Editörler : E.Kayı Han
13 Ekim 2019 16:16

Hukuk mezunu olup ta icra müd. sınavına başvuracak olan var mı ?

adalet bakanlığını alacağı icra müdür ve müdür yardımcısı sınavına hukuk ve adalet mezunları da girebiliyor benim merak ettiğim hukuk fakültesini bitirip icra müdürü olmak için sınava girecek olan varmı?

mahmutt159
Daire Başkanı
13 Ekim 2019 17:52

Evet başvuru sayısı çok

Ne yapacan hukuk mezunlarını

Özlem1740
Aday Memur
13 Ekim 2019 19:33

Beklediğim bi sınav var o olmazsa eğer gircem ben

Bugrahan Beyim
Yasaklı
13 Ekim 2019 21:30

kılkuyruk her yerden çıkıyorsun atma sallama

mahmutt159, 5 yıl önce

Evet başvuru sayısı çok

Ne yapacan hukuk mezunlarını

mahmutt159
Daire Başkanı
13 Ekim 2019 23:15

Hukuk mezunlarının başvurmaması için sebep ne ?

Hakim/Savcılığa alım kısıtlı. Avukatlıkta tutunmak zor eee ne yapacak bunlar tabi ki başka alanlara yöneliyorlar. Bu da icra müdürlüğü oluyor. Bazıları da bu işi kısa süreli olarak görüyor.

Yani hakim/savcılık sınavına hazırlanırken boşa vakit kaybetmemek bi yandan para kazanıp bir yanda da işte çalışmak için kendisi icra müdürlüğü sınavına giriyor daha sonra hakim/savcılık sınavlarına girip 1-2 sene sonra hakim/savcılığa geçiş yapıyor.

Yine aynı şekilde maddi olarak ( büro açmak için ) iyi seviye ye gelebilmek için işe giriyor 2-3 sene boyunca çalışıyor birikim yapıp sonra istifa edip büro açıyor. Ardından kendisini bir nevi icra avukatı diye tanımlıyor ve o alanda gelişiyor. Daha önce icra müdürlüğü yapıp prosedürleri iyi bildiği için bazı kurumlardan iş alması kolaylaşıyor.

Daha bir çok detaya inebilirdim fakat anlamayacağını bildiğim için gerek duymuyorum

Bugrahan Beyim, 5 yıl önce

kılkuyruk her yerden çıkıyorsun atma sallama

Bugrahan Beyim
Yasaklı
14 Ekim 2019 10:00

hukuk mezunu olup da icra müdürü olacak kişiye gülerler :D

mahmutt159, 5 yıl önce

Hukuk mezunlarının başvurmaması için sebep ne ?

Hakim/Savcılığa alım kısıtlı. Avukatlıkta tutunmak zor eee ne yapacak bunlar tabi ki başka alanlara yöneliyorlar. Bu da icra müdürlüğü oluyor. Bazıları da bu işi kısa süreli olarak görüyor.

Yani hakim/savcılık sınavına hazırlanırken boşa vakit kaybetmemek bi yandan para kazanıp bir yanda da işte çalışmak için kendisi icra müdürlüğü sınavına giriyor daha sonra hakim/savcılık sınavlarına girip 1-2 sene sonra hakim/savcılığa geçiş yapıyor.

Yine aynı şekilde maddi olarak ( büro açmak için ) iyi seviye ye gelebilmek için işe giriyor 2-3 sene boyunca çalışıyor birikim yapıp sonra istifa edip büro açıyor. Ardından kendisini bir nevi icra avukatı diye tanımlıyor ve o alanda gelişiyor. Daha önce icra müdürlüğü yapıp prosedürleri iyi bildiği için bazı kurumlardan iş alması kolaylaşıyor.

Daha bir çok detaya inebilirdim fakat anlamayacağını bildiğim için gerek duymuyorum

mahmutt159
Daire Başkanı
14 Ekim 2019 10:51

Yani geçen seneler de olsa doğru da. Şu avukat sirkülasyonun da meslekte tutunmak çok zor olduğundan çoğu avukat 2500-3000 arası çalışıyor ondan icra müdürlüğüne kaymaya başlıyorlar.

Yazı işleri müdürlüğünün hukuk mezunlarına açılma sebebi bile hukuk mezunlarının çok fazla olmasından kaynaklı

Bugrahan Beyim, 5 yıl önce

hukuk mezunu olup da icra müdürü olacak kişiye gülerler :D

afulutas
Genel Müdür
07 Şubat 2020 22:29

Forum kuralları birinci madde ikinci paragraf konu tarafımdan kapatılmıştır.

https://forum.memurlar.net/konu/2409277/

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi