Editörler : "eskiyara"Pangaea

tky_
Memur
15 Ocak 2014 13:58

arkadaslar sertifikam var ancak kaybettim,mebbise işletmiştim başvurabilirmiyim acaba?

özwisa
Aday Memur
15 Ocak 2014 18:01

• ​

özwisa
Aday Memur
15 Ocak 2014 18:03

arkadaşlar bu kursa 160 saatlik sertifikası olmayanlar ve alan değişikliğine müracaat etmeyen sınıf öğretmenleri katılabilecek mi ?

özwisa, 10 yıl önce
  • ​

umut uysal
Aday Memur
17 Ocak 2014 21:22

hocam ben 2012 ocak 13 de zihinsel engeller eğitimi kursundan 160 saatlik sertifikayı almıştım 06 şubat 2012 tarihinde atanmıstım sınıf öğretmeni olarak o zaman stajer öğretmen oldugum için alan değişikliğine başvuramamıştım su an sınıf öğretmeniyim ben öğrtmen yetiştirme ve geliştirme müdürlüğüyle konustuğumda bizin bu kurstan yaararlanabilieceğimizi söylediler 3. ve 4. kursa tabi olacakmışız ... il mem' le konuştum onlar da kabul göreceğimizi söylediler...

zor-be
Şef
17 Ocak 2014 22:09

.

pistak
Memur
18 Ocak 2014 11:57

arkadaşlar daha önceden mebe atanmadan önce alınan 160 saatlik sertifika ile başvurabiliyoruz diyorsunuz.peki bu başvuru süresi ne zaman? dün mebe sordum mayıs ayında 3. ve 4. kura başvurabilirsiniz diyor.Ama bugün arkadaşlarımı arıyorum onlar da dün son gündü ve biz başvuru yaptık diyorlar. burada ki mebin de bildiği birşeyler yok.son başvuru bitti mi? ne yapabilirim ?bu konuda haberiniz varmı.bu konuda bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olabilir mi?

umut uysal
Aday Memur
18 Ocak 2014 19:07

öğretmen yetiştirme ve geliştirme genel müdürlüğüyle bu konu hakkında konuşmamız lazım bu 540 saatlik kurs sadece özür grubundan alan değiştirenleri mi kapsayacak yoksa atanamadan önce 160 saatlik sertifikayı alıp şu an sınıf öğrtemeni olarak çalışsan öğretmenleri de kapsayacak mı ?

life66
Kapalı
19 Ocak 2014 03:37

Ben 3 kere konuştum hocam, atanmadan önce alınan sertifikalar geçerli. Şu an kamuda olmamız yeterliymiş. Ben de daha önceden aldım ve özelde çalıştım. Ama başvuruyu yapamadım bir türlü. Pazartesi yine deneyeceğim.

umut uysal, 10 yıl önce

öğretmen yetiştirme ve geliştirme genel müdürlüğüyle bu konu hakkında konuşmamız lazım bu 540 saatlik kurs sadece özür grubundan alan değiştirenleri mi kapsayacak yoksa atanamadan önce 160 saatlik sertifikayı alıp şu an sınıf öğrtemeni olarak çalışsan öğretmenleri de kapsayacak mı ?

umut uysal
Aday Memur
19 Ocak 2014 14:19

umarım dediğiniz gibi olur hocam ben yine yarın ankarayı arayacağım bu konu ile ilgili bazı arkadaşlar sadece özür grubunu kapsadığını söylüyor http://forum.memurlar.net/konu/1946721/36.sayfa#NewReply bu verdiğim linkte yazıyor isterseniz bir okuyunuz...

umut uysal
Aday Memur
19 Ocak 2014 14:33

peki hocam bir sorum olacak bu 3. ve 4. kursun saat yoplamı 380 bunun 160ı teorik 220 si uygulama bu 220 saatlik uygulama nasıl verilecek peki bunun hakkında bir bilginiz var mı ? sonucta toplam kurs süresi 11+11=22

life66
Kapalı
19 Ocak 2014 15:48

Ben 3 kere arayıp bizim durumu ayrıntısına kadar anlattım hocam. Hepsi de bizi kapsadığını belirtti. Yine de arayın da başvuru yapamadım. Son gün geçti mi? Yarın da okul ismimizi ile gönderse olur mu? Bunlar kafama takılıyor.

umut uysal, 10 yıl önce

umarım dediğiniz gibi olur hocam ben yine yarın ankarayı arayacağım bu konu ile ilgili bazı arkadaşlar sadece özür grubunu kapsadığını söylüyor http://forum.memurlar.net/konu/1946721/36.sayfa#NewReply bu verdiğim linkte yazıyor isterseniz bir okuyunuz...

life66
Kapalı
19 Ocak 2014 15:51

Uygulama kısmını Özel Eğitim okullarında veya Uygulama okullarında alacağımızı söyledi bir arkadaş. Derslere de ramdan öğretmenler veya özel eğitim bölümündeki öğretim görevlilerinin gireceğini söyledi.

umut uysal, 10 yıl önce

peki hocam bir sorum olacak bu 3. ve 4. kursun saat yoplamı 380 bunun 160ı teorik 220 si uygulama bu 220 saatlik uygulama nasıl verilecek peki bunun hakkında bir bilginiz var mı ? sonucta toplam kurs süresi 11+11=22

umut uysal
Aday Memur
19 Ocak 2014 16:14

hocam son başvuru geçmiş değil haziran için sanırım yine bi açıklama yapılacaktır ben de siin gbi 2 kere aradım sordum fakat aklımda soru işarti oluş özür grubundan atatnlar sadece onları kapsadığını söylüyor ben de daha başvuru yapmadım direk il mem'me gidilecek yoksa mebbisten hizmet içi eğitim modülünden mi başvuru yapılacak bilmiyorum ....

life66, 10 yıl önce

Uygulama kısmını Özel Eğitim okullarında veya Uygulama okullarında alacağımızı söyledi bir arkadaş. Derslere de ramdan öğretmenler veya özel eğitim bölümündeki öğretim görevlilerinin gireceğini söyledi.

ortmeniimm1
Aday Memur
19 Ocak 2014 17:54

Bende sizinle aynı durumdayım hocam. İli aradım bu sıralar 1. ve 2. kurs için listeleri toplamakla uğraşıyoruz. Önümüzdeki hafta da 3. ve 4. kurs için listeleri hazırlıcaz diyordu. Ama her kafadan farklı bir ses çıkıyo anladığım kadarıyla.

life66
Kapalı
19 Ocak 2014 17:58

Evet, diğer kurslar için yine duyuru yapılacak. Ben de alan değişikliği yapan birkaç arkadaşıma sordum. Geçmişte sertifika alanları da kapsadını söylediler. O konuda sıkıntı yok. Siz onlara kulak asmayın. Sanırım sertifikayı alıp il milli eğitimde mebbis'e bilgilerimizi işleteceğiz. Önceden işletenler var. Şu an bizim mebbis hizmetiçi eğitim kısmında başvuru kısmı yok. Yarın detaylı bilgi toplayacağım.

umut uysal, 10 yıl önce

hocam son başvuru geçmiş değil haziran için sanırım yine bi açıklama yapılacaktır ben de siin gbi 2 kere aradım sordum fakat aklımda soru işarti oluş özür grubundan atatnlar sadece onları kapsadığını söylüyor ben de daha başvuru yapmadım direk il mem'me gidilecek yoksa mebbisten hizmet içi eğitim modülünden mi başvuru yapılacak bilmiyorum ....

umut uysal
Aday Memur
19 Ocak 2014 19:42

evet hocam bende mebbis de başvuru kısmını göremedim listeledim ama kurs ile ilgili bilgi yok ...

umut uysal
Aday Memur
20 Ocak 2014 22:39

bugün öğretmen yetiştirme ve gliştirme birimi ile görüşen var mı arkadaşlar ?

minikmine
Aday Memur
23 Ocak 2014 21:08

3 yıl şartı mı warmış arkdşlr.. 540 saatten sonra atanmk için baska bir yere

Fatih_Kaan
Memur
23 Ocak 2014 23:01

3 yıl şartı koyacaklarını hiç sanmıyorum.

minikmine
Aday Memur
24 Ocak 2014 00:34

neden sanmıyorsunuz hocam

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi