
Şube Müdürü
22 Ağustos 2011 11:55

''Beş liralık şampuan için konu mu açılır'' diyen sayın arkadaşım şampuan 5 liralık olabilir ama benim saçlarım daha değerli bu yüzdende konu açmaya değer bulmuşum ki konu açmışım.ayrıca forumda sadece buzdolabı, çamaşır makinası yada diğer elktronik eşyalar için konu açılır diye bi kural vardıda ben mi görmedim?sağlığım açısından önemli olduğunu düşündüğüm için konu açtım cevap vermek zorunda değilsin.Bu arada bayanmısın bilmem ama ''bayanlar için saçları çok değerlidir!''

arkadaşlar sağlıkla ilgili olduğunu düşünerek tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

burcuburcuburcu
Müsteşar
22 Ağustos 2011 13:02

neden_neden o şampuanı kullanmadım bilmiyorum ama yılların verdiği tecrübeyle şunu söylemek isterim.

Saçlarıma gözüm gibi bakarım.

Öncellikle her şampuan her kişinin saçında aynı etkiyi yaratmıyor. Senin saçını dökerken ötekinin saçına iyi gelir.Deneyip görmek lazım. Bir de sürekli şampuan değiştirmeyi doğru bulmuyorum.Tatildeyken kullandığım şampuanı bulamamıştım başka bir şampuan aldım saçlarım kepeklendi neyseki kendiminkine geçmemle yeniden düzeldi.

Saç dökülmeleri de genelde saç kremlerinde oluyor. Banyoda saç kremi kullanmak yerine banyo sonrası saç kremleri saçların daha az dökülmesine neden oluyor.

Ben Schwarzkopf Gliss ürünlerini kullanıyorum liseden beri.

Yani şampuanı deneyip öyle öğrenebilirsin.

neden_neden
Şube Müdürü
22 Ağustos 2011 18:46

teşekkür ederim Burcu cevap verdiğin için. deneyip görmek en mantıklısı umarım saçlarım dökülmez:(

22 Ağustos 2011 21:01

loreal'i kullanırım ben hep, değiştirmem.

öz-nur
Müsteşar Yardımcısı
22 Ağustos 2011 21:14

sn neden _neden sizi anlıyorum saç olarakta sorunlar yaşayan biri olarak.benim saçlar kuru ve dalgalı olduğnu için fazla uzun kullanamıyorum.tararken problem oluyor krem kullanmadanda olmuyor.Gerçi bir senedir saçlarımı bile boyamıyorum.Bitkisel şampuan kullanmaya başladım.Otacının ürünü saçınıza uyğun olanı alın.Benimki otacı lily olanı kullanıyorum .tekrar krem kullanmaya gerek yok .şimdilik menmunum yani...isterseniz deneye bilirsiniz.

ferhathan
Aday Memur
23 Ağustos 2011 17:25

valla ben bioxcin kullanıyorum,banyodan sonrada bioxcin forte spreyini kullanıyorum saçlarım kendini buldu diyebilirim.başta bi işe yaramıyor diye düşündüm ama 2 ay gibi kullandım baktım alttan alttan saçlar çıkmaya başlıyor,gaza geldim bide spreyini aldım...saçlarımın dökülmesine karşı almıştım ama ölü saç köklerinide canlandırıyormuş...

Ynsemre
Daire Başkanı
23 Ağustos 2011 23:13

Zigavus marka şampuanı tavsiye ediyorum.Saçları kuvvetlendiriyor ayrıca anti bakteriyel etkiye de sahip.Yaklaşık bir senedir kullanıyorum saç dökülmem durdu diyebilirim.Piyasada küçük ve büyük ambalajlarda satılıyor.Kesinlikle yan etkisi yok.Denemek isteyen küçük kutuda olanını alarak gönül rahatlığıyla deneyebilir.

Ayine2
Aday Memur
23 Ağustos 2011 23:30

Sebamed ya da bioxcin tavsiye edebilirim. Ama tabii işe yararlığı saçtan saça da değişir.

crabnet355
Müsteşar
24 Ağustos 2011 04:21

Bioxcin benim saçımı cansızlaştırıp döküyor

YaşadikcaOyunaDahilm
Daire Başkanı
24 Ağustos 2011 11:06

Head and shoulders, çıktığı günden beri kullanıyorum çok memnunum

dmuh
Genel Müdür
24 Ağustos 2011 12:03

Elseve in balsam kremli şampuanı eskiden çok güzeldi, özellikle boyalı saçlar için. Son ürün durumu nedir bilemiyorum. Ürün seçerken reklamlara kanmayın, elidor berbat bir marka mesala ama şakır şakır reklam yapıyorlar, ben pantene kullanıyorum yıllardır, koyu yeşil olanını, bende mavisi yani temel bakım olanı çok kötü etki yaptı,saçlarım kuru olmadığı halde kuru saçlar için olanından çok memnun kaldım. Biraz şans işi her şampuan herkese aynı etkiyi yaratmaz. Şampuanınızı yılda bir değiştirin derler; ama bazen değiştirmemek daha iyi geliyor.

Bir de şampuanı mümkün olduğunca az kullanın, ne kadar iyi olsa da saçı yıpratıyor.

mmrmel
Aday Memur
24 Ağustos 2011 12:16

Benim kullanmmadığım şampuan Türkiyede yok,O şampuan kafanda saç bırakmadığı gibi derini döker,Head and shoulders ve pantenin aquasını önerrim bu ara...

elara01
Genel Müdür
24 Ağustos 2011 12:29

the body shop un zeytinyağlı şampuanı ve saç kremi mükemmel tek kelime...

bayan_carisma
Genel Müdür
24 Ağustos 2011 12:59

hc

tırtıltırtıl
Aday Memur
24 Ağustos 2011 13:27

walla bi kozmetikçiden bi krem aldım... adını sınra yazyım şimdi hatırlayamıyorum .3senedir kullanıyorum . duştan önce saça sürüp 5 dk bekliyorsun . ondan sonra yıkıyorsun . ama şu bi gerçek bu krem mükemmel bi krem ... kesinlikle tavsiye edecem bana unutuurmayın yarın falan adını yazayım ... eve gidince bakarım...

minhox
Aday Memur
24 Ağustos 2011 14:04

matrix biolage hydratherapie şampuan kesinlikle öneririm fakat sadece kuaförlerde satılıyor ve biraz pahalı bir şampuan. Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum gayet memnunum.

trkçeöğr123
Aday Memur
24 Ağustos 2011 14:22

şaçlarıma çok önem veririm. bi kaç şampuan denedim. en iyisi pantene.şu anda aquasını kullanıyorum çok memnunum,tavsiye ederim.pantene aqua headen shoulderstan daha iyi diyebilirim.

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
24 Ağustos 2011 16:20

Arap şampuanı. Birleşik Arap Emirlikleri'nden getirttim. Harika bir şampuan, saçlarım ahenkle dans ediyor. Ayrıca yanında Arap sabununu da hediye verdiler.

Toplam 160 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi