Editörler : supporters.

sefttali
Aday Memur
01 Nisan 2013 20:15

arkadaşlar merhaba,bişey sormak istiyorum,,

özellerde net maaşın üstüne ders ücreti de veriliyormu,,yoksa sadece sözleşmedeki net maaş mı geçerli ?

rock53
Aday Memur
01 Nisan 2013 20:27

son duyduklarıma göre hocalar tek tek istifa edip gdiyormuş Avrasyadan bu mantıkla zor ilerler zaten insanların hakkını yiyerek 1000-1500tl maaşla akademik olmayan birçok işi de üstlerine yıkarsan okuldan hocan kalmaz işte

rock53
Aday Memur
01 Nisan 2013 20:30

benim bildiğim kadarıyla Avrasya da ek ders ücreti yok zira nerden maaştan kırparız diye bakıyorlarmış... diğer özel ünileri bilemem..

sefttali, 11 yıl önce

arkadaşlar merhaba,bişey sormak istiyorum,,

özellerde net maaşın üstüne ders ücreti de veriliyormu,,yoksa sadece sözleşmedeki net maaş mı geçerli ?

sefttali
Aday Memur
01 Nisan 2013 20:35

sağol,,hayırlısı olsun hakkımızda artık ne diyim :(

busemmix
Aday Memur
02 Nisan 2013 18:56

orada proflara bile ek ders ücreti vermiyorlar.koca üniversitenin 1 tane matematik hocası varmış.

cancon1
Aday Memur
05 Nisan 2013 19:18

Arkadaşlar çok yakn bir arkadşm Avrasya ünide öğr.gör.olarak çalışıyor çocuğun anlattgı şeyleri duysanz bilseniz başvuru dahi yapmazsnz oraya aldklari maas 1500tl 20saattn fazla derse griolar ama ek dders ücreti yok arkadaşlar uzak durun derm

mahmutmudiyem
Aday Memur
06 Nisan 2013 14:48

Kesin olarak bildiğim bir gerçek var: Avrasya Üniversitesi, aldığı öğretim görevlileri arasından tam zamanlı gösterip YÖKSİS girişlerini yaptığı elemanların SGK primlerini bir gün yatırıyor. Bu hukuksuz bir durum. Hatta MYO müdürü bir hoca varmış, bu alımlar yapıldıktan sonra bu durumdan çok rahatsız olup komple kurumdan istifa etmiş.

rock53
Aday Memur
15 Nisan 2013 16:03

arkadaşlar duyduğuma göre son 1 ayda Avrasyadan 12 hoca istifa etmiş..

mahmutmudiyem
Aday Memur
15 Nisan 2013 20:57

Ben saydım, endüstriden 3 hoca

uluslararasından 2 hoca

bilgisayar mühendisliğinden 1 hoca

kamudan 1 hoca

iç mimarlıktan 1 hoca

mimarlık bölüm başkanı 1 hoca

kurucu rektör ve inşaat mühendisliğin hocası 1 hoca

3 araştırma görevlisi

8 öğretim görevlisi

istifa ettiler Mart ayı başından beri. ama halen bazılarının isimleri sitede, yalan, hile, dolan işte.

Devamı da gelir bunun.

spectrummm
Aday Memur
16 Nisan 2013 16:31

Bir sürü insanı heveslendirdiler, denildiği gibi masrafa soktular, şimdi ses seda yok ve yine ilan vermişler. Heralde Türkiye'de en çok akademik personel alan ancak personel sayısı en az olan üniversite Avrasya'dır. Kurucu rektörü bile dayanamadı istifa etti. Yök el atması ve hesap sorması lazım ancak siyasi ilişkiler buna izin vermiyor. Böyle usulsüzlükler yapıp eğtim kalitesini düşürmektense, bu üniversiteye maddi yardım yapın. Deyinki al sana 5 yıl boyunca şukadar destek, ama doğru düzgün belli bir kalitede bir üniversite ol. Yazık parayla diploma satılan, akademisyenlere komi gözüyle bakılan garip bir yer.

spectrummm
Aday Memur
16 Nisan 2013 16:32

http://www.hizmetgazete.com/index.php?sayfa=avrasya_universitesinde_neler_oluyor.6173&d=tr

cancon1
Aday Memur
16 Nisan 2013 23:11

evet arkadaşlar insanları hevelendıriyolar sonra ses yok yazk! en son duydugum vukuatları da lisanüstü eğitm yapan akademik personellerinin maaşından ciddi bir rakam kesmesi..yani adamlarn kaliteli egitm vermek umurlarnda degl sabh 8 aksam 5.30 otur okulda görev tanımında yer almayan idari görevleri yap fakat akademk personel içn asıl yapman gereken şeyi (lisansüstü egtmi) kendni gelistirmeyi yapma yapama.. bu nasl zihniyet anlamadım.

spectrummm
Aday Memur
16 Mayıs 2013 16:26

AVRASYA ÜNİVERSİTESİNDEN BİR SKANDAL DAHA FİZİK BÖLİÜMÜ İÇİN AÇTIĞI ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARINDA

spectrummm
Aday Memur
16 Mayıs 2013 16:42

Avrasya Üniversitesi yine yapacağını yapıyor şimdide ilan şartını taşımayan birini ön değerlendirme sonuçları listesine almış bu konudaki şikayet telefonlarına ben istediğimi yaparım nereye gidersen git gibi inanılmaz yanıtlar veriyor. Kadro fizik bölümü için açıldı fakat tanıdıkları bir fizik eğitimi mezununu oraya almak için olmadık haksızlıklar yapıyorlar. Orası ne zaman bir üniversite gibi davranıcak

mahmutmudiyem
Aday Memur
17 Mayıs 2013 22:00

Fizik mezunu olması gerekirken fizik öğretmenliği mezunlarını dön değerlendirmede sınava çağırdılar, suç işlediler ve bugn de sınavı yaptılar.

YÖK'ün yasalarıyla Avrasyanın yasaları birbirinden farklı sanırım.

rekuye
Şef
17 Mayıs 2013 22:41

bimer yoluyla olsun şikayet edin arkadaşlar. benim konuyla ilgim olsa en azından bunu yapardım. çok basit bir şey belki bi sonuç alırsınız.

spectrummm
Aday Memur
21 Mayıs 2013 12:56

Anlamadığım eğitim mezunu olarak başvurup (ve bu başvuruyu kabul edip) fizikçilerin hakkını yiyecek kadar haysiyetsizsiniz bari biraz fizik bilin. Diğerlerinden neredeyse 20 puan fazla ile sınava başlayıp ilk üçe giremiyorsunuz, nasıl insan içine çıkıyorsunuz

spectrummm
Aday Memur
24 Mayıs 2013 15:39

Bimer'e başvurumu yaptım,bir sonuç alamazsam bizzat mahkemeye vereceğim. Bana sorarsanız bu başvuruları sadece canı yananlar değil bütün akademik camianın yapması gerekir. Diğer eğitim mezunları başvurmuyor ama bir tane "akıllı" başvuruyor ve eğitim mezunlarının lisans ortalamasının bölüm mezunlarına göre yüksek olmasından faydalanmaya çalışıyor. Böyle birisinin akademisyen olması sizi rahatsız etmez mi? Veya sözde bir akademisyen ilan şartlarını taşımayan birisini almak için küçüldükçe küçülüyor, sokak ağzıyla konuşuyor telefonları kapatıyor komikleşiyor. Bunlar çok çirkin ve cezalandırılması gereken şeyler bence.

mahmutmudiyem
Aday Memur
24 Mayıs 2013 17:44

spectrummmm nickli arkadaşım, geçen sefer de fizik öğretmenliği ve fizik mezunları ilk ilanda karışmıştı, ama sonra aynı gün içinde düzeltilmişti...optisyenlikti sanırım avrasyaydı....

o zaman nasıl oldu da şimdi neden olmadı?

yeni yüksekokul müdüründen dolayı mı? sizinle sokak ağzıyla konuşan kimdi?

samettand
Memur
24 Mayıs 2013 22:06

ben konuya uzağım ancak, ilanda ne yazıyorsa o dur arkadaşım. bimer e başvur olmassa dava aç mahkemeden kağıt ellerine ulaşır ulaşmaz seni hemen ararlar merak etme.

spectrummm, 11 yıl önce

Bimer'e başvurumu yaptım,bir sonuç alamazsam bizzat mahkemeye vereceğim. Bana sorarsanız bu başvuruları sadece canı yananlar değil bütün akademik camianın yapması gerekir. Diğer eğitim mezunları başvurmuyor ama bir tane "akıllı" başvuruyor ve eğitim mezunlarının lisans ortalamasının bölüm mezunlarına göre yüksek olmasından faydalanmaya çalışıyor. Böyle birisinin akademisyen olması sizi rahatsız etmez mi? Veya sözde bir akademisyen ilan şartlarını taşımayan birisini almak için küçüldükçe küçülüyor, sokak ağzıyla konuşuyor telefonları kapatıyor komikleşiyor. Bunlar çok çirkin ve cezalandırılması gereken şeyler bence.

Toplam 72 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi