Editörler : Pangaea
10 Eylül 2021 05:54

Öğretmen ataması 2020-2021 nasıl bir arada olacak?

Merhaba sayın öğretmen arkadaşlarım. İki senenin de atamalara dahil edileceği kısmı biraz kafa karıştırıcı oldu benim için. Farklı yıllarda aynı sıralamaya veya puana sahip iki öğretmen nasıl değerlendirecek acaba tam olarak?

secretdecisions44
Aday Memur
10 Eylül 2021 08:51

Vallaha hocam ben de anlamadım ama sağda solda gördüğüm kadarıyla bu aramada 2021 puanı olanlar bir tık önde gibi olacak ama hayırlısı bakalım. Bilen bir arkadaşımız bizleri aydınlatırsa seviniriz. :)

Aquaa06
Aday Memur
10 Eylül 2021 10:15

Hocam onun belirli şartları var eğer puanlar aynıysa mezuniyet tarihine felan bakıyor heralde öyle hatırlıyorum..

Edba90
Aday Memur
10 Eylül 2021 11:04

Sıralamanın bir değeri kalmıyor puan üstünlüğüne bakılıyor

aydoğuş
Genel Müdür
10 Eylül 2021 13:14

Yani 2020 kpss ile örneğin sosyal bilgiler ve edebiyat bilişim v.b branşlar 83 84 85 87 gibi puanlarda kaldı.bu gibi branşlardan 2021 de bu puanların altında kalanlarda bu atamada şansını kaybetti.ayruca baba göre bu alım iki yılıda mağdur etmek için ayarlanmış bir alım.bundan sonra ben 2021 için 2022 kpss dahil edileceği bir alım bekliyorum bunlardan.çünkü amaç mağdur etmek

Ozelegitim61
Şube Müdürü
10 Eylül 2021 14:41

Sıralamaların bir önemi yok şuan 2020 için. Tamamen yeniden sıralama olacak puana göre.

aydoğuş
Genel Müdür
10 Eylül 2021 21:34

Mesela hocam özel eğitim öğretmeni kuzenim 80 puanı var kpss 2020 den mezun olmadığı için alıma başvuramamıştı.şimdi başvuracak.mezun olamayıp başvuramayanlar baya var yani yüksek puanla kalan baya var

secretdecisions44
Aday Memur
10 Eylül 2021 22:06

Bence atanır hocam ama şöyle bir durum var işte orası iki ucu kanlı bıçak. Kuzeninizin aldigi 80 puan KPSS 2020'de alınmış. Fakat KPSS 2021 çok daha zorlayıcı bir sınavdi. (Ben kendi branşım adına konuşayım "İngilizce") Burada da şöyle bir sonuç çıkıyor 2020'de alınan 80 puanın sıralamasiyla 2021'de alınan 80 puanın siralamasi bir olmayacaktır. Arkadaşlar karma alımda sıralama önemli değil diyor ama benim kafamda soru isareti var bu konuda?

aydoğuş, 3 yıl önce

Mesela hocam özel eğitim öğretmeni kuzenim 80 puanı var kpss 2020 den mezun olmadığı için alıma başvuramamıştı.şimdi başvuracak.mezun olamayıp başvuramayanlar baya var yani yüksek puanla kalan baya var

aydoğuş
Genel Müdür
11 Eylül 2021 02:49

Ne yazık ki karma alımda puanlqrı alıp sıraya koyacaklar.bu sebeple karma alım yanlış.zatem 2020 puanı ile 20 bin atama yapıp mağdur edildiği.ben bunu. Ek atama olduğu kanısındayım.bakalım neler olacak.

mucahid erkan
Aday Memur
12 Eylül 2021 21:34

Bu alım karma alım ama maalesef aslında 2021 ilk alımı olarak gerçekleşecek. Neden diye

sorarsanız 2020 puanıyla yüksek alanlar zaten geçen alımda atandı. 78,5 aşağısında olanlar kaldı onlarda bu seferki alımda yine atanamayacak çünkü 2021 sınavına girip yüksek olanlar onların önüne geçecek.

sayfa01
Aday Memur
14 Eylül 2021 11:57

2020 ve 2021 puanlarını bir havuzda toplanıp karıştırılıp,yılına bakılmaksızın en yüksek puandan..

mucahid erkan
Aday Memur
14 Eylül 2021 17:22

karma atama kararının yargıya taşınma süreci başladı.gerekli çalışmalar yapılıyor.

secretdecisions44
Aday Memur
14 Eylül 2021 17:41

İsterse AVRUPA İNSAN HAKLARI mahkemesine bu olay gitsin yine de HAK OLAN GERÇEKLEŞECEK. Bakanımız açıkladı 15.000 YENİ YENİ YENİ YENİİİİİİİİİ. Abiii anlamiyorlar ya 2021 alan çok zordu. Yapsınlar bakalım yapabiliyorlar mi 2020'liler? Ben onu bunu bilmem. Başta DEVLETİMİN ve sonra Bakanımız Mahmut Özerin yanindayim. Bu atama 21'indir ister atanayim ister atanamayim.

mucahid erkan, 3 yıl önce

karma atama kararının yargıya taşınma süreci başladı.gerekli çalışmalar yapılıyor.

mucahid erkan
Aday Memur
14 Eylül 2021 18:31

bu bakış açısı ve düşünce tarzı yanlış. 2020 li olanlar sizin atanmanıza karşı değil tam tersi şubat-mart dönemi ve eylül dönemi iki atama için destek bile veriyorlar.Anlayamadığın şey karma atamanın cumhurbaşkanlığı kararnamesine aykırı olduğu nedeni ile iptal başvurusu yapılıyor olması.Sakince bir daha güzel bir şekilde düşün hemen sinirlenme. Yapılan başvuru sizinde faydanıza olan bir başvuru.

secretdecisions44, 3 yıl önce

İsterse AVRUPA İNSAN HAKLARI mahkemesine bu olay gitsin yine de HAK OLAN GERÇEKLEŞECEK. Bakanımız açıkladı 15.000 YENİ YENİ YENİ YENİİİİİİİİİ. Abiii anlamiyorlar ya 2021 alan çok zordu. Yapsınlar bakalım yapabiliyorlar mi 2020'liler? Ben onu bunu bilmem. Başta DEVLETİMİN ve sonra Bakanımız Mahmut Özerin yanindayim. Bu atama 21'indir ister atanayim ister atanamayim.

secretdecisions44
Aday Memur
14 Eylül 2021 18:51

Canim abim veya kardeşim, 20'liler bize destek falan vermiyor atılan tweet'ler in hepsini görüyorum. Bazıları destek veriyor bazıları da "haklı olarak" kendilerini düşünüyorlar. Mücahid kardeşim BAKAN ne dediyse bu konu hakkında odur abi asil olan. (Hee ben de ahım şahım bir puan almayacağım atanıp atanmamak umrumda değil) Abi benim takıldığım nokta bir tanelerim ne demek ya "hashtag Bakanistifa" bu kadar kolay olmamalı abi, T.C.'nin Bakanlıklarına bu kadar kolay bir şekilde müdahale edilmemeli. Son sözü ALLAH hepimiz için verecek arkadaşlar. Vesselam..

mucahid erkan, 3 yıl önce

bu bakış açısı ve düşünce tarzı yanlış. 2020 li olanlar sizin atanmanıza karşı değil tam tersi şubat-mart dönemi ve eylül dönemi iki atama için destek bile veriyorlar.Anlayamadığın şey karma atamanın cumhurbaşkanlığı kararnamesine aykırı olduğu nedeni ile iptal başvurusu yapılıyor olması.Sakince bir daha güzel bir şekilde düşün hemen sinirlenme. Yapılan başvuru sizinde faydanıza olan bir başvuru.

sayfa01
Aday Memur
15 Eylül 2021 14:47

mucahid erkan 2020 puanıyla 78,5 aşağısında olanlar değil,81,5'in altında olanlar atanamadı

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi