Editörler : swat3410
24 Mayıs 2022 04:21

Mesela aynı duruma düşsen senin de anana bacına sövseler sen bu durumu normal bulacaksın öyle mi? Beyanın çok açık ve Allah seni düşürmesin kardeş. O arkadaşlara çok acıdım ama meslektaşına küfredilen birini haklı bulmam mümkün değil. Tabi sen onların meslektaşıysan...

theendosmanli, 2 yıl önce
ortalık 56 olmuş 100 lerce kurşun sıkılmış sen eli cebinde beklersen vatandaş ananada söver bacınada

theendosmanli
Yasaklı
24 Mayıs 2022 08:42

bende ederim küfürü kardeş bırak vatandaşı. diğer meslektaşın orda çatır çatır sıkıyor çatışıyor tek başına senin savunduğun mal elinde şişeyle dolaşıyor. haaa bu tür olaylara çok girdim ve o elemanın ordaki şaşkınlığı şok falan değil ezbere mevraya gerek yok.
selah-harzem, 2 yıl önce

Mesela aynı duruma düşsen senin de anana bacına sövseler sen bu durumu normal bulacaksın öyle mi? Beyanın çok açık ve Allah seni düşürmesin kardeş. O arkadaşlara çok acıdım ama meslektaşına küfredilen birini haklı bulmam mümkün değil. Tabi sen onların meslektaşıysan...

theendosmanli
Yasaklı
24 Mayıs 2022 08:46

istanbul konusunda bişey dediğimiz yok eskiden ekipçi adam bölgeyi dostu düşmanı kim dost kim düşman hasmı hısmı bilirdi orda geçmişe dayalı husumet var ekip gitmeZ oraya GİTMEMELİ olayın geçmişini bilen o gün oranın karışacağını adı gibi bilir.
Yesilgunce, 2 yıl önce

Meslektaşımızı ezmeden önce şu görüntülere bakın. İstanbul zor şehir ve o kalabalıkta o saldırıya maruz kalan çok nadir insan soğukkanli davranabilir. Videoda izlerken bile olayı saldırganı çözmek zor. 2 farkli kişi 2 farkli noktadan bir anda saldırıyor. Kim dost kim düşman belli değil.

https://twitter.com/dontcrykruger/status/1528863440160583682?t=Z3NWthMRoxWUkGkjp_tXdg&s=19

Karabela 34
Aday Memur
24 Mayıs 2022 11:31

Çok doğru bölgesini bilen adam olaya hakim olur ..
theendosmanli, 2 yıl önce
istanbul konusunda bişey dediğimiz yok eskiden ekipçi adam bölgeyi dostu düşmanı kim dost kim düşman hasmı hısmı bilirdi orda geçmişe dayalı husumet var ekip gitmeZ oraya GİTMEMELİ olayın geçmişini bilen o gün oranın karışacağını adı gibi bilir.

salomon42
Genel Müdür
24 Mayıs 2022 11:47

güzel bir yorum olmuş,

azmah, 2 yıl önce

Olay Zazalarlan Kürtlerin yer kira kavgası, polislerin silah cekememesi,iyi olmuş çarşı ortası kimin kim olduğu belli değil silah siksalar kim vurduya gidecek çok adam olurdu, esnafin sözlü baskı yapma sebebi ise polis vursun polis çatışsin bize birşey olmasın mantığı,yoksa oradakilerin hepsi devlet düşmanı tipler olay bu

TİMURÇİN1
Memur
24 Mayıs 2022 11:51

Olayın başı dediğiniz gibi olabilir ancak orada bir meslektaşımız yaralanmış bir meslektaşımız çatışıyor konu polise dönmüş olayın nevi değişmiş .....
azmah, 2 yıl önce

Olay Zazalarlan Kürtlerin yer kira kavgası, polislerin silah cekememesi,iyi olmuş çarşı ortası kimin kim olduğu belli değil silah siksalar kim vurduya gidecek çok adam olurdu, esnafin sözlü baskı yapma sebebi ise polis vursun polis çatışsin bize birşey olmasın mantığı,yoksa oradakilerin hepsi devlet düşmanı tipler olay bu

salomon42
Genel Müdür
24 Mayıs 2022 11:53

ortalık kalabalık, kim silahlı kim silahsız, belli değil, kime silah sıkacaksın, sonuçta masum bir insanı öldürme ihtimali de var,

ilk silah sıkan arkadaş, üzerinde çeki k yelek yok, sütre yok, sıkarak gidiyor, cesareti takdire şayan ama yaptığı yanlış,

elinde su şişesi olan şoka girmiş, herkesin başına gelebilir,

çok şükür can kaybı olmamış.

Pol 09
Aday Memur
24 Mayıs 2022 12:06

Aynen öyle yaşamayon bilmez o anı. Bazı arkadaşlar pubg oyunu sanıyor galiba
salomon42, 2 yıl önce

ortalık kalabalık, kim silahlı kim silahsız, belli değil, kime silah sıkacaksın, sonuçta masum bir insanı öldürme ihtimali de var,

ilk silah sıkan arkadaş, üzerinde çeki k yelek yok, sütre yok, sıkarak gidiyor, cesareti takdire şayan ama yaptığı yanlış,

azmah
Genel Müdür
24 Mayıs 2022 12:07

Sağol ihtiyar.

salomon42, 2 yıl önce

güzel bir yorum olmuş,

Kolluk kuvveti
Yasaklı
24 Mayıs 2022 12:14

Bu tip olaylarda "ben bu işe karışmayayım sıkıntılı olay yarın öbür gün başım belaya girer yıllarca uğraşırım" diyen çıkar.
salomon42, 2 yıl önce

aspirincidayi
Aday Memur
24 Mayıs 2022 13:19

polis kimsenin fedaisi değil demiş meslektaşımız, sonuna kadar haklısın, değil.

ama mevzu fedailik mevzusu değil. ekip arkadaşını korumak. senin ekip arkadaşın vurulmuş, olayın konusu ne olursa olsun, artık polise mermi atılmış, o saatten sonra tek görevin yaralı arkadaşının hayatını korumak, korumak için karşı ateş açmak. esnaf vurulmuş, ölmüş, biri birini kesiyor vs. ne olursa olsun, şahsen benim o saatten sonra tek dikkate alacağım nokta yaralı ekip arkadaşımı bir an önce o bölgeden uzaklaştırmak.

14-17 yılları arası şark ilindeydim, terör bölgesinde, bizzat yaşadığım ve ilde arkadaşlarımın yaşadığı birçok olaya şahit oldum. şok geçirilir, hareketsiz kalınır herşey olabilir ama bir süre, bu arkadaş su şişesiyle ortalıkta geziyor, silahı alınınca bi anda sözde şoktan çıkıp aslan kesiliyor, silahı alanın boğazına sarılıyor, bildiğiniz canını çok sevdiği için ekip arkadaşı ölse dahi kendini riske atmak istemiyor. mevzu kendi sorumluluğunda olan silahına gelince nedense şok ortadan kalkıyor ve harekete geçiyor. ben art niyet arıyorum, kimse kusura bakmasın. orada vurulmuş bir şekilde yerde yatan ben olsyadım, ayağa kalktığımda ilk yüzleşeceğim kişi beni vuran sonraki ise kesinlikle o arkadaştır.

Jojerrr
Yasaklı
24 Mayıs 2022 19:45

.

24 Mayıs 2022 22:56

İşin içinde olan biri olarak oradaki arkadaşlara fazla kızmıyorum. Çünkü yılda 3 defa sabit hedeflere toplamda 225 adet mermiyle yapılan kadro atışından hiçbir şey olmayacağının sahaya uygulanmış hali bu görüntü. Ne araç içerisinden atış var, ne gece atışı var ne de hareketli hedefe atış var. Bu görüntüler ne ilk ne de son olacak Allah yaralı arkadaşımıza acil şifalar versin.

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi