Editörler : crops35
27 Eylül 2012 21:41

vergi indirimi yardım?

merhaba arkadaşlar,işe yeni başladım vergi indiriminden faydalanmak istiyorum dedim yüzde 40 süreli raporum var.bana dedikleri vergi dairesine gidecekmişim orası hastaneye sevk edecekmiş tekrar rapor çıkaracakmışım.tekrar heyete mi gireceğim bu işlemden geçen kimse var mı anlatabilir mi bana?

derderbo
Yasaklı
27 Eylül 2012 22:10

daha once vergi indirim belgen yokmuydu

scollop
Genel Müdür
27 Eylül 2012 22:15

daha önce vergi indirimi belgesine gerek yok ! ilk defa işe giriyor olsa bile vergi dairesine başvurup kimlik + vergi numarası + sağlık raporu ile gerekli evrakları doldurması yeterli.... gerisini zaten kayıtlı iş yeri ile vergi dairesi hallediyor..bu kadar. senden yeni bir rapor istemeleri dusundurucu sayın fencici; bi avukatınız varsa danışabilir ya da bu konuda hizmet veren özel kuruluşlardan yardım alabilirsiniz ya da bizzat vergi dairesini de arayabilirsiniz raporunuz eski tarihli olsa bile sizden yeni bir rapor çıkarmanızı isteyemezler, zaten sınırda olan % 40 raporunuz yeni sağlık yönetmeliği gereğince % 40 altına düsebiliri buna dikkat edin.. saygılar....

Osmannuriatt
Memur
27 Eylül 2012 22:20

Daha önceden vergi indirimi icin basvurup vergi indiriminden faydalanmamissan aynen dedigin gibi isyerinden bir yazi aliyosun calistigina dair vergi dairesine gidiyosun.Elindeki raporu genelde kabul etmiyorlar seni hastaneye sevk ediyorlar tekrar rapor icin heyete giriyosun onlar raporu vergi dairesine gönderiyorlar ve oradan raporun maliye bakanligindaki komisyon kurul tarafindan incelenip 2 ay icinde isyerine raporu gönderiyorlar.Bu islemler boyleydi degismediyse ama %40 raporlar genelde bir iki puan düsürülüyor kurulda 38 falan oluyor oda vergi indiriminden faydalanmaniz icin yeterli olmuyor.

Benim basimdan gecmisti bu olaylar.Ama siz bu isi en iyi vergi dairesinden ögrenebilirsiniz elinizdeki rapor eski tarihli degilse kabulde edebilirler.

Osmannuriatt
Memur
27 Eylül 2012 22:25

Daha önce vergi indirimi icin basvuru yapip aldiysa tekrar almasina gerek yok sadece vergi dairesine gidip vergi indiriminden faydalandigina dair yaziyi yeni isyerine gönderilmesini talep edebilir.

fencici
Daire Başkanı
27 Eylül 2012 22:26

2011 de aldım raporu?ben yarın vergi dairesine bir gideyim sorayım.başlık varmış ekstradan başlık açtığım içinde özür dilerim.cevaplarınız içinde teşekkürler.

fencici
Daire Başkanı
27 Eylül 2012 22:29

yok ben vergi indiriminden faydalanmadım hiç faydalanmak istediğimi personel daire başkanına söyledim.o da bana vergi dairesine gideceğimi söyledi ve ordan hastaneye sevk edilecekmişim.maaşta ne kadar farkediyor vergi indirimi?bana vergi indiriminin ne gibi faydası oluyor günlük hayatta?

soykankaan
Daire Başkanı
27 Eylül 2012 23:08

maaşa 30 tl katkı sağlar.. eğer ssk lı iseniz erken emeklilik için vergi idirimii şart . memursanız 15 yılda emeklisiniz şart değil.. vergi dairesi resmi yazı ile hastaneye yollar ( elinizdeki rapor yeni ise yollamayabilir) ama genelde yollar. heyete girersiniz ortalama biir hafta sürer rapor ankaraya gider onaylarsa size ve işyerinize yazı gelir yazı gelir indirimden faydalanızırnız..

BÖCÜ DAYI
Aday Memur
28 Eylül 2012 17:37

Arkadaşlar bir sorum olacak..

Oğlumun yüzde elli ve süreklidir raporu var.. P.tesi günü işe başlayacak.. Emekliliği için engelli olduğunu maliyeye bildirmeye gerek var mı yoksa işyeri hallediyor mu bu konuyu .. Yani biz bildirmezsek erken emeklilik hakkı olmuyor mu? Bu konuyu bilen bir arkadaşımız cevaplarsa sevinirim..

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı
28 Eylül 2012 18:13

Dün gelir dairesi başkanlığına dilekçemle beraber gittim.vergi dairesi raporumun tarihini sordu 2008 öncesi olunca direk hastaneye sevk etti.bu durum her ilde böylemidir bilmiyorum fakat 2008 öncesi olduğu için hastaneye sevk ettiler herkesi.

ismail0619
Kapalı
28 Eylül 2012 19:12

Fencici benim durumumda seninki ile aynı %40surekli rapor, bugün Maliye ye gidecegini yazmışsın gittinmi? Ne Dediler?

fencici
Daire Başkanı
28 Eylül 2012 21:23

yok gitmedim zamanım olmadı hastaneye sevk ederse vergi dairesi 30 tl için o kadar çileyi çekemem bu aralar.pazartesi giderim belki

Kanlıdal
Aday Memur
29 Eylül 2012 17:59

Ben 3. derece vergi indiriminden faydalanıyorum 4440 pirim günü ve 40 yasında emeklilik hakkı kazandım özel sektördeyim yaklasık 30 lira maasıma extra yansıyor.bunun için iş yerinizden yazı alıp vergi dairesine gitmek zorundasınız verdi dairesi hast sevk ediyor sızı sonuclar ankaraya gönderiliyor yaklasık 2 ay sonrada net sonucları alabiliyorsunuz ve tekrar ugrasmanıza gerek kalmıyor vergi indirimi bir kez alınır ve o hak ile iş degistirseniz bile emekli olabiliyorsunuz.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi