Editörler : supporters.
29 Ocak 2012 00:53

Gelir Uzman Yardımcılığı ( 20-24 Subat ) Mülakat Süreci

mulakata girecek arkadaslara basarilar

jean robinson
Şube Müdürü
29 Ocak 2012 11:51

Jiletçi

arkadaşım sen zaten kazanmadın mı ?Ne işin var burda? Devlet guy a da girecektin o noldu?anlamadım ben bu işi yine mi girdin snava anlamadım ki ben bu işi:)

jiletci
Memur
29 Ocak 2012 16:32

sevgili jean

devlet guy da girdim 77 de kaldim gelir uzman yardimciliginda da izmiti kazandim hafizan iyimis tebrik ederim:)

jean robinson
Şube Müdürü
29 Ocak 2012 19:34

jiletçi

ee arkadaşım burda ne işin var öleyse:)?

1982zafer
Aday Memur
29 Ocak 2012 20:56

mülakat tecrübesi olan arkadaşların yardımlarını bekliyoruz.

jiletci
Memur
29 Ocak 2012 21:17

sevgili jean mulakata girmeyecek olusum girecek olan arkadaslara iyi dilek ve temennilerde bulunmama engel olmasa gerek dusunuyorum

jean robinson
Şube Müdürü
29 Ocak 2012 22:06

Jiletci

Bak bu jesti düşünememişim:)

ölelimbiz
Şef
29 Ocak 2012 22:30

jiletçiii eywallah yaa iyi düşünmüşsün:) jean ve diğer kazana arkadaşlar mülakat süreciyle ilgili birlgilerini paylaşırsanız seviniriz...

jean robinson
Şube Müdürü
29 Ocak 2012 23:07

jiletci

bu arada ii hatırlattın ölelimbiz sayfa sadece mülakat dışı bizim yazılarımızla dolacaktı:)

Şimdi cancağzım yeni şeyler sölemek lazım, 1 kaç gün rahatlayın ya bi soluklanın çok zamandır bunla meşgulsünüz snavla yatıp snavla kalkıosunuz bi kafanızı dinleyin ardından hemen kıyafet için çarşı pazar avm bırakma hiç bir yer her yeri gez bak içine sinen takımını al etek boyuna dikkat et siyah takım etek ceket topuklu ayakkabı saçlar at kuyruğu içine beya gömlek:D kıyafet olayını fazla uzatma. bana kalırsa vala bu konuda çok tartışma var ama ömer dönmezin kitabını al ve okumaya başla çok sürükleyici:P bana bu kitabı son hafta arkadaş zorla aldırmıştı inat etmiştim almamak için ama şimdi almazsan başka snavlar için alacaksın yani bence al ve okumaya başla ve bu yaşadıklarının keyfinii çıkar ayrıca biz o gün hiç foto çekinmedik aman canım geçemeyiz mülakatı biz buraya yine geliriz die ama hepimiz geçtik:)son olarak fotoğraf çekinmeyide unutma ..hoşçakall:))

Uzman İktisatçı
Aday Memur
29 Ocak 2012 23:17

üstadınız olarak kardeşlerime başarılar dilerim mülakatta

jean robinson
Şube Müdürü
29 Ocak 2012 23:26

özelden gelen sorulara genelden yazıorum belki başkalarınında aklına takılıodur oda faydalansın;

Ben Uluslararası ilşkiler mezunuyum çoğu kişi bilio:) bana sorulaln sorular:

1-muhasebe nedir?Bilim midir bilimse neden değilse neden?

2-Gensoru nedir?TBMM nin diğer denetleme araçlarını say.

3-Kar yedekleri nelerdir?

Ben zorlanmamıştım cevap verirken uluslararası ilşkiler mezunu olmama rağmen alanımla ilgili soru gelmedi bana bildiğim yerlerden sordular şanslıydım, arkadaşımda ulus mezunu bir argüman sormuşlardı literatürde neyi ifade eder die oda bilmediğini sölemişti

arz eden
Aday Memur
30 Ocak 2012 04:21

Kamu yönetimi mezunlarına çıkabilecek sorular nelerdir arkadaşlar?

berkerah
Memur
30 Ocak 2012 09:37

arkadaşınız bilmediğini söyleyince nasıl bir cevap almış ve mülakatı geçebildi mi merak ettim.çok korkuyorum mülakattan ya..

30 Ocak 2012 11:36

bi kitapdan soruyolar falan dıye birşeyler duyuyoruz ole bı kıtap var mı

muğla2011
Memur
30 Ocak 2012 11:50

bıkkın

anlamak istemiyosun heralde öle bi kitabı duy 50 kere dedım ömer dönmez mülakat kıtabı her mülakatta bu kitaptan soruyolar komisyon üyelerinin önünde bu kitap var kime sorarsan sor size faydalı olmaya çalışıyorum

july12
Aday Memur
30 Ocak 2012 11:59

yalnız etek değil de kumaş pantolon giysem olur mu? eteğin boyunu ayarlayamamaktan korkuyorum:)

wwwishmaster
Kapalı
30 Ocak 2012 12:01

185 kişi olduk arkadaşlar şimdiden mülakata kalan bütün arkadaşları aramıza bekleriz

https://www.facebook.com/groups/guymulakat/

muğla2011
Memur
30 Ocak 2012 12:09

bana geçen mülakatta sorulan sorular arkadaşlar;

1)hızlandıran ilkesi nedir

2)iptal ve tam yargı davalarını karşılaştır

3)erdemli mal ve hizmet nedir gelir dağılımı arasında ilişki

4)rassal yürüme teorisi nedir

5)keyneze göre ekonomi eksik istihdamda mıdır tam istihdamda mı neden ve son olarak yürütmenin durdurulması nedir bn sadece rassal yürüme teorisini bilememiştim ve kazandım inş sizin içinde hayırlısı olur tekrardan söylüyorum ömer dönmez mülakat kitabı mülakata girince göreceksınız o kitabı önlerinde o kitap olacak.

muğla2011
Memur
30 Ocak 2012 12:15

komisyon üyeleri çok iyi niyetli insanlar orda soru bilmek tabiki önemli ama oraya gıderken erkekler mutlaka takım elbise giymeli bayanlarda etek ve ceket yada kumaş pantolan ceket oraya girerken çıkarken ki tüm hareketleriniz gözlemleniyor dik durun her zaman yüksek özgüven ilk önce kendinizi tanıtmanızı isteyecekler daha sonra biraz sohbet ederler ve sonra sağlı sollu soru sorarlar fakat çok iyiniyetli insanlar sizi zorlamazlar üstünüze gitmezler mülakat işi biraz kısmet biraz şans biraz bilgi gerisini söylemeye gerek yok.

july12
Aday Memur
30 Ocak 2012 12:17

çok teşekkürler muğla2011.

muğla2011
Memur
30 Ocak 2012 12:26

july

nedemek arkadaşım bu süreçten bnd geçtim zor bir süreç mülakata kadar size yardımcı olmaya çalışacam fakat ömer dönmezin kitabında çok gerksiz bilgi de var o kitapta boğulmayın önemli yerlere çalışın bn iktisatçıydım mesela iktisatçı arkadaşlar öncelikle orda iktisata hakim olsun 94 krizi 5 nisan kararları 2001 krizi 2008 krizi türkiyeye etkisi keza ulslar arasında smithin mutlak üstünlükleri ricardonun karşılastırmalı üstünlükleri yani genel şeylere mutlaka hakim olmalılar.keza avrupa birliğini okuyun bi

Toplam 328 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi