Editörler : Pangaea
06 Aralık 2019 07:30

Şansız 2019 Grubu
Sınav takvimi belli olmayan, şubat ataması geçiken, puan hesaplamalarında adaletsizlik yapılan, halen açıklama yapılmayan, dolu norm kadroların bulunudğu ve normların bşle hesaplanamadığı bir yıl oluyor 2019. Bu yılı anlamak çok zor çok

Ingdyg22
Aday Memur
06 Aralık 2019 09:51

Benim yüzümden öğretmenim.Butun bunlar oluyor çünkü bu yıl sınava bende girdim.2007 mezunuyum yaşım 34 ve bu bilmem kacinci girişim sinava bi ara küsmüştüm kpss ye o arada cocuk büyütmeye filan daldım girmedim 4 harfliye hadi dedim bidaha deniyeyim bu yıl ve o da size denk geldiKusura bakmayın.

ebruli_00
Aday Memur
06 Aralık 2019 10:21

Benimde katkımız göz ardı etmeyelim 2008 mezunuyum ilk kez hadi hazırlanayım dedim 2010 yılında sınav çalındı iptal oldu vs. Sonra küstüm Bi daha hazırlanayım dedim 2016 da sınavdan önce darbe girişimi oldu sınav ertelendi vs şimdi tekrar girdim bu oldu daha kötüsü olmaz inşallah

ezgi261
Aday Memur
06 Aralık 2019 10:37

Hocam resmen sizin uğursuzluğunuza biz de yanıyoruz, işe bakın bu kadar da olmaz. :D

Şaka yapıyorum elbette, bizim şanssızlığımız neredeyse her yıl seçim yapılan bir ülkede seçim dönemine denk gelemememiz.

ebruli_00, 4 yıl önce

Benimde katkımız göz ardı etmeyelim 2008 mezunuyum ilk kez hadi hazırlanayım dedim 2010 yılında sınav çalındı iptal oldu vs. Sonra küstüm Bi daha hazırlanayım dedim 2016 da sınavdan önce darbe girişimi oldu sınav ertelendi vs şimdi tekrar girdim bu oldu daha kötüsü olmaz inşallah

Fencilerinhali
Kapalı
06 Aralık 2019 11:40

Tek diyebileceğim şey her nasip vaktineesirdir hocalarım..ümitsiz olmayalım Allah varken ..gün doğmadan neler doğar vardır bunda da bi hayr birqz daha sabredelim sonrası inşallah çok güzel olcak:)

LOKITURKS
Memur
06 Aralık 2019 21:50

Hocam çok güzel yazmışsında nasip diye diye hep öteledik. Tevekkül denilen bir şeyde bar sonuçta acaba elimizden ne gelmiyor ki eksik yapıyoruz
Fencilerinhali, 4 yıl önce

Tek diyebileceğim şey her nasip vaktineesirdir hocalarım..ümitsiz olmayalım Allah varken ..gün doğmadan neler doğar vardır bunda da bi hayr birqz daha sabredelim sonrası inşallah çok güzel olcak:)

LOKITURKS
Memur
06 Aralık 2019 21:51

Bu kadar sorunlu bir tıl olamaz her şey ters gidiyor bu kadarda olmaz detirdiyorlar insana

planksabiti2
Yasaklı
06 Aralık 2019 21:55

Valla hoca kısmet, nasip, tevekkül laflarını istanbul seçimini kaybedenler neden söylemedi? Neden "kader" demediler? Neden bağıra çağıra zorla seçimi yenilettiler?

Malesef son 10-15 yıldır başkalarının hakkını yiyenlerden bu "kısmet", "kader", "nasip" kelimelerini çok duyuyoruz. Bu kelimeleri istismar edip, masum insanları kandırıyorlar ve kendileri malı götürüyor. Bu kelimeler gerçek hak sahiplerini susturmak için istismar ediliyor. Her yere yazın, mağduriyetinizi anlatın.

Siz de çabalayın, uğraşın, bir şeyler yapın, sonra Allah'a tevekkül edin. Oturmakla olmaz. Elinizden geleni yapacaksınız.

LOKITURKS, 4 yıl önce
Hocam çok güzel yazmışsında nasip diye diye hep öteledik. Tevekkül denilen bir şeyde bar sonuçta acaba elimizden ne gelmiyor ki eksik yapıyoruz

Fencilerinhali
Kapalı
06 Aralık 2019 21:58

Belkide biraz daha zaman loriktus hocam :) Allah geciktiriyorsa güzelleştiriyordur hocam inşallah öyle olcak bu yaşadıklarımıza değcek :)

nikneyme
Şef
06 Aralık 2019 22:21

2017 Mezunuyum, bazı özel sebeplerden dolayı sınava bu sene hazırlanabildim. Sıralamam da kontenjanlar düşmezse iş görecek düzeyde geldi çok şükür. Gelgelelim ortada ne adamaklıllı açıklama var ne takvim belli ne birisi çıkıp açıklama yapıyor. Geldi bizi buldu. Saç kalmadı kafada. :)

fhurghan
Kapalı
06 Aralık 2019 22:40

Kel erkek moda, takma cok.
nikneyme, 4 yıl önce

2017 Mezunuyum, bazı özel sebeplerden dolayı sınava bu sene hazırlanabildim. Sıralamam da kontenjanlar düşmezse iş görecek düzeyde geldi çok şükür. Gelgelelim ortada ne adamaklıllı açıklama var ne takvim belli ne birisi çıkıp açıklama yapıyor. Geldi bizi buldu. Saç kalmadı kafada. :)

sultan6161
Memur
06 Aralık 2019 22:42

Inşallah en zor durumda olan,hayatı son noktada olan arkadaşlara öncelikli olarak atanmak nasip olsun.kime sorsam herkes için aciliyeti var elbette ama,intihar eden gencecik insanları görünce böyle dua etmek daha doğru geliyor bana.

çatlakpanda
Şube Müdürü
07 Aralık 2019 00:23

Acaba 2017 den daha kötü bir gelecek mi bekliyor diye düşünmeden edemiyorum.

LOKITURKS
Memur
07 Aralık 2019 07:54

Bence bu sene 2017 den de kötü çünkü 2017 tamam atama sayısı çokmazdı ama 2016lar gibi bir derdimiz yoktu bu sene 2018ler diye bir derdimiz var ve norm fazlalığı bu kadar dile gelmşyordu bu sene geliyor. Acayip bir norm fazlalığı var okullarda ama hepte batı bölgelerinde yılığılma ve batı bölgelerşnin belli okullarında yığılma var. Diğer bölgeler boş ama il bazı alındığında dolu gibi görünüyor. Önceki senelerde hiç böyle olmuyordu. Tayin olayı değişmesi gerek torpilin kalkması lazım ve rotasyonun geri gelmesi.( rotasyon var diyenler olacaktır biliyorum arkadaşlar rotasyon var ama uygulanmıyor bir öğretmen arkadaşım var hiç doğu görevine gitmedi eş durumundan eşi işini kaybedecek dşye öyle bir hak tanınıyormuş çok acayip)
çatlakpanda, 4 yıl önce
Acaba 2017 den daha kötü bir gelecek mi bekliyor diye düşünmeden edemiyorum.
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi